Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-25 09:43:45

Magdalena88
Cioteczka Dobra Rada

Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Chciałabym otworzyc wlany sklep odzezowy,ale nie wiem jak sie do tego zabrać,moze juz ktoś probowała lub ma w tym wprawę .Prosze napisac jak można pozyskać srodki z UE i Urzedu Pracy, i jak sie zaczyna

#2 2010-04-28 15:21:32

gabriela.abratowicz
Net - EKSPERT

Re: Chciałabym otworzyć własny sklep odzieżowy

Magdaleno 88

Jeśli chodzi o Urząd Pracy, najlepiej będzie, jeśli zajrzysz tam i zapytasz. Na stronach internetowych PUP też powinni podać takie informacje.

Jeśli chodzi o środki z Unii Europejskiej, nie jestem ekspertem, niestety nie podam Ci szczegółowych informacji, ale znam publikację, o pozyskiwaniu środków z Unii, która jest (dobrze oceniana)smile Jeśli będziesz zainteresowana mogę Ci podać:) bardziej szczegółowe informacje.

#3 2010-04-28 19:52:58

Emilia
100% Netkobieta

Na pewno pięniędzmi unijnymi dysponują lokalne Regionalne Izby Gospodarcze. Są w większych miastach. Środki które dają, są wyższe niż te z PUP-u. Problem w tym, że ciężko jest je dostać, wnioski są dość skomplikowane. Ja w zeszłym roku chciałam się starać o taką dotację z PUP-u tyskiego, chdziło o kwotę w wysokości około 4000 pln, więc stosunkowo niską. Maksymalnie można było dostać 18.000 pln. Natomiastz RIG-u pieniążki były konkretniejsze: 40.000. Wniosku nie złożyłam, bo przestraszyłam się ogromu załączników, oświadczeń itp. Dla mnie gra nie była warta świeczki, więc odpuściłam.

Tegoroczne wnioski i regulaminy przyznawania dotacji są dostępne na stronie internetowej każdego urzędu pracy, np.: http://www.pup-bielsko.pl/?k=4

Od czego zacząć? Przede wszystkim zarestrować się w urzędzie jako bezrobotna, zgłosić chęć starania się o dotację, pobrać wszystkie niezbędne dokumenty, napisać biznesplan, pilnować jak oka w głowie najbliższego terminu, podczas uzupełniania wniosku konsultować się ze specjalistami z PUP-u, złożyć wniosek i czekać. Po pozytywnym rozpatrzeniu zazwyczaj posyłają na szkolenie z prowadzenia działalności gospodarczej, więc na konkretną gotówkę trzeba te kilka tygodni poczekać. Ach, no i już w trakcie prowadzenia działalności trzeba pamiętać o terminach i zobowiązaniach, których się podjęliśmy we wniosku - dokładnie się rozliczyć z każdej wydanej złotówki.

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#4 2010-05-16 08:43:05

izka34
Zaglądam tu coraz częściej

witaj magdalena 88 mialam sklep odziezowy zamknelam go teraz w marcu zostalao mi wyposazenie sklepu moge udzielic ci kilka porad dot zakupu towaru oraz wyceny :)nr gg21127707 pozdrawiam

#5 2010-06-02 11:55:13

iwona05
Niewinne początki

Witaj Magdaleno!
Ty chcesz otworzyć własny sklep a ja mam pomysł na swoją działalność chciałabym wykonywać usługi dekorowania kościołów i domów weselnych i też mi ręce opadają .Jestem osobą bezrobotną na zasiłku chciałabym pozyskać środki pieniężne z UP w kwocie 5000 zł a potrzebni są żyranci gdzie ja ich znajdę kto teraz nie ma pożyczki

#6 2011-04-24 20:40:03

ewunia33
Tajemnicza Lady

jak załozyc mały sklep odziezowy na wsi?
nie che zakładac kolejnego spozywczego.
chodzi mi o samo zakladanie -zakup towaru
jas fiskalnych itp.  poradzccie

#7 2014-01-15 16:40:43

klulka
Niewinne początki

Poręczenie to tylko jedna z dopuszczalnych form zabezpieczenia dotacji. Może to być też zastaw na mieniu (np. mieszkanie, działka), gwarancja bankowa (o tą raczej trudno), lub akt notarialny o poddaniu się egzekucji. Oczywiście nikt nie da tu pieniędzy na piękne oczy. Urzędników trzeba przekonać, iż jest się w stanie uruchomić rentowną działalność. Przedstawić prognozowane wyliczenia, opis rynku, analizę konkurencji itp.

Tutaj pisze więcej o zabezpieczeniu: http://pierwszadotacja.net/zabezpieczenie-dotacji-pup/

Ostatnio edytowany przez klulka (2014-01-15 16:46:54)

Stopka forum