nierówna główka u dziecka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-06-30 16:24:25

OoonaaA
Słodka Czarodziejka

nierówna główka u dziecka

Doradzcie cos, mam problem mój 20 miesieczny synek ma krzywą główke z tyłu, z lewej strony ma normalnie a z prawej płaskie, bylismy u lekarza kilkakrotnie i mowił ze sie wyrówna, ze nie powinnismy sie martwic ze moze to krzywica bo to nie jest krzywica, nie wiem co robic. czy miałyscie taki problem?
pozdrawiam

#2 2010-06-30 16:32:33

bianka25
Przyjaciółka Forum

Re: nierówna główka u dziecka

A może dziecko od małego spało na tej jednej stronie?

#3 2010-06-30 17:43:12

OoonaaA
Słodka Czarodziejka

Masz racje było tak tylko od 6 miesiaca dopiero bylo widac i od tego czasu spi na brzuch i lewym boczku, czasem sie przekreci na prawy ale zaraz sie odwraca, nie wiem co robic, nie chce zeby tak wygladał

#4 2010-06-30 23:15:37

zona23
Zaglądam tu coraz częściej

ja mam córeczkę 4,5 mc:) i też ma płaską główkę z tyłu:( ale moja córcia śpi cały czas w różnych pozycjach i w miarę się to naciąga:)
a tak wogóle to jeśli jest zdrowy to dziękuj Bogu, że nie masz większego problemu bo z płaską czy krzywą głową da się żyć gorzej z chorobami
pozdrawiam

#5 2010-07-01 07:21:39

Agatka
100% Netkobieta

Mój chrzesniak miał krzywą główkę. On uwielbiał spać z jednej strony i tak samo jak się go nosiło to też z tej samej strony trzymał główkę. I lekarz kazał mu delikatnie tę główkę przesuwać. Poduszkę w łóżeczku daliśmy na drugą stronę, jak go nosiliśmy to staraliśmy się trzymać go tak, zeby główka była z drugiej strony. I chyba siostra delikatnie mu tę główkę masowała podczas mycia itp., ale nie jestem pewna. Teraz mały ma 1,5 roku i główka jest prawie idealna.

#6 2010-07-01 09:15:58

eMarilyn
Powoli się zadomawiam

OoonaaA myślę, że to nie jest jakiś największy problem. Ciesz się z tego, że twoja pociecha zdrowo się rozwija:)

#7 2010-07-04 08:25:43

Sasha
Wróżka Bajuszka

OoonaaA,
Krzywa glowka u dziecka moze byc wynikiem tego, ze w pierwszych miesiacach zycia dzidzia spala na jednej stronie. U mojego synka zauwazylam, ze jedna strona czolka zaczyna zmieniac ksztalt jak mial pare miesiecy. Agatka dobrze poradzila. Kladz dzidzie na przeciwna strone. Trzymajac go na raczkach rowniez mozna kontrolowac glowke dziecka, z tym, ze Twoj synek ma juz 20 miesiecy wiec to moze byc trudne. Radze Ci pojsc na druga opinie. Jesli martwisz sie, ze to krzywica zapytaj lekarza, potwierdz u innego. W najgorszych wypadkach maluszek ma zakladany kask w ktorym formuje sie glowke. Pamietaj jednak, ze to juz w ekstremalne sytuacjach, wiec bez obaw.

Kobietki, wiadomo, ze skrzywiona glowka to nie koniec swiata gdy dzidzia jest zdrowa, ale kazda matka chce dla swojeg bobaska to co najlepsze:) Nawet jesli ma to byc idealnie prosta glowka:)

Ostatnio edytowany przez Sasha (2010-07-04 08:27:30)

Za dlugo mnie tutaj nie bylo...wink

#8 2010-07-04 10:30:34

iziaaaaak
100% Netkobieta

Ja pracuje z takimi maluchami, jestem fizjoterapeutką, bardzo czesto dzieci mają takie problemy, ale nie ma sie czym martwić, główka dziecka powinna sie z czasem ładnie uformować, jedyne co możesz zrobic sprawdz czy maluch nie ma za mało wapnia. Zwykle główka formuje sie do roku, połtora, ale wiadomo każde dziecko jest inne wink Szkoda ze wczesniej nikt Ci uwagi nie zwrócił zeby kłaśc malucha na dwie strony, to taka profilaktyka.

