Niedoczynność tarczycy... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-05-04 18:47:10

Natasza-Poznań
Cioteczka Dobra Rada

Niedoczynność tarczycy...

Dziewczyny opstatnio okazało się, że mam niedoczynność tarczycy, czyli, że w moim organizmie jest zbyt mala ilość hormonów tarczycy. Dostałam tabletki Euthyrox N50 i biorę codziennie rano połowe jednej tabletki. Jednak poprawy nie widzę. Cały czas mam te same objawy. Jestem zmeczona, ciagle mi zimno, mam sucha skóre, worki pod oczami i nadal tyje, tyje i jeszcze raz tyje... Jak u Was przebiega ta "choroba"? Jak z nia sobie radzicie? Co w moim przypadku powinnam zrobić?

// Życie poświęcone innym, jest warte przeżycia. //

#2 2010-05-04 18:55:51

Elnett
Przyjaciółka Forum

Re: Niedoczynność tarczycy...

Witaj, ja również mam niedoczynność tarczycy. Zaledwie od pół roku biorę tan sam lek lecz w dawce 62,5. Podobnie jak, ty objawy występują nadal, również ciągle tyje. Nawet dieta nie pomaga. Jak sobie z tym radzie? Nie radzę! Nie wiem jak mam żyć! Wszystko zaczyna mnie denerwować. Przez to tycie mam teraz same kompleksy ;( Podobnie jak ty chciałabym znaleźć jakieś rozwiązanie. Ale nie wiem gdzie. Dochodzi do tego problem, że mój lekarz jest niekompetentny, chciałabym udać się do innego, lecz w mojej okolicy nie ma innego endokrynolog.
Powiedz mi, ile przytyłaś i przez jaki okres?

#3 2010-05-04 19:02:59

Natasza-Poznań
Cioteczka Dobra Rada

Nie wiem dokladnie bo nie wiem jak długo mam ta niedoczynność ale odkąd pamietam mialam problemy z nadwaga. Dla przykladu moge podac taką niemiłą ciekawostke: 3 lata temu zawzielam sie i prowadzilam rygorystyczna diete ( kosztowalo mnie to wiele naprawde wiele wysilku) i schudlam 20 kg! wracając do normalnego jedzenia z drobną dieta przytylam prawie tyle samo i nie byl to efekt jojo, bo bardzo duzo cwiczylam i nie powinno byc jojo. Ostatnio tez w swieta wielkanocne jadlam, ruszlam sie tak jak inni, oni nie przytyli nic a ja 3 kg! Kg to masakra ale tez ogolne samopoczucie mnie dobija, ciagle nic mi sie nie chce i musze sie do wszystkiego zmuszac!

#4 2010-05-04 19:11:53

Elnett
Przyjaciółka Forum

szczerze powiedziawszy to ja też nie jestem wstanie dokładnie określić ile dokładnie przytyłam. wiem tylko, że od grudnia do tej pory przytyłam prawie 3,5 kg, ale przecież wcześnej też mogłam przytyć. W ciuchy z zeszłego roku zmieścić się nire mogę już od października zeszłego roku.

Jak długo bierzesz już te leki?

Doskonale cię rozumiem. Mnie też nigdy nic się nie chce, ciągle jestem zmęczona, najchętniej nie ruszałabym się z domu. Mam problemy z nauką i koncentracją, Szybko zapominam cokolwiek ;(

Poszukaj, w tym samym dziale na Netkobietach znajdziesz mój wątek: N.T a tycie...

Jeśli mogę zapytać- skąd jesteś? Jak oceniasz lekarza do którego chodzisz?

#5 2010-05-17 15:11:29

Natasza-Poznań
Cioteczka Dobra Rada

Dziewczyny mam problem. Otóż od kilku ok. 3 tygodni biore hormony tarczycy, nie jest to duza dawka bo 25 ale ejst... i w zwiazku z tym... zawsze mialam okres co 24-26 dni a dzisiaj jest 30 dzien od ostatniego krwawienia i nadal nie czuje nic bym miała je dostac? Kochałam się z chłopakiem z prezerwatywa (ostatni raz 10 maja) i było wszystko ok. Nie wiem czy to wina hormonow czy po prostu cud i jestem w ciazy (objawow nie mam). Ile jeszcze mam waszym zdaniem czekac na miesiaczke? Czy przyjmowaniu hormonow tarczycy to normalne? W ulotce napisane jest ze mozna miec zaburzenia miesiaczki, ale długo ma to trwac? Kiedy powinnam pomyśleć o teście ciążowym?

