Nawilżacz powietrza i nawilżanie powietrza w mieszkaniu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nawilżacz powietrza i nawilżanie powietrza w mieszkaniu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Nawilżacz powietrza i nawilżanie powietrza w mieszkaniu

Witam. Moim problemem jest bardzo suche powietrze w mieszkaniu. Wietrzymy, kładziemy różne dzbanuszki z wodą na gzrejnikach zimą ale i tak jest suche jak nie wiem. Najgosze ze to nie jest zdrowe, wysusza też bardzo skórę itd. Co robić ,zeby powietrze  było bardziej wilgotne ? Jakieś kwiatki , albo jakieś nawilżacze stosowac ? Poproszę o rady.

Poleć temat na :

2

Odp: Nawilżacz powietrza i nawilżanie powietrza w mieszkaniu

Suche powietrze w mieszkaniu to problem zwłaszcza sezonu jesienno-zimowego, czyli grzewczego. Paradoksalnie pogorszyć sprawę może nadmierne wietrzenie, ponieważ zimne zewnętrzne powietrze wlatując do ciepłego w mieszkaniu ulega ogrzaniu a także osuszeniu. Nawiewniki, jesli ktoś je ma w oknach, są o wiele korzystniejsze niż rozszczelnianie okien.
Optymalny poziom nawilżenia to ok 40-55%. Możemy poprawić sytuację, stosując nawilżacz elektryczny (kwiatki czy wszelkie zawieszki na kaloryfery na niewiele się zdadzą). Ale też bez przesady, żeby nie doprowadzić do nadmiernego zawilgocenia, co sprzyja  rozwojowi pleśni i grzybów i jest szczególnie niekorzystne dla alergików.

Kupując nawilżacz uwzględniamy:
- kubaturę mieszkania (czyli metraż x wysokość)
- funkcje - np oczyszczanie powietrza, samowyłączanie itp.
- częstotliwość czyszczenia lub wymiany filtrów
- łatwość obsługi
- poziom zużycia energii

Rodzaje nawilżaczy:
- parujące (czyli ewaporacyjne) - wykorzystują prostą zasadę parowania, oczyszczają powietrze, są dość energoooszczędne, nie nawilżają nadmiernie, ale nie są zbyt wydajne i mogą pracować dość głośno, chyba że są wyposażone w tzw tryb nocny, cichszy
- termiczne - para powstaje wskutek wytwarzania ultradźwięków, które oddziałują na wodę, a mgiełka która powstaje jest chłodna; są to urządzenia wydajne i ciche, trzeba tylko pamiętać o ich częstym czyszczeniu
- parowe (czyli grzewcze lub termiczne)- wyposażone w grzałkę, gotują wodę, a więc trzeba uważać, bo taka para może nieźle poparzyć, wymagają częstego czyszczenia, zużywają sporo energii

Także zastanów się nad kupnem takiego stwora;), moi znajomi, używający nawilżacza od dwóch lat, bardzo go sobie chwalą, cytując "niebo a ziemia".... Pozdrawiam!:)

.

3

OCZYWIŚCIE, pomyliłam się, drugi rodzaj nawilżaczy to ULTRADŹWIĘKOWE, nie termiczne.
Mam problem techniczny z edycją tego poprzedniego posta, stąd ten dopisek....

4

To już wiem dlaczego 3 paprotki  w pokoju nie dawały rady smile Bardzo Ci dziękuję ANIKO za poradę smile Muszę się zatem rozejrzeć za jakimś dobrym nawilżaczem. A jakie firmy możesz polecić ? Z jakiej firmy mają nawilżacz Twoi znajomi ? No i najważniejsze, czy orientujesz się ile takie cudo kosztuje ?

5

Nawilżacz kupisz już w cenie ok. 150-200 zł, są także droższe i sporo droższe - to zależy ile chcesz przeznaczyć na ten zakup. Jest sporo firm np. DeLonghi, Boneco, Honeywell, Venta, HB....moi znajomi mają Bionair.
W dobrym sklepie, z kompetentną obsługą na pewno zaprezentują Ci wszystkie godne polecenia modele pod kątem Twoich potrzeb. Zapytaj o dobrą dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
Zapytaj też o wielkość kropelek generowanych przez urządzenie, im mniejsza mgiełka tym lepiej, nie będzie osiadać na meblach i ścianach w postaci rosy. Takiej informacji też powinni Ci udzielić w sensownym sklepie.
I jeszcze jedno, nawilżacz należy ustawić możliwie jak najdalej od  mebli, a także książek, ścian z tapetą, boazerią itp, a także z dala od kaloryferów!!

Paprotki są bardzo zdrowe w mieszkaniu, ale wpływają raczej na dobrą jonizacją powietrza niż na jego nawilżenie. A propos, są również nawilżacze z funkcją jonizacji...

