Jaki makijaż i dodatki do koralowej sukienki? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-05-31 10:58:24

naami
Netbabeczka

Jaki makijaż i dodatki do koralowej sukienki?

Pytanie jak w temacie. szykuje mi się wesele w rodzinie, kupiłam śliczną koralową sukienię smile Tylko nie wiem jaki makijaż do niej pasuje. Co do dodatków to myślałam o czarnych. Jestem blondynką, raczej typ bladawca niż latynoski:D, ale w miarę szybko się opalam. Poradźcie:)

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

#2 2010-05-31 19:32:47

P&P
100% Netkobieta

Re: Jaki makijaż i dodatki do koralowej sukienki?

Ja bym Ci poleciła makijaż smoky eyes: http://www.facemaker.ca/smokyeyemakeupimage.jpg (na zdjęciu kolory cieni są perłowe, ja radziłabym matowe szaro-czarne).
I oczywiście ostrożnie z dodatkami- skromne kolczyki i jakaś bransoletka z kamieni, również w kolorze czarnym: http://www.bizuteria-handmade.eu/images/818662626.jpeg (nie znalazłam takiej, o którą konkretnie mi chodziło, tzn. bez srebrnych akcentów)

Ostatnio edytowany przez P&P (2010-05-31 19:33:19)

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

#3 2010-05-31 20:44:28

moNniaaaa
Redaktor Działu Moda i Uroda

To zależy czy sukienka jest cała koralowa, czy ma jakieś ozdoby. Najlepiej by było, gdybyś wkleiła jej zdjęcie, wtedy będziemy dobierać dodatki wink. No i napisz jakiego koloru masz oczy:)

Ostatnio edytowany przez moNniaaaa (2010-05-31 20:46:28)

Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.

#4 2010-05-31 21:24:53

Anemonne
Moderator

A mi musiałabyś najpierw powiedzieć (pokazać), jaki to kolor koralowy big_smile Chętnie bym pomogła, ale jeśli chodzi o nazewnictwo kolorów, to jestem jak typowy facet - "śliwka" jest dla mnie owocem, a nie kolorem big_smile tongue

#5 2010-05-31 22:32:39

naami
Netbabeczka

Nie mam niestety możliwości wklejenia zdjęcia.

Znalazłam podobną, ponoć się to nazywa "sukienka bandażowa", człowiek uczy się całe życie:D. Moja jest jednokolorowa. Więc krój jest niemal identyczny jak ten:
http://www.kartes-moda.home.pl/630nowe/zakladka.jpg

Natomiast kolor koralowy to taki (specjalnie dla Anemonne:]). Zaznaczam, to jest obrazek przedstawiający kolor a nie sukienkę.

http://karenmillen.files.wordpress.com/2009/02/coral1.jpg

Jam jest blondynka zielonooka:)

Ostatnio edytowany przez naami (2010-05-31 22:35:01)

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

#6 2010-05-31 23:15:47

agileo
Woman In Red

hej, jak dla mnie to delikatny makijaż z nastawieniem zaakcentowania oczu, może nawet samo wytuszowanie rzęs bez cieni, a biżuteria jak radzi P&P niekrzykliwa czarna lub drobne kamienie onyksu.
pozdr.

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

#7 2010-06-01 12:39:28

moNniaaaa

Więc jeśli chodzi o makijaż, to może być klasyczny smoky, albo coś takiego:
http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/55048.jpg
Tylko usta pomalowałabym beżową pomadką lub transparentnym błyszczykiem, żeby były bardziej neutralne. Zamiast różowych cieni możesz użyć koralowych wink.

Albo coś takiego:
http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/44470.jpg
Jest trochę delikatniejszy smile.

Co do dodatków, to też obstawiam czerń (albo beż). Tylko żeby nie przesadzić z ich ilością. Wystarczą czarne buty, bransoletka i kolczyki smile.

Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.

#8 2010-06-01 22:58:29

naami
Netbabeczka

Z biżuterią macie rację, najlepiej czarna bransoletka i kolczyki, bo kupiłam czarne butki. Beż chyba byłby zbyt mdły?

