praca opiekunki osób starszych w Niemczech - ranking firm - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-26 09:13:14

motylek79
Przyjaciółka Forum

praca opiekunki osób starszych w Niemczech - ranking firm

Czy pracowałaście może jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub innym kraju?
Jesli jak to z jakiej firmy jechalyście i jakie macie doświadczenia. Co śadziecie o firmie Helper 24.
Za kazdą odp będe wdzieczna.

Niech ten bajzel niech płonie, niech płonie, niech płonie....

#2 2010-07-01 13:11:16

oknnnooo
Niewinne początki

Re: praca opiekunki osób starszych w Niemczech - ranking firm

ja miałam stycznosć z jedną firmą ale po zapoznaniu się z ofertą. zwłaszcza cenową - nie wyjechałam.poozdrawiam

#3 2010-07-04 19:26:28

agileo
Woman In Red

witajcie Koleżanki po fachu smile
super Jaska, że choć tyle wynegocjowałaś. A co do tych stawek, to nie wiem kto je uzyskuje. Miała być podwyżka od czerwca, ale w biurze pracy nic na ten temat jeszcze nie wiedzą. Moje warunki się tu ostatnio niestety pogorszyły, rodzina chce mieć jak najmniej obowiazków, a płaca ta sama. Zastanawiam sie nad zmianą, mimo że jak kiedyś pisalam, mam auto, neta i telefon. za to jestem coraz bardziej obciążana psychicznie i fizycznie.
Trzymaj się i pisz tu w razie co. pozdr. smile

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

#4 2010-07-06 10:07:32

jaska57
Do zakochania jeden krok

taką notatkę znalazłam w necie    
krysia41-41
Ostrzegam wszystkie Panie chcace wyjechac do pracy
do Niemiec jako opiekunka osob starszych przez
firme majaca swoja siedzibe w Opolu przy ul.11 Listopada 7/7 i pod numerem 784986194 jeden wielki szwindel i oszukiwanie naiwnych chcacych zarobic kobiet.Zreszta jak firma
znajduje sie w prywatnym
mieszkaniu to juz chyba o czym swiadczy jak sie przekonalam to teraz jestem madrzejsza.Miejcie sie na bacznosci nie dajcie sie oszukac takim pseudofirmom Pozdrawiam

bb

#5 2010-07-06 13:49:59

lorie
Niewinne początki

Witam kolezanki,pracowalam dla "Interkadry" i "Prodici",teraz pracuje jeszcze w innej,to dopiero poczatek wiec jeszcze nie wiem dokladnie jak z platnosciami,terminowoscia,itp.
Dam Wam znac po pierwszym m-cu pracy.

Moje doswiadczenie ogolne z firmami jest nastepujace-na m-scu musisz radzic sobie sama,negocjowac z rodzina wolny czas,zakres obowiazkow,itp.
zycie nauczylo mnie tez,ze jak juz cos wynegocjujesz,to trzymaj sie tego-Niemcy (i nie tylko Niemcy) chetnie probuja,a moze raz nie wyjdziesz z domu,wyjatkowo?Zostaniesz z biedna staruszka,ona taka samotna...,a moze przy okazji prasowania poprasujesz i moich kilka sztuk?-pyta corka dziadkow,itp.
Jak pozwolisz sobie raz-stanie sie to regula i nie oczekuj dodatkowego wynagrodzenia!

Firma w Polsce chce slyszec tylko,ze wszystko jest w porzadku,rodzina dziadkow tak samo,wiec nie przejmuj sie tak bardzo i nie angazuj uczuciowo,bo nikt nie doceni tego,ze widzisz i zglaszasz,ze babci przydalaby sie rehabilitacja,ze trzeba zawolac lekarza,bo cos dziwnie oddycha(powiedziano mi,ze moge zawolac,ale na wlasny koszt,ich nie stac,a kilka dni poznie podopieczna zmarla na moich rekach na zapalenie pluc!)
Praca ta jest cholernie wyczerpujaca psychicznie i fizycznie,wymaga duzej wrazliwosci ale po przyjezdzie do domu czlowiek jest wypalony i nie ma sily cieszyc sie wolnym czsem z bliskimi.

Po 6 latach wypracowalam w sobie odrobine dystansu-to ich zycie,nie moje! Wykonuje obowiazki rzetelnie,zglaszam jesli cos sie dzieje z podopiecznymi,ale nie denerwuje sie tak teraz i nie przezywam jesli moje starania nie brane sa pod uwage lub wrecz wysmiane.
Ja ide spac z poczuciem dobrze wypelnionego obowiazku
Zycze kolezankom milych podopiecznych i duzo zdrowia!

