ból zęba po borowaniu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-07-10 21:56:50

karmelka24
Szamanka

ból zęba po borowaniu

Witam. Jestem trochę zaniepokojona, ponieważ lecząc wcześniej zęby nie zdarzyło mi się coś takiego. W czwartek (8.07) poszłam na wizytę do stomatologa, okazało się, że jest "dziurka" do zaplombowania w górnej 7mce. Zrobiono rtg zęba, pani doktor zaczęła borować, później nałożyła wypełnienie. Problem jest taki, że nie mogę gryźć na tej stronie, cokolwiek twardszego powoduje ostry ból wyleczonego zęba. Wcześniej nie zdarzyło mi się coś takiego. Czy coś może być nie tak? Lekarka powiedziała mi, że ząb może boleć przez jakiś czas po plombowaniu, jednak nigdy wcześniej mnie nie bolały.
Czy to normalne? Powinnam iść do zdjęcia plomby?

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#2 2010-07-10 23:16:53

carboczar
Net - EKSPERT

Re: ból zęba po borowaniu

karmelka24
Taki objaw może wystąpić,,ząb zrobił się nadwrażliwy,jednak nie powinien się utrzymywać dłużej jak 3-5 dni,jeśli ten czas się przedłuża może wskazywać na nieprawidłowe zabezpieczenie zęba.Trudno mi oceniać czy przy borowaniu nie zostało uszkodzone dziąsło.Jeśli do poniedziałku nie będzie widocznej poprawy wskazana wizyta u stomatologa.Jeśli jest to znaczny ból proszę przyłożyć na ząb  polopirynę albo aspirynę ,całą  tabletkę i przytrzymaj drugim zębem aż sie rozpuści.

#3 2010-07-15 23:10:42

karmelka24
Szamanka

Dziękuję za poradę.
Dzwoniłam do pani doktor, która plombowała nieszczęsną 7mkę i powiedziała, że to normalne i że jeśli nie przestanie to mam się zgłosić po 6 tygodniach. Sama nie wiem już... poczekam, ból maleje, chociaż nadal nie mogę gryźć normalnie.

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#4 2010-07-16 11:16:00

carboczar
Net - EKSPERT

karmelka24
Pierwsze słyszę,że po leczeniu zęba,może boleć przez 6 tygodni.Zmień lepiej stomatologa

#5 2010-07-16 11:36:12

pennylane
100% Netkobieta

chyba po 6 dniach!
Ja nie chcę straszyć big_smile ale mnie tak właśnie bolało po borowaniu. Potem się okazało, że to było zapalenie miazgi.... - ale to chyba mój pech jednak.

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

#6 2010-07-30 10:18:22

naaataaalkaaa
Niewinne początki

Witam, ja mam taki problem, bylam wczoraj u dentysty i borowal mi zeba i podczas tego powiedzial ze jak bym poczekala 3 misiace to musialoby byc leczenie kanalowe ale jak skonczyl stwierdzil ze dziura byla bardzo blisko nerwa i ze jak bedzie mnie znowu zab bolal do 2 tygodni mam sie zglosic i bedzie leczenie kanalowe. Czy to dobry lekarz skoro tak mowi? A dodam ze placilam ze zorbienie tego zeba i wczoraj jak przestalo dzialac znieczulenie strasznie bolal mnie zab i dzisiaj tez boli i nie wiem co mam robic... pomocy

#7 2010-07-30 11:36:21

carboczar
Net - EKSPERT

naaataaalkaaa
Ocenić stan zęba może tylko stomatolog,po leczeniu,jeśli się utrzymuje ból i nie słabnie wskazane ponowne przelecenie zęba(jeśli to konieczne,kanałowe)Można stosować na razie środki p.bólowe.

