Autopromocja kobiet w pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Autopromocja kobiet w pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1

Temat: Autopromocja kobiet w pracy

Strasznie się cieszymy, że możemy  Was zaprosić do kolejnego Konkursu, który związany będzie tym razem z autopromocją kobiet w pracy.


Uczestniczki konkursu prosimy o wymienienie 3 najskuteczniejszych metod autopromocji kobiet w pracy i opisanie jednej sytuacji z własnego życia, w której jedna z tych zasad pomogła im w karierze.

Wypowiedzi konkursowe należy umieszczać w formie komentarzy w tym wątku.

Na Wasze komentarze czekamy do dnia 1 czerwca 2010 r. (do godziny 23:59) włącznie.

Zwycięzcami zostaną trzy Uczestniczki, których prace zostaną uznane za najciekawsze przez Jury konkursowe.



Regulamin Konkursu znajdziecie tutaj :
http://www.scribd.com/doc/31509785/Regu … cja-Kobiet


Na zwyciężczynie konkursu będą czekały bardzo atrakcyjne nagrody książkowe, które ufundowało wydawnictwo BC Edukacja :

1. miejsce - 3 książki: "Dziewczyna do wszystkiego", "Niegrzeczne dziewczynki robią karierę" i do wyboru "Zasada nenufaru" lub "Asertywność i sztuka celnej riposty";

2.miejsce - 2 książki: "Dziewczyna do wszystkiego" i "Niegrzeczne dziewczynki robią karierę";

3.miejsce - 1 książka: "Dziewczyna do wszystkiego" lub "Niegrzeczne dziewczynki robią karierę".


O nagrodach :

1) Dziewczyna do wszystkiego
Jak unikać typowo kobiecych błędów na drodze do osiągnięcia sukcesu
A. C. Anton

2) Niegrzeczne dziewczynki robią karierę
Wskazówki dla kobiet, które chcą świadomie i skutecznie stosować zasady autopromocji
B. Schneider

3) Asertywność i sztuka celnej riposty
Jak umiejętnie i skutecznie odpierać krytykę i ataki słowne oraz rozładowywać sytuacje konfliktowe
M. Nöllke

4) Zasada nenufaru
Niszcząca moc żądzy posiadania.  Menedżerowie i podwójna moralność.
Jak chciwość sytych rujnuje świat
Daniel Goeudevart

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Po pierwszE: Kobiety powinny zawsze się usmiechać, ponieważ mężczyzni to gbury i tym my sie od nich różnimy to jest nasz atut - mamy milszą aparacyję i usmiech świetnie pokonuje wszelkie bariery biznesowe

Po drugie: Kobiety powinny być bardziej samodzielne, pokażmy im, że potrafimy sobie poradzić nawet z typowo męskimi obowiązkami- nie wyręczajmy ich w ich pracy bo pomysla  że z nas "babochłopy" , ale nie lećmy do nich z każda pierdoła jak np podwyższenie krzesła obrotowego

Po trzecie: Bądźmy bardziej pewne siebie, kiedy rozmawiamy z szefem mężczyzną pokażmy mu jaka bije od nas odwaga, opanowanie, perfekcja i profesjonalizm. Nie trzęśmy się badź nie róbmy głupich usmiechów licząc, że może chociaż poleci na tkz. "słodką idiotke" . Musimy znac swoją wartośc i wiedziec, że jesteśmy godne tej rozmowy i mamy tyle samo do zaoferowania co pracownik mężczyzna, a nawet więcej bo jesteśmy obowiązkowe i skrupulatne. To co my myslimy o sobie otoczenie odczuwa i zaraża sie tym.


Jeśli chodzi o mnie to wydaję mi się, że pracę w biurze dostałam tylko i  wyłącznie ze względu na czynnik podany przezemnie jako Nr. 3. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej byłam opanowana, miałam podniesioną głowę i nie dałam się rozproszyć, mówiłam wyraźnie i jasno o swoich atutach- nie okazywałam że ta praca to dla mnie ostatnia szansa. Pokazałam poprsotu jakim jestem człowiekiem i że mam odpowiednie podejście, nie panikuję i jestem rozsądna. Dostałam ta pracę i szef uścisnął mi dłoń z takim szacunkiem, że sama uwierzyłam w siebie jeszcze bardziej!