#6 2010-07-06 14:59:37

karolinka
Zaglądam tu coraz częściej

Lorie masz absolutną rację,ABSOLUTNĄ.

"tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono"

#7 2010-07-06 21:03:15

jaska57
Do zakochania jeden krok

tak,przyznaję Ci rację tego trzeba się nauczyć.DYSTANSU!!!!Co do firm _szkoda słów.Jeśli możesz wklej swój post na inne strony w necie,gszie często goszczą opiekunki.Pozdrawiam,dziękując za rady.

#8 2010-07-11 20:58:37

jaska57
Do zakochania jeden krok

dodam część wypowiedzi jednej z opiekunek                                                                                                Witam koleżanki po fachu. pracuję od roku jako opiekunka-legalnie. najpierw była to firma gkt-serwis, teraz lettau. nie polecam tej ostatniej nikomu. to co wypisują na swojej stronie to brednie. nie interesują się kompletnie niczym oprócz swojej prowizji-bagatela 354 euro po przepracowaniu 2 miesięcy. wszystko trzeba załatwiac samemu albo przy pomocy rodziny-gewerbę, nr podatkowy, samemu zapłacić ubezpieczenie, 40 euro za miesiąc pobytu zwrot za podróż, czyli jeśli ja jestem 6 tygodni to dostaję 60 euro resztę 80 euro dopłacam z własnej kieszeni. wspomnę jeszcze, że za święta nie ma nic więcej niż jak za każdy inny dzień. mało tego pytam o nową ofertę i okazuje się, że nic nie ma. Więc za co te 354 euro?
Drogie koleżanki nie polecam Wam tej firmy.

#9 2010-07-14 21:24:52

jaska57
Do zakochania jeden krok

dodaję ciekawostkę znalezioną w necie:

Eliss na Forum Prawnym

Domyślnie RE: karta ekuz
Z EKUZ można korzystać wyłącznie do czasu podjęcia pracy lub działalności gospodarczej poza granicami Polski. Od chwili podjęcia pracy w innym państwie członkowskim, bez względu na datę umieszczoną na wydanej EKUZ, niezgodnym z prawem jest posługiwanie się kartą w państwie, w którym podjęta została praca oraz w każdym innym państwie członkowskim.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
Eliss jest off-line

#10 2010-07-16 19:47:14

jaska57
Do zakochania jeden krok

nie polecam firmy Pro-Casa/Niemiecka/.Ze względu na klauzulę zawartą w kontrakcie nie mogę ujawnić szczegółów.Ponieważ,operator nie chce albo potrzebuje dużo czasu na usunięcie mojego wcześniejszej wypowiedzi informuję,że nie wszystko jest tak jak napisałam wcześniej o firmie i pośredniku.Te osoby,które wprowadziłam w błąd przepraszam,

#11 2010-07-24 07:51:17

jaska57
Do zakochania jeden krok

dodam tylko.że oferowana pałaca netto jest płacą brutto.Firma niemiecka Pro-Casa.Firma pośrednicząca M.S.Intelmet Proszę przeczytać umowę parę razy zanim podpiszecie a najlepiej żeby firmaP.C przesłala ją wam maill wcześniej do przeczytania.Koszty jakie musicie ponieść 250-400euro.Pozdrawiam

#12 2010-08-13 16:39:47

krysia123
Niewinne początki

hej macie jakieś namiary na prace prywatnie w niemczech bo jestem zainteresowana

#13 2010-09-02 22:13:18

jaska57
Do zakochania jeden krok

wklejam tutaj namiary na firmę niemiecką,którą należy omijać z daleka.Wprowadza opiekunki w błąd.płaca jest brutto!#
Vermittlung polnischer Haushaltshilfen für die preiswerte ...
- [ Tłumaczenie strony ]
Arbeitsgemeinschaft Seniorenhaushälterinnen c/o Irina Burczynska Hufstraße 53 47166 Duisburg Kontakt Pro Casa GmbH & Co KG Centroallee 267 46047 Oberhausen ...
www.seniorenhaushaelterin.de/impressum.html -
#
Kontakt - Vermittlung polnischer Haushaltshilfen für die ...
- [ Tłumaczenie strony ]
c/o Pro Casa GmbH & Co KG Centroallee 267 46047 Oberhausen Tel.: 0208 / 30 23 92 5 - 0. Fax: 0208 / 30 23 92 5 - 11 info@seniorenhaushaelterin.de ...
www.seniorenhaushaelterin.de/kontakt.html -                                                           jak najdalej od nich dziewczyny :Pprzetestowałam na własnej skórze

