UCZULENIE NA NIKIEL!! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-13 21:40:18

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

UCZULENIE NA NIKIEL!!

Witam,
bardzo proszę o radę.
Czy któraś z Was jest również uczulona na nikiel?
Mam to uczulenie od pewnego czasu. Z reguły robi mi się od paska. Dlatego staram się go jak najrzadziej nosić (ale czasem muszę smile ). Stosuję maść Hydrocortisonum. Polecili mi ją w aptece. Ale najgorsze jest to, że od pewnego czasu pracuję w hipermarkecie. Robię tam róźne rzeczy raz wykładam towar, raz to, raz tamto. Ale najgorsze jest to jak siedze na kasie sad Kasetka z pieniędzmi jest metalowa i jest na wysokości mojego brzucha. Po całym dniu ocierania się o tą kasetkę (a jest to nieuniknione) cały brzuch mnie swędzi i nie umię się powstrzymać od drapania. sad Czego skutkiem są później rany sad Co powinnam zrobić? Iść do dermatologa? Pomoże mi jakoś? sad

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#2 2010-04-14 07:36:16

MagdaZ
100% Netkobieta

Re: UCZULENIE NA NIKIEL!!

Tak idź do lekarza. Uczulenie na nikiel to reakcja alergiczna. Moja siostra ma koleżankę fryzjerkę uczuloną na nikiel (porażka) i dziewczyna strzyże klientki w rękawiczkach ochronnych bo nożyczki maja niklowane uchwyty. Gdy nie założy rękawiczek pojawia się świąt i rany na rękach.
Idź do lekarza i zrób dokładne testy alergiczne. smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

#3 2010-04-17 11:20:58

magaca1
Zaglądam tu coraz częściej

Ja jestem uczulona na nikiel, moja siostra też, na pewno czeka Cię wizyta u dermatologa, chociaż oni głównie też przepisują po prostu maści ze sterydami,główna zasada-to po prostu unikanie wszelkich zwykłych metali, są zegarki z metalami niealergizującymi,albo po prostu z plastikowymi paskami i spodem zegarka,a jeśli chodzi o ta kasetkę-musisz ubrać jakąś grubszą koszulkę-żeby nie dotykało do skóry i nie powinno być problemu. Moja siostra bierze tez doustnie leki p/alergiczne, o takich rzeczach decyduje lekarz.Powodzenia

#4 2010-04-17 11:26:22

London69
100% Netkobieta

Idź do dermatologa, ja też mam takie uczulenie, paski noszę z plastikową lub innego rodzaju klamerką wink Mi p. dermatolog przepisała dwie maści: jedna na uczulenia, a drugą musiałam smarować po tym jak znikneło uczulenie, żeby nie został ślad/blizna.

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#5 2010-04-17 22:05:43

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

magaca1 Jeśli chodzi o ta kasetkę to ja mam na sobie 3 warstwy (na okolicy brzucha) bo naprawdę jest zimno i mimo to mam uczulenie sad

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#6 2010-04-25 01:31:43

JeszczeBardziej
Powoli się zadomawiam

Kochana, ja przeżyłam piekło przez alergię na nikiel!!!
Chcesz to poczytaj, zapraszam na jaalergik.pl, tam na forum alergika jest kategoria TEMAT NA FALI i opisuję tam co się ze mną działo i dzieje nadal w temacie "Nikiel!". Rozumiem Cię doskonale.

"Zrób to co możesz, z tym co masz, gdziekolwiek się znajdziesz." Theodore Roosevelt

#7 2010-06-25 21:32:06

marteczka888
Niewinne początki

Witam, jestem po testach kontaktowych i wyszło, Ze jestem uczulona na nikiel... Pracuje jako fryzjerka, i od jakiegos czasu mam bardzo sucha skórę na palcach, zdarzają się pęknięcia na zgięciach palców i wychodzą bąble z jakimś płynem...   mam to tylko na kilku palcach i troszke na nadgarstku.. Wiec tak naprawdę nie wiem od czego to mam.... Proszę o rade

#8 2010-06-26 20:23:53

agileo
Woman In Red

hej, z tego co piszesz wynika całkiem jasno- nożyczki i inne przybory Ci nie służą. Nie musi się to wcale objawiać wysypem wszędzie i w zmasowanej postaci. Te bąbelki zawierają osocze i bolą jak pęknie. Spróbowałabym bawełnianych rękawiczek (kupisz w aptece lub dobrej drogerii) i na to lateksowe. Też mam uczulenie na nikiel, chrom i zelazo i z tego powodu musiałam dawno kiedyś zwolnić się z pracy w masarni. Nawet dotyk wędlin przez parę godzin spowodował wypadanie dziur w moich rękach. U mnie jest to zmienne, trwa jakiś czas, po leczeniu znika i znów pojawia, ale jakby zmutowane i nasilone. Powinnaś moim zdaniem zrobić sobie testy kontaktowe, bo płyny do trwałej i farby też uczulają i jakby  zżerają naskórek palców. 
Jak juz ktos wyżej pisał, leki doustne i doraźne maści. Hydrocortison bardzo pomaga, ale to też niestety steryd i uzaleznia. pozdr.

