Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Hej! Witam wszystkich smile Od dłuższego czasu czytam i przeglądam forum, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie: Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Moja sytuacja: Poznałam go przypadkiem, oboje uprawiamy (zawodniczo) ten sam sport, z tą różnicą że on jest w Kadrze. Podczas zawodów, dałam się namówić koleżance, która zna go już wiele lat, żeby wpaść na miejsce zawodów i go odwiedzić. Jak tylko dotarłyśmy na miejsce i go zobaczyłam wiedziałam że "już po mnie" wink Posiedzieliśmy wszyscy do północy, koleżanka była bardzo zaskoczona ponieważ zna go już wiele lat, wiele razy była u niego na treningach, jednak nigdy nie została zaproszona na "priv".
W następnym tygodniu pojechałyśmy do niego na trening, jak duże było zaskoczenie (bardziej mojej koleżanki) kiedy zostałyśmy przez niego i jego rodziców zaproszone na grila... Wszystko brzmi nieźle: mam wrażenie, że oboje "czujemy do siebie miętę": ciągle ze sobą rozmawiamy, "zawieszamy" na sobie spojrzenia, zdarzyło mu się po grilu kiedy wychodziłyśmy delikatnie przytulić.

Jednak nie wiem, jak zbudować związek? Nie znamy się na dobrą sprawę, trzeba troszkę śmiałości żeby po prostu do siebie dzwonić, sms'ować itp. a przecież każdy boi się że źle zinterpretował zachowanie tej drugiej osoby (na przykład ja ciągle się zastanawiam czy zawieszanie spojrzenia, rozmawianie w większej grupie osób tylko ze mną itp. w ogóle o czymś świadczy czy tylko tak mi się zdaje...)

Poradźcie, kochani Forumowicze!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Droga Werthe,
być może moja odpowiedź Cię rozczaruje, ale NIE MA złotego środka na zbudowanie związku na odległość. Gdyby to było takie proste, wszelkie problemy wynikające z niewidywania się na co dzień przestałyby istnieć, a niestety tak nie jest. Poza tym (dojrzały!!!) związek na odległość nie powstaje na zawołanie, po kilku spotkaniach, w dodatku nie "sam na sam", lecz w większym gronie. Z Twojego posta wywnioskowałam, że nie byliście na randce, a zaproszenie na grilla oraz rozmowy po treningu jeszcze o niczym nie świadczą. Musisz sama się zastanowić, czy wysyłane przez Twojego wybranka sygnały (długie spojrzenia, zainteresowanie przede wszystkim Twoją osobą podczas rozmów, przytulenie na pożegnanie itp.) nie są przez Ciebie nadinterpretowane, być może są one jedynie oznaką sympatii, a nie zauroczenia. Ale tylko Ty sama możesz to zweryfikować.

Kolejna sprawa: znacie się bardzo krótko, a właściwie wcale. Tak naprawdę nie wiesz, jaki ten chłopak jest na co dzień, jak się zachowuje, czy poznając go bliżej, nie zmienisz o nim zdania. Jedyną możliwością na sprawdzenie tego jest nawiązanie kontaktu z tym chłopakiem, oczywiście pod warunkiem, że on też będzie tego chciał. Zapytasz pewnie, jak to sprawdzić, czy on jest zainteresowany dalszą znajomością i jaki ona ma mieć charakter. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy po Twoim wyjeździe on szukał kontaktu z Tobą (dzwonił, sms-ował, pisał maile), czy zaproponował kolejne spotkanie? Jeśli nie, to niestety wygląda na to, że z jego strony był to przejaw zwykłej sympatii. natomiast jeżeli kontaktował się z Tobą, to znaczy, że zależy mu na ZNAJOMOŚCI z Tobą.

Celowo podkreśliłam słowo "znajomość", gdyż jak już wspomniałam, zbyt krótko i raczej powierzchownie się znacie i tak naprawdę nie wiesz, czego on on Ciebie oczekuje. Dlatego radzę na początek nie zaczynać od razu związku, ale zaprzyjaźnić się, dużo rozmawiać, w miarę możliwości odwiedzać się jak najczęściej. Po jakimś czasie sama będziesz pewna, czy z tej przyjaźni ma szansę wylęgnąć się jakieś głębsze uczucie i czy nadal tego chcesz.