3

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Przede wszytskim należy nie okazywać emocji.Kobiety powiny przejąć niektóre cechy męskie a mianowice chlodne kalkulowanie,budownaie ścieżki kontaków czy traktowanie pracy jak sportu-realziauję swoje zadanie a po jego zakńczeniu zapominam o nim
Drugą metoda jest asertywność-trzeba cenić samą siebie i wiedzieć kiedy powiedzieć nie.
Trzecią metodą powinna emanować od nas pewnośc siebie,zdecydowanie i wiara w swoje siły
Ja wykorzystąłam metode drugą-nie jestem szarą myszką, mam swoje zdanie, którego nie boję się wypowiadać na głos i mój szef sobie to ceni

4

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

I zasada
Mieć dobre wykształcenie i dodatkowe referencje wyróżniające z tłumu kandydatów na miejsce pracy
II zasada
Zanim wejdziesz na rozmowę kwalifikacyjną poczytaj jak masz się zachować, wcześniej poczytaj o firmie i logicznie z taktem uzasadnij swój wybór.
III zasada
Zanim powiesz ile chcesz w zamian za to co oferujesz porównaj to z faktycznymi płacami na tym rynku

To samo dotyczy życia i partnera, znaj swoją wartość i tego samego wymagaj od innych.

5

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1. Zrób korzystne i dobre pierwsze wrażenie. To najbardziej istotny element.
2. Naucz się mówić w sposób przyciągający uwagę i budzący pozytywne skojarzenia.
3. Dowiedz się jak się zachowywać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Ważne są także zawarte znajomości i sojusze. To akurat najbardziej pomogło mi w mojej sytuacji.

6

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Najważniejszą zasadą autopromocji jest...naturalność! Uwielbiamy ludzi szczerych i otwartych, a przy tym kulturalnych i inteligentnych. W towarzystwie takich osób czujemy się swobodnie i czas mija dużo przyjemniej. Kiedy jestem zdenerwowana, mówię o tym, zamiast tłumić w sobie emocje i zgrzytać zębami pod nosem, co i tak wszyscy doskonale widzą. Jeżeli coś mi nie wychodzi, nie boję się do tego przyznać, bo być może ktoś z chęcią udzieli mi pomocy. Jestem sobą- jestem wiarygodna. Chęć niesienia pomocy innym jest drugim ważnym elementem autoprezentacji. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś wyciagnie rękę, gdy pojawią się wątpliwości albo dopadnie nas zupełna niewiedza. Dlatego pomagajmy innym, aby mieć świadomość, że my również nie zostaniemy same w potrzebie.
    Najważniejsza zasada autoprezentacji to pewność siebie. Musimy uwierzyć we własną wiedzę, umiejętności, możliwości. Nie bójmy się wyzwań, bo to właśnie one sprawiają, że stajemy się doskonalsze. Uwierzmy, ze nie ma rzeczy niemożliwych, że wystarczy tylko chcieć. Ta zasada pomogła mi kiedyś w zdobyciu wymarzonej pracy. Oczekiwania pracodawcy były olbrzymie, ale odważyłam się wysłać aplikacje, bo przecież nic nie traciłam. Podczas rozmowy zadawano mi mnóstwo trudnych pytań. Na wiele z nich nie znałam odpowiedzi, ale mówiłam: "Nie wiem, ale z chęcią dowiem się, gdy tylko wrócę do domu smile". Nigdy nie zdarzyło się, abym straciła przez to w oczach pracodawcy. Od zawsze uwielbiałam wyzwania, trudne projekty, zadania wymagające dużego zaangażowania. Pozwalały mi wykazać się wiedzą i umiejętnościami, a innym udowodnić, że mogę wszystko. Znam swoją wartość i własne możliwości, a to najważniejsze podczas ciężkiej wspinaczki po drabinie kariery.