Ostatnio edytowany przez natallia (2010-05-17 15:13:14)

#6 2010-05-18 17:41:32

EgzystencjalnyPaw
Zbanowany

natalia uważam,że przyjmowanie prawktycznie każdych leków np.abtybiotyków może wywołać zaburzenia miesiączkowania.
Czemu się porzejmujesz,skoro w ulotce Twoich leków napisane jest,że mogą takowe występować?

naprawdę nie masz powodów,aby myśleć,że jesteś w ciąży.
Jeżeli jednak,bardzo się niepokoisz,to zrób test.najlepiej 10 dni po zapłodnieniu(ewentualnym).

#7 2010-05-19 22:16:45

Elnett
Przyjaciółka Forum

Natalio, przez pierwsze miesiące przyjmowania hormonów tarczycy miałam podobnie, spózniał mi się okres. Pewnego razu nawet o tydzień. Teraz jest już normalnie wink Nie martw się tym wink

#8 2010-08-29 14:32:50

Bożena
Moderator

MaryMary napisał:

Dziewczyny piszcie prosze wszystko co wiecie na temat niedoczynnosci tarczycy i zycia z tym.

Mnie narazie czekaja szczegolowe badania u endykronologa ale narazie TSH wykazalo, ze zmierzam ku niedoczynnosci. Podejrzewalam, bo zaobserwowalam u siebie objawy, ktore miala moja mama - od lat ma niedoczynnosc, a tata z kolei nadczynnosc.
Niepokoi mnie ten guzek - powiekszony wezel chlonny od tygodni, co lekarz stwierdzil, ze  moze byc torbiela, lub guzkiem tarczycy, wywolanym przez jej zapalenie. Mialyscie takie guzki? Czy to cos powaznego? Mam rowniez zwiekszona liczbe limfocytow-lekko ponad norme.
Ja narazie nie panikuje, choc bardzo odczulam ta zmiane, i fizycznie i psychicznie mnie powalilo, jesli chodzi o codziennie zycie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytalam, ze przy niedoczynnosci glos staje sie chrypliwy i suchy, bo struny grubieja. Moja mama dostala takich chrypek i stracila dzwiecznosc w glosie, ale tez przez lata nie leczyla choroby, bo o niej nie wiedziala.
Dla mnie jest to bardzo wazne, czy te zmiany sa trwale bo jestem zawodowa spiewaczka i piosenkarka.

Pozdrawiam

#9 2010-09-07 12:23:26

fragma26
Wróżka Bajuszka

Ja mam skuteczną metodę na Twoją chorobę ,codziennie bierz takie tabletki o nazwie: Sea Kelp-znajdziesz go w sklepie zielarskim i jest niedrogi ale warto bo sama go biorę i czuję różnicę  widoczną !!! Poza tym zrezygnuj na jakiś czas z mąki i jej przetworów bo to ma związek z wszystkimi chorobami ja tak zrobiłam i teraz znowu jem mączne rzeczy ale po roku z przerwami, oczywiście najlepiej byłoby pić miksturę J.Słoneckiego ale jak kto woli. Ta mikstura to jedyna metoda zdrowienia.

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#10 2010-11-17 18:25:31

Cytrynowa_ja
Zbanowany

Może pomoże wzbogadzenie organizmu w jony jodu?
Zabłocka solanka "siła serca" jest bardzo bogata w te związki.
Inhalacja, bądż nawilżanie nią mieszkania wywołuje zbliżony do nadmorskiego klimat. Wiadomo, że z osoby z niedoczynnością tarczycy mają zalecenia wyjazdu nad morze. Tutaj jest trochę tańsze rozwiązanie, a równie skuteczne.

#11 2011-08-26 10:27:15

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Hej, mam pytanie, czy przy niedoczynności tarczycy mogą  nadmierne wypadać włosy? Gdzieś czytałam, że tak, ale sama nie wiem...
Ja idę do lekarza dopiero za tydzień, a niedoczynność zdiagnozowano u mnie jakieś 2 miesiące temu.

Ostatnio edytowany przez M_a_r_t_a (2011-08-26 10:28:37)

#12 2011-08-26 14:36:34

Liwia
Przyjaciółka Forum

To prawda, mogą wypadać włosy. Też czytałam o tym.

"Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto, by będąc tu przez chwilę wszystko zapamiętać. Nasza droga nigdy się nie skończy....." Wilki

#13 2011-08-26 20:18:08

M_a_r_t_a
Niewinne początki

A czy po lekach, które zapisze endokrynolog przestaną tak strasznie wypadać, czy może lepiej zahaczyć jeszcze o dermatologa?

#14 2011-08-27 08:58:54

Juliette
Przyjaciółka Forum

po lekach tez wypadają,ale niekoniecznie. Kwestia indywidualna.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#15 2011-08-27 10:40:39

Liwia
Przyjaciółka Forum

Po lekach też yikes ??? Myślałam, że jak zaczyna się brać leki i one działają już na tą niedoczynność to gospodarka hormonalna się reguluje i wypadanie włosów także?! Matko, im więcej czytam o tym paskudztwie, tym bardziej jestem przerażona! sad

Ostatnio edytowany przez Liwia (2011-08-27 10:41:18)

"Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto, by będąc tu przez chwilę wszystko zapamiętać. Nasza droga nigdy się nie skończy....." Wilki

#16 2011-09-03 15:43:49

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

A jakie są objawy niedoczynności tarczycy? prócz tej suchej skóry, ciągłego zimna, głosu... i czy zawsze występują?

#17 2011-09-24 18:29:57

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Jeśli chodzi o wypadanie włosów, pytałam mojej lekarki czy ma to związek z tarczycą. Ona powiedziała, że właściwie to nie wiadomo i kazała zrobić badania krwi w kierunku żelaza. Nie zauważyła w moich wynikach krwi, które jej pokazałam, że stężenie żelaza jest ok.
Tak więc sprawę włosów wzięłam w swoje ręce i teraz wzmacniam je od wewnątrz i od zewnątrz.

#18 2011-09-24 18:51:05

amarek
Net-facet

9Witam. Nie jestem związany z branżą medyczną ale od dwóch pokoleń kobiety w mojej rodzinie cierpią na niedoczynność tarczycy. Temat jest "oswojony". Gwarantowane są problemy z suchą skórą, kruchymi paznokciami i wypadającymi włosami. Dotyczy to
wszystkich chorujących bez wyjątku, a jedyną różnicę może stanowić skala i szybkość postępu tych zjawisk. To przykra informacja, ale
przy niezbyt wielkich nakładach można z tym walczyć. To NIE JEST żaden poważny "feler", mówi Wam to facet.
kontrolujcie TSH i zażywajcie leki (moja Babcia dożyła z tym 90-tki). DUŻO ZDROWIA. Pozdrawiam.

#19 2011-10-06 16:11:25

kamcia89
Wróżka Bajuszka

ja mam niedoczynnosc tarczycy, przed tym jak sie dowiedzialam , ze wogole ja mam, zaczelam tyc, chcoc zawsze bylam szczuplutka, inne objawy to sennosc, zmeczenie, i dziwne uczucie dusznosci, braku powietrza, i czulam jakbym miala w gardle jakas gulke przez ktora powietrze nie dochodzi ;P od stycznialeki i poprawa jest o 180 stopni, czuje sie super, polepszy;la mi sie przemiana materii i sporo schudlam smile

#20 2011-10-06 21:39:45

Liwia
Przyjaciółka Forum

Kamcia- aż miło to czytać, powiało optymizmem smile

#21 2011-10-07 22:08:10

kamcia89
Wróżka Bajuszka

jestem optymistka wink do tego mam lekarza, ktory mnie tak pozytywnie do tego wszystkiego nastawia wink przez pierwsze kilka miesiecy brania tabletek moj chlopak smial sie ze mnie troche otumaniaja lol w sumie mial troche racji, bylam momentami zakrecona, ale mysle ze to przez hormony:P najwazniejsze ze juz jest w porzadku wink facet juz nic nie mowi na ten temat, wiec albo wrocilam do normy, albo juz przyzwyczail sie do takiej mnie ;P ale..wole nie pytac wink

#22 2011-10-08 09:30:05

Juliette
Przyjaciółka Forum

Kurcze, a mnie za każdym razem ( co 3-5 miesięcy) lekarz zmienia dawki leków.
I wtedy non stop tyję i chudnę na zmianę! Mam tego dość, bo zanim organizm się przyzwyczai to tyję, a tu znów zmiana leków i wszystko zaczyna się od nowa.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#23 2011-10-08 10:12:28

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Juliette, to powiedz to lekarzowi.... w koncu to Twoje ciało, a  nie jego. komus latwo sie dysponuje ciałem obcej osoby..

