Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez IGNIR (2010-06-24 12:52:57)

Temat: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Właściwie to tak piszę w kontekście moich spotkań z pracodawcami. Zdarzyło mi się ostatnio bowiem przejść przez bardzo niestandardową rekrutację (  pierwszy etap ) i tak mnie coś zastanawia ,czy taka niechlujna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę. Czy jednak nie kierować się nią przy ewentualnym podejmowaniu decyzji o pracy w tej firmie. Co mnie w czasie tej rekrutacji zraziło ? Otóż przyzwyczaiłam się, że jak przychodzę firm, to jest jakaś recepcja czy coś, każą mi usiąść na 5 minutek, proponują coś do picia i generalnie jest sympatycznie ale z lekkim dystansem - ktoś mnie bierze do jakiejś salki, gadamy itd. Ostatnia moja rekrutacja to był jakiś dziwoląg. Byłam umówiona na konkretną godzinkę, wchodzę do firmy ale zero recepcji czy coś ( to był biurowiec, normalny nie jakaś firma widmo smile ) no więc nie wiedziałam co ze sobą zrobić i władowałam się do jakiejś salki gdzie byli ludzie i spytałam gdzie mogę znalezc panią K. z którą byłam umówiona. Ludzie nie wiedzieli zupełnie, nieb yli mną zainteresowani nawet tylko dalej coś omawiali sobie. Jakas laska sie zlitowała i mi powidziala, ze może w salce 12 jest taka dziewczyna, ale nie wie na pewno. No więc polazłam tam. Była . Uff. Rekruterka kazała mi chwilę poczekać na korytarzu ( nie było krzeseł, więc stałam z dobre 15 minut ) ona w tym czasie latała i szukała salki żeby ze mna usiąść. Gdy już ją znalazła to okazało się ,że jest to jakaś kanciapa upchana gdzieś z boku dużej sali jakichś  handlowców czy kogoś i nie ma drzwi. Moją rozmowę słyszało więc około 13 osób, które tam siedziały. Kanciapa byłą mała i zastawiaon chyba z 12 krzesłami że nie wiedzialam gdzie siaść. Oczywiscie nic mi nie zaproponowała do picia. A był to właśnie duży upał wtedy i na prawdę bym się czegoś napiła. Potem szukałą kogoś kto by mnie spytał z angielskiego ( w końcu dorwałą jakiegoś kolesia z księgowości owej firmy ) Przy tym była sympatyczna, bezpośrednia i taka "na luzie" , ale mnie to w sumie denerwowało jakoś. No i tak się zastanawiam. laska sobie wymyśliła jako drugi etap jakieś para assessment center a ja tu myślę z czym do ludu wink I się zastanawiam czy w ogóle iść na 2 etap jakby mnie zaprosiła. Firma fajna sie wydawała. Dział marketingu to co chcę, ale jak tak zobaczyłam tę  ich całą rekrutację to sie jakoś zniechęciłam. Ale może niesłusznie ? Może jakoś przesadzam ? Co myślicie ? Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ? Czy nie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Jeśli Ci zależy na tej pracy to idź na ten drugi etap rekrutacji i zobacz jak to się dalej potoczy. Jednak wydaje mi się, że ta firma może działać tak trochę "na wariackich papierach". Rozmowa kwalifikacyjna jest sprawdzeniem kandydata, ale z drugiej strony kandydat może też sprawdzić na tej rozmowie firmę, wiec to nie tylko Ty powinnaś się starać, ale oni również. Tak mi się wydaje.

3

Odp: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Ignir o ile można wytłumaczyć braki lokalowe - tzn. że nie ma się recepcji, odpowiedniej salki itp. to jednak ja tu widzę również poważne braki organizacyjne. Co za tym idzie wnioskuję, że sama praca to będzie chaos. A powiedz jak oceniasz samą rozmowę? Czy ona była sensowna i rzeczowa? Czy może też pozostawiała wiele do życzenia?

Co do drugiego etapu - jak Cię zaproszą to idź. Zobacz, może tym razem się postarają jakoś.

