Ból z lewej strony pod żebrami - co to może być? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-20 13:48:32

ela112223
Niewinne początki

Ból z lewej strony pod żebrami - co to może być?

Od pewnego czasu odczuwam ból z lewej strony pod żebrami .Wygląda to tak jak by coś mnie tam ściskało.Biorę nospę trochę pomaga .Piję też rumianek bo wyczytałam że działa na zapalenia.Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź.

#2 2010-04-20 14:24:22

vinnga
Moderator

Re: Ból z lewej strony pod żebrami - co to może być?

Tak, ktoś wie coś na ten temat. Nawet wiele osób. Oni nazywają się LEKARZAMI....

Ela, to może być coś bagatelnego ale też zwiastun poważnej choroby. Jeśli ból nie minie Ci po max 2-3 dniach - biegnij do lekarza. Nie napisałaś czy ten ból jest umiejscowiony wysoko czy nisko. Bo zauważ, że z lewej strony, pod żebrami jest serce...

Jeśli to serce to wcale nie musi oznaczać nic groźnego ale badania warto porobić, żeby mieć pewność. Takie objawy dają zarówno niegroźne nerwobóle, jak i poważniejsze sprawy typu płyn w worku osierdziowym aż po całkiem poważne jak zawał serca. Żadnej z tych dolegliwości nie leczy się nospą ani rumiankiem!!!

#3 2010-04-20 15:25:37

różyczka
100% Netkobieta

Cóż na pewno lekarz oceni więc idź ale objawy pasują do takich jakie ja miałam czyli kłucia za łopatka lub pod żebrami, albo na przelot kręgosłupa jakby od strony mostku. Nasilało się po wypiciu mleka , zjedzeniu rosołu albo smażonego.
Lekarz robił Usg nic nie wyszło a za pół roku wylądowałam z kolką wątrobową na oddziale i okazało się kamienie w woreczku żółciowym.
Oczywiście gdy stosowałam dietę silna objawy ustępowały ale nawet najmniejsze odstępstwo kończyło się skurczami i bólem.
Ale ponieważ nie wiadomo czy to na pewno to powinnaś udac sie do lekarza jak najszybciej.

#4 2010-04-21 12:11:22

ela112223
Niewinne początki

Vinga ten ból umiejscowiony jest na wysokości ostatniego żebra tak mi się wydaje .Czasami myślę że to żołądek nawet wmówiłam sobie że mam nerwice żołądkową bo tak mówiły koleżanki które coś podobnego przechodziły.U lekarza też byłam i nic nowego mi nie powiedział.On stwierdził że się nakręcam i z tego to wszystko się bierze.Porobiłam wyniki morfologia mocz i wszystko w porządku.Nie wiem co dalej robić.Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

#5 2010-04-21 13:47:05

czarna w czerwone kropki
Cioteczka Dobra Rada

ja miałam takie właśnie bóle i zdiagnozowano je jako nerwobóle... ale to diagnoza z wykluczenia

biedronka morderca ]:-P

#6 2014-04-24 17:22:53

Ola12
Niewinne początki

Niedawno zaczęłam odczuwać kłucie serca, mam problemy z nerwami i biorę syrop hydroxcyzyna chyba i nie wiem co to może być. Serce mnie boli nie gdy się denerwuje, lecz tylko od czasu do czasu... Czekam id Was na odpowiedź!

Ostatnio edytowany przez Ola12 (2014-04-24 17:24:01)

#7 2014-04-24 17:25:02

Ola12
Niewinne początki

czarna w czerwone kropki napisał:

ja miałam takie właśnie bóle i zdiagnozowano je jako nerwobóle... ale to diagnoza z wykluczenia

A miałaś EKG?

Stopka forum