Biegły angielski w cv czyli jaki ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-06-22 16:50:52

Suri
Dobry Duszek Forum

Biegły angielski w cv czyli jaki ?

Wiem, że są już tematy o znajomości języków obcych, ale mnie interesuje inny kontekst - więc zakładam ten temat. Ostatnimi czasy przeglądam wiele, bardzo wiele ogłoszeń o pracę i w wielu z nich jest zaznaczone w oczekiwaniach " biegły angielski" No i moje pytanie - biegły czyli jaki ? Czy intermediate to już biegły ? Czego oczekują pracodawcy pisząc  biegły ? Czego się spodziewać odpowiadając na ofertę z biegłym angielskim ? Dla mnie biegły oznacza to że toś zna ten język od urodzenia ... albo skończył anglistykę sad Więc już nie wiem czy po kilku kursach mogę uważać że mam biegły ? Uważam że mam bardzo dobry ... Ale jak poznać czy mój bardzo dobry to może być w oczach pracodawcy biegły ?

#2 2010-06-22 16:54:47

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Re: Biegły angielski w cv czyli jaki ?

słuchaj dla mnie biegły czyli w mowie i piśmie nie masz pb ze zrozumieniem. Jest to poziom zaawansowany TELC- B2.
Oczywiście mogę się mylić.
Poza tym na pewno na rozmowie kwalifikacyjnej sprawdzą Twoje umiejętności.
To zależy od tego gdzie szukasz pracy? Chodzi o to pewnie by obsługa zagr. kontrahentów nie sprawiała Ci trudności. Byś potrafiła odpowiedzieć na pismo, napisać raport, odebrać telefon, przetłumaczyć tekst.

#3 2010-06-22 17:00:08

Suri
Dobry Duszek Forum

Dokładnie. Szukam pracy w takiej obsłudze. No generalnie ja to wszytsko o czym piszesz umiem, ale nie mogę powiedzieć - mam biegły. Ponieważ :
- czasem robię błędy ( małe , ale robię )
- mój akcent jest na pewno nie taki jak mają rodowici anglicy |( choć pracuję nad tym )
- moje słownictwo bywa no takim wyuczonym słownictwem, wiem, że można czasem powiedzieć coś lepiej, bardziej wyrafinowanie, a ja mówię jak mówię - raczej takimi schematami lece
No więc t mnie gnębi sad Czy mój bardzo dobry ... wystarczająco jest dobry żeby sobie napisać biegły w cv sad No na pewno mnie przepytają ale nie chce się zbłaźnić stąd pytam sad A może lepiej zostać przy bardzo dobrym ( choć może on jest i biegły ) i liczyć, że ktoś się odezwie ? Ale co jak inni mając ten sam poziom sobie wpiszą biegły sad

Ostatnio edytowany przez Suri (2010-06-22 17:00:21)

#4 2010-06-22 17:06:08

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Dziewczyno! Głowa do góry!! Skoro uważasz że potrafisz - pisz biegły. Tak jak już pisałam czas pokaże na ile on jest biegły/ b. dobry.
Podczas pracy na pewno wiele się nauczysz! Wiesz kto nie popełnia błędów?- ten co nic nie robi!

#5 2010-06-22 17:29:19

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Jeśli język nie sprawia Ci problemów, sprawnie się nim posługujesz w każdej sytuacji, masz bogate słownictwo i świetnie znasz zasady gramatyki to, nawet jeśli zdarzają Ci się drobne uchybienia, w moim pojęciu śmiało możesz taką znajomość określić przymiotnikiem biegła smile. Błędy robią nawet Polacy posługując się językiem ojczystym, więc myśl pozytywnie. A tak na marginesie to uwierz, że każdy facet z Twoją znajomością języka na pewno napisze, że zna go biegle smile, bo to tylko my, kobiety, mamy tego typu opory.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#6 2010-06-22 17:31:51

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

o Olina trafna uwaga z tymi facetami big_smile
A Ty Suri pisz co dalej smile

#7 2010-06-22 22:28:48

Lena
Moderator

W 100% zgadzam się z podejściem Oliny choć spotkałam się z kandydatem, który mówił świetnie i z akcentem a mimo to wpisał w CV dobrą znajomość języka angielskiego, ponieważ nigdy nie był za granicą i nie miał możliwości rozmawiać z native speakerem.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

