Jak znależć pracę ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-07-30 23:22:33

Ursel
Niewinne początki

Jak znależć pracę ?

Jak najlepiej i najefektywniej szukać pracy? Przez ogłoszenia w gazecie, internet, urząd pracy? A może najlepiej wybrać sobie firmę, która nas interesuje i mimo to, ze nikogo akurat nie szukają zgłosić się z CV i LM i się samemu jakoś zaproponować, czy może nawet samemu w takiej firmie złożyc osobiście cv i lm ? Właśnie skończyłam studia (humanistyczne niestety sad i zaczynam wielkie poszukiwania. Nie mam żadnego doświadczenia, którym mogłabym się pochwalić więc może być ciężko - ale jestem pełna zapału, chęci i wiary ,ze mi się uda . W jaki sposób Wy znaleźliście swoją upragnioną pracę. Będę wdzięczna za wszelkie porady !!! smile

#2 2007-07-31 16:33:15

księżniczka85
Niewinne początki

Re: Jak znależć pracę ?

Ja znalazłam przez internet:)najszybciej, najłatwiej i najwygodniej!!!

#3 2007-07-31 17:06:39

Esszu
Tajemnicza Lady

No szukanie pracy nie jest łatwe, to prawie jak cały etat, bo trzeba pod każde ogłoszenie przygotować  CV i list motywacyjny, a to zajmuje sporo czasu. Ludzie chyba najczęściej szukają kupując poniedziałkową Gazetę Wyborczą, bo jest dodatek praca, albo właśnie w sieci na Pracuj.pl albo też na gazecie.pl, w sumie to rzeczywiście najłatwiejszy i najszybszy sposób, al eteż i duża konkurencja, bo na jedno ogłoszenie spływa średnio 500-800 CV, więc wyróżnić się jest bardzo trudno. No gazeta i net to chyba najpopularniejsze sposoby, ja znalazlam prace przez Wyborcza, ale potem to samo ogłoszenie widziałam w sieci, no dużo zależy też od szczęścia:)))życzę Ci zatem powodzenia i wytrwałości!!!

#4 2007-09-13 19:46:18

Lena
Moderator

Większość firm zamieszcza ogłoszenia w internecie- gratka.pl, infopraca, pracuj, jobs, to jedne z tych bardziej obleganych portali. Gazety owszem jeżeli chodzi o dany region - najlepiej właśnie w regionalnych gazetach szukać, jeżeli chodzi o oferty pracy zagranicznej "Praca i życie za granicą", Wyborcza również. Urzędy pracy  hmmm z tym jest różnie- coraz mniej firm korzysta z ich usług. Dla młodzieży - Hufce pracy i Młodzieżowe Centra Kariery. Agencje pracy tymczasowej również są coraz bardziej popularne- nie sugerujcie się nazwą również oferty pracy stałej można w nich znaleźć. Popularne jest również, że firmy szukają pracownika przez agencję pracy, pierwsze miesiące traktują jako próbne i jeśli pracownik się sprawdzi to zatrudniają go na stałe.
Ważne jest to by pisać CV i list motywacyjny pod kątem konkretnej firmy - unikać szablonów, w których zmienia się tylko nazwę stanowiska.
Jeżeli chodzi o osobiste zanoszenie CV - dobry pomysł jeśli wiesz, że szukają tam pracownika. Zakończ jednak na samym zaniesieniu CV broń boże nie błagaj o rozmowę bo się pogrążysz i zdyskwalifikujesz na dzień dobry. Niektóre firmy mają nawet specjalne skrzynki na CV.
Podtawa to nie zrażać się niepowodzeniami.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

#5 2010-08-19 17:39:35

Agnieszka128
Tajemnicza Lady

Wszystkie wymienione sposoby jak gazety, internet, urzędy pracy, agencje pracy tymczasowej są dobre i mogą pomóc w znalezieniu pracy. Jednak z tych metod korzystają wszyscy poszukujący pracy zatem konkurencja jest ogromna. Trudno też wtedy jakoś szczególnie się wyróżnić. Dlatego dl ludzi, którzy są naprawdę dobrzy w tym co robią i wiedzą czego potrzebują pracodawcy i wiedzą jak to zrobić proponuję poszukiwania bezpośrednie z pominięciem działu personalnego i niepotrzebnych pośredników.

#6 2010-08-20 10:10:44

keep_smile
Zbanowany

Ja dorzucę do listy portali o pracy Treść usunięta ze względu na reklamę, zapoznaj się z regulaminem forum/ Lena (tam znalazłam pracę, to uważam że troszkę reklamy im się należy ^^ )

A tak poważnie mówiąc, to uważam, że jeżeli chce się powiększyć swoje szanse, to trzeba łączyć różne środki. Zacząć można od wrzucenia CV i stworzenia profilu na tych portalach. Potem trzeba być na bieżąco z ofertami (najlepiej korzystać z jakichś alertów - przysyłają na maila interesujące propozycje albo z "automatycznej aplikacji" (z tego korzystałam jak znalazłam pracę - ustawiłam i portal sam aplikował na wszystkie oferty, jakie mnie interesowały. potem tylko zadzwonili i już.). Poza tym trzeba chodzić, patrzeć na przysłowiowe "karteczki na drzwiach", czy nie ma jakiejś oferty i dużo gadać o tym, że się szuka z różnymi ludźmi... Może się okazać, że ktoś wie, gdzie potrzebują pracowników w Twoim zawodzie. Powodzenia!

Baby, keep smiling ...

#7 2010-08-24 09:20:11

kasiunia77554
Niewinne początki

Przy szukaniu pracy musisz wykazać sie cierpliwością. Najlepiej działa tu statystyka i prawo średniej smile Szukać najelepiej wszędzie gdzie tylko można.
1. Zakupić 2 ryzy papieru
2. Podzielić firmy na kategorie po branżach
3. Wydrukować ilość CV odpowiednią do ilości miejsc gdzie składamy CV (czym więcej tym większa szansa, że sie załapiemy - prawo średniej)
4. Piszemy listy motywacyjne według branż
5. Potem CV i listy dzielimy na odpowiednie kupki według branż
6. Paczkujemy w koperty i wysyłamy
7. WAŻNE! NIe czekamy na odzew tylko dalej szukamy (po co sie nudzić), grzebiemy w necie, wysyłamy cv drogą elektroniczną, a jak sie nazbiera gromadka firm to znów powtarzamy proces 1,2,3,4,5,6 smile

Jedna z najskuteczniejszych metod tradycyjnego poszukiwania pracy

Całe życie jest doświadczeniem duchowym...

Stopka forum