Jeszcze jedna sprawa na koniec: związek na odległość wymaga nie lada odpowiedzialności, zaufania, cierpliwości i przede wszystkim dojrzałości obojga partnerów. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze ukochana osoba będzie mogła być przy Tobie, wesprzeć Cię w trudnych chwilach. Zastanów się, czy wystarczą Ci telefony, sms-y i rzadkie spotkania. Nie piszę tego, żeby Cię odstraszyć, bron Boże. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że jesteś jeszcze bardzo młoda, a związek na odległość do łatwych nie należy. Wiem coś o tym, sama jestem w takim związku już prawie 11 miesięcy. Dzieli nas 160 km- ponad 3,5 godz. jazdy, widujemy się średnio raz na 3-4 tygodnie i dopiero po wakacjach będziemy mogli myśleć o wspólnym zamieszkaniu. z autopsji wiem, ile wymaga on poświęceń i wyrzeczeń, ale warto, bo nie wyobrażam sobie być z kim innym smile
Życzę Tobie owocnej "analizy sytuacji" i trafnej decyzji smile

Pozdrawiam Cię serdecznie!

?Jeśli jakaś kobieta może mi odbić faceta, to niech go sobie bierze, bo ja już bym go nie chciała"

3

mnie dzieli cały świat i daje rade:)można wszystko pod warunkiem ze sie chcę.I trzeba brac pod uwagę ze nie tylko tobie bywa cięzko i żle ale drugiej stronie też.

Reklama

Bonita tak jest!!! Mnie i mojego partnera dzieli cały świat, a jesteśmy już razem trzy lata, kwestia kompromisów, walki, zaufania i oczywiście uczucia!!! W każdym związku są trudniejsze momenty!! Warto zawalczyć, bo choć zdarza się , że te dwie połówki jabłka są daleko od siebie, nie zmienia to faktu ,ze to jeden owoc.....życzę powodzenia.

William Shakespeare

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

5

brazowasukienka, w takim razie podziwiam Wasz związek.

Ja sama żyłam z facetem na odległość przez 2 lata. Widywaliśmy się raz na tydzień, czasami nawet raz na dwa tygodnie. Przez te dwa lata było wspaniale i niesamowicie; syciliśmy się każdym spotkaniem, a po pożegnaniu się czekaliśmy znów z utęsknieniem na następne rzucenie się sobie w ramiona. Nie wiem jednak, czy byłabym w stanie wytrzymać dłużej niż 2 lata w takiej sytuacji (stąd właśnie decyzja o zamieszkaniu razem po tym czasie). Jestem osobą, która strasznie szybko się przywiązuje; Związek na odległość na dłuższą metę raczej nie zdałby u mnie egzaminu.

There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the Force.
Reklama

6

nitka 24

Dzięki za podpowiedzi.
Więc ja jednak widzę w tym właśnie problem że NIE jesteśmy oboje bardzo młodzi - oboje jesteśmy w tym samym wieku, mamy 30 lat. Jestem pewna, że gdybyśmy byli młodsi, byłoby zapewne zbudowanie takiego kontaktu a następnie związku, łatwiejsze, niestety, mam wrażenie że wiek nie działa tutaj na naszą korzyść: każde z nas ma swój "bagaż doświadczeń". Ja z kolei byłam przez niecałe 6 lat w związku, dosłownie już nie pamiętam wink jak się związek "tworzy" - on z kolei z przyczyn "sportowych" jest długo sam, również kilka lat. Ze swojej strony myślę, że "czujemy oboje do siebie miętę", jednak zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko będzie taki związek rozpocząć, tym bardziej że oboje jesteśmy nieco "niewprawni"... - dlatego też proszę o rady i pomoc! smile

7

ja wlasnie zrezygnowalam ze zwiazku na odleglosc .... bylismy prawie 1.5 roku .... on co prawda teraz znalazl prace w moim miescie, ale chce sam mieszkac .... mowil mi, ze nie wie jak dlugo (dopiero sie od mamy wyprowadza), mowil, ze jak mu sie nie spodoba, to moze po paru miesiacach sie wyprowadzi, a jak mu sie spodoba to dluzej .... mamy po 30 lat.
potrzebuje faceta, ktory bedzie ze mna na codzien, a nie w co ktorys wieczor ...

8

Werthe,
wybacz moją pomyłkę odnośnie wieku.

Wydaje mi się, że ten "bagaż doświadczeń" może wam pomóc. A co do przeszkody w postaci wieku- jakiej przeszkody? Macie ten komfort, że potraficie odróżnić młodzieńczą chwilową fascynację od zalążka głębszego uczucia. A nie myślałaś o tym, żeby z nim porozmawiać o tym, czego on oczekuje od Ciebie, a potem skonfrontować to z własnymi wyobrażeniami? Jesteście już na tyle dojrzali, że nie potrzebujecie długich "podchodów". Przełam nieśmiałość i zacznij rozmowę. Jeśli krępuje Cię rozmowa (chociaż o szybkie spotkanie teraz będzie chyba trudno?), napisz mu długiego maila... albo trochę krótszego smsa smile

Moja jedyna rada: POROZMAWIAJCIE!!!