7

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Moim zdaniem najważniejszymi zasadami dobrej autopromocji w pracy są :

1) wiara we własne umiejętności i kompetencje i sygnalizowanie tego otoczeniu
2) uśmiech na co dzień
3) zadbany wygląd w pracy

Najbardziej pomógł mi zadbany wygląd. Pracowałam kiedyś w pewnej firmie reklamowej na tzw. stanowisku mało wymagającym - była to najzwyczajniejsza w świecie praca biurowa. Niemniej poprzez fakt, że zawsze wyglądałam dużo lepiej ( i nie było tak, że wydawałam fortunę na ciuchy, czasem po prostu wystarczyło trochę fantazji : tu ładny pasek, tu jakiś koralik, tu fajne kolorystycznie zestawienie itd. ) po kilku tygodniach zaproponowano mi przejście do działu projektowego co wiązało się z większymi pieniążkami i większym prestiżem smile Nie miałam żadnego wówczas w tym doświadczenia: ale to ,że podkreślałam swoja obecność w firmie poprzez interesujący ubiór ( co powiedziała mi po kilku tygodniach w zaufaniu moja szefowa smile zwróciło uwagę przełożonych na moją osobę. I pozwoliło im ujrzeć we mnie kogoś , kto zasługuje na szansę rozwinięcia się i spróbowania trochę innej działki.

8

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Asertywność, pozytywne nastawienie do otoczenia,  zaangażowanie i zawsze dawanie z siebie 100% ( nawet w małych sprawach ) - to zasady które sprawdzają się najlepiej jeśli chcemy wypromować siebie w pracy. Z mojego doświadczenia najbardziej pomogło mi zaangażowanie - jeżeli inni widzą nasze zaangażowanie doceniają je i udaje nam się przebić dzięki temu wyżej !

9

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Własne zdanie, dobre wykształcenie i umiejętności, umiejętność słuchania innych

W karierze najbardziej pomaga mi pierwsza zasada czyli szczerość przejawiająca się w tym ,że mam własne zdanie i mówię zawsze to co myślę.

10

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1. Dokładne zastanowienie się nad soba. Poznanie swoich mocnych, słabych stron. Obszarów które nas interesują. Wiara w swoje możliwości.
2. Proces rekrutacji zaczyna się już od wysłania cv i lm- czyli nie wysyłamy "zbiorówek" aplikujemy na stanowisko zgodne z naszym wykształceniem i zainteresowaniami. Nie rozpisujemy się nadmiernie. Wklejamy zdjęcie w kol. Jeśli wysyłamy ją listownie należy zadbać by dokumenty nie były poplamione i ładnie złożone. Składamy własnoręczny podpis pod LM.
3. Przed rozmową staramy się rozluznic ( nie pijemy alkoholu!). Wygląd naszą wizytówką ( czysto i schludnie nie wyzywająco). Musimy mieć odp. na pytanie: co Pani ma nam do zaoferowania? Ile zamierza Pani tu pracować? Dlaczego chce pani zmienić pracę ( tu uwaga! nie mówimy zle o byłym pracodawcy nie spoufalamy się z rekruterem ale również zachowujemy się naturalnie ( pogodna mina, wyprostowana postawa)).
Mi najbardziej pomógł podpkt. nr. 3 czyli aplikacja współgrała ze mną. Potrafiłam odpowiedzieć na każde pyt. Ponadto ujmuję ludzi uśmiechem i zaangażowaniem- chęcią podjęcia natychmiast pracy.

11

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1. CHĘĆ DO NAUKI - gotowość do tego, aby poznawać to co nowe. Nie ma "Nie wiem", "Nie potrafię", "Nie dam rady", "Nie nauczę się". Podobno jedną z tych cech, dla których mężczyźni są nadal postrzegani jako warci wyższych stanowisk i lepszej wypłaty jest właśnie to, że jeśli czegoś nie potrafią to gotowi są w tej chwili się tego nauczyć. Dlatego kobieta, zamiast zakładać, że nie nadaje się do czegoś, bo tego nie potrafi, powinna z entuzjazmem stwierdzić - "Ooo, jeszcze tego nie robiłam. Chętnie spróbuję. Pokaż mi jak się to robi."