#14 2010-09-14 13:14:21

Maria2364
Na razie czysta sympatia

witam! szukam namiarów na prace "ohne agentur" gdzie taka znaleźć, czy sa jakieś ogłoszenia itd...
w Polsce lub w niemczech.?
maria2364

#15 2010-09-16 09:53:19

kulin12
Niewinne początki

witam was znalazlam taka firme die hausengel z zastanawiam sie czy jest to dobra firma bo chce yjechac do pracy i jeszcze jedno podobno tam trzeba firme otwierac

#16 2010-09-16 11:42:20

kulin12
Niewinne początki

do jaska57 ty kobieto jestes wszedzie na kazdym na kazdej stronie zastanawiam sie czy ty specjalnie zniechecasz te kobiety do pracy oczerniasz kazda firme co z toba jest nie tak moze to ty sie juz do niczego nie nadajesz. ja slyszalam ze np. firma hausengel to dobra firma i kobiety ja chwala ze zawioza do rodziny pomoga wszystko zalatwic a w szczegulnosci ci przedstawiciele firm to znaczy kierowcy[np. marek szymon peszman zbyszek i wielu innych ]  sa bardzo mili zamelduja u rodziny cie przedstawia. Oco tobi chodz moze ty nie mozesz znalezc pracy i tak macisz.Nie macie jej co ufac ona klamie wymysla i oszukuje dziekuje. I pozdrawiam.

#17 2010-09-16 12:49:05

jaska57
Do zakochania jeden krok

należy czytać ze zrozumieniem moje odpowiedzi.Nie oszukuje i nie oczerniam nikogo.Jeżeli Pani tak uwaza proszę o podanie strony na której taka sytuacja zaistniała.Prace mam i to dobrą i dobra płacę.To ,ze informuję opiekunki jakie papiery powinny mieć i gdzie je można załatwić-uważam za konieczność bo nie wszyscy niestety sa zorientowani w przepisach.Mam na tyle czsu,że mogę przelecieć strony dla opiekunek.To internet wolność słowa i wyboru-mojego wyboru.To,że nasze rady się innym nie podobają wiemy od dawna.Komu przeszkadza to,że opiekunki wiedza więcej o ubezpieczeniach,gewerbe?Opiekunkom???nie,najbardziej przeszkadzają te informacje pseudo pośrednikom i pseudo firmom Nie po raz pierwszy i pewno nie ostatni,ktoś próbuje mnie i inne opiekunki zniechęcić do pomocy innym opiekunkom.Takie życie. Pozdrawiam

#18 2010-09-16 13:04:41

inga
Wkręcam się coraz bardziej

do jaska 57. robisz dobra robote . nie zwazaj na te zlosliwe posty . dziewczyny niestety nie orientuja sie w przepisach i posrednicy to wykorzystuja . I to ich denerwuje , ze ktos im interes psuje ! Poza tym nie ktore osoby niestety nie rozumieja postow - prawdopodobnie problemy z inteligencja . Takze oddzywaj sie dalej jaska i pomagaj innym opiekunkom . pozdrawiam serdecznie

spieszmy sie kochac ludzi.....

#19 2010-09-16 20:36:03

jaska57
Do zakochania jeden krok

do kulin12 chcesz wyjechac do pracy w Polsce?pisząc na niemieckiej klawiaturze nieudolnie udajesz opiekunke  zreszta na innych forach też tylko pod innym imieniem.I po co?Opiekunki nie są takie "ciemne i głupie" za jakie je uważacie!Im więcej wiedzą tym trudniej je oszukać.pozdrawiam

#20 2010-09-17 18:13:46

inga

tak sie sklada ,ze wczoraj rozmawialam z przedstwicielem firmy hausengel . no i mimo ze mam legalne i bez ograniczen  zezwolenie     na prace w niemczech ,oni  ciagle upierali sie na gewerbe . a po co mi to- boja sie ze wszystko sama zalatwie , bo biegle rozmawiam po niemiecku i nie beda mieli prowizji -bagatela -czterysta euro . nie dajcie sie zwiesc . za rozliczenia tez wystawiaja rachunki , a wiecie ,co trafi do urzedu skarbowego niemieckiego i potem jest problem jak to wszystko odkrecic . nie dajcie sie ubezwlasnowolnic -kasuja prowizje i do tego rachunek za rozliczenie z niemieckim fiskusem . poddpisujac umowe z nimi dajecie im pelne pelnomocnictwo w rozliczeniach - praktycznie oni -hausengel decyduja ,jak Was rozliczaja . Nie macie zadnej kontroli ,bo nie znacie dziewczyny niemieckiego prawa podatkowego . Oprocz ubezpieczenia zdrowotnego -obowiazkowego , musicie odprowadzic podatek od dochodu w Niemczech i skladke na emeryture . taka jest rzeczywistosc . Nie dajcie sie dziewczyny wrobic na piekne oczy ! Jesli Wam placa 1300euro brutto , to zostaje Wam na reke bardzo malo . Samo ubezpieczenie zdrowotne to ok . 200 euro . a gdzie emerytalne i podatek dla fiskusa ?! nie badzcienaiwne  ! Pomyslcie . Jaska ma racje , to naciagacze .
pozdrawiam serdecznie opiekunki i pytajcie na forum o warunki pracy . to uchroni was naprawde przed niespodziankami !