Makijaż koralowy odpada, za dużo na jedną modłę by było:) Smoky pasuje i bardzo mi się podoba, tylko muszę nauczyć się go poprawnie robić:P Mam małe oczy i generalnie efekt jest przeważnie średni:)

L. Kołakowski

#9 2010-06-01 23:04:10

Anemonne
Moderator

Właśnie - smokey w odcieniach szarości będzie idealny smile Wklep na YouTubie frazę "smokey eyes tutorial" i tam znajdziesz filmiki pokazujące, jak krok po kroku zrobić bardzo proste "przydymione oczka" smile Przede wszystkim potrzebny Ci będzie pędzelek, bo taką gąbkową szpatułką nie rozetrzesz cieni wystarczająco dobrze.
Chyba, że mieszkasz w okolicach stolicy, to polecam się - robię makijaż już połowie znajomych tongue Żarcik, niestety nie mam jeszcze dyplomu wizażystki wink

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-06-01 23:05:17)

#10 2010-06-01 23:23:45

naami
Netbabeczka

Taaa, tutoriale obejrzałam, ale to chyba kwestia wprawy, pewnie ważny jest ten pędzelek - widzisz, nie zwróciłabym na to uwagi.  Niestety, mieszkam w Krakowie, w innym wypadku chętnie bym skorzystała z Twoich umiejętności. Dyplom dyplomem, a doświadczenie swoją drogą:)

Ostatnio edytowany przez naami (2010-06-01 23:24:00)

L. Kołakowski

#11 2010-06-01 23:47:00

Anemonne
Moderator

Ja nauczyłam się robić makijaż w zasadzie na samych tutorialach z YT i praktykując na sobie, a teraz koleżanki proszą mnie o porady i makijaż, więc z całą pewnością jest to do przyswojenia dla zwykłej śmiertelniczki wink Zwracaj uwagę na sposób nakładania cieni, ruchy pędzelka, kierunek rozcierania - to są kluczowe sprawy. No i poćwicz na sobie - sama zobaczysz, jaka jest np. różnica między pędzelkiem a gąbeczką.

#12 2010-06-02 13:33:42

BlackPearl
Cioteczka Dobra Rada

Nie zgodzę się co do tego, że pędzelek do cieni jest lepszy od gąbeczki fachowo zwanej pacynką. Pacynka jest znacznie lepsza, bo niestety ale cienie z pędzelka się zsypują, czym można zniszczyć cały podkład, a poza tym pacynką można cieniować cienie znacznie łatwiej niż pędzelkiem. A poza tym cieni się nie rozciera tylko nakłada.
Anemonne, jeśli Cię to kręci wybierz się na profesjonalne szkolenie wizażu, polecam Ci szkolenia w Kryolanie (w szczególności jeśli prowadzi je Pani Wioletta Uzarowicz), miałam okazję być u niej na szkoleniu i jestem bardzo zadowolona bo mnie odwiodła od makijażowych wpadek jakie mi się zdażały.
naami, ja bym Cię chętnie pomalowała, jestem dyplomowaną wizażystką wink ale nie wiem czy chciałoby Ci się dojechać do Bielska wink gdybyś czegoś nie wiedziała, pisz chętnie doradzę i poprowadzę krok po kroczku jak wykonać dobry makijaż wink
Pozdrawiam wink

Śmieję się na samą myśl o ludziach, którzy robią różne rzeczy myśląc, że zrobią mi na złość.

#13 2010-06-02 14:06:22

Anemonne
Moderator

BlackPearl - jestem póki co samoukiem, na kurs się wybieram, ale nie mam na razie pieniędzy.

Widać jest wiele szkół - mi osobiście pędzelkiem znacznie łatwiej się rozciera cienie niż pacynką (ROZCIERA, nie nakłada - nakładam zawsze pacynką właśnie ze względu na zsypywanie się cienia z pędzla). Łatwiej jest w ten sposób zatrzeć granice pomiędzy poszczególnymi cieniami, przynajmniej okrągłym pędzelkiem - pacynką ma się nieco inne pole manewru.

BTW piszesz, że cieni się nie rozciera - w takim razie jestem bardzo ciekawa, jak robisz smokey bez rozcierania... granice między cieniami się jak najbardziej rozciera.

#14 2010-06-02 15:13:06

P&P
100% Netkobieta

Weszłam sobie z ciekawości na YouTube i tam było wspomniane o specjalnej kredce do oczu zwanej "kajanem". Ona różni się od innych kredek tylko miękkością? Może znacie jakieś konkretne firmy, które mają idealne kredki do smoky eyes?

Ostatnio edytowany przez P&P (2010-06-02 15:14:00)

Oscar Wilde

#15 2010-06-02 15:36:21

moNniaaaa

naami napisał:

Z biżuterią macie rację, najlepiej czarna bransoletka i kolczyki, bo kupiłam czarne butki. Beż chyba byłby zbyt mdły?