#24 2011-10-08 13:30:51

kamcia89
Wróżka Bajuszka

ja tez co 3 miesiace mialam zmieniana dawke, tylko u mnie nie bylo problemow z tyciem, wrecz przeciwnie. moze powinien wkoncu zostawic Ci jedna dawke na dluzej zeby organizm sie przyzwyczail, albo zmienic lek na inny.

#25 2011-10-10 18:15:37

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Ja biorę leki już miesiąc. I mimo iż jest poprawa, to ciągle boli mnie głowa... Czytałam w ulotce, że ból głowy może występować przy przedawkowaniu dawki, a ja biorę tą najmniejszą, więc sama nie wiem o co chodzi... hmm

#26 2011-10-11 10:56:30

kamcia89
Wróżka Bajuszka

miesiac to juz dlugo, mi po kilku dniach brania lekow objawy minely. aa kiedy m_a_r_t_a masz nastepna wizyte u endokrynologa?

#27 2011-10-22 20:50:13

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Następną wizytę mam 1 grudnia tego roku

#28 2011-10-25 13:03:56

kamcia89
Wróżka Bajuszka

to jeszcze troche...aa moze jest inny powod bolu glowy

#29 2011-10-26 14:18:27

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Pogadam z lekarką i zobaczę co dalej...

#30 2011-11-07 19:48:56

pinka24
Niewinne początki

Witam! Mam 24 lata i na niedoczynność tarczycy leczę się od maja tego roku. W tej chwili biorę Euthyrox 50. O niedoczynności tarczycy dowiedziałam się przypadkiem w ubiegłym roku na jesieni jak odwiedziłam dermatologa. Dermatologa odwiedziłam, bo garściami zaczęły mi wypadać włosy! Dermatoloszka dała mi skierowanie na morfologię, magnez, żelazo i tsh.  Jednocześnie przepisała mi na włosy lek Alpicort E , który stosowałam przez pięć miesięcy(włosy przestały wypadać). Na następnej wizycie u dermatologa dowiedziałam się o niedoczynności i lekkiej anemii. Anemia zaraz mi przeszła, zaczęłam lepiej się odżywiać. Kiedy dowidziałam się o niedoczynności poszłam   do lekarza rodzinnego po  skierowanie do endokrynologa(czekałam pięć miesięcy na wizytę). Od maja miałam już kilka wizyt i usg ze swoją szwankującą tarczycą, leki będę brała do końca życia niestety. Jeśli chodzi o moją wagę to mam wciąż taką samą, nic się nie zmieniło. Ważę  57 kg przy wzroście 167 cm. Jeśli chodzi o moje posiłki to pokarm jaki spożywam w ciągu dnia jest różnorodny(nie stosuje specjalnej diety). Wcześniej miałam problemy z wypróżnianiem (raz na kilka dni). Ale zaczęłam pić ziółka(mięta, melisa,rumianek) i załatwiam się raz dziennie bez problemu(bez zatwardzeń). Jeśli chodzi o moje samopoczucie to raczej jest dobre smile , czasami jestem senna, jest mi zimno, skórę suchą, czasami jestem przygnębiona, i mam cholerny problem z pamięcią, czasami czuję się taka otępiała i pewnych momentach brakuje mi słów . Żyję  i funkcjonuję normalnie tak jak wcześniej nim się dowiedziałam, że jestem chora. Teraz mam problem z moimi kudłami, bo znów zaczęły mi wypadać niemiłosiernie. Od kilku dni zaczęłam stosować na skórę włosów olejek rycynowy(zobaczę jaki efekt będzie po miesiącu), a i jeszcze kupię naftę kosmetyczną i razem z olejkiem będę stosować . Ale w tygodniu zamierzam tez zacząć brać kapsułki  Revalid na wypadanie włosów. Mam nadzieję, że pomoże, bo włosów mam już niewiele.