2. ZARADNOŚĆ - Kiedy do mamy przybiega dziecko, które ma problem, mama zawsze z niego wybrnie, znajdzie jakieś zaskakujące często rozwiązanie, w dodatku szybko. Zaradność jest cechą niezwykle w życiu przydatną. Wiąże się z kreatywnością i umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji. Gdybym to ja miała być pracodawcą, robiłabym kandydatkom testy na zaradność.

3. Metoda, którą sama sobie obmyśliłam i która poza szczerym uśmiechem pomogła mi najbardziej - NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ PRZYJDŹ UBRANA TAK JAK BĘDZIESZ SIĘ UBIERAĆ DO PRACY. Wszyscy wiemy jak ważna jest umiejętność zaaklimatyzowania się w nowym miejscu. I nie ma co ukrywać - to my mamy się dostosować do pracy wnosząc w nią jedynie naszą wiedzę i te cechy, które usprawnią jej wykonywanie, czasem indywidualne pomysły, ale i tak wszystko sprowadza się do tego, że mamy zrobić coś określonego w określonym miejscu. Kiedy przychodzisz na rozmowę pracodawca oczyma wyobraźni widzi Cię na twoim stanowisku. Dlatego ubierz się tak, żeby do tego stanowiska pasować. Łatwiej mu będzie o stwierdzenie, że to Ty jesteś na to miejsce przeznaczona.

12

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Oto moim zdaniem 3 najskuteczniejsze metody autopromocji kobiety w pracy:
1. UŚMIECH NA TWARZY I POZYTYWNE MYŚLENIE - taki usmiech na twarzy i pozytywne myślenie może zdziałać cuda, uśmiech zaraża innych, a pozytywne osoby są bardziej lubiane. Nikt nie lubi użalających się nad sobą ludzi, milsze jest jak ktoś się uśmiechnie, porozmawia, pożartuje.
2. UBIERZ SIĘ WYGODNIE, CZYSTO I SCHLUDNIE - ubiór mówi bardzo dużo o człowieku, dlatego musimy zadbać o to aby nasz ubiór odzwierciedlał same dobre myśli o nas
3. BĄDŹ KREATYWNA, ZORGANIZOWANA, OPOWIEDZ O SWOIM HOBBY- wielu pracodawców boi się zatrudniać kobiety, ponieważ wydaje im się, że ciężko im  potem będzie pogodzić pracę z obowiązkami domowymi. Pokażmy im, że oprócz tego, że mamy wspaniałą rodzinę, mamy też zainteresowania, cały czas się rozwijamy. I na pewno nie siedzimy tylko w domu. Moim zdaniem, nam kobietom bardzo łatwo powiedzieć, że jesteśmy kreatywne, bo kto jak to ale my potrafimy ugotować zupę z niczego;) lub wymyślić wyjątkową zabawę dla dziecka.

Najskuteczniejszą metodą w moim przypadku okazała się metoda nr 1.  Kiedy poszłam na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie sekretarki w szkole nie denerwowałam się. Byłam pozytywnie nastawiona, myślałam, że co będzie to będzie. Jeśli się nie uda, to przynajmniej będę miała większe doświadczenie w rozmowach. Poszłam uśmiechnięta i zrelaksowana. Na pytania odpowiadałam szczerze, bez większego stresu. Rozmowa kwalifikacyjna była bardzo miła, raczej powiedziałabym że była to koleżeńska pogawędka, niż poważna rozmowa. Na sam koniec rozmowy moja przyszła szefowa powiedziała, że ona już wie, że to mnie tutaj potrzebuje. Już więcej nie będzie szukać, innym osobom od razu podziękuje. Powiedziała, że czuje ode mnie strasznie miła aparycję, widzi, że mam pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Nigdy wcześniej nie miała tak miłej rozmowy kwalifikacyjnej. Wie, że się sprawdzę w tej roli, bo sekretarka musi być miła i potrafić rozmawiać. I tak mój uśmiech, pewność siebie oraz pozytywne myślenie pomogło mi zdobyć bardzo fajną pracę w której mam cały czas kontakt z ludźmi ? a ja to lubię!

