Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Witam! Mam 18 lat i chciałabym zafundować sobie taki rodzaj antykoncepcji ...czy któraś z Was stosowała je w tak młodym wieku??:)
Tyle już się o tym naczytałam i wszędzie wypowiadają się już kobiety po ciąży.Nie wiem co mam myśleć...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Moim zdaniem to nie jest odpowiedni rodzaj antykoncepcji w tak młodym wieku. Przede wszystkim antykoncepcja hormonalna, wbrew temu co twierdzi wielu lekarzy - facetów, rozregulouje organizm. Wierz mi, że kiedy byłam w Twoim wieku też chciałam mieć 100% pewności, że nie zajdę w ciążę. Dziś, po 12 latach, wiem że tamta decyzja to był jeden z wielkich błędów mojego życia. Od 8 miesięcy dochodzę do siebie, organizm oczyszcza się z hormonów bardzo długo, mam różne "akcje" i nie wiem, kiedy będę mogła mieĆ upragnionego dzidziusia, bo organizm mi szaleje.

A wracając do Depo Provery - podobno strasznie ciężko przywrócić po niej płodność. Znajoma moja brała te zastrzyki przez dłuższy czas, a potem miała spory problem, że już zaczęła myśleć o in vitro. Jesteś młoda, nie rób krzywdy swemu ciału.

3

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

czyli 12 lat temu brałaś te zastrzyki??

4

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Nie, przez około 9 lat brałam różnego rodzaju tabletki anty - hotmonalne. Ale to w sumie wszystko jedno: i jedno i drugie to hormony.

5

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

wiem,ale tym bardziej nie chce zostać jeszcze mamą,nie w tym wieku dlatego tez chcialabym poprosić moją ginekolog o ten zastrzyk...:) chciałabym mieć większą pewność niz przy tabletkach... a o skutkach ubocznych wiem.

6

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

calineczka, nie jestem przekonana co do zastrzyku dla tak młodej osoby. Przede wszystkim zastrzyk ma tą wadę, że w przypadku pojawienia się efektów ubocznych nie możesz "odstawić" zastrzyku, jesteś więc niejako skazana na dolegliwości. Postawa "wiem o skutkach ubocznych" nie chroni przed nimi. Nie spotkałam się też nigdy z danymi, które mówią o większej skuteczności zastrzyku niż tabletek/krążka dopochwowego/plastrów - mój lekarz postuluje, że różnice w ilości hormonów wynikają tylko z drogi wchłaniania i "do celu" dociera i tak identyczna ich ilość.

7

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Nie polecam Ci tej formy antykoncepcji z własnego doswiadczenia. Mój lekarz przepisał mi je po urodzeniu synka - karmiłam piersią i uważał, że to będzie najlepsza forma. Taki zastrzyk bierze się raz na 3 miesiące. W tym czasie miałam straszne krwawienia (plamieniami bym ich nie nazwała), które były nieregularne, bolesne i długotrwałe. Oczywiscie Twój organizm może inaczej zareagować. Po jednej injekcji przerzuciłam się na tabletki Yaz (polecam).
Poza tym mój ginekolog(bardzo dobry i doswiadczony ordynator) mówił, że kobiety, które mogą bez problemu i przeciwwskazań brać tabletki, nie powinny dłużej przyjmować tych zastrzyków, ponieważ (jak to powiedział) blokują płodnosć. Teraz może nie być to dla Ciebie ważne, jedak miej na uwadze swoje przyszłe potrzeby.
Sama zadecydujesz.

Pozdrawiam serdecznie smile

8

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Teraz jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ chce się czuć pewnie ... a tak sie składa ,że już dzisiaj jestem prawie pewna ,że nie chce miec dzieci w przyszłości . Licze sie z konsekwencjami co do brania zastrzyku... a powiedzcie mi jeszcze -jeżeli lekarz przepisze mi zastrzyk to gdzie moge go zrobic?? Mam wizyte wyznaczona na 29 lipca a okres 8-9 sierpnia wiec moge po prostu isc do swojego osrodka w miejscowosci w ktorej mieszkam i One mi go normalnie zrobia czy kolejna wizyta u ginekologa??:)

9

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Mi gin wypisał dyspozycje(skierowanie) dla gabinetu zabiegowego i poszłam do swojej przychodni następnego dnia i bez problemu zrobili mi zastrzyk.
Po zastrzyku masz taką samą pewnosć, jak przy tebletkach, że nie zajdziesz w ciąże. Domyslam sie, że chodzi Ci o to, iż nie trzeba pamiętać każdego dnia o przyjmowaniu tabsów - nie powiem, ma się pewien komfort, ale jesli obawiasz się zajsć w ciążę, to zapewniam Cię, że z pewnoscią bys nie pominęła żadnej.
Ale jak już pisałam, to Twój wybór. Gdy będziesz po, to napisz nam swoje spostrzeżenia. W razie jeszcze jakis pytań służę pomocą wink

10

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Ok,nie ma problemu zdam relacje z wizytu u ginekologa. Licze po cichu ,że bez problemu wypisze mi recepte na ten zastrzyk...
Dokladnie chodzi mi o to zebym nie musiala codziennie pamietac o tabletce bo jestem dość nieokrzesaną osobą a to mogłoby się skończyć źle dla mnie a tego bym w żadnym wypadku nie chciała.:)

11

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

calineczka, ale skąd przekonanie, że zastrzyk jest skuteczniejszy niż tabletki???

12

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!
calineczka18 napisał/a:

a tak sie składa ,że już dzisiaj jestem prawie pewna ,że nie chce miec dzieci w przyszłości

Jesteś jeszcze młodziutka i nie masz zbyt wielu życiowych doświadczeń, żeby być pewną. Poczekaj 10 lat z takimi deklaracjami, masz moje słowo, że jeszcze Ci się odmieni smile.

