1

Temat: Morfologia- podwyższone MXD%

Odebrałam wyniki morfologi ,wszystko jest w normie tylko mam podwyższone MXD%. Norma jest 12 a ja mam 12,9. Co oznacz skrót MXD i czy to coś poważnego?

Bo w życiu chodzi o to, a żeby nadać mu sens...

2 Ostatnio edytowany przez Ema (2010-05-12 02:46:02)

Odp: Morfologia- podwyższone MXD%

MXD% jest wskaźnikiem dotyczącym krwinek białych. Jeżeli jego wartość przekracza 10-12, wskazane jest wykonanie pełnego rozmazu krwi obwodowej. Wskaźnik ten może ulec podwyższeniu w stanach zapalnych lub u osób z alergią. Po interpretacje wyników należy zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie morfologii.

MXD - oznacza procentową zawartość granulocytów  wśród krwinek białych. Podwyższony poziom może towarzyszyć alergii i zakażeniu. Natomiast spadek może być wynikiem stresu.

MXD to % zawartość innych rodzajów granulocytów wśród leukocytów (bazofile, eozynofile i monocyty). jeśli podwyższony jest to trzeba zrobić rozmaz, bo może świadczyc o jakimś zakażeniu lub alergii, ale niekoniecznie.

- Cierpię na chorobę psychiczną... lol
Prawdopodobnie najwieksza optymistyczna wariatka na kuli ziemskiej ! -
Optymista-człowiek,który jak się potknie i wywróci to się cieszy,że fizyka działa jak należy!

3

Jeśli pozostałe wyniki są prawidłowe nie ma się czym przejmować i bardzo wątpliwe aby lekarz skierował na dodatkowe badanie.Jeśli wyniki nie korelują między sobą,nie ma podstaw do podejrzeń o jakąś chorobę.

4

Byłam dziś u lekarza i wszystko jest dobrze. Dziękuje za szybką odpowiedz na moje pytanie smile

Bo w życiu chodzi o to, a żeby nadać mu sens...

5

Nie ma za co smile

- Cierpię na chorobę psychiczną... lol
Prawdopodobnie najwieksza optymistyczna wariatka na kuli ziemskiej ! -
Optymista-człowiek,który jak się potknie i wywróci to się cieszy,że fizyka działa jak należy!