Makijaż koralowy odpada, za dużo na jedną modłę by było:) Smoky pasuje i bardzo mi się podoba, tylko muszę nauczyć się go poprawnie robić:P Mam małe oczy i generalnie efekt jest przeważnie średni:)

To chyba jeszcze ja mam najbliżej, bo mieszkam w okolicach Tarnowa smile. Jeszcze nie mam dyplomu wizażystki, ale to kwestia kilkunastu dni, bo właśnie kończę edukację w szkole stylizacji i wizażu.
Beż jest mdły, ale nie konkurowałby wyrazistością koloru z twoją koralową sukienką smile

#16 2010-06-02 15:42:10

moNniaaaa

P&P napisał:

Weszłam sobie z ciekawości na YouTube i tam było wspomniane o specjalnej kredce do oczu zwanej "kajanem". Ona różni się od innych kredek tylko miękkością? Może znacie jakieś konkretne firmy, które mają idealne kredki do smoky eyes?

Są świetne kredki do smokey w Avonie. Miękkie, ładnie rysuje się nią kreski. W dodatku posiada z jednej strony gąbeczkę, którą można rozetrzeć kreskę i zrobić makijaż smokey eyes smile.
Znalazłam coś takiego na allegro:
http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/55/67/01/1055670166

To o to ci chodziło?

Ostatnio edytowany przez moNniaaaa (2010-06-02 15:42:40)

#17 2010-06-02 15:44:15

BlackPearl
Cioteczka Dobra Rada

P&P ta kredka to kajal, jest tłusta i idealna do smoky pod cienie wink Polecam z kryolanu, kosztuje ok. 17 zł. Ja nią "kropkuję" powiekę, rozcieram palcem i na to nakładam cienie wink
Rewelacja wink

Ostatnio edytowany przez BlackPearl (2010-06-02 15:46:50)

Śmieję się na samą myśl o ludziach, którzy robią różne rzeczy myśląc, że zrobią mi na złość.

#18 2010-06-02 20:10:03

P&P
100% Netkobieta

Dzięki za rozjaśnienie umysłu smile W piątek pędzę do drogerii tongue

Oscar Wilde

#19 2010-06-03 21:10:11

BlackPearl
Cioteczka Dobra Rada

Nie chcę Cię martwić, ale o ile mi wiadomo to produktów z Kryolanu nie ma w drogeriach, są tylko w niektórych hurtowniach kosmetycznych ponieważ marka ta jest uznawana za bardzo ekskluzywną, a jej produkty przeznaczone dla gabinetów kosmetycznych. Z ciekawości dosłownie przed chwilą zajrzałam na allegro czy hurtownia kosmetyczna w której ja kupiłam swojego kajala ( i nie tylko wink) ma to wystawione i znalazłam.
Tu masz link:
http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/67/81/75/1067817554

Pozdrawiam

#20 2010-06-04 11:05:46

P&P
100% Netkobieta

Dzięki za informację, w innym razie nachodziłabym się bez skutku smile

Oscar Wilde

#21 2010-06-08 22:22:53

naami
Netbabeczka

Jakoś zmęczyłam smokey:D, nawet wyszło:) Dzięki za rady.

L. Kołakowski

#22 2010-06-09 11:23:19

moNniaaaa

Polecamy się na przyszłość smile

#23 2010-06-14 16:02:48

madu
Niewinne początki

Witajcie, mam podobne pytanie. chcę kupić koralową sukienkę i nie mam pojęcia jak sie umalować ( w jakich kolorach )
Mam czarne włosy i niebieskie oczy, poradźcie mi jakimi kolorami się umalować. Do tej pory nie miałam kłopotu z dobranie makijażu do stroju ale kolor koralowy jest ciężki ....

#24 2010-06-16 11:57:27

moNniaaaa

Madu mogłabyś napisać, czy masz cerę jasną, czy raczej w cieplejszym odcieniu, albo ciemniejszą smile ?