13 Ostatnio edytowany przez chantalle (2010-05-27 22:47:22)

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Autopromocja? Dziś to konieczność, bo kiedy konkurencja jest tak ogromna to same musimy umiejętnie pokazać się z najlepszej strony i wypromować.

A oto co dla mnie oznacza pojęcie autopromocji:

1. Oczywiście pierwsze wrażenie- nie będziemy mieć drugiej szansy na jego wywarcie- odpowiedni strój i makijaż dostosowany do charakteru pracy, którą mamy nadzieję wykonywać. Inaczej ubierzmy się na rozmowę kwalifikacyjną starając się o pracę w poważnym baku, a inaczej w agencji reklamowej, gdzie stawia się na kreatywność i dobry pomysł (ten na siebie będzie więc wielkim naszym atutem).

2. Jednak nawet najlepiej opakowany produkt nie sprzeda się jeśli nie przekonamy o jego wyjątkowości i nie wywołamy potrzeby jego posiadania- dlatego same też musimy umieć się sprzedać. Każda praca i każde stanowisko ma pewne wymagania, więc aby przebić się przez sito selekcji musimy umieć znaleźć atuty, które w gronie konkurentów nas wyróżnią. Słowem- najważniejsze to pokazać, że to my właśnie jesteśmy tu najlepsze.

3. Zapomnij o fałszywej skromności, bo ona dziś nie jest w cenie, więc w dobie ogromnej konkurencji nie udawajmy, że jesteśmy mniej warte niż jesteśmy. Masz trzy dyplomy? Super! Znasz dwa języki i trzeci słabo? Nie zapomnij i o nim powiedzieć. Jeździsz  samochodem 10 lat bez stłuczki? To świadczy o Twojej umiejętności. Ale uwaga! Nie koloryzuj i nie naginaj rzeczywistości, sztuczność i przejaskrawienie szybko zostaną zdemaskowane, a wtedy poniesiesz klęskę.

W najbardziej efektowny sposób zdobyłam pracę, na której tak naprawdę wcale mi nie zależało. Lecz dzięki temu podeszłam do zadania bez stresu, naturalnie, z uśmiechem na twarzy.
A w jej zdobyciu pomogła mi zasada numer dwa. Kiedy mój rozmówca na koniec z niewiele mówiącą miną powiedział : ,,Teraz zadam pani już ostatnie, decydujące, pytanie ,,Dlaczego to właśnie panią powinniśmy zatrudnić na to stanowisko??,  bez namysłu i z rozbrajającą szczerością odpowiedziałam: ,, Bo jestem tu najlepsza i jestem Wam po prostu potrzebna!? I ta praca była moja:)

14

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1. Nie krygować się, że każdy sukces to "praca zespołowa" albo "żaden problem" - tylko powiedzieć "Dziękuję, starałam się, cieszę się, że to doceniacie".

2. Jeżeli pomagamy komuś w pracy, należy w zawoalowany sposób powiedzieć o tym managerowi: Najlepiej zdanie w typie: "Kasia poprosiła mnie o pomoc przy...; ponieważ wszystkie zadania na dziś/ten tydzień są wykonane, to chciałabym pomóc jeśli nie masz dla mnie innych ważniejszych zadań". W ten sposób i pomaga się proszącym (w 90% przypadków), i szefostwo wie, że jest się bardziej wydajnym

3. Jeśli nie jest się zadowolonym z czegoś - powiedzieć o tym. Owszem, jest trudno, krępująco dla większości z nas, trochę straszno - ale działa (może nie zawsze, ale to warte ryzyka). Sama miałam problem z nudą w pracy: po roku obowiązki stały się rutynowe, zaczęły zajmować mi mniej czasu, nudziłam się i to mnie męczyło, coraz trudniej było dotrwać do 17:00. Co powiedziałam szefowej? Że nie czuję się zrealizowana, mam większy potencjał i potrzebuję urozmaicenia - a rutyna oznacza, iż mniej czasu poświęcam "nudnym" obowiązkom - bo przecież znam je na pamięć! - przez co może się zdarzyć, iż jakość ich wykonania spadnie.  I zadziałało - mam teraz zadania na tyle urozmaicone, że kiedy już męczy mnie robienie czegoś po raz 12-ty (kolejny raport!), zabieram się za coś innego - a co tydzień dostaję nową listę takich "testowych" zadań! No i dostałam podwyżkę, choć to już poboczny efekt, o jakim nawet nie marzyłam.