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

#9 2010-07-25 00:50:45

wesolamamusia
Słodka Czarodziejka

Z pierwszym synem nie maiłam problemów, ale drugiemu cos też głównie jedna strona do spania się podobała. Więc w końcu zauważyłam, że z jednej strony robi się płaska główka a druga jest uwypuklona. Lekarz kazał oczywiście pilnowac maluszka i układac w drugą stronę, ale gdy już umiał się przekręcic, to i tak spał tak jak mu było wygodnie. Ale wtedy ręcznikami usztywniałam go trochę, bo się nie kręcił i spał też na tej drugiej stronie ciała. Gdzieś może ze 2 m-ce temu zauważyłam, ze główka faktycznie wraca do normy. Oczywiście to dzięki temu że go pilnowałam, ale też i dlatego, że główka troche sama też się formuje. Jest u mojego synka mała jeszcze różnica w połówkach główki, ale jestem dobrej myśli, ze to niedługo samo się unormuje. Mam też nadzieję, że i u Twojego synka OoonaaA to się unormuje. Ale możesz go przypilnowac podczas drzemek by układał główkę na tej stronie gdzie jest uwypuklenie.

#10 2011-10-08 21:32:00

klaudia12315
Niewinne początki

Drogie mamy. Mój synek urodzony przez cesarskie cięcie 3 miesiące temu ma najprawdopodobniej skolioze dziecięcą. Od urodzenia synek układał się tylko na lewą stronę. Główkę zawsze dawał na lewo. Nasz pediatra nic nie zauważył choć informowaliśmy go o nieprawidłowościach(mamy porównanie gdyż mamy jeszcze 14 miesięczną córkę) niestety lekarz uznał że naszemu synkowi nic nie ma. Wczoraj byłam z synkiem na kontroli stawów biodrowych więc przy okazji powiedziałam lekarzowi(innemu) o naszych obawach. (Mój synek ma lewą stronę główki wklęsłą). Lekarz zbadał syna i skierował do poradni wad postawy po skierowanie na rehabilitację. Na skierowaniu do ww poradni napisał: obserwacja skoliozy dzięcięcej M 41. Niestety wizytę mamy dopiero na 31 października.

Co mam robić do tego czasu? Jak ćwiczyć z synkiem? Czy skolioza wykryta w wieku 3 miesięcy się rehabilituje czy będzie potrzebna operacja? Proszę o odpowiedzi.

Drogie mamy uważajcie nawet  na lekarzy których dobrze znacie. Nasza intuicja nas nie zawodzi. Jak coś cię nie pokoi to szukaj pomocy. Gdybyśmy nie posłuchali naszego pediatry synek byłby pewnie już rehabilitowany!

#11 2013-05-13 21:43:32

pelaan
Niewinne początki

iziaaaaak napisał:

Ja pracuje z takimi maluchami, jestem fizjoterapeutką, bardzo czesto dzieci mają takie problemy, ale nie ma sie czym martwić, główka dziecka powinna sie z czasem ładnie uformować, jedyne co możesz zrobic sprawdz czy maluch nie ma za mało wapnia. Zwykle główka formuje sie do roku, połtora, ale wiadomo każde dziecko jest inne wink Szkoda ze wczesniej nikt Ci uwagi nie zwrócił zeby kłaśc malucha na dwie strony, to taka profilaktyka.

Niestety nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że samo się wyrówna- może ale nie musi. U mojego się nie wyrównało a było coraz gorzej. Jeżeli dziecko jest przyzwyczajone do leżenia na jednej stronie to ciężko jest go przekładać, wręcz jest to niemożliwe. A jeżeli ma kręcz szyi to jest potrzebna interwencja w postaci rehabilitacji w b. poważnych przypadkach operacja.

Jest jeszcze jedna kwestia krzywa głowa niemowlaka może być spowodowana kraniostenozą - zrośnięcie jednego lub kilku szwów czaszkowych i tu musi być operacja

Dziewczyny nie bagatelizujcie tego tylko najpierw idźcie do specjalisty i upewnijcie się co to jest. Żeby wiedzieć co dalej zrobić

Jeżeli przyczyną jest układanie na twardych powierzchniach co ostatnio jest bardzo powszechne ponieważ u nas w Polsce mówi się, że niemowlę powinno spać bez poduszki, na twardym itp... dla mnie to archaiczne zwyczaje, ponieważ są np. specjalne profilaktyczne poduszki dla niemowląt do spania na plecach. Na szczęście sama do tego doszłam szukając w internecie. W przypadku b.poważnych deformacji dobre są kaski ale bardzo drogie . Niestety kiedy dotyka Cie osobiście jakiś problem więcej wiesz od specjalistów i sama musisz sobie pomóc... Więc chciałam się z wami podzielić, ponieważ straciłam dużo czasu aby pomóc mojemu synkowi i uważam że to dość poważny temat.

Poza tym krzywa głowa niemowlaka to nie tylko konsekwencje estetyczne! już są na to dowody, dzieci takie są opóźnione motorycznie, ciekawe czemu nie mówi się np. o konsekwencjach psychicznych w późniejszych latach a dzieci lubią się wyśmiewać z innych.
I jeszcze jedno, jeżeli kształt czaszki jest inny niż powinien być, to mózg też rośnie inaczej.

Pozdrawiam i pozostawiam wszystkim do przemyślenia ,w razie czego piszcie na prv.

Stopka forum