#8 2010-07-30 12:03:42

naaataaalkaaa
Niewinne początki

dziekuje za informacje:) za 2 tygodnie  znowu sie do niego wybieram wiec zobaczymy. pozdrawiam

#9 2011-06-30 08:59:57

Candeo Poznań
Niewinne początki

Szanowni Państwo

Zawsze warto iść z problemem jak najszybciej do specjalisty. Często przyczyną takich dolegliwości jest niedokładne dopasowanie wypełnienia w zgryzie. W tym przypadku 5 minutowa wizyta w gabinecie może pomóc. Wystarczy dokładnie sprawdzić jeszcze raz okluzję i ruchy boczne i po dopasowaniu może być po kłopocie. Inną przyczyną może być przegrzanie zęba w trakcie opracowywania i częściowy stan zapalny miazgi zębowej lub ewentualna czasowa nadwrażliwość zębiny na materiał wypełniający/ kwasowy wytrawiacz. Tak czy inaczej, długotrwały ból i drażnienie miazgi zęba może z czasem doprowadzić do martwicy miazgi i konieczności leczenia kanałowego lub nawet ekstrakcji zęba.

Zespół Centrum Stomatologii Candeo

#10 2011-08-30 10:02:18

Candeo Poznań
Niewinne początki

Szanowni Państwo

Większość rodziców czeka z wizytą do ostatniej chwili i udaje się z dzieckiem do specjalisty dopiero, gdy pojawia się ból zęba. To objaw świadczący o tym, że w jamie ustnej dzieje się już coś niedobrego. Najczęściej konieczny jest wtedy nieprzyjemny zabieg. W ten sposób w dziecku wyrasta przekonanie, że pobyt w gabinecie dentystycznym wiąże się z bólem i płaczem. Najlepiej więc odwiedzić stomatologa z maluchem już wtedy, gdy pojawią się pierwsze mleczaki. Lekarz sprawdzi, czy ząbkowanie przebiega prawidłowo, a także poinformuje, jak czyścić dziąsła i zęby dziecka. Zarówno na pierwszą, jak i na kolejne wizyty dobrze umawiać się z pedodontą - to dentysta, który specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu zębów u dzieci i młodzieży. Do tego zna psychikę młodych pacjentów, dzięki czemu łatwiej mu zdobyć ich zaufanie oraz radzić sobie z ich strachem.

Poznańskie Centrum Stomatologii Candeo

#11 2011-08-30 11:43:28

sunflower30
Zaglądam tu coraz częściej

kiedys bolalm nie plombowany zab przy nagryzaniu i okazalo sie ze byl zle oszlifowany tzn wypelnienie bylo za wysokie.

jesli chodzi o kanalowe to ja ostatnio bylam z dosc duzym ubytkiem.bylam przekonana ze bedzie od razu kanal, ale dentystka zaczela wiercic i stwierdzila ze nie jest tak zle jak myslalysmy i moze nie bedzie kanalu. wlozyla tlenek cynku,na to prowizoryczna plombe(koszt 50 zl plus 20 za znieczulenie bo chcialam)) i w jutro sie okaze czy zab sie wybronil czy nie.

#12 2012-06-14 19:29:45

edytakotek
Niewinne początki

Witam mialam dziś borowanie zęba, kory miał mały ubytek ,dentystka wyborowała mi wielką dziurę dała do niej plombę , która nie zakrywa całego zęba i mam  ogromną dziurę przez co nie moge jeść. Ząb bardziej boli nisz wcześniej.  Co mam zrobić w takim wypadku?
Prosze o porade Edyta

#13 2012-06-15 09:30:55

Anastazja
Słodka Czarodziejka

W takim przypadku musisz iść z reklamacją tego zęba. Innego wyjścia nie ma, ząb może boleć po borowaniu, jednak jest naruszony. Ale jak zostawiła dziurę to tak nie może być..

#14 2013-01-10 08:10:37

marcelka
Zbanowany

Też miewałam bóle po borowaniu, to niestety normalne, szczególnie jeśli mieliście wstawioną truciznę. Jedyne co mogę wam radzić to odpowiednia higiena jamy ustnej, mycie zębów 3 razy dziennie, odpowiednia szczoteczka zmieniana co trzy miesiące i dobra pasta, u mnie to ajona. Wtedy minimalizujecie ryzyko problemów, które niestety zazwyczaj pojawiają się bardzo często.

Ostatnie tematy :

Stopka forum