15

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1. Właściwe wykształcenie stosowne do wykonywanego zawodu.
2. Ładna aparycja- tj. zadbany ubiór i higiena osobista.
3. Komunikatywność, pozwalająca na dobry kontakt ze współpracownikami i klientami firmy.

Myślę, że w moim przypadku istotne były wszystkie trzy punkty wymienione wyżej. Miałam ukończone wymagane studia, ubierałam się elegancko na rozmowy kwalifikacyjne (i teraz  w pracy także zachowuję nienaganny wygląd) i dobrze się dogaduję z ludźmi z pracy.

16

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

moje zdanie na ten temat:
- kwalifikacje i wykształcenie nie są najważniejsze, liczy się szczerosc, nie przekrecajmy faktów (szefowie protrafią to docenić)
- pogoda ducha i umiech na twarzy każdego dnia - idelne cechy przyszłego pracownika, dzięki temu miło nam się pracuje, usmiech za usmiech
- chec nauki oraz zdobywania nowych umiejetnosci, predyspozycje do pracy w zespole, zyczliwosc i chec pomocy innym

A oto moja historia. Mając lat 18 wyjechałam do Anglii. Nie w pogoni za praca i pieniędzmi - a za miłoscią. Chlopak wyjechal do pracy, wiec nie zastanawiajac sie zbyt dlugo skonczylam liceum i pojechalam za nim.
Na początku było ciężko, upieczona maturzystka, znająca język owszem, ale bez żadnego doswiadczenia zawodowego i zawodu również.
Trafiłam do firmy zajmującej się eksportem owoców. Praca fizyczna, cięzka.
Któregos dnia zapytano mnie, jak mi się pracuje - szczerosc to podstawa, praca nie byla zbyt ambitna wiec powiedziałam prawdę, że nie jestem malutką, głupiutką dziewczynką i z chęcią podjęłabym się jakiejs innej funkcji w tej firmie.
Zaproponowano mi pracę jako kontroler jakosci. Zgodziłam się dosyc szybko - w sumie nie miałam nic do stracenia.
Pokazałam jak chetnie uczę się nowych rzeczy, swoją sumiennosć i obowiązkowosc, oraz to że potrafię pracować w zespole. Już po 3 miesiącach, fukcje tą przydzielono mi na stałe. Lepiej płatna praca, przy biurku i komputerze, czasem musiałam wyjsc na hale aby ocenic stan owoców.
W miłej i przyjemnej atmosferze przepracowałam prawie dwa lata.
Zaszłam w ciąże, mam cudownego synka, który jest moim oczkiem w głowie, a dzięki doswiadczeniu zawodowemu jakie zdobyłam w Uk, podniesieniu swoich kwalifikacji oraz znajomosci jęz.angielskiego o pracę w Polsce nie muszę się martwić.
Teraz to nie ja szukam pracy, wysyłam CV i proszę o posadę..to pracodawca składa mi całkiem korzystne propozycje pracy w jego firmie.
I kto powiedział, że bez wykształcenia wyższego, studiów lub znajomosci, my kobiety jestesmy skazane na siedzenie w domu i wychowywanie dzieci?
Wystarczy chcieć smile

17

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

1) Wiara w siebie i własne umiejętności
2) Pasja i zaangażowanie w to co robię w pracy
3) Dbałość o autoprezentację i zadbany wygląd w pracy

