Ćwiczenia na stepperze - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-05-01 21:47:35

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

Ćwiczenia na stepperze

Chciałabym zrzucić pare zbędnych kilogramów. Nie mam motywacji, żeby zacząć biegać dlatego zastanawiam się nad kupnem steppera. Może któraś z Was ćwiczy właśnie na takim urządzeniu. Jakie są efekty? Opłaca się inwestować w to urządzenie?

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#2 2010-05-01 21:52:13

agaczek
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Ćwiczenia na stepperze

Ja ćwiczyłam ponad rok i efektów nie było. Tu pracują tylko nogi niestety. Myślę że najlepszy byłby rower stacjonarny,  a teraz jak jest ciepło to zwykły rower.Przyjemnie i poytecznie:)

#3 2010-05-01 22:42:12

mamba
Cioteczka Dobra Rada

Steppera nie opłaca się kupować.
Gwarantuję, że po pewnym czasie po prostu Ci się znudzi. Ciągle tylko przeskakujesz z nogi na nogę, nic ciekawego tongue. Na dodatek działa głównie na łydki.

#4 2010-05-01 22:50:54

Greta
Przyjaciółka Forum

Ja mam steper i powiem tak ,że na pewno lepiej oglądać film i przy tym ćwiczyć na steperze niż leżeć ,bo jak nie lubisz biegać lub nie masz warunków to na takim steperze ćwiczysz w domu ,a ,ćwiczenia nie muszą być nudne bo możesz włączyć muzykę i chodzić na nim w rytm muzyki to prawie tak jak byś tańczyła ,w dłoniach  można trzymać hantle i ćwiczysz razem mięśni rąk .Ja uważam że najważniejsza jest systematyczność a efekty na pewno będą ;zgrabniejsze uda i jędrniejsze pośladki ..ok.20 minut spalasz 100 -150 kolori

#5 2010-05-02 06:11:43

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

A jeszcze mam takie pytanie. Podczas biegania pracują wszystkie mięśnie. Nawet brzucha czy na stepperze też tak jest. Wiem że nie wyrzeźbi mi się śliczny brzuszek ale czy w tych partiach ciała tzn brzuch, boczki też schudnę?

A jeśli chodzi o to czy ćwiczenie są nudne to akurat mnie najmniej interesuje tongue Zawsze idzie sobie jakoś to urozmaicić. Przed telewizorem (w trakcie ulubionego serialu) przy muzyce itp.

Chodzi mi głownie abyście wypowiadały na temat efektów. smile

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#6 2010-05-02 06:34:41

Aurena
Niewinne początki

Hmm, a czy musi być to koniecznie stepper albo bieganie??
Znam naprawdę wspaniałe ćwiczenia, możliwe że o nich słyszałaś, bo kiedyś były bardzo popularne: callanetics. Wiem, co mówię, bo sama mam z nimi doświadczenie. Robią niesamowite rzeczy, co do brzuszka to już po 3 dniach widać efekty (serio!!!), ja przez 2 tygodnie od okrągłego brzuszka spadłam do płaskiej deski, z leciutko zaznaczonymi mięśniami. Cudo. I żadnych głodówek nie było. Tylko te ćwiczenia.A ciuchy ze mnie spadały, portki z tyłka po tygodniu zwisały, normalnie się podciągać musiałam big_smile. Możesz nawet wpisać w wyszukiwarkę callanetics i tam jest mnóstwo wątków na kafeteriach i innych wizażach wink. Naprawdę warto spróbować, jak coś to mogę wysłac wersję oryginalną ćwiczeń ,bo ta co w necie krąży jest niedokładna. W każdym razie efekty na mnie były piorunująco szybkie.

A tak w ogóle to ostrzegam: stepper rozbudowuje łydki. Chyba,że masz genetycznie szczuplutkie, to może nic im się nie stanie. No i stepper co do rzeźbienia na brzuszek faktycznie nie podziała, ale tłuszcz się będzie palił z całego ciała, bo to w końcu aeroby. Tylko,że można skończyć  ze sporymi łydkami.

Lubię ciemność. Gdyby nie ona, nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd...

#7 2010-05-03 18:22:57

koolka
Słodka Czarodziejka

Witajcie... ja posiadam steper odziedziczyłam go więc stosuję... ćwiczę na nim regularnie... efekty no cóż są choć oczywiście głównie w łydkach ale mi to nie przeszkadza gdyż u mnie to "genetycznie są szczupłe"... dodatkowo ćwiczę mięśnie rąk z ciężarkami i urozmaicam muzyką...
ale osobiście wolę rower i taniec... dobre to na wszystko i poprawia humorek... plus ćwiczenia ja właśnie przymierzam się do tzw. 6 Widera na płaski brzuszek... łatwo nie będzie ale warto spróbować...

„Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.”