Pomyśl w ten sposób- nie masz nic do stracenia. Nie mieszka dwie przecznice dalej, więc nawet jeśli nic z tego nie będzie, raczej go nie spotkasz w drodze do pracy, sklepu itp. Dzięki rozmowie będziesz wiedziała, na czym stoisz. A chyba tego właśnie chcesz, prawda?

ps.

Werthe napisał/a:

dosłownie już nie pamiętam wink jak się związek "tworzy" -

związku się nie "tworzy". on powstaje sam smile czego Ci z całego serca życzę :*

?Jeśli jakaś kobieta może mi odbić faceta, to niech go sobie bierze, bo ja już bym go nie chciała"

9

ja jestem ze swoim chłopakiem prawie dwa lata, dzieli nas ponad 500km, ale już niedługo zamieszkamy razem wink ostatnio kupiliśmy kilka potrzebnych sprzętów, aby dostosować jego mieszkanie do dwóch osób.
jak się tworzy? hm.. nie ma zasady. poza tym słowo "tworzyć" wydaje mi się być związane z czymś b. sztucznym... związek powinien się zrodzić sam.. na pewno, aby związek na odległość się udał potrzebne jest uczucie, samozaparcie, odwaga, a także stosunkowo częste (proporcjonalne do odległości) odwiedziny. nie da się chyba wytrzymać powiedzmy, pół roku, bez widoku i dotyku ukochanej osoby smile
jednak.. nie ma przepisu na związek.. wszystko zależy od partnerów.
życzę powodzenia.

10

Własnie nie da sie . A moja połówka uznaje że powinniśmy wytrzymać znacznie więcej. To bardzo smutne. Dlatego to początek naszego końca.

Chwile dwie dałaś mi.......

11

tesciowa,

To rzeczywiście smutne. Ile jesteście ze sobą? Nie chcesz jeszcze zawalczyć o ten związek? Jaka odległość was dzieli? Może zbyt pochopnie wyciągnąłeś wnioski, może nie wszystko stracone...
pozdrawiam smile

12 Ostatnio edytowany przez Werthe (2010-05-21 10:01:40)

Słodka Czarodziejko,

Myślę, że na razie trochę za wcześnie żeby z nim rozmawiać, może poczekam jeszcze chwilę, niech wróci ze zgrupowania, wtedy będziemy się siłą rzeczy widywać praktycznie co weekend - zobaczę co się wydarzy. Mnie się jednak zdaje że wiek i doświadczenia są tutaj przeszkodą: szczególnie gorsze doświadczenia powodują jednak pewnego rodzaju "lęk" przed zbliżeniem się do drugiej osoby. Poza tym jednak będąc już zupełnie dorosłym człowiekiem mamy świadomość samych siebie, sytuacji itd. On mieszka (i pracuje, co równa się trenuje) w niewielkim miasteczku, ja wykonuję bardzo wyspecjalizowany zawód, którego nie mogłabym kontynuować będąc u niego w miasteczku. Z kolei on nie może się przenieść do dużego miasta, na które ja jestem skazana. I tym podobne... do tego, uważam, dochodzi pewien rodzaj "lęku" przed odrzuceniem przez tą drugą stronę, sytuacja się komplikuje itd. Po prostu, podsumowując, będąc dorosłą osobą, myśli się jednak "racjonalnie". Uważam że jest o wiele łatwiej mając mniej lat na karku wink

Dlatego właśnie uważam, że często [nie zawsze!] "podchody" wydłużają się wprost proporcjonalnie do rosnącego wieku wink

13

Jeśli nie macie w planach zamieszkać razem z różnych względów, to daj sobie spokój. Na odległość facet nigdy nie będzie odpowiedzialny za Ciebie i za was. Nie będziesz mogła liczyć na jego bieżące wsparcie, opiekę, wspólne podejmowanie (nawet drbnych) decyzji. W głębi duszy zawsze będziesz czuła się samotna. Może jeszcze nie teraz, gdy trwa Wasza fascynacja sobą. Ale może nadejść taki moment, że pomyślisz "kurczę, mam faceta, a szafę muszę przesuwać sama, albo przytargać do domu ciężkie  zakupy. To po co mi taki facet? Straciłam dla niego .... lat". A jak miałaby wyglądac sprawa Waszego rodzicielstwa? Też na odległość? To się nie uda. Jeśli poważnie myslisz o założeniu rodziny, to MUSICIE mieć wspólny dom. Choćbyście mieli spotykać się tylko w weekendy, to ON musi wiedzieć, że tworzy z Tobą zwiazek i jest za niego odpowiedzialny.
Jeśli natomiast nie myślisz poważnie o swoim przyszłym życiu z nim, to taki związek na odległość ma też swoje zalety. Masz faceta i jednocześnie jesteś swobodna. Robisz to, na co masz ochotę w danym momencie i nie musisz się tłumaczyć. Spotkania są bardziej emocjonujące i głębiej przeżywane. I jeśli chcesz spotykać sie z nim, to nie bój się do niego odzywać. Co prawda faceci wolą gonić króliczka, i to, co niezobyte jest dla nich bardziej interesujące, to jednak ich męska próżnośc jest mile podłechtana, gdy kobieta troszkę o nich zabiega.
Życzę powodzenia w podjęciu decyzji.

