Zasady szczęśliwego życia... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zasady szczęśliwego życia...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Zasady szczęśliwego życia...

Znalazłam bardzo orginalnych kilka "reguł". Niektóre pozycje są naprawdę wyjątkowe...jestem ciekawa co będziecie sądzić?


    - Wszystko co istnieje podlega prawie przyczynu i skutku.
     -Dostrzec zycie i innych bez znieksztalcen afektywnych i egoistycznych.
     -Teraz jest jedynym miejscem gdzie mozemy zaistniec.
    -Mamy zawsze wybor, jesli nie okolicznosci zewnetrznych to przynajmniej naszego stanu ducha wobec okolicznosci.
    -Kazdy ma racje w "swoim swiecie" - ktory niekoniecznie jest logiczny i przyjazny innym.
    -Raj i pieklo to wymysl ludzkiego umyslu, i tylko tam te symbole istnieja, mozmy sobie stworzyc jedno lub drugie.
    -Wedlu prawa termodynamiki, zaczynamy umierac po urodzeniu.
    -Jak zmienic nasz swiat? Zmienic nasze mysli, ich tresc i jakosc.
    -Pozytywne myslenie wyklucza inne myslenie.
    -Znaczenie kazdego wydarzenia zalezy od naszego punktu widzenia.
    -U zrodel kazdego zachowania, kryje sie pozytywna intencja.
    -Wydarzenie zewnatrzne to potwierdzenie naszych mysli.
    -Wszystko jest zawsze w porzadku, wobec sil, ktore dzialaja w tym momencie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

-Wszystko jest zawsze w porzadku, wobec sil, ktore dzialaja w tym momencie, możesz powiedzieć  co masz na myśli ? Bo brzmi to odrobinę groźnie smile Co jeżeli siły nie są dobre ...?

3

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Absolutnie nie jestem autorem tych słów!!!Wiele z nich jest bardzo kontrowersyjnych, dlatego ciekawa byłam Waszego zdania., bo przekonałam się już, żę Uczestniczki forum nie podchodzą biernie do takich spraw i mają ciekawe, osobiste przemyslenia.


Co do zdania, które przytoczyłaś kika25 to ja to rozumiem tak, że to, co robimy w danym momencie, w emocjach, jakie nam towarzyszą, z posiadanym na daną chwilę zasobem wiedzy- jest usprawiedliwione( nie chcę powiedzieć "dobre").
Z drugiej strony można też zrozumieć to jako" po trupach do celu".  Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli się czegoś naprawdę chce i jest się przekonanym o słuszności tego, to należy to zrobić.
Ciekawe czy się zgadzacie, czy np. w imię wielkiej miłości można zniszczyć komuś życie rodzinne, czy należy zrezygnować z uczucia?

4

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Joasia, ja widzę trzecie wyjście z takiej miłości. Mogę kochać i w imię miłości zrezygnować ze związku partnerskiego właśnie po to by ukochanej osobie nie niszczyć życia, na jakie się zdecydował(a).
Co do reguł, to mogę powiedzieć, że sprawdziłam na sobie już dawno i o dziwo życie jest bardziej proste. One po prosty działają tak, jak z nich korzystamy. Siły i moce nie są ani dobre, ani złe to my z nich robimy stosowny użytek i określamy zgodnie z osobistym pojmowaniem dobra i zła.
Jedyny kłopot z tymi regułami to ten, że trzeba o nich pamiętać i stosować - a z tym jest trudniej.
Pozdrawiam cieplutko

5

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

To strasznie trudne zrezygnować z bycia z osobą, ktra chce z Tobą być tak z czystego heroizmu...
Co sił i mocy, które działają bardziej wedle nas niz wedle jakiejś obiektywnej rzeczywistości to podoba mi sie to sformuowanie- "Raj i pieklo to wymysl ludzkiego umyslu, i tylko tam te symbole istnieja, mozmy sobie stworzyc jedno lub drugie".
Cóż- też się zgadzam, że życie kieruje się dosyć prostymi regułami, ale wiedzieć jaki wybór powinno się podjąć, a zrobić to- to czasem tak trudne ze względu na skomplikowanie i dylematy moralne, w jakie jesteśmy uwikłani...

6

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Z większością mogę się zgodzić. Sami budujemy nasz świat - który istnieje w naszych głowach, a potem dopiero w świecie rzeczywistym. Większość zależy od nas. Są ludzie którzy biernie przyjmują co daje im los. Inni szukają w sobie siły, odkrywają swoją pasję i oddają się jej bezgranicznie, osiągając tym samym szczęście.

