Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Chciałabym otworzyc wlany sklep odzezowy,ale nie wiem jak sie do tego zabrać,moze juz ktoś probowała lub ma w tym wprawę .Prosze napisac jak można pozyskać srodki z UE i Urzedu Pracy, i jak sie zaczyna

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Magdaleno 88

Jeśli chodzi o Urząd Pracy, najlepiej będzie, jeśli zajrzysz tam i zapytasz. Na stronach internetowych PUP też powinni podać takie informacje.

Jeśli chodzi o środki z Unii Europejskiej, nie jestem ekspertem, niestety nie podam Ci szczegółowych informacji, ale znam publikację, o pozyskiwaniu środków z Unii, która jest (dobrze oceniana):) Jeśli będziesz zainteresowana mogę Ci podać:) bardziej szczegółowe informacje.

3

Na pewno pięniędzmi unijnymi dysponują lokalne Regionalne Izby Gospodarcze. Są w większych miastach. Środki które dają, są wyższe niż te z PUP-u. Problem w tym, że ciężko jest je dostać, wnioski są dość skomplikowane. Ja w zeszłym roku chciałam się starać o taką dotację z PUP-u tyskiego, chdziło o kwotę w wysokości około 4000 pln, więc stosunkowo niską. Maksymalnie można było dostać 18.000 pln. Natomiastz RIG-u pieniążki były konkretniejsze: 40.000. Wniosku nie złożyłam, bo przestraszyłam się ogromu załączników, oświadczeń itp. Dla mnie gra nie była warta świeczki, więc odpuściłam.

Tegoroczne wnioski i regulaminy przyznawania dotacji są dostępne na stronie internetowej każdego urzędu pracy, np.: http://www.pup-bielsko.pl/?k=4

Od czego zacząć? Przede wszystkim zarestrować się w urzędzie jako bezrobotna, zgłosić chęć starania się o dotację, pobrać wszystkie niezbędne dokumenty, napisać biznesplan, pilnować jak oka w głowie najbliższego terminu, podczas uzupełniania wniosku konsultować się ze specjalistami z PUP-u, złożyć wniosek i czekać. Po pozytywnym rozpatrzeniu zazwyczaj posyłają na szkolenie z prowadzenia działalności gospodarczej, więc na konkretną gotówkę trzeba te kilka tygodni poczekać. Ach, no i już w trakcie prowadzenia działalności trzeba pamiętać o terminach i zobowiązaniach, których się podjęliśmy we wniosku - dokładnie się rozliczyć z każdej wydanej złotówki.

Reklama

4

witaj magdalena 88 mialam sklep odziezowy zamknelam go teraz w marcu zostalao mi wyposazenie sklepu moge udzielic ci kilka porad dot zakupu towaru oraz wyceny :)nr gg21127707 pozdrawiam

5

Witaj Magdaleno!
Ty chcesz otworzyć własny sklep a ja mam pomysł na swoją działalność chciałabym wykonywać usługi dekorowania kościołów i domów weselnych i też mi ręce opadają .Jestem osobą bezrobotną na zasiłku chciałabym pozyskać środki pieniężne z UP w kwocie 5000 zł a potrzebni są żyranci gdzie ja ich znajdę kto teraz nie ma pożyczki

6

jak załozyc mały sklep odziezowy na wsi?
nie che zakładac kolejnego spozywczego.
chodzi mi o samo zakladanie -zakup towaru
jas fiskalnych itp.  poradzccie

7 Ostatnio edytowany przez klulka (2014-01-15 16:46:54)

Poręczenie to tylko jedna z dopuszczalnych form zabezpieczenia dotacji. Może to być też zastaw na mieniu (np. mieszkanie, działka), gwarancja bankowa (o tą raczej trudno), lub akt notarialny o poddaniu się egzekucji. Oczywiście nikt nie da tu pieniędzy na piękne oczy. Urzędników trzeba przekonać, iż jest się w stanie uruchomić rentowną działalność. Przedstawić prognozowane wyliczenia, opis rynku, analizę konkurencji itp.

Tutaj pisze więcej o zabezpieczeniu: http://pierwszadotacja.net/zabezpieczenie-dotacji-pup/

8

Jedną z dróg jest wycieczka do pośredniaka … możesz się zarejestrować jako osoba bezrobotna a potem starać si e o dofinansowanie. Nie wiem dokładnie jak to wygląda , musiałbym podpytać mojego znajomego, który ciagle chodzi do PUp bo planuje wlasnie otworzyć swoja dzalanosc. Na pewno trzeba zacząć od biznesplanu i znaleźć sobie dostawcę wyposażenia, bo bez tego nie ruszysz z biznesem w sklepie odzieżowym … wyposażenie mój znajomy będzie brał od probox, może też sobie spójrz

While she starts to cry,
mascara's running down
her little Bambi eyes
"Lana, how I hate those guys"

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016