Werthe napisał/a:

Hej! Witam wszystkich smile Od dłuższego czasu czytam i przeglądam forum, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie: Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Moja sytuacja: Poznałam go przypadkiem, oboje uprawiamy (zawodniczo) ten sam sport, z tą różnicą że on jest w Kadrze. Podczas zawodów, dałam się namówić koleżance, która zna go już wiele lat, żeby wpaść na miejsce zawodów i go odwiedzić. Jak tylko dotarłyśmy na miejsce i go zobaczyłam wiedziałam że "już po mnie" wink Posiedzieliśmy wszyscy do północy, koleżanka była bardzo zaskoczona ponieważ zna go już wiele lat, wiele razy była u niego na treningach, jednak nigdy nie została zaproszona na "priv".
W następnym tygodniu pojechałyśmy do niego na trening, jak duże było zaskoczenie (bardziej mojej koleżanki) kiedy zostałyśmy przez niego i jego rodziców zaproszone na grila... Wszystko brzmi nieźle: mam wrażenie, że oboje "czujemy do siebie miętę": ciągle ze sobą rozmawiamy, "zawieszamy" na sobie spojrzenia, zdarzyło mu się po grilu kiedy wychodziłyśmy delikatnie przytulić.

Jednak nie wiem, jak zbudować związek? Nie znamy się na dobrą sprawę, trzeba troszkę śmiałości żeby po prostu do siebie dzwonić, sms'ować itp. a przecież każdy boi się że źle zinterpretował zachowanie tej drugiej osoby (na przykład ja ciągle się zastanawiam czy zawieszanie spojrzenia, rozmawianie w większej grupie osób tylko ze mną itp. w ogóle o czymś świadczy czy tylko tak mi się zdaje...)

Poradźcie, kochani Forumowicze!

14

Właśnie taka forma związku bardzo by mi odpowiadała: czuję się dobrze sama ze sobą i lubię swoją wolność, swobodę, mam właśnie nadzieję że będę mogła w dalszym ciągu podejmować sama decyzje, te większe i te mniejsze wink Mój problem polega konkretnie na tym, jak zbudować, jak rozpocząć związek na odległość, jak odłożyć koleżeństwo na bok i zamienić je na coś więcej. Jak sprowokować, doprowadzić do tej "decydującej chwili" wink Tym trudniej, że K. jest już dłuższy czas sam (w zasadzie długi), jest zapracowany, ma bardzo mało czasu, myślę że może się obawiać zaangażować, wiedząc że nie może mi nic zaoferować, ponieważ nie ma po prostu czasu. Skąd miałby wiedzieć że mi taki układ właśnie najbardziej odpowiada?

15

Jeśli najbardziej na świecie cenisz sobie niezależność, to rzeczywiście związek na odległość może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pytasz o to, jak "przekształcić" koleżeństwo w związek. A ja odpowiadam: nie ma złotego środka. Najlepszą radą, jaką mogę Ci dać, to POROZMAWIAĆ z kolegą o Was.

Werthe napisał/a:

myślę że może się obawiać zaangażować, wiedząc że nie może mi nic zaoferować, ponieważ nie ma po prostu czasu. Skąd miałby wiedzieć że mi taki układ właśnie najbardziej odpowiada?

No właśnie, skąd K. ma to wiedzieć, skoro z nim nie rozmawiałaś o tym? Nie bój się, przełam strach, nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać!!! Odważ się na rozmowę!!! 3mam mocno kciuki i pozdrawiam smile

16

Kiedyś zaproponowałam przyjacielowi zwiazek na odległosc (200 km) i nic z tego nie wyszło. Facet wpadł w przerażenie, ale zostalismy przyjaciólmi i do dzis jestesmy nimi.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak ZBUDOWAĆ związek na odległość?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018