#8 2010-07-01 11:16:39

MartMart26
Zaglądam tu coraz częściej

A ja jestem po filologii angielskiej, skończyłam kurs języka angielskiego w biznesie, znam francuski na poziomie podstawowym, obsługuję komputer, i nikt nie chce mnie przyjąć do biura, w którym wymagana jest (przynajmniej w ogłoszeniu) biegła znajomość angielskiego. Moim zdaniem to jedna wielka ściema, wszystkie dobre miejsca pracy są już dawno obsadzone, a firmy zamieszczają fikcyjne oglozenia żeby nikt im niczego nie zarzucił. Raz nawet było tak, że przyjęli studenta, a mnie nie chciceli, i tam angielski nie był wcale wymagany. Na razie siedzę w szkole językowej, myśle o całkowitej zmianie kwalifikacji, może nawet robolem zostanę.

#9 2011-03-05 11:25:54

_angielski_
Niewinne początki

Hej. Pisanie cv to niełatwa, a do tego bardzo ważna sprawa. Do tego chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Z takim wykształceniem chyba nie powinnaś mieć problemu jaki poziom języka wpisać. Jak w cv napiszesz, że skończyłaś filologię angielską, a potem wpiszesz jakiś niski poziom biegłości w języku angielskim to rozsądny pracodawca skreśli Cie na wstępie. Może zaskocz przyszłego, potencjalnego pracodawcę i wyślij mu oprócz cv w języku poskim również cv w po angielsku. Myślę, że taka zagrywka raczej nie zaszkodzi:), a może wiele pomóc.
Powodzenia:)

#10 2011-03-05 11:42:07

Kilroy666
Net-facet

prosta sprawa język angielski - ojczysty... i każdy cię przyjmie a jak będzie miał wątpliwości to powiedz mu tak I just antidisestablishmentarianism ya.

Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy zachowywać się jak kretyn zdarzyło się niestety, mając do bliskich pretensje skupiony na używkach i przypadkowym seksie, nie odzyskasz dawnego życia, czasy niewinności mamy dawno już za sobą dziś kolejne słowo o tym że możesz na nowo wystartować, ja nie skreśle z listy ziomków których znam połowe życia, ludzką rzeczą zbłądzić z błędów wyprowadzić boską.

#11 2011-03-07 19:03:18

smutna123
Przyjaciółka Forum

A mnie nigdy nie sprawdzali ze znajomości języków, a były wymagane. Zwykle jest tak, że się po polsku pytają, czy aby faktycznie znam angielski i niemiecki na poziomie zaawansowanym. Śmieszne to dla mnie, ale może akurat trafia na rekruterów, którzy nie znają języków. Wkurza mnie, że pracodawcy szukają przez prywatne pośrednictwa. Idę, a tak dwie kobitki, które dopiero studia zaczęły,a jedna to nawet studiuje to co, ja rok temu skończyłam. Zaproponowałam im rozmowę w którymś języku, ale nie chciały!

Akcja: "karmimy psiaki"

#12 2011-04-15 18:15:56

bethy
Powoli się zadomawiam

Biegły angielski to moim zdaniem taki, który bez problemy pozwoli Ci się dogadać z native speaker'em języka anigleskiego (w piśmie i mowie). Bez rażących blędów i wystękiwania słów.

#13 2011-04-17 12:40:14

monyc
Dobry Duszek Forum

smutna123 ja też ostatnio zauważyłam, że tzw. profesjonalni rekruterzy nie znają języków, choć często je sprawdzają. Dziwne to, rządzi bylejakość.
a co biegłości ja zawsze wole wpisać bardzo dobry, tak przez skromność wink Ale powiem Wam, że niejednokrotnie rozmawiam z ludźmi po angielsku i czasem tacy, którzy uczyli się angielskiego na kursach bądź po prostu mieszkali tam trochę mówią zdecydowanie lepiej niż niektórzy angliści. Ja miałam kiedyś taki projekt dla Anglików na który zgłosiło się dużo anglistów i to była porażka, oni nie umieli mówić po angielsku! Wszystkich odrzucono. Ja myślę, że tytuł anglisty jeszcze  nie świadczy, że ktoś biegle zna angielski.

Ostatnie tematy :

Stopka forum