Z mojego doświadczenia : marzyłam kiedyś o otrzymaniu pewnej pracy, niestety wiedziałam, że mam za małe doświadczenie i za małą widzę, aby tę wymarzoną pracę otrzymać. Jednak przygotowałam się bardzo porządnie do rozmowy kwalifikacyjnej i przekonałam osoby rekrutujące, że mimo młodego wieku, braku doświadczenia jestem tą właściwą osobą. Pomogła mi w tym pasja ! Po rozmowie widziałam ,że rekruterzy byli mną wręcz zachwyceni wink Potem, jak już zaczęłam pracę mówiono mi ,że miałam najmniejsze doświadczenie, ale takie ogniki w oczach jak opowiadałam o tej pracy, że nie mogli tego nie zauważyć. Zwłaszcza, iż moi konkurenci byli znudzeni i nie starali się tak bardzo jak ja , aby dobrze wypaść.  Trzeba kochać to co się robi i nie wstydzić się tego okazywać. Pasja i zaangażowanie zostaną zauważone.

18

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Co pomaga w autopromocji ?
- bycie zawsze sobą
- bycie wierną swoim poglądom
- bycie najlepszą w tym co się robi

Zawsze staram się być najlepsza w tym co robię i ta zasada jak dotąd najbardziej mi się sprawdza i najbardziej pomaga.

19

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

>>Słuzyc drugiemu człowiekowi.Traktowac życie jako misje,a nie kariere.

Wysyłac pozytywna energie.Optymizm,nadzieja i wiara podnosza innych na duchu,wierzyc w ludzi.Zdawac sobie sprawe z czyichś....
Słabosci,ale jednoczesnie je rozumiec....Doceniac smak życia...

Zachowywac w życiu umiar.Nie działac na zasadzie;wszystko albo nic,nie kierowac sie czarno-białym wizerunkiem świata,myslec w kategoriach ciągłości,priorytetu i harmonii,Cwiczyc i rozwijac wszystkie sfery swojej osobowosci.....fizycznej ,umysłowej,emocjonalnej...i duchowej...

20

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Trzeba być miłą, uśmiechnietą, zadbaną, z sercem podchodzić do pracy... oczywiście, tak trzeba zawsze, ale to nie gwarantuje sukcesu. Oto 3 moim zdaniem najskuteczniejsze techniki autopromocji:

1. Kształtowanie pozytywnego wizerunku samego siebie w oczach osoby znaczącej, czyli np. szefa. Może to być nazywane po prostu "podlizywaniem się", ale nie trzeba wcale przesadzać: ja sama położyłabym w tej metodzie raczej nacisk na podkreślanie podobieństw, chwalenie tego, co rzeczywiście na pochwałę zasługuje (jesteśmy bardziej skłonni lubić i zaufać osobom podobnym do nas, zgadzającym się z nami, no i kto nie lubi komplementów)
2. Autopromocja kompetencji - czyli podkreślanie własnych umiejętności i zasług - bo przecież jeśli same się nie pochwalimy tym, co nam dobrze wyszło, to kto zrobi to za nas...; w metodzie tej chodzi też o przedstawianie własnych działań w lepszym świetle, np. żeby podkreślać trudność pokonanych przeszkód, że to akurat tylko nam tak wyjątkowo dobrze wyszło...
3. Autopromocja przez skojarzenie, czyli przyznajemy się do powiązań z osobami dobrze ocenianymi, znanymi, przekazujemy dobre wiadomości, a unikamy informowania o porażkach, tak, żeby nasza osoba była kojarzona w pozytywnym kontekście.

Wiem, że brzmi to wszystko trochę makiawelicznie, ale autopromocja nie polega na tym, żeby być wspaniałą osobą, ale żeby umieć się taką pokazać.

Osobiście nie jestem zwolenniczką jakiegokolwiek kręcenia, więc i z autopromocją taką jak ta powyżej staram się nie przesadzać, bo uważam, że przede wszystkim trzeba mieć "kręgosłup" i własne zdanie. I właśnie ta "czwarta zasada autopromocji" najbardziej do tej pory pomogła mi w pracy - bo trzeba się dobrze przedstawiać i kojarzyć, sprawiać dobre wrażenie, ale przede wszystkim trzeba być sobą i umieć spojrzeć w oczy sobie i innym - z przekonaniem i pewnością, z pasją i zaangażowaniem - bo jeśli ktoś zaczyna się skupiać tylko na autopromocji, a nie na pracy i własnym rozwoju, to nawet wzorowa autopromocja prowadzi donikąd...

