lekkostrawna dieta na bolący żołądek - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-06-25 11:16:18

a_normalna
Zbanowany

lekkostrawna dieta na bolący żołądek

Hej dziewczyny!

Chciałabym się poradzić co robicie w sytuacji takiej jak opisuję.
Znacie jakieś proste i dobre przepisy w przypadku bolącego żołądka (były wymioty i lekko podwyższona temperatura)? To musi być coś lekkostrawnego i w miarę pożywnego.
Sucharki to jedyne co przychodzi mi do głowy, ale wiadomo, że tym się raczej nie najemy.
Czego zdecydowanie nie powinno się spożywać a co pozwoli nam wrócić do normy? Bardzo proszę o przepis na coś prostego i szybkiego, nie wymagającego wielu składników i czasochłonnych przygotowań. Co jadacie w takich okolicznościach? A może każdorazowo konsultujecie się w tej sprawie z lekarzem?
Proszę jak najszybciej o jakieś porady, potrzebuję bardzo waszej pomocy! smile

#2 2010-06-25 12:17:33

Agatka
100% Netkobieta

Re: lekkostrawna dieta na bolący żołądek

Dużo pić przede wszystkim. Herbata gorzka albo mięta. Często też pije się coca colę, która pobudza żołądek do pracy czy coś takiego. A do jedzenia to lepiej ostrożnie. Sucharki, sucha bułka. Grysik chyba też jest dobry na takie dolegliwości, ale nie wiem, bo nie lubię. Chyba krupnik też jest lekkostrawny. Myślę, że lepiej się troszkę przegłodzić a jeść tak troszkę, zeby nie spowodowac kolejnych wymiotów.

#3 2010-06-25 12:21:49

a_normalna
Zbanowany

Mnie zawsze karmiono kaszkami i dmuchanym ryżem jak miałam coś z żołądkiem. Tylko narzeczony wybrzydza i wolałby coś konkretniejszego jeść i myślałam, że może ktoś wie co w takim przypadku jest bezpieczne wink

#4 2010-07-12 14:22:58

Sasza
Przyjaciółka Forum

jak mam problemy z żoładkiem, a moj narzeczony chce jesc coś "konkretnego" to robię marchewkę gotowaną oprószaną mąką (to jest lekkostrawne i dobre na żołądek, na ciemną karnację i na oczy heheh) do tego ziemniaki gotowane, ale zeby nie byly suche to mozesz zrobie puree z tym ze zamiast masla to margaryna bo jest roslinna, i do tego cienkie parowki gotowane bez folii w wodzie;) Smakuje ok i nie bedziesz po tym sie zle czula...
A do pogryzania to najlepiej herbatniki takie bebe, biszkopty, ja lubie petitki... bo suchary to takie suche i twarde jak gnaty i szczerze mowiac nikomu sie nie chce tego jesc... Na kanapki najlepiej jakis serek topiony, chleb najlepiej pszenny...
Do picia woda niegazowana, najlepiej sobie przegotowac i wystudzic a potem do lodowki schlodzic, herbata, ale nie mocna i nie bardzo slodka. Mi pomaga:)
A coca-cola to trochę polprawda... Bo cola jest niszcząca i żrąca. Jeśli jest pewne, że mamy jakiś wirus typu grypa żoładkowa, bakterie, rotawirusy to mozna pic colę wygazowaną małymi łykami w nadziei, ze wyżre wirusa:D
ale ja bym nie polecała bo uważam, że jeszcze bardziej podrażnia błonę śluzową żoładka... w końcu są w niej różne wręcz toksyczne substancje i kofeina... a lepiej delikatnie obchodzić się z żoładeczkiem:D
pozdrawiam

Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone...

#5 2010-07-12 21:42:10

lulla
Powoli się zadomawiam

Najpierw sprawdz u ekarza, co jest tego przyczyną. Dopiero wtedy można szukać odpowiednich dań.

#6 2010-07-22 15:18:21

sugar-sugar
Zbanowany

W takim przypadku mogę polecić picie zielonej herbaty, Japończycy piją genmaichę, która u nas jest dostępna w barach sushi albo - od niedawna - w postaci herbaty z prażonym ryżem (producent to Irving). Poprawia trawienie a jednocześnie nie drażni żołądka. Mnie pomaga.

#7 2011-08-17 19:49:29

Ida_20
Na razie czysta sympatia

Ja w takich okolicznościach robię sobie jednodniową głodówkę- tzn. staram się przyjmować wyłącznie napoje i ewentualnie przegryzam jakimś herbatnikiem wink Trzeba pamiętać, żeby dużo pić (najlepiej gorzką herbatę małymi łykami), bo po wymiotach możemy się odwodnić. Pamiętam, że kiedyś pomogła mi też odgazowana i lekko ogrzana cola. Wiadomo, jak zachowamy umiar to nie powinna nam zaszkodzić smile Mi akurat pomogła, bo wymioty ustały. W następnych dniach też radzę unikać ciężkostrawnych potraw, bo wiadomo, że żołądek będzie potrzebował troszkę czasu, aby się zregenerować. Ja jem wtedy jakieś jogurty, chleb, warzywa. A co z owocami? Bo słyszałam, że nie powinno się ich wtedy jeść. Jak myślicie?

#8 2011-08-17 20:29:01

Roszpunka
Cioteczka Dobra Rada

W takich przypadkach najlepiej pić dużo wody, mięty i jeść sucharki, biszkopty. Nie zarzucaj nic tłustego, ani smażonego. Jedz małe porcje i udaj się do lekarza.

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
                                      - Oscar Wilde

Stopka forum