Ostatnio edytowany przez moNniaaaa (2010-06-16 11:58:07)

#25 2010-07-29 16:58:39

Noelle
Przyjaciółka Forum

Post przeniesiony:

babyMonika napisał:

Kupiłam sobie na wesele koralową sukienkę. Sukienka jest prosta, jednolita, bez żadnych dodatków. Materiał - jedwabna satyna (lekko błyszcząca). Jestem zielonooką blondynką, cera brązowa (dobrze opalona). Zastanawiam się jakie dodatki by najbardziej do niej pasowały. Mam białe bolerko, biały, czarny i złoty (taki raczej stare złoto) żakiet, które mogłabym ewentualnie do niej nałożyć, ale nie sugerujcie się tym bo mogę coś dokupić. Chodzi mi o dobranie butów, torebki, bransoletki, coś na szyję i kolczyki. bede wdzięczna za pomoc bo moj zmysł artystyczny cos ostatnio szwankuje. mile widziane zdjęcia.

naami napisał:

Moniko miałam podobny problem, poszukaj mojego wątku o koralowej sukience:) Ostatecznie zdecydowałam się na czarne dodatki (kolczyki, bransoletka, buty, torebka, bolerko) i makijaż smoky eyes. Naszyjnika nie miałam, bo moja sukienka jest wiązana na szyję. Wydaje mi się, że czerń ładnie uspokaja koralowy kolor:)

babyMonika napisał:

Naami przeglądałam twój wątek. Szkoda że nie wiem jak tu załączyć zdjęcia bo bym ci pokazała jak ta moja sukienka wygląda z czarnymi butami. Nie wygląda to rewelacyjnie, bo chyba mam za ciężkie do niej buty. może jak bym kupiła sobie jakieś czarne delikatne sandałki to byłoby lepiej?! wiesz ostatnio podobają mi się perełki. Myślałam żeby kupić sobie szerszą bransoletke z perełek, kolczyki i zawieszkę na szyjkę. Ale nie wiem jakie buty i torebkę do tego dopasować.
Czy tu można dodać zdjęcia?

naami napisał:

Nowi użytkownicy chyba nie mogą dodawać zdjęć, zerknij w regulamin.

Ja mam buty bardzo podobne do tych:
http://www.cogdziezaile.pl/produkty/medium/18476.jpg

Ale skoro myślisz o bardziej delikatnych to czemu nie:)

Miałam właśnie wszystko czarne i fajnie to wyglądało. Tylko oczywiście biżuteria nie może być zbyt ciężka i przesadzona. Jeśli bransoletka szeroka to kolczyki już mniej ozdobne (ja mam takie trzy kulki wiszące w słupku). Chyba, że masz na oku jakiś komplecik.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#26 2010-08-27 12:51:39

andzia90
Niewinne początki

Kupiłam sobie na wesele koralową sukienkę. Sukienka jest prosta. Materiał - jedwabna satyna. Jestem zielonooką, ciemną blondynką, cera lekko opalona.Chodzi mi o dobranie makijażu. Będę wdzięczna za pomoc ,bo mój zmysł artystyczny coś ostatnio szwankuje.

#27 2011-03-20 14:19:34

natalcia2089
Niewinne początki

mam pytanko kupiłam sobie sukienkę w kolorze koralu myślałam o szarych dodatkach, ale nie mam pojęcia jaki mam zrobic do niej makijaż? mam niebieskie oczy, czarne włosy i ciemną karnację. Proszę o pomoc:)

#28 2011-06-07 10:36:40

anna2707
Niewinne początki

Hej wszystkim!!

Ja tez mam problem z dodatkami. Kupiłam koralowy kombinezon link do zdjęcia przesyłam poniżej.
Bardzo proszę o poradę odnośnie dodataków i makijażu.
Mam krótkie ciemnobrązowe włosy, brązowo-zielon-szaro oczy( nio takie troche ijakie hihihi).
Aha i niezbyt ciemną cerę.
Z góry dziękuję  za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam:)

#29 2011-06-07 10:39:51

anna2707
Niewinne początki

Oki, jako nowa nie mogę dołączyć zdjęcia ani linka.
Kombinezon jest firmy river island, generalnie też go widziałam na allegro.
.

#30 2011-06-08 12:36:06

rudzia08
Niewinne początki

wejdź na bloga Europejsiej Szkoły Stylizacji Select w Warszawie, tam jest dużo makijaży.

#31 2011-06-30 10:34:01

bloomofyouth
Niewinne początki

Witam, niedługo wybieram się na wesele. Sukienka jest w kolorze czerwonym z czarnym pasem w talii. Nie wiem jakie dobrać dodatki (buty i torebkę). Najprościej i najbardziej znanym zestawem są czarne buty i czarna torebka, ale chciałabym odbiec od tego. Może złoto?? macie jakieś pomysły? Jestem nowym użytkownikiem więc nie mogę wstawić zdjęcia ani linka  więc wpiszcie na allegro sukienka bianka. Tak jak mówiłam chodzi o kolor czerwony.

Stopka forum