Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Mam problem z nietrzymaniem moczu i nie wiem co z tym zrobić jak temu można zaradzić. Wycofałam sie z życia zawodowego. Wycofałam sie także z zycia towarzyskiego. Jestem tym zmeczona. Bylam u lekarza, ale niewiele mi to dało. Kazał szukać ćwiczeń wzmacniających mięśnie Kegla, ale jakos nie umem się do nich zabrać i nie czuję się przekonana, aby akuart te ćwiczenia miały mi tutaj wiele pomóc ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Jeśli wysiłkowe nietrzymanie moczu jest na tyle duże, że nie wystarcza stosowanie wkładek czy nawet podpasek, to może powinnaś zastanowić się nad zabiegiem chirurgicznym określanym jako plastyka krocza?

3

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

MagdaZ ma calkowita racje plastyka krocza jest w tym przypadku niezbedna sama ja przeszlam i bardzo mi pomogla smile Operacja plastyczna krocza polega na podszyciu mięśni krocza i usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy, tak aby odpowiadała prawidłowym warunkom anatomicznym kobiety. Ja miałam zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwał około 40 min. Na zewnątrz pozostał mi niewielki szew samorozpuszczalny. Po  operacji wyszłam następnego dnia do domu. Lekarz dał mi też wskazania, że po 6-8 tygodniach odzyskuje pełnię zdolności seksualnych po operacji.

4

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Bardzo pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy.

1) Stań w lekkim rozkroku. Dłonie oprzyj na pośladkach, lekko ściągnij łopatki. Z wydechem podciągnij do góry i do wewnątrz partie mięśni dolnej części brzucha wraz z wdechem rozluznij mięśnie.

2) Połóż się na plecach, opierając o ścianę nogi ugięte w kolanach pod kątem 90?. Z wydechem wciskaj w ścianę raz jedną, raz drugą nogę, a następnie obie naraz delikatnie napinając mięśnie dna miednicy.

Na ćwiczenia mięśni dna miednicy nigdy nie jest za późno. Kobiety w wieku powyżej 60 lat mogą poprawić lub całkiem wyeliminować objawy. Ćwiczenia szybko stają się codzienną rutyną, tak naturalną jak mycie zębów.

Dobrą metodą są ciężarki dopochwowe aquaflex oraz elektrostymulacja dopochwowa.

5

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Elciu, skontaktuj się z ginekologiem. Przy nietrzymaniu moczu trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla - ginekolog na pewno ci wszystko wyjaśni. Dopiero jak to nie pomoże - myśl o operacjach.
Ja np. nie potrafiłam dobrze ćwiczyć tych mięśni i nic mi to nie dawało. Ale ginekolog poradził mi żebym kupiła sobie elektrostymulator który by pomagał w ćwiczeniu tych mięśni. Tak odkryłam SensaTone - bardzo proste i bardzo skuteczne urządzenie. Poprawę zaczęłam zauważać po ok. 3 tygodniach codziennego użytkowania - bardzo polecam.

6

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Dziewczyny, czy macie te problemy z nietrzymaniem moczu po urodzeniu dziecka? Bo ja jestem przerażona, jestem taka młoda a już mam problem nietrzymania moczu po ciąży sad Co robić ? Jak zlokalizować te mięśnie Kegla ?

7

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Też urodziłam niedawno ("raptem" dwa lata temu yikes). Lekarz mówił mi, że nietrzymanie moczu po ciazy to normalne i problem sam minie. ćwiczyłam mięśnie Kegla i czekałam. A problem został ze mną. Jak skończyłam karmić zrobiłam zmasowany atak - ćwiczenia i Femurin - nie wiem co pomogło ale w pare miesięcy problem minął. Polecam taki mix yikes)

8

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Ja gorąco polecam kulki gejszy. Swoje kupiłam w internetowym sex shopie (sklep piri piri . pl)
na rynku jest sporo różnych ale ja wybrałam smartballs bo to jest nagrodzony produkt i ktoś mi je polecił.
Problemy z nietrzymaniem moczu minęły po kilku tygodniach codziennego noszenia kulek.
Najpierw kupiłam pojedynczą, a potem podwójne.

9 Ostatnio edytowany przez xmama (2012-06-23 21:10:16)

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

W USA są dostępne specjalne ciężarki dopochwowe -komplet kilku ciężarków o różnej wielkości i wadze i każdy ciężarek nosi się do pół godziny dziennie w pochwie próbując go utrzymać. Każdy rodzaj ciężarka używa się do kilku tygodni i potem wymiana na cięższy i większy. Kuracja może trwać kilka miesięcy, ale jest bardzo skuteczna - pewnie te kulki wspomniane przez MariaK mogą te ciężarki zastąpić.
Na allegro sądostępne medyczne kulki gejszy, chyba spróbuję.

10

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

A czym się różnią takie medyczne od niemedycznych? Myślę, że ciężarki działają trochę inaczej, bo kulki mają wewnętrzne wibracje ale są lekkie i nie trzeba sie męczyć żeby je utrzymać. Ja chodziłam z nimi do pracy i tylko sie modliłam żeby mnie samochód nie potracił, albo ktoś mnie nie pobił bo jakby mnie na ostry dyżur zawieźli i gruntownie przebadali to musiałabym wyjaśniać że to ze względów medycznych... wink Ale tak swoja drogą to muszę przyznać ze samo noszenie kulek nie dawało mi przyjemności seksualnej ale pozytywnie wpłynęło na odczuwanie przyjemności w łóżku. Natomiast moja koleżanka kupiła sobie też smartballs i mówiła że ciągle chodzi nakręcona. smile Cóż, to najwyraźniej kwestia indywidualna.

11 Ostatnio edytowany przez xmama (2012-06-25 10:47:56)

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Oczywiście, że ciężarki działają inaczej bo chodzi o to aby je utrzymać w pochwie przez pół godziny dziennie zaciskając mięśnie - ćwicząc je tym samym. I w ten sposób przywracamy sprawność tej partii mięśni. Poszukam ciężarków, może są gdzieś dostępne bo one naprawdę pomagają. Kulki to element bardzo zastępczy, ale może warto spróbować jak nie będzie ciężarków w naszym kraju.

edit:
są, można je u nas kupić, cena około 300 zł http://medicline.pl/stozki-dopochwowe-aquaflex-rewelacja-wysylka-gratis-p-3174.html

12

Odp: Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Mi kulki w pełni pomogły więc radzę od tego zacząć bo to o wiele tańsza metoda.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nietrzymanie moczu -zdrowotny problem kobiet

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024