#21 2010-09-23 10:05:30

oknnnooo
Niewinne początki

Wyjezdzam wkrótce do opieki - sama sobie załatwiłam wyjazd,jade PIERWSZY RAZ i jestem ZIELONA. Dać rodzinie niemieckiej coś płacić  za siebie czy być tam na czarno?pewnie na czarno lepiej na tym wyjdę.piszcie pomóżcie

#22 2010-09-23 23:00:12

jaska57
Do zakochania jeden krok

co rozumiesz przez" płacić za siebie?"Jak Cię zatrudnią przez Arbeitsamt to lepiej bo masz opłacone wszystkie ubezpieczenia/emerytalne,zdrowotne itp Powinnaś takie sprawy załatwić wcześniej ale mozesz negocjować na miejscu.Wejdż na Go work Poczytaj trochę postów zobaczysz na czym polega różnica między pracą na czarno a przez arbeitsam/jak rodzina cię zgłosi/Na czym polega gewerbe itd.Na forum znajdziesz też wiele cennych ninformacji.to pomoże Ci wybrać formę zatrudnienia o ile masz  jakiś wybór.

#23 2010-09-25 01:56:42

selintosia4wp
Niewinne początki

Jestem nowa na tym Forum ,ale w branży na rynku DE 12lat . Również popieram rzetelne opiekunki . Czytam uważnie i Jani ma rację w wielu sprawach i dobrze Wam doradza. Złością reagują osoby obojętne i mało doświadczone, albo z zazdrości niech sobie już na to same odpowiedzą i się nie tłumaczą obrażając osoby z doświadczeniem i chętnych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.Każda z nas potrzebuje porad bo nikt nie jest wszechwiedzący ,przepisy się zmieniają ,a doradców i prawników mają te wszystkie jak i w Polsce tak i w Niemczech osóbki które podkładają nam plik
papierków do podpisania . Szczerze mówiąc z każdym papierkiem w gruncie rzeczy musiałybyśmy iść do prawników i to różnych, bo każdy inaczej interpretuje. Wymiana doświadczeń pomaga przestrzec inne świeżo zaczynające i nie tylko. Uczymy się całe życie , a jak mówi prawo cyt. NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI. KTO PYTA NIE BŁĄDZI a, szukanie wspólnie rozwiązań w polepszeniu naszych praw nie jest niczym złym . Gorszym złem jest to że siedząc cicho pozwalamy obdzierać się z naszej godności! Właśnie przez firmy pseudo firmy. Prawdą jest że ,za to co robimy należy się nam szacunek nie tylko od rodzin i podopiecznych ,bo tu jest OK , ale o tych co na nas zarabiają i na tych rodzinach , a nie są to małe pieniądze
. Za samo przekazanie naszych danych osobom ,które chcą wybrać opiekunkę z bazy danych z naszą fotką z referencjami firmy biorą jednorazowo 800euro, Tyle kosztuje nasz profil żeby na niego wejść. \\\"Więcej niż na SEX stronie.\\\" Taki jest fakt.
Czuję się oszukana ,a na dodatek obrażana przez firmę EURO SPU z Lubania szukam osób oszukanych do zbiorowego pozwu . Umowy są fikcyjne i działają w jedną stronę . Proszę o pomoc . Pracujemy z oddaniem ,a traktuje się nas tylko jako instrument zarobkowy . firmy liczą Euro na kontach
, a my leczymy bóle kości i narażamy swoje zdrowie. Jak jesteśmy chore to wypad i straszy się nas komisjami ZUS-owskimi .STOP OSZUSTOM.Proszę o pomoc w imieniu własnym i innych oszukanych. Mamy prawo podać firmę o odszkodowania za utratę zdrowia nawet trzy lata wstecz. Dziękuję z góry i Pozdrawiam wszystkie wspierające się na wzajem , a te krzyczące powinny być z tej strony od razu usuwane, bo one nie potrzebują porad tylko pomagają w ten sposób pseudo firmom ! ..Tosia
PROSZĘ O KONTAKT
OSOBY < KTÓRE PRACOWAŁY DLA EURO SPU W LUBANIU I NIE TYLKO PROSZĘ PISAĆ