Ostatnio edytowany przez pinka24 (2011-11-07 19:57:06)

#31 2011-11-08 11:30:14

Miley11
Niewinne początki

Witam wszystkich, jestem tu nowa. Mam 40 lat. Od września br mam stwierdzona niedoczynność tarczycy ale subkliniczną. Nie wiem na czym polega różnica, jednak czułam się fatalnie zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym . Miałam chyba wszystkie możliwe objawy tej choroby: tyłam w rekordowym tempie (20 kg przez ostatni rok), ociężałość, ospałość, braki koncentracji, zaniki pamięci,  agresja, nerwowość, drażliwość, stany depresyjne, zmiany nastroju, duszności, arytmię, itp... Po raz pierwszy trafiłam do endokrynologa latem w 2010 roku, wynik TSH był lekko powyżej 4 ale lekarz kazał mi obserwować, czy sam nie spadnie. Spadł do 2,5 ale po roku podskoczył do 5,95. Wolne hormony były w normie. Dostałam Euthyrox 50 na dzień dobry. Endokrynolog powiedział, że po tym leku dostanę "kopa" energetycznego i szybko schudnę. "Kopa" otrzymałam ale zaczęły się problemy z sercem (pojawiły się wewnątrz komorowe zaburzenia rytmu). Niestety, nadal tyję - nie wiem tak na prawdę czy to tycie, czy zatrzymanie wody? Wiem jedno, że od września przytyłam 7 kg. Zaczynam się załamywać. Przy wzroście 69cm, ważę 80 kg.
Co robić? Kolejna wizyta u endo na początku grudnia.

#32 2011-11-15 17:57:50

M_a_r_t_a
Niewinne początki

Ja - kiedy już wiedziałam, że mam niedoczynność, ale czekałam na wizytę u endo - przerażona wzrostem wagi jadłam 5 małych posiłków i tyle to dało, że waga stanęła w miejscu (niestety nie udało mi się schudnąć, a jeśli nawet waga zeszła o kilo, dwa to po paru dniach znowu wróciła). Niedawno zrobiłam kontrolne badanie krwi i okazało się, że moje TSH jest w normie, więc mam nadzieję, że będę mogła odstawić leki (biorę najniższą dawkę, bo 25).

#33 2011-12-08 09:32:48

Miley11
Niewinne początki

Witam
Byłam wczoraj u endo i nabrałam optymizmu. Zapytałam kiedy zacznę chudnąć?? Moje TSH spadło do 2,68 i jest w miarę dobre, jednak lekarz powiedział mi, że TSH musi osiągnąć 1,0. Po ośmiu tygodniach od osiągnięcia takiego wyniku hormony się unormują i zacznę chudnąć. Także mam nadzieję....
Pozdrawiam

#34 2012-02-21 11:30:46

tropicalpants
Niewinne początki

mamtaksamojakwy . blogspot  .  com/ młoda z niedoczynnoscia tarczycy na diecie od kilku tygodni

#35 2012-02-22 19:27:52

temida1008
Wkręcam się coraz bardziej

Witam i przyłączam się. Też cierpię na to paskudztwo ot bagatela 16 lat. Nabawiłam się tego podczas ciężkiego porodu, początkowo było to zapalenie tarczycy, które przerodziło się w niedoczynność - tu uczulam młode przyszłe mamy.
Przyjmuję regularnie Letrox 100mg, codziennie 1 tabletka na czczo przez co od 16 lat nie jadam śniadań.
U mnie jest tak: wypadają mi włosy, mam suchą i poszarzałą skórę oraz wory pod oczami cóż raczej nie tyję.
W zeszłym roku robiłam badanie USG, i stwierdzono u mnie zupełny zanik tarczycy, nic zero jak po operacyjnym usunięciu.
Teraz nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie bym mogła nie brać leku może dlatego nadal jeszcze żyję, z tego nigdy nie można się już wyleczyć, to taka dożywotnia przypadłość.

#36 2012-04-29 11:05:07

gola757
Niewinne początki

Witam
Mam niedoczynność tarczycy i biorę lek o nazwie Euthyrox N 125 pół tabletki, chciałabym się dowiedzieć czy można się opalać na słońcu smile

#37 2012-05-01 11:54:09

kasia72
Dobry Duszek Forum

Witam.Moja 16 letnia córka ma niedoczynność tarczycy.Bierze leki już ponad rok i ustąpiły wszystkie objawy które miała.Natomiast zatrzymala się jej miesiączka.Nie wiem czy to wynik brania hormonów?

Tyś rodząc się płakała nad tobą się śmiali,Żyj tak byś umierając śmiała się gdy oni będą płakali:)

#38 2012-05-01 13:48:52

Armilaria
Zaglądam tu coraz częściej

gola757 napisał:

Witam
Mam niedoczynność tarczycy i biorę lek o nazwie Euthyrox N 125 pół tabletki, chciałabym się dowiedzieć czy można się opalać na słońcu smile

Czy lekarz nie poinformował Cię co możesz o czego nie?

Ostatnie tematy :

Stopka forum