4

Odp: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Sama rozmowa też zrobiła nam nie wrażenie takie " na dziko" trochę. Jak wspomniałam dziewczyna rekrutująca była milutka , ale wydrukowała moje cv i np. kazała o sobie opowiedzieć tak od początku ( choć dużo napisałam w cv i wiedziała już co robiłam wcześniej, w czasie innych rozmów, raczej dopytywali a nie kazali opowiadać od początku  ) Poza tym ten brak dystansu, np. pyta o ocś za chwilę widzi w cv erasmusa półrocznego w Paryżu i chichocze, że ona uwielbia paryż ... ( a co mnie to kurde obchodzi ) także wolałam żeby mnie pytała nie wiem o jakieś metodologię marketingowe czy coś a nie jakiś paryż sprzed 4 lat sad A tymczasem ona takie ogólniki tylko chciała.  Więc nie mogłąm nawet sie wykazać ,że coś już robiłam w tym marketingu. Jej nie wiem zupełnie. Poza tym mi namieszała z tą pensją. rzuciłam jej 3.000 netto, przyjęła to, niby spoko, a za chwilę coś mówi ,ze u nich jest system podstawa plus premia itd. I już nie wiem czy to co powiedziałam te 3.000 to teraz mam traktwoać jako co ? Podstawę a premia jakoś dodatkowo ? Czy oni mi to podzielą, że w sumie dostanę jakieś moze 2.000 a ten tysiąc to muszę wyrobić w premii ? Nie rozwinęła tej myśli, a ja już teraz nie wiem  jak to rozumieć sad

5

Odp: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Odpowiedz na tytułowe pytanie - zdecydowanie tak.
Ja bym do takiej firmy podeszła z "taką pewną nieufnością". Nie wygląda to na poważny interes.
Nie da sie długo ciągnąć biznesu na wariackich papierach i takiej biegunce jak opisałaś. Poszukaj coś w necie o tej firmie, na forach, jak długo ludzie tam pracują, jak jest rotacja. Dowiedz się jakiś nazwisk, pogooglaj troche, kto jest kto, jakie ma doswiadczenia. W dzisiejszych czasach to naprawdę nie jest trudne.
U nas niestety nie zachód, więc przyzwyczaj sie do podawania oczekiwań brutto. W przybliżeniu pomnóż netto, czyli rozumiem, ze to co chcesz "do ręki" x 1,6 a wyjdzie ci z grubsza brutto.
Dopytaj się o okres próbny. Po opisie mogę się spodziewać, że to firma jadąca na takich napaleńcach co to w trzymiesięcznym okresie próbnym dają z siebie wszystko, a firma potem im dziękuje albi nawet nie, tylko informuje: Pani/Pan sie nie nadaje do naszego zgranego zespołu i rekrutuje następnych naiwnych. No i wyduś z nich opis zakresu obowiązków.
Poza tym - jaka może  być premia w marketingu - chyba za dobre wrażenie jedynie, bo to nie sprzedaż, gdzie masz wymierne wyniki. Nie licz zatem na premie. Pamiętaj - co wytargujesz jako uposażenie podstawowe to twoje.
Reasumując - grałabym dalej, ale na 80% bym nie weszła w ten biznes.
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale ten tekst moze się i innym przyda.
Pozdrawiam
Katarzyna

6

Odp: Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

A ja bym się nie zrażała. Moja obecna szefowa w ogóle zapomniała, że się umówiłyśmy, nikt nie odbierał nr stacjonarnego wypisanego na szybie (mamy tam takie naklejki z reklamą) budynku, niewiele pytań mi zadawała, miałam wrażenie, że wszystko idzie bez kłopotu i bez jakiegoś profesjonalizmu. Dodam, że jak się do niej dodzwoniłam wtedy, wystając jak matoł pod firmą, to przyjechała z Carrefoura z torbami zakupów.

A tymczasem pracuję z Anią już nie pierwszy rok i jestem naprawdę zadowolona z warunków zatrudnienia, mimo, że o swojej szefowej nie mogę powiedzieć, że jest zorganizowana bardziej niż wtedy.

*
Odchodząc od moich wrażeń z rozmowy o pracę, często mi się zdarzało, że pracodawca nie czytał mojego CV (a przynajmniej takie sprawiał wrażenie). Taki ich święty przywilej.

To, że nie wiesz, ile de facto będziesz zarabiała to uważam również Twoja "wina". Pytanie "Ile chce Pani zarabiać?" jest na początku dziennym i brak sprzeciwu wcale nie oznacza, że dokładnie tyle dostaniemy. Jeżeli chciałaś wiedzieć, ile wynosi podstawa, a ile premie - należało bardzo wyraźnie o to zapytać, żeby mieć w głowie konkrety i nie gdybać, czy się dostanie tyle, ile się powiedziało.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy nieprofesjonalna rekrutacja może zapowiadać niefajną pracę ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024