#24 2010-10-10 21:24:49

MERY44
Na razie czysta sympatia

selintosia4wp napisał:

Jestem nowa na tym Forum ,ale w branży na rynku DE 12lat . Również popieram rzetelne opiekunki . Czytam uważnie i Jani ma rację w wielu sprawach i dobrze Wam doradza. Złością reagują osoby obojętne i mało doświadczone, albo z zazdrości niech sobie już na to same odpowiedzą i się nie tłumaczą obrażając osoby z doświadczeniem i chętnych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.Każda z nas potrzebuje porad bo nikt nie jest wszechwiedzący ,przepisy się zmieniają ,a doradców i prawników mają te wszystkie jak i w Polsce tak i w Niemczech osóbki które podkładają nam plik
papierków do podpisania . Szczerze mówiąc z każdym papierkiem w gruncie rzeczy musiałybyśmy iść do prawników i to różnych, bo każdy inaczej interpretuje. Wymiana doświadczeń pomaga przestrzec inne świeżo zaczynające i nie tylko. Uczymy się całe życie , a jak mówi prawo cyt. NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI. KTO PYTA NIE BŁĄDZI a, szukanie wspólnie rozwiązań w polepszeniu naszych praw nie jest niczym złym . Gorszym złem jest to że siedząc cicho pozwalamy obdzierać się z naszej godności! Właśnie przez firmy pseudo firmy. Prawdą jest że ,za to co robimy należy się nam szacunek nie tylko od rodzin i podopiecznych ,bo tu jest OK , ale o tych co na nas zarabiają i na tych rodzinach , a nie są to małe pieniądze
. Za samo przekazanie naszych danych osobom ,które chcą wybrać opiekunkę z bazy danych z naszą fotką z referencjami firmy biorą jednorazowo 800euro, Tyle kosztuje nasz profil żeby na niego wejść. \\\"Więcej niż na SEX stronie.\\\" Taki jest fakt.
Czuję się oszukana ,a na dodatek obrażana przez firmę EURO SPU z Lubania szukam osób oszukanych do zbiorowego pozwu . Umowy są fikcyjne i działają w jedną stronę . Proszę o pomoc . Pracujemy z oddaniem ,a traktuje się nas tylko jako instrument zarobkowy . firmy liczą Euro na kontach
, a my leczymy bóle kości i narażamy swoje zdrowie. Jak jesteśmy chore to wypad i straszy się nas komisjami ZUS-owskimi .STOP OSZUSTOM.Proszę o pomoc w imieniu własnym i innych oszukanych. Mamy prawo podać firmę o odszkodowania za utratę zdrowia nawet trzy lata wstecz. Dziękuję z góry i Pozdrawiam wszystkie wspierające się na wzajem , a te krzyczące powinny być z tej strony od razu usuwane, bo one nie potrzebują porad tylko pomagają w ten sposób pseudo firmom ! ..Tosia
PROSZĘ O KONTAKT

JA TEŻ POSTANOWIŁAM ZASKARŻYC FIRMĘ Z KRAKOWA CARRER INVESTMENT OKRADŁA MNIE NA OKOŁO 3 TYS EURO TO JEST DLA MNIE NIE DO PRZYJĘCIA .PROSZĘ ZGŁOSIC FAKT O KTÓRYM PANI PISZE W PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY A POTEM W sĄDZIE PRACY .JA POSTANOWIŁAM TAK ZROBIC MOŻE SA INNE OSOBY OKRADZIONE PRZEZ TE FIRMĘ .pISZCIE PRZESTRZEGAJCIE I ZGŁASZAJCIE TEN FAKT .WSPÓLNIE MUSIMY WALCZYC Z TYMI ZŁODZIEJAMI .POZDRAWIAM SERDECZNIE .

#25 2010-10-19 15:40:57

MERY44
Na razie czysta sympatia

MERY44 napisał:

selintosia4wp napisał:

PROSZĘ O KONTAKT

JA TEŻ POSTANOWIŁAM ZASKARŻYC FIRMĘ Z KRAKOWA CARRER INVESTMENT OKRADŁA MNIE NA OKOŁO 3 TYS EURO TO JEST DLA MNIE NIE DO PRZYJĘCIA .PROSZĘ ZGŁOSIC FAKT O KTÓRYM PANI PISZE W PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY A POTEM W sĄDZIE PRACY .JA POSTANOWIŁAM TAK ZROBIC MOŻE SA INNE OSOBY OKRADZIONE PRZEZ TE FIRMĘ .pISZCIE PRZESTRZEGAJCIE I ZGŁASZAJCIE TEN FAKT .WSPÓLNIE MUSIMY WALCZYC Z TYMI ZŁODZIEJAMI .POZDRAWIAM SERDECZNIE .