Pozdrawiam i daj znać jak już dokonasz zakupu;)

6

Odświeżam wątek smile

Mam potwornie sucho w mieszkaniu, okna są bardzo szczelne, do tego sezon grzewczy w pełni a ja siedzę i dosłownie czuję, jak mi wysycha skóra, gardło... Mokre ręczniki na kaloryferach nie pomagają, może w sypialni tak, bo jest mała, ale pokój jest dość duży.

Zastanawiam się nad kupnem nawilżacza, takiego na 30 m2 powierzchni, najlepiej z jonizacją. W sklepach jest ich mnóstwo i naprawdę nie wiem, na jaki się zdecydować:(.
Jeśli któraś z was ma nawilżacz to bardzo proszę o jakąś propozycję smile

7

ja ostatnio zakupiłam nawilżacz do mieszkania bo niestety znajduje sie ono nad węzłem ciepłowniczym i jest wprost tragicznie z oddychaniem w tak suchym i ciepłym miejscu....Nawilżacz sprawdza się świetni:) ma jonizację i oczywiście regulacje pary wodnej. zapłaciliśmy za niego 100zł w leroy merlin, ale nie pamiętam teraz jaka to firma ale sprawdzę:) Trzeba uważać jednak z nawilżaniem żeby nie wdała się wilgoć, także rozsądnie włączać no tylko wieczorem przed spaniem, albo na godzinę i wyłączać na jakiś czas:)

8

bysia napisał/a:

Witam. Moim problemem jest bardzo suche powietrze w mieszkaniu. Wietrzymy, kładziemy różne dzbanuszki z wodą na gzrejnikach zimą ale i tak jest suche jak nie wiem. Najgosze ze to nie jest zdrowe, wysusza też bardzo skórę itd. Co robić ,zeby powietrze  było bardziej wilgotne ? Jakieś kwiatki , albo jakieś nawilżacze stosowac ? Poproszę o rady.

Można stosować specjalne urządzenia do nawilżania powietrza, ale można też robić to poprzez umieszczenie tradycyjnych nawilżaczy na kaloryferach. Warto też zamiast zwykłej wody z kranu używać wód bogatych w makro- i mikroelementy np.: Zabłockiej mgiełki solankowej. Tworzy w domu podobny do morskiego klimat. Ja w domu czasami również wlewam ją do pojemnika po płynie do okien i kilka razy dziennie spryskuje powietrze.

9

Nawilżacz powietrza - no właśnie temat znów powraca w sezonie grzewczym. Ja także zastanawiam się obecnie nad tym zakupem i kurcze nie mam pojęcia co działa, a co nie działa i jaki zakupić. Będę wdzięczna za porady !!!

Ostatnio mam na moim grzejniku wodę w kubeczku jako nawilzacz powietrza, ale nawilża powietrze słabo sad
Teraz też widziałam w sklepie takie małe fontanny . No one ładnie wyglądają i ta woda tak sobie cicho szemrze - pani ze sklepu mi to bardzo zachwalała. Podobno to taki naturalny nawilżacz powietrza właśnie. Ale ja wiem ? A czy to nie jest tak ,że jakiś grzyb mi się zrobi od tego w mieszkaniu ? Tylko jeśli nie to, to jaka alternatywa ? Doradźcie coś proszę ... bo powietrze mam suche w domu na wiór sad

10

jestem nieszczęśliwym posiadaczem nawilżacza powietrza. Miałam taki sam problem - suche powietrze. Kupiłam - włączyłam. Po paru dniach pojawił się problem, a mianowicie parket zaczął odrywać się od podłogi... Nawilżył aż za bardzo smile teraz mam panele i boje się go włączyć, bo nie chce co miesiąc podłogi zmieniać.

Obojętność jest jak mróz polarny - zabija wszystko...

11 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-28 18:00:49)

Witajcie, my po miesiącu zasięgania opinii (były i za i przeciw nawilżaczom ) zdecydowaliśmy się na Beurera, za jakiś czas dam znać jak nam się życie poprawiło. Wybieraliśmy tutaj: spam

12

Suche powietrze to zmora w niektórych mieszkaniach, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Nie da się normalnie funkcjonować w takich pomieszczeniach, zresztą Ci co tak mają doskonale mnie rozumieją. W tym wypadku nie pozostaje nic innego, jak nabyć jakiś porządny nawilżacz powietrza, np. Boneco. Szkoda się męczyć.:)

"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneider

13 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-09-23 05:17:55)

Kiedy w mieszkaniu daje się we znaki suche powietrze, wtedy włączam nawilżacz ultradźwiękowy. Doskonale reguluje poziom wilgotności w powietrzu, dlatego szybko wraca on do normy, a ja czuję się o wiele lepiej, polecam:)

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum - spam.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nawilżacz powietrza i nawilżanie powietrza w mieszkaniu