Ból krocza po dłuższej przerwie od współzycia - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-07-28 12:02:25

reszka
Woman In Red

Ból krocza po dłuższej przerwie od współzycia

od czasu do czasu - szczególnie, gdy kocham sie z mężem po dłuższej przerwie (spowodowaną jego wyjazdem do pracy) - odczuwam w kroczu ból. Polega to na pęknieciu kawałka skóry przy wejściu - wybaczcie bezpośredniość, ale jak mam to wyjaśnic jak nie bezpośrednio:/ Nie wiem co na to poradzic:( Po czymś takim jestem "nie zdatna" do seksu, chociaż bardzo mam chęć na to:) Mąż nie jest jakos olbrzymi, żeby robił mi krzywde. Wiec to na pewno nie jest powód. Moze któraś z was dziewczyny miała cos takiego. Jak temu zaradzic:(

#2 2010-07-28 15:41:00

carboczar
Net - EKSPERT

Re: Ból krocza po dłuższej przerwie od współzycia

reszka
Czy są inne objawy(na co dzień,jak pieczenie,bóle,swędzenie,krwawienie?)Objaw może wskazywać na grzybicę (określa się to ogólnie jako zapalenie sromu) również przewlekłe zapalenie z powodu gronkowca.Trudno jest ocenić bez badania.Mozna zastosować Clotrimazolum (w kremie,smarować 2 x dn).Jednak zalecał bym wizytę u gina.

#3 2010-07-28 18:11:23

lenkaaa
Na razie czysta sympatia

reszka ja również mam coś takiego. Zawsze gdy kochałam się z moim chłopakiem gdzieś po dwutygodniowej przerwie, towarzyszył mi silny ból spowodowany pęknięciem krocza. Do tego doszło silne swędzenie i pieczenie dlatego teraz w ogóle nie uprawiamy seksu ze względu na moje objawy. Stosuje naprzemiennie Clotrimazolum i Pimafucort lecz przynosi mi to tylko jedno lub dwudniową ulgę - później wszystkie objawy wracają. Muszę wybrać się do gina, bo coś czuję, że na własną rękę tego nie wyleczę. I Tobie również to radzę smile

#4 2010-07-28 19:26:19

karmelka24
Szamanka

carboczar, a jeśli to jest grzybica, to czy partner też powinien zastosować jakąś kurację? Kremy może? Czy tylko kobieta ma się leczyć?

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#5 2010-07-29 08:45:44

carboczar
Net - EKSPERT

karmelka24
Nie ma obligatoryjnego leczenia  partnera  przy grzybicy pochwy u kobiet,(tak to wygląda z punktu medycznego)jednak często  na wiele przypadków to partner jest nosicielem grzybicy i zaraża partnerkę.Więc leczenie będzie się mijać z celem gdyż będzie to leczenie i zarażanie.Ja zalecam  leczenie obu partnerów.(Mogą być w postaci kremów czy leków doustnych)

Stopka forum