Dla mnie szczęście to właśnie możliwość działania. Znam swoje marzenia, wiem na czym mi zależy. Nie poprzestanę w dążeniu, bo wydaje mi się, że o to właśnie chodzi. Sama droga do spełniania marzeń daje nam niejednokrotnie szczęście smile

7

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Sama dorga to szczęście i kolejne cele to szczęście- gdy osiągamy jeden z nich, nie osiadanie na laurach, nie poczucie, że skoro sie udało to już mi nic mi więcej w życiu nie pozostało. Wyznaczanie sobie kolejnych celów, spełnianie kolejnych marzeń to wielkie szczęście. Tym sposobem krok po kroczku dochodzimy do wielkich rzeczy, nawet tego nie zauważając.
Ale nic za wszelką cenę...pamiętam takie swoje zajęcia na psychologi, na których wykonywaliśmy ćwiczenie, które polegało na tym, by odpowiedzieć sobie na 3 pytania:
- jakie są moje największe cele i marzenia?
- co robię, by je osiągnąć?
- co by się stało, gdyby mi sie to nie udało?
Zrobiłam to bardzo szybko, bo wiedziałam dokładnie, co chcę napisać i kiedy ćwiczenie się skończyło i wybrane osoby odczytywały to, co miały napsiane na kartkach bardzo się zaskoczyłam. Okazało się, że w odpowiedzi na ostatnie pytanie ludzie pisali o smutku, depresji, samobójstwie(!), poczuciu zmarnowanego życia itp.! Byłam zaskoczona, bo sama miałam napisane" to wymysliłabym sobie jakiś inny cel do osiągnięcia".
Nie chcę osądzać, czy to lepiej czy gorzej- ale na pewno pcha do przodu zamiast stania w miejscu. A o to chyba chodzi...

8

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Tak sobie myślę, że wielu, wielu ludzi boi się marzeń. Nawet nie zdają sobie sprawy, że marzenia to potencjał ewentualności doświadczenia ich we własnym życiu, wolą myśleć, że to strata czasu. Takie ograniczanie się prowadzi w konsekwencji do skostnienia we własnych poglądach na życie i zagradza drogę do życia z rozmachem. Dla mnie jest to smutna wegetacja, wolę marzyć, realizować te marzenia i śmiać się, gdy wyjdzie coś ... nie tak, odwrotnie lub całkiem "zakalec".
Natomiast przestałam sobie wyznaczać cele i planować - to mi się nie sprawdziło. Wyznaję zasadę, że sama droga do realizacji marzeń jest celem.
Pozdrawiam cieplutko

9

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

A ja myślę, że takie wyznaczanie celów( ale takich ogólnych: czego pragnę?dokąd zmierzam?kim chcę być?etc). jest bardzo fajne!:)
Myślę, że jest niewiele osób( ale są- to na pewno!) które potrafią"płynąć" przez życie rozwijając się i bogacąc, a nie tkwiąc w miejscu...tak właśnie rozumiem rolę wyznaczania(to niefortunne słowo) sobie celów do osiągnięcia czy marzeń do zrealizowania.
Myślę też, że wiele osób pragnie tego, czego osiągnąć się nie da( bogactwa, hollywoodzkiego ideału szczęścia etc.)- i przez to decydują się niejako na bycie nieszczęśliwymi, ale dużo osób pozostaję też na etapie tzw. myślenia życzeniowego( gdybym był bogaty to  bym podróżował, gdyby nie mój mąż to.... będę szczęśliwa nie teeraz, ale w małżeństwie, jak urodzę dziecko, jak znajdę dobrą pracę, po przejściu na emeryturę- słowem byle tylko nie trzeba było zacząć od dziś...

10

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

Ostatnio wiele nowego wniosło u mnie proste pytanie : Czym się żywisz Haniu?
Poza posiłkami i tego typu strawą często żywiłam się rolą matki, rolą ratownika i nauczyciela w sensie marudy, i .... no nie będę się całkiem odkrywać. Faktem jest, że temat przestawił wiele spraw, zobaczyłam jakimi energiami się sycę, jakimi emocjami to przyprawiam i okazało się, że wiele spraw natychmiast pożegnałam jako zbędne a inne służą mi nadal i jestem tego świadoma.
Po tym czyuę się świetnie, jakby ubyło mi lat hahaha
Pozdrawiam cieplutko

11

Odp: Zasady szczęśliwego życia...

No to, tak jak piszesz, jest dobre pytanie "selekcyjne": czego z tych rzeczy naprawdę potrzebuję by żyć, a co tak de facto jest zupełnie zbędne?

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zasady szczęśliwego życia...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024