#8 2010-05-03 18:30:51

koolka
Słodka Czarodziejka

Aurena jeśli to nie problem to ja chętnie reflektuję na pełną wersję ćwiczeń callanetics... kiedyś chodziłam na zajęcia teraz już tylko w domu szkoda mi czasu na dojazdy do klubu fit... więc w domku sobie ćwiczę na steperze ale często eksperymentuje i zmieniam zestawy ćwiczeń... więc proszę na e-mail info. pozdrawiam...

„Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.”

#9 2010-05-03 18:49:06

ooliska
Dobry Duszek Forum

jak przy wszystkich ćwiczeniach, tak i na steperze, przede wszystkim liczy się regularność.. ale prawda, że akurat przy tym przyrządzie najbardziej pracują nogi.. zbliża się lato i ja osobiście zamierzam zostawić stepper na jakiś czas i stawiam na bieganie i jazdę na rowerze (nacisk na to drugie) wink

#10 2010-05-10 23:37:00

crossover
Mój jest ten kawałek podłogi

ja w sumie lubię ćwiczyć na stepperze, ale to bardziej wyrabia kondycję niż poprawia sylwetkę, lepiej faktycznie zainwestować w rower, albo kijki do nordic walking..to o wiele ciekawszy sport i bardziej efektywny

#11 2010-05-11 07:55:50

Delta
100% Netkobieta

stepper to głównie nogi - jeśli chcesz mieć łądny brzuch lepiej po prostu robić brzuszki

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#12 2010-12-15 16:13:30

cynamonowa
Na razie czysta sympatia

Trochę ostudziłyście moje zamiary. Zarejestrowałam się na portalu strona www  i zadbać o siebie, dlatego chciałam sobie kupić stepper, żeby w zimę popracować nad figurą, ale jeżeli to wzmacnia tylko nogi, to chyba nie warte jest zachodu. Rower w moi  wypadku odpada, bo mam za małe mieszkanie, możecie polecić coś innego?

Ostatnio edytowany przez Lena (2010-12-15 19:26:47)

#13 2011-12-15 18:03:59

louve14
Słodka Czarodziejka

Zagląda tu ktoś jeszcze? Zamowilam stepper na allegro. Czytalam troche w internecie i tam dziewczny pisza ze schudly im nogi. Sęk w tym ze ja nie chce aby schudły bo juz sa chude, z tym ze mam sflaczale uda i posladki, łydki chudziuteńkie, chce przytyć. Jak cwiczyc zeby rozbudowac mase miesniowa a nie schudnac?

#14 2011-12-15 18:10:29

semiramida
Przyjaciółka Forum

to powinnaś wykonywać ćwiczenia siłowe, jeśli chcesz nabrać masy mięśniowej...stepper nie bardzo się do tego nadaje...

#15 2011-12-31 14:04:03

cherry89
Zbanowany

Też mam stepper da się na tym schudnąć wink Może nie 10 kg, ale 2 3 z całą pewnością smile

#16 2012-01-09 10:05:23

huanita
Netbabeczka

Ja dopiero od tygodnia ćwiczę na stepperze,do tego hantle w dłonie i całe ciało ćwiczy,zaczęłam od 20 minut a od dziś postaram się te pól godziny a może nawet i 45 minut,oczywiście efektów jeszcze za bardzo nie widać,natomiast ćwiczenia cudownie wpływają na moja psychikę,czuje się sprawniejsza i zrelaksowana,przede wszystkim czuje że robię coś dla siebie,ja generalnie bardzo lubię spacerować,wiec kiedy wskakuje na stepper a w słuchawkach mam energiczną ulubioną muzę to czuję że żyje,polecam wszystkim .a co do odchudzania to jest proste jak drut ;otóż odpowiednia DIETA+ RUCH (jakikolwiek czy to stepper,rower ,rolki czy pływanie) i nie ma bata żeby nie schudnąć.ps.dam znać za jakiś czas jakie efekty:)

#17 2012-01-09 16:04:17

brunecia90
Wróżka Bajuszka

Przy ćwiczeniach na steprze się nie chudnie a jedynie rzezbi łydki. Jesli to tez moze byc to kupuj, ja mam i lezy tongue

#18 2012-01-09 16:17:08

huanita
Netbabeczka

no może właśnie wszystkie te osoby które twierdzą że od steppera,rowerku bądź innych "sprzętów" się nie chudnie to właśnie te osoby które mają taki sprzęt i on"leży " zamiast na nim ćwiczyć.wiadomo że aby schudnąć trzeba wykonywać ćwiczenia aerobowe a do tego należy stepper,tak czy siak ja ćwiczę i zamierzam obalić wszelkie teorie że od tego się nie schudnie,wszystkim paniom które stepper mają po to by leżał przypominam po co go wogóle kupiłyście?
przecież przy szybkim i intensywnym chodzeniu na stepperze pracuje całe ćwiczy ,ja po tych 20  minutach treningu jestem cała spocona wiec to ciało pracuje a jeśli pracuje tzn że spala kalorie!!!poza tym po treningu czuje wzrost serotoniny czuje się szczęśliwsza i mam dobry humor wiec nie mam parcia na podjadanie to się wszystko ze sobą łączy:)))

Stopka forum