jak zacytować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez pennylane (2010-05-28 14:50:31)

Temat: jak zacytować?

Hej kobietki, może mi pomożecie.
Właśnie jestem na finiszu pisania swojej pracy licencjackiej. Potrzebuję waszej pomocy przy jednym cytacie.
W całej swojej pracy nie używałam odnośników w stopce tylko pisałam w nawiasie nazwisko autora i rok publikacji książki, z której korzystałam.
W jednym fragmencie korzystam z publikacji narodowego instytutu zdrowia USA.
No i właśnie - co powinnam zawrzeć w nawiasie?
całe - "USA National Institute of Health Publication No. 00-4781, April 2000" ? Czy może tylko "USA National Institute of Health Publication, 2000)? Oczywiście w bibliografii na końcu pracy będzie cała nazwa, numer publikacji, miesiąc wydania etc.
Wcześniej zarówno w przypadku książek jak i artykułów pisałam tylko na końcu zdania np. (U. Steenberg, 2002).

Jutro muszę oddać pracę - tak więc pomocy!

2

Odp: jak zacytować?

Jak dla mnie powinien być skonstruowany przypis bibliograficzny... Nie wiem może zależy to od kierunku i rożnie się to stosuje.  Nie spotkalam się jeszcze nigdy z tylko pisaniem nazwiska autora w nawiasie. Dziwnie , ale może to różnice kierunkowe:)
Powinnaś to ustalić z promotorem, ale skoro termin mija jutro to ciężko mi coś doradzić. Chociaż wydaje mi się , że calość byla by bardziej poprawna, skoro instytut wydaje wiele publikacje, powinna być ona tak zapisana ,aby ktoś mógl ją znaleźć, nie wkladając w to wysilku zbyt dużego.

3

Odp: jak zacytować?

Tak, na moim wydziale można stosować przypisy w stopce lub w nawiasach. To ciekawe bo komukolwiek o tym mówię to każdy się dziwi a kiedy ja wypożyczałam książki do mojej pracy dyplomowej to wszędzie były takie właśnie przypisy (zarówno w polskich książkach jak i w angielskich).
Do tej pory promotor też nie miał nic przeciwko wink Zdecydowałam się w końcu na "(USA National Institute of Health Publication, 2000)" a jak ktoś będzie szukał to w bibliografii mam pełną nazwę, numer publikacji itd.

4

Odp: jak zacytować?

Już po ptakach, ale dokonałaś dobrego wyboru:). Ważne, żeby przypisy były stosowane konsekwentnie, czyli jak miałaś formę typu (U. Steenberg, 2002) to później nie rozbudowujesz go nagle o numer.  Taki opis to nic nadzwyczajnego, tylko nowszy sposób konstruowania przypisu, zapożyczony pewnie gdzieś z USA:)

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024