Kochane Panie Opiekunki przeczytajcie artykuł na stronie i piszcie co o tym sądzicie .Opiekunki a nie panie podszywające się pod opiekunki a tylko żerujące na ich ciężkiej pracy .
www.dw-world.de/polish
Pozdrawiam Wszystkie Panie Opiekunki

#26 2010-10-22 01:31:05

berberitze
Zaglądam tu coraz częściej

Dziewczyny...opiekunki...to jest straszne! Ranking agencji ktora mniej a ktora bardziej na was zeruje. Wiem jaka to jest ciezka praca i psychicznie i fizycznie ale naprawde tam nie ma przyzwoitych domow starcow.Macie doswiadczenie ,jezyk i z czasem mozna dostac legalnie prace na etat Taka mam nadzieje choc przerazenie moje siega zenitu kiedy to czytam. A ja tak bym sie chciala przeniesiec blizej Polski blizej domu i corki sad czyli najlepiej mi do Niemiec no moze byc Austria. Moze pani Inga mi cos napisze pocieszajacego

#27 2010-10-26 10:12:14

Jolanta6919
Niewinne początki

Witam,jestem tu nowa,co się dzieje z firmą CAREERINVESTMENT Z Krakowa,bo własnie dla nich zaczęłam pracę jako całkiem niedoświadczona opiekunka,możemy pogadać nana GG

#28 2010-10-26 21:33:13

jaska57
Do zakochania jeden krok

wpisz w wyszukiwarce nazwę to Ci wyskoczy co o firmie piszą Ci ,którzy tam pracowali

#29 2010-11-08 15:35:48

MERY44
Na razie czysta sympatia

Jolanta6919 napisał:

Witam,jestem tu nowa,co się dzieje z firmą CAREERINVESTMENT Z Krakowa,bo własnie dla nich zaczęłam pracę jako całkiem niedoświadczona opiekunka,możemy pogadać nana GG

Ja dopiero co wróciłam z TEJ FIRMY .Złodzieje .Za mnie rodzina płaciła co miesiąc tak co miesiąc mam na to papiery 1800 euro a ja mieła z tego 850 .Pytam gdzie jest reszta moich pieniedzy .?
Rodzinie powiedziano zupełnie co innego to wiem od rodziny .Stan pacjenta był cięzki mimo , że powiedziano mi , że chodzący .
Warunki w domu nie sprawdzone zimna woda a do tego pacjent pobil mnie kilka razy .Pomimo , że zgłaszałam ten fakt w firmie oni mają to w d....Dla nich tylko liczy się kasa .Ja pomogłam babci zalatwic dom starców i wróciłam do domu a firma tak była mną zainteresowana , że nawet nie wiedziała , że ja wróciłam do kraju .
Zawiadomiłam o tym wszystkim PIP i czekam na wyniki kontroli a potem będę dochodzic swoich praw w Sądzie Pracy .Wam radzę drogie Panie opiekunki robic to samo .Kontrola za kontrolą i może ktos zainteresuje się na poważnie tym problemem .
Pozdrawiam Wszystkie Panie .

#30 2010-11-09 10:13:25

ewcik1974

Witam serdecznie drogie panie.Mnie po prostu slow brak na temat firm posredniczych,sorki za bledy w pismie ale pisze na wlasnie niemieckiej klawiaturze.Obecnie pracuje czwarty rok na opiece i z tego przez trzy firmy wyjazd byl kompletna klapa,na dzien dobry kasowali kase,warunki straszne,domy niesprawdzone,dwa razy wracalam na wlasny koszt.Wiekszosc z nich to wielka bajka,wciskaja niemcom kit ze odprowadzaja podatki ,ze mamy skladki w polsce odprowadzane itd a tak naprawde to nieliczy sie to do niczego.Moje znajome pracuja w hausengel i sobie chwala.osobiscie wole bez zobowiazan,kasa co tydzien do reki,robic tylko co trzeba przy podopiecznej ,pilnowac przerwy w poludnie,nieopowiadac za duzo o rodzinie,i dobrze sie odzywiac.piszac bezzobowiazan mam na mysli rezygnacje w kazdej chwili bo to roznie bywa,teraz akurat mam bardzo fajna babcie i jej rodzine ,aby jak najdluzej.pozdrawiam