13

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

yvette - możliwe ,że zastrzyk jest tak samo skuteczny jak tabletki ,ale ja mam tendencje do zapominania ,a tutaj robisz zastrzyk raz na 3 miesiące i nie musisz się o nic martwić ...z tego co sie naczytalam to skutki uboczne moga byc takie same jak przy zazywaniu tabletek. Pojde do gin i zobacze co mi powie ... teraz próżne jest każde gadanie. Tyle tylko ,że ja juz jestem na niego zdecydowana ;]

14

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!
calineczka18 napisał/a:

Dokladnie chodzi mi o to zebym nie musiala codziennie pamietac o tabletce bo jestem dość nieokrzesaną osobą a to mogłoby się skończyć źle dla mnie a tego bym w żadnym wypadku nie chciała.:)

Istnieją krążki NuvaRing - wkładasz krążek do pochwy na 3 tygodnie, po 3 tygodniach wyjmujesz, dostajesz krwawienia, po 7 dniach wkładasz następny itd. W ogóle go nie czujesz, ani Ty ani Twój partner i również nie musisz o nim pamiętać. Nie rozmawiałaś z ginekologiem o takiej możliwości?

Myślę, że jeżeli nie chcesz w kółko pamiętać o tabletce, to byłoby jakieś rozwiązanie. A poza tym jak już ktoś tu wspomniał, jak się nie chce zajść w ciążę to się pamięta...

15

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Calineczko,ale czemu tak uparłaś się na te zastrzyki? Przecież to 'końska' dawka hormonów,
nieodpowiednia dla Ciebie według mnie.Czemu nie chcesz używać choćby plastrów?

A jeżeli tak bardzo boisz się,że zapomnisz o tabletce,to ustaw przypomnienie w telefonie.
Ja tak robię i jeszcze NIGDY ani jednej nie pominęłam.

Jak poszłam do gina po tabletki,to od razu na wstępie powiedział mi,że NIE POLECA
zastrzyków,bo robią coś strasznego z organizmem kobiety.Zaproponował tabletki,
plastry i krążęk,ale stanowczo odradził zastrzyków - powiedział,że jestem za młoda na nie,
a jestem w Twoim wieku,więc proszę Cię,zastanów się jeszcze,abyś kiedyś nie żałowała
swojej decyzji.

16

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Calineczko - mi ginekolog przepisał zastrzyk a potem zapytałam kilku innych co o nim sądzą - zresztą zakładałam tu już wątek o tym ( to do moderatorów z ewentualną prośbą o przeniesienie bo tam też kilka trafnych uwag się znalazło). Generalnie - masakra.
Niby skutki uboczne takie same - tyle, że z doświadczeń kobiet jeśli już się pojawiają to znacznie bardziej nasilone. Nie wspominając już o tym, co napisała Yvette, że zastrzyku odstawić się nie da.
Dodatkowo naprawdę trudno jest nie tylko zajść później w ciążę ale w ogóle doprowadzić swoje hormony do porządku po zakończeniu stosowania. Nie będę Ci tutaj pisać o tym, że ja  - i zapewne wiele innych netkobiet - również w wieku 18 lat kompletnie nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę mieć dzieci a teraz - zaledwie 5 lat później jestem już pewna, że chcę mieć i to nie jedno bo i tak swoje będziesz wiedziała. Powiem Ci jednak, że pomijając problemy z ciążą możesz się narazić na naprawdę nieprzyjemne stany rozregulowania hormonów - takie jak napady histerii, problemy z koncentracją, przesadne panikowanie.
Z tego co czytałam - zresztą - te zastrzyki poleca się głównie o ile nie jedynie kobietom, które są po ciąży i wciąż karmią (jako jedna z niewielu antykoncepcji nie wpływa na skład mleka matki) i które są już nieco starsze co równa się temu, że ich organizm i tak już po mały przygotowuje się do menopauzy. Zresztą, w ogóle organizm po ciąży zupełnie jest inny niż przed i to też ma swoje znaczenie w przypisywaniu depo provery głównie kobietom, które matkami już są.

Zrobisz co uważasz. Ja z antykoncepcji zrezygnowałam w ogóle bo choć długo nie wierzyłam w rozdmuchiwanie jej negatywnego wpływu na stany emocjonalne to teraz widzę, że to nie była bzdurna gadka. Z tego jednak co stosowałam szczerze polecam Ci Nuva Ring o którym pisała Yvette. Ja również nie byłam w stanie pamiętać o tabletkach i Nuva była perfekcyjnym rozwiązaniem. Myślę, że i ty ją polubisz.
A co najważniejsze - spróbuj najpierw Nuvy - jeśli Ci się nie spodoba wtedy będziesz mogła sie przerzucić na Depo Proverę. W drugą stronę będzie jednak ciężej.

17

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Dobrze... narazie nie będę się aż tak bardzo upierała przy zastrzyku... pojdę do mojego gin i porozmawiam z Nim o tym co jest dla mnie najlepsze smile Dziękuje za wszystkie rady... Jak tylko wróce dam znać co wybrałam.

18

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

w jakim momencie wziasc zastzryk....przed miesiaczka czy po miesiaczce czy w trakcie...?

19

Odp: Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

zastrzyk to zdecydowanie nie... lepiej zdecydować się na jakieś nowoczesne pigułki, typu Novynette. zresztą ginekolog będzie wiedział co Ci zaproponować.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zastrzyk antykoncepcyjny DEPO PROVERA!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024