21

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Moim skromnym zdaniem trzeba być w pracy asertywną, nie można być dziewczyną do wszystkiego - czyli trzeba cenić swoją pozycję i nie wypaść z roli jaką mamy, no i trzeba być optymistką i tym optymizmem zjednywać sobie ludzi.

Mnie najbardziej pomógł ów optymizm właśnie - nie raz nie dwa miałam sytuacje w pracy wydawałoby się bez wyjścia i ten mój humor i optymizm jakim zarażałam innych ocalił mój zespół i mnie.

22

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Nie lubię tego momentu, kiedy trzeba stosować specjalne zabiegi po to aby zostać zauważonym w pracy. I to tylko i wyłącznie dlatego, że jest się jedną z niewielu kobiet w męskim gronie. Prawda jest taka, że przede wszystkim powinny być brane pod uwagę nasze predyspozycje, umiejętności i wykształcenie, a nie to jakiej płci jesteśmy przedstawicielami. No ale tak byłoby w świecie idealnym, gdzie "szklany sufit" byłby jedynie ciekawostką architektoniczną, a nie realnym problemem przedsiębiorczych kobiet.
Sposoby, które zminimalizują ryzyko odsunięcia na dalszy plan, to przede wszystkim:

1. Poczucie własnej wartości. Nie oddawanie pola bez walki. Szef daje ci mniej odpowiedzialne zadania niż kolegom na tych samych stanowiskach? Walcz. Jesteś traktowana jak kelnerka mimo posady menadżerskiej? Walcz. Nie pozwalaj się na gorsze traktowanie tylko dlatego, że jesteś kobietą. Udowadniaj swoją wartość- sobie i innym. Kiedy sama w siebie uwierzysz- zrobi to też szef i reszta zespołu.

2. Nie pozwalaj na seksistowskie zachowania. Nie pozwalaj mówić, że Twój zły nastrój to wina PMS- każdy przecież może mieć gorszy dzień. Nie wdawaj się w dyskusje o podtekście seksualnym i od razu je ucinaj. Bądź partnerem, a nie kumpelką z ławki.

3. Bądź wierna ambicjom- dąż do awansu i pogłębiania umiejętności. Nie spoczywaj na laurach, tylko pruj do przodu- to zaowocuje.


Osobiście długo próbowałam skłonić szefów do zauważenia, że jestem kimś więcej niż ładną lalką. Niestety, a może właśnie stety- to co przyniosło mi satysfakcję, to założenie własnej działalności. Nie muszę nikomu nic udowadniać, nie latam rano z kawą, nie jestem odsuwana na dalszy plan. Udaje mi się- mimo, że wszyscy wieścili mi porażkę. Odniosłam sukces, jakiego nie byłabym w stanie odnieść w pracy na etat. Teraz to ja zatrudniam. I szczerze mówiąc- wybieram głównie panie. Bo wiem, że są ambitne i zdecydowane odnieść sukces. Potrzebują udowodnić to sobie i innym. A ja daję im i sobie tą możliwość.

23

Odp: Autopromocja kobiet w pracy

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w konkursie i bardzo interesujące oraz mogące się przydać każdej z nas zasady autopromocji w miejscu pracy.

Obrady Jury dobiegły końca i oto lista zwycięzców, która otrzyma nagrody :

1. miejsce: Niechcemisie
2. miejsce: Julicha
3. miejsce: Plotka

Dodatkowo Jury postanowiło  wyróżnić jeszcze dwie Panie o nickach: Laradog i Chantalle - dostaną one od naszego Sponsora Wydawnictwa BC Edukacja książeczki z zakresu rozwoju osobistego z serii Samokształcenie w biznesie.

Zwyciężczynie i osoby wyróżnione proszę o jak najszybsze zgłoszenie się drogą mailową na adres : redakcja@netkobiety.pl

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Autopromocja kobiet w pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024