#31 2010-11-09 13:39:27

inga

berberitze napisał:

Dziewczyny...opiekunki...to jest straszne! Ranking agencji ktora mniej a ktora bardziej na was zeruje. Wiem jaka to jest ciezka praca i psychicznie i fizycznie ale naprawde tam nie ma przyzwoitych domow starcow.Macie doswiadczenie ,jezyk i z czasem mozna dostac legalnie prace na etat Taka mam nadzieje choc przerazenie moje siega zenitu kiedy to czytam. A ja tak bym sie chciala przeniesiec blizej Polski blizej domu i corki sad czyli najlepiej mi do Niemiec no moze byc Austria. Moze pani Inga mi cos napisze pocieszajacego

no coz . niestety sama walcze o przezycie . nie jest latwo . warunki stale sie pogarszaja . przykro mi ,ze nie moge Pani pocieszyc . sama moglabym sobie z dzieckiem spokojnie zyc w niemczech , gdyby nie tesciowa ,moj ex -no i wszechwladny jugendamt . Pozbawili mnie domu , pracy ,znajomych i mojego synka -ktory znowu wyladowal w domu dziecka , bo jego ojciec nie dawal sobie z nim  rady  . A ja jako matka nie mam nic do powiedzenia - jako ausländer . Zabrali mi na synka prawa rodzicielskie i sprawa zalatwiona . nawet nie moge go zobaczyc ,pocieszyc . Wszystkim Polkom radze bardzo uwazac z przeprowadzka do Niemiec . Tam sa inne prawa -. Glownym rodzicem jest jugendamt i on decyduje co sie z dziecmi dzieje . wystarczy jeden donos sasiadki -ze zlosci ,anonim i juz nie zaza sie spokoju . mimo wszystko trzeba zyc , zostawiamy nasze dzieci w Polsce , czasem pod opieka obcych , placimy ciezkie pieniadze za opieke nad dzieckiem . A wszystko po to by przezyc , bo niestety Polska nie jest nas w Stanie wyzywic i dac porzadnej pracy ,bysmy mogly      normalnie egzystowc . Ja jestem zalamana , bo nie wiem co mam dalej .zrobic . opiekunka dziecka mi wymowila , bo corka za mna teskni i jest podobno nieznosna . W Polsce pracy nie ma , a jak jest to malo sie zarabia , nie starczy na oplaty . nie wiem , co robic . Nie jestem w stanie corki wyzywic i  to Straszne . Wiem , ze jest jeszcze wiecej takich matek jak ja . Jak one zyja ? jak sobie radza ? !to  na tyle .... nie chcialam Was zalamywac . ale lezy mi to na sercu i jest mi strasznie smutno . a nie mam z kim o tym porozmawiac . Szukalam miejsca przy opiece , zebym mogla zabrac corke ze soba . ale nikt nie chce sie zgodzic . ludzie poprostu nie maja serca .
pozdrawiam wszystkie opiekunki ..

#32 2010-11-09 20:03:24

jaska57
Do zakochania jeden krok

inga nie wiem ile lat ma Twoja córka ale sa sakoły z internatem,gimnazja i szkoły srednie chyba katolickie.Jedyne co musisz formalnie załatwić to pełnomocnictwo dla opiekuna prawnego /który odpowiada za dziecko podczas pobytu za granica,może podpisać zgodę na operację itp/Ty możesz wtedy spokojnie pracować i zarabiać na życie.Dziecku się nie dziw bo ono tęskni trochę mocniej niż my a raczej gorzej sobie radzi z tęsknotą niż dorośli.Sama wiesz,że my też czasami nie wytrzymujemy rozłąki.Pozdrawiam.Zycze powodzenia

#33 2010-11-10 19:24:00

inga

jaska57 napisał:

inga nie wiem ile lat ma Twoja córka ale sa sakoły z internatem,gimnazja i szkoły srednie chyba katolickie.Jedyne co musisz formalnie załatwić to pełnomocnictwo dla opiekuna prawnego /który odpowiada za dziecko podczas pobytu za granica,może podpisać zgodę na operację itp/Ty możesz wtedy spokojnie pracować i zarabiać na życie.Dziecku się nie dziw bo ono tęskni trochę mocniej niż my a raczej gorzej sobie radzi z tęsknotą niż dorośli.Sama wiesz,że my też czasami nie wytrzymujemy rozłąki.Pozdrawiam.Zycze powodzenia

