rozdzielność majatkowa-czy chroni mnie przed długami męża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » rozdzielność majatkowa-czy chroni mnie przed długami męża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: rozdzielność majatkowa-czy chroni mnie przed długami męża

Witam serdecznie.dwa lata temu wyszłam za mąż,nie podpisałam jednak intercyzy.wszystko było ok ale do czasu,sytuacja nam sie skomplikowała a na domiar złego wierzyciele i komornik zaczeli domagac sie spłaty długów męża które miał juz przed zawarciem małżenstwa.Czy podpisujac umowe o rozdzielnosci majatkowej moge jakos ustrzec sie spłaty tamtych długów.Czy komornik ma prawo wejsc do domu i zajac np telewizor który kupiłam w trakcie trwania małżeństwa ale przed podpisaniem rozdzielności?z góry dziekuje za pomoc.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: rozdzielność majatkowa-czy chroni mnie przed długami męża

za dlugi meza zaciagniete przed zawarciem malzenstwa nie bedziesz odpowiadac,ale radzilabtm podpisac intercyze aby sie uchronic na przyszlosc.zalezy czy twoj maz bedzie splacal dlugi bo jesli nie to komornik moze zajac telewizor bo jest nabyty w trakcie malzenstwa.

3 Ostatnio edytowany przez Iwkaaa (2010-06-10 13:31:41)

To jest złozona sprawa, ale spróbuje Ci wytlumaczyć tak skrótowo, szeroko już opisywalam tu na forum jak to wyglada.
Jesli długi zawarte są bez TWojej wiedzy, a tym bardziej sprzed zawarcia małżenstwa  nie odpowiadasz za nie ani osobistym majątkiem,ani wspolnym. Te długi wierzyciel może dochodzić tylko z majątku osobisttego Twojego męża.

KOmornik nie może zając telewizora , jeśli był kupiony wlasnie w trkcie trwania wspólnoty majątkowej, ale może sie zdarzyć że zajmie, wtedy trzeba składac  do sądu skargę na bezprawne działania komornika.

Jeśli masz zaufanie do męża, i nie zaciąga żadnych kredytów za Twoimi plecami , to sie zastanów nad intercyzą. Czy jest konieczna.  Zalecałabym tu rozwagę , a może i porade prawną u prawnika.

Reklama

4

Witam. Mój mąż nalega , aby podpisać u notariusza umowę o rozdzielność majątkową.  W późniejszym czasie będzie składał papiery rozwodowe. Tę decyzję o rozdzielności tłumaczy tym, że chce wystąpić o kredyt i kupić mieszkanie. Oboje mamy po 51 lat. W związku z tym wszystkim mam pytanie: czy jeśli podpiszę umowę o rozdzielności, to czy w czasie rozwodu będę mogła ubiegać się o alimenty ( nie chodzi o pieniądze na moje potrzeby, tylko na utrzymanie mieszkania) ? i drugie pytanie: jeśli mąż otrzyma kredyt i coś nagle się stanie, że nie będzie  w stanie go spłacić, to czy zadłużenie przejdzie na moje dzieci (ja będę miała umowę o rozdzielności). Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

5 Ostatnio edytowany przez Iwkaaa (2010-10-26 12:51:22)

Proponuję poradę prawnika. Na pewno dzieci nie będą odpowiadać za te długi, ale trzeba pamiętac że długi podlegają dziedziczeniu.

Reklama

6

dzieci nie odzidzicza dlugow jesli sie zrzekna spadku w kazdym przypadku.

a w ogole to dosc skomplikowany temat.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » rozdzielność majatkowa-czy chroni mnie przed długami męża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018