niewielkie krwawienie przy oddawaniu stolca - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-07-22 00:49:30

IGNIR
Na razie czysta sympatia

niewielkie krwawienie przy oddawaniu stolca

Mam takie odrobinkę krępujące pytanie. Miałam pytać nawet mojego lekarza rodzinnego, ale jakoś mi wstyd.
Ostatnio, co jakiś tam czas zaczęła się czasem pojawiać  u mnie odrobinka krwi przy oddawaniu stolca. Ale na prawdę malutko tego było. Jakoś tak o tym zapomniałam, nic z tym nie zrobiłam, minęło kilka miesięcy i wydawało mi się że przeszło. Pomyślałam, ze to mogło być od oddawania stolca - mam czasem takie małe zatwardzenia ( żyje trochę w stresie ostatnio ) więc mięśnie się wysilają przy oddawaniu stolca. Niestety wczoraj krwi było więcej. Dziś jednak pod wieczór znów tylko odrobineczka. Taka plamka krwi dosłownie maćupeńka na papierze. Czy powinnam się martwić ? Czy raczej nie mam podstaw do niepokoju ? Będę wdzięczna za radę !

#2 2010-07-22 07:39:52

Roxana
Przyjaciółka Forum

Re: niewielkie krwawienie przy oddawaniu stolca

IGNIR, musisz koniecznie iść do lekarza , to może nic groźnego , ale lepiej zapobiegać niż się leczyć . Krew może pochodzić z hemoroidów jeśli je masz , jeśli nie to powodów może innych być wiele  np. polipy , mięśniaki , nadżerka , guzy , wrzody , które czasem mogą złośliwiec. Musisz mieć zrobioną  kolonoskopię , która wykluczy ewentualne choroby .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

#3 2010-07-22 10:13:12

carboczar
Net - EKSPERT

IGNIR
Żaden lekarz na podstawie  tylko takich objawów nie zleci  badania jelita grubego.Można wykonać badanie per rectum jednak należy wnioskować że są to hemoroidy.Zatwardzenia,stres,nieodpowiednia dieta doprowadza do takiego stanu.Wskazana jest dieta lekkostrawna z dużą zawartością błonnika(może być Colon C,w aptece bez recepty,stosować przez 1 tydzień 2 x dn a następnie 1 x dn wg opisu)Wskazane spożywanie posiłków 5 x dn w małych ilościach,pić dużo wody mineralnej ale niegazowanej(2l)(pozwoli na rozluźnienie mas kałowych),unikać używek słodyczy ciężkostrawnych pokarmów(przez okres przejściowy do czasu poprawy)Wskazany spacery,ćwiczenia,ew pływanie.dziennie przez 30 minut.Dla poprawienia perystaltyki jelit.Wskazane są czopki do odbytnicze(jest ich wiele w aptece bez Rp.)stosować 2 x dn i po wypróżnieniu.Można wspomagać sie syropem Lactulosum(rozluźnienie mas kałowych. Nasila perystaltykę jelit.)Jeśli objawy będą się powtarzać wówczas należy udać się do lekarza(do proktologa ale leczenie prowadzą też gastrolodzy czy lekarze ogólni)

#4 2010-08-03 08:46:11

Roxana
Przyjaciółka Forum

Ależ zleci takie badanie , mam znajomych ,u których były podobne objawy i od ręki dostali skierowanie na kolonoskopię .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

#5 2013-01-04 09:33:54

dinusia
Niewinne początki

Witam.Około 7 lat temu pojawiło się u mnie krwawienie a właściwie był to jednorazowy krwotok.Cala toaleta we krwi i strach.Po tym incydencie sprawa ucichła.Działo się to wszystko podczas pobytu za granicą więc siłą rzeczy stres wzmożony. Po powrocie do Polski sprawa powróciła. Początkowo po spożyciu alkoholu, przy niewyspaniu. Udałam się więc do chirurga i okazało się że to hemoroidy w 3 stadium (na internecie można poczytać dokładnie o każdym poszczególnym stadium).Metodą "gumkowania" a więc nakładania na rozrośniętą część hemoroidów gumek pozbyłam się  kłopotu ale jedynie na parę miesięcy.Ostatnio objawy znowu się nasiliły.Postanowiłam sprawdzić czy aby rak mnie nie dosięgnął. Kolonoskopię miałam pod narkozą a przy okazji chirurg ponownie nałożył "gumki" ponieważ hemoroidy wróciły.Jelita natomiast czyste więc przynajmniej mam pewność że nic niekorzystnego tam się nie dzieje.
Jeżeli miałabym doradzić to zdecydowanie należy UDAĆ SIE DO LEKARZA!!!Lepiej zapobiegać niż leczyć.Najpierw jest badanie per rectum nie ukrywam że mało komfortowe ale niestety trzeba to przejść.
Jeżeli chodzi o moje zdrowie krwawienia nadal się pojawiają ale już o wiele mniejsze.Za jakiś czas ponownie wybiorę się do chirurga aby postarac się całkowicie usunąć ten problem.Jest to choroba cywilizacyjna więc coraz więcej osób będzie miało ten klopot. Widać to choćby po tym, że gdy poruszyłam ten temat w swoim środowisku nagle okazało się że co trzecia osoba ma podobne kłopoty.
!!!NIE NALEŻY CZEKAĆ BO POWODÓW KRWAWIEŃ MOŻE BYĆ WIELE!!!

Ostatnie tematy :

Stopka forum