moja coreczka ma dopiero 4 latka . jest malutka . a ja nie mam nikogo ,kto by sie nia chcial nawet za pieniadze zajac . nikt nie ma  sily . Ona jest bardzo zywotna i slucha sie tylko mnie . Poza tym tez mam ograniczone srodki finansowe , nie moge placic duzo ,bo musze jeszcze zaplacic za sublokatorke . Rodziny nie mam . jestem sama . Teraz przemyslalam sprawe , chyba bede ja musiala oddac do domu dziecka . nie mam innego wyjscia . jak splace dlugi ,to ja zabiore z    powrotem . 
mimo wszystko dzieki .
rozlake tez przezywam bardzo , odchorowuje  zoladkiem i placzem . tesknie ogromnie . i nawet nie chce myslec ,jak moja corcia to przezywa . Panie w przedszkolu sie skarza ,ze jest niedobra . i coz mam zrobic ? Wy nie jestescie w Takiej sytuacji , to nie wiecie jak to jest . Wpadlam w Bledne kolo  i nie wiem co dalej . Tak naprawde to mi sie nie chce wracac do Polski . bo i po co . Tam tylko problemy i niepewnosc . pozdrawiam wszystkie opiekunki . Byc moze ktoras z Was przypadkiem wie , gdzie moglabym  pracowac z corcia - by ja zabrac ze mna . nieraz trafiaja sie takie miejsca i starsze osoby nie maja nic przeciw dziecku .
no to na tyle . nie moge spac w nocy ,bo nie wiem , co dalej .

#34 2010-11-10 22:44:29

jaska57
Do zakochania jeden krok

dom dziecka to ostatecznośc.Możesz próbować znaleźć pracę jako dochodząca opiekunka wtedy coreczka do przedszkola a na kilka godzin opiekunka wtedy możesz z nią mieszkać.Druga możliwość to mieszkanie w Polsce przedszkole w Polsceprzy granicy i praca w Niemczech po drugiej stronie.Tak aby wieczorem być z dzieckiem.Zarobione pieniądze pozwolą Ci się odbić od dna.Znasz język to masz większe możliwości.pozdrawiam

#35 2010-11-11 09:51:55

ewcik1974

Ja akurat mieszkam na granicy,i z tego co wiem to rzadko trafia sie praca przy opiece bo niestety ta strefa bylych NRD jest mniej zamozna i maja wiekszy socjal.chyba ze w innej branzy.Nie zazdroszcze ci tej sytuacji ale pamietaj ze oddac dziecko to ostatecznosc ,niestety takie decyzje prowadza do nieodwracalnych uszkodzen na psychice dziecka.Piszesz ze mala jest placzliwa i teskni za toba,to juz mazs sygnal ze dom dziecka odpada,i wyjazd za granice tez.ja bym szukala pracy w Polsce i nie tylko w miejscu zamieszkania,przeciez w Polsce tez sa ludzie starsi,samotni ktorzy chetnie w zamian za opieke,pomoc,towarzystwo nawet takiego malego szkraba oferuja zarobek a nawet kiedys czytalam starsze bezdzietne malzenstwo zapisalo dziewczynie z dzieckiem mieszkanie.zycze ci zeby ci sie udalo.

#36 2010-11-11 14:28:10

jaska57
Do zakochania jeden krok

na pajęczynie jest takie ogłoszenie.Zadzwoń może będziesz mogła zabrać córkę                         Potrzebna niania do 3,5 letniej dziewczynki. Najchętniej starsza, dświadczona opiekunka. Praca od zaraz.
Wszelkie informacje można uzyskać tylko i wyłącznie pod numerami telefonów:
00492271753835
00491726511782
Proszę nie opisywać swoich kwalifikacji w meilu, gdyż ja tylko pośredniczę kuzynce w edycji ogłoszenia.      Powodzenia życzę

#37 2010-11-12 13:41:23

inga

dzwonilam tam wielokrotnie . nikt nie odbiera na komorce , a domowy ciagle zajety . mimo wszystko dziekuje za pomoc . sama tez jestem wciaz na Pajeczynie i czytam ogloszenia i wysylam zapytania lub dzwonie . Nawet dalam ogloszenie tam    z zapytaniem o mozliwosc zabrania ze soba dziecka . nikt sie nie zglosil . 
dzieki za pomoc . pozdrawiam

#38 2010-11-14 11:39:14

ala121271
Niewinne początki

Czy ktoś pracował dla firmy Alicja Wisocki Northeim zakłada się własną działalność. Proszę o opinię.Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowany przez ala121271 (2010-11-14 11:51:26)

Ostatnie tematy :

Stopka forum