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

#9 2011-04-27 10:57:35

Nemezys
Redaktor Działu Studentki i Podróże

Też mam uczulenie na nikiel. Mam cały brzuch w ranach, dekol i ramiona w krostach sad Mam masc, dzieki której ma mi to zniknąć, ale cały czas może wracać przy kontakcie z metalami, albo gdy zjem lub wypije coś czego nie wolno... Troche to utrudnia życie, bo paskudnie te krosty wyglądają sad Czy którejś z was przeszło to całkowicie?

„Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz”
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

#10 2011-04-27 13:13:10

Lidka_71
Przyjaciółka Forum

Witajcie ja też jestem uczulona na nikiel,najlepsza rada unikać rzeczy z niklem choc wiem że nie zawsze się da. Smaruję guziki od spodu lakierem bezbarwnym by nie dotykały gołej skóry.Nie nosze żadnej biżuteri oprócz obrączki.
Kiedyś mąż zrobił mi prezent i kupił zegarek na branzolecie,musiałam podklejać go od spodu plastrem.masakra smile
Wiem też że jestem uczulona na lateks,odpadają różnego rodzaju rękawiczki a mam też alergię na detergenty.Jak pojeżdzę chwilę na rowerze to zaraz mam dłonie swędzące,muszę w rękawiczkach jeżdzić.
Do tego doszło jeszcze uczulenie na słońce,a kiedyś nie miałam z tego co napisałam NIC.
Pozdrawiam.

#11 2011-04-27 16:02:10

Nemezys

Na to wychodzi, ze jedno uczulenie pociaga za soba drugie... A co z jedzeniem produktow zawierajacych nikiel?

„Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz”
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

#12 2011-04-27 18:14:57

Lidka_71
Przyjaciółka Forum

Nemezys a które to produkty zawierają nikiel,bo pierwsze słyszę.
Chyba te co rosną przy bardzo ruchliwej drodze,ale one zawierają chyba metale ciężkie smile
Odpukać nie zauważyłam żadnych objawów po pokarmach.

#13 2011-04-28 13:32:45

Nemezys

No mi dermatolog kazał zlikwidować jedzenie zawierające nikiel - czyli piwo, wino, ogórki i pomidory świeże, konserwy, czekoladę - to takie główne produkty. Ciężko mi stwierdzić, czy mam alergie po jedzeniu, czy po kontakcie z metalami. Hm...

#14 2011-04-28 16:56:45

Lidka_71
Przyjaciółka Forum

Z piwa i wina mogę ewentualnie zrezygnować z konserw też,ale czekolada i świeże warzywa nie wchodzą w gre big_smile
Muszę poobserwować swoje ciało po tych pokarmach.
Dzięki i pozdrawiam smile

#15 2011-04-28 18:23:17

Nemezys

Ja mogę zrezygnowac ze wszystkiego oprocz swiezych warzyw i piwa!! tongue

#16 2011-04-28 18:55:58

moNniaaaa
Redaktor Działu Moda i Uroda

Ja też niestety mam uczulenie na nikiel sad. Nie mogę nosić zegarków z niklem, pasków z metalowymi sprzączkami. Kolczyków z metalu. Nawet durne druty w staniku powodują niekiedy pieczenie. Nie byłam u dermatologa, ale bez tego się chyba nie obejdzie.

Dum spiro, spero

#17 2011-04-28 19:14:40

asienka88
Netbabeczka

O to i ja się dołączę do grona uczulonych na nikiel. Z reguły staram się unikać różnej biżuterii bo to od niej mam najwięcej uczuleń, ale mam jedne bardzo fajne kolczyki które lubię nosić niestety czasem,  nawet po godzinie uszy zaczynają mnie okropnie swędzieć a później zaczyna lecieć ropa....  Masakra

Każdy płacz i każdy śmiech ma jakiś sens...

Michał ur. sn. 07.08.2014r g.10.25 waga 3700 Nasze Szczęście

#18 2011-04-28 19:31:31

Nemezys

To ja nie zauwazylam zeby mnie skora swedziala np po kolczykach, czy zegarku... Zawsze mnie swedzi po alkoholu, wiec mysle ze moze mam uczulenie pokarmowe...

#19 2011-04-28 21:58:42

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Ja tez mam uczulenie na nikiel sad jak sie okazuje to bardzo poplurne...Jak kupuje spodnie z takimi guzikami to od razu musze je usuwać i zamieniam na zwykłe(guziki).W przeciwnym razie wyskakuja mi swędzące krostki...wygląda na to że trzeba unikac kontaktu z tym metalem sad osłaniac cialo lub wyeliminowac ze swojego życia.

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#20 2013-03-11 14:09:00

darinaa aa
Niewinne początki

Hej tez jestem uczulona na nikiel od 4 lat sie z tym Męczę , wiec muszę przyznać ze ciężko z tym żyć , ciągle wysypki na ciele , ramionach , szyi , itd.. a ostatnio nawet na  na powiekach ; (
i Chce podzielić się z wami moimi wiadomościami na ten temat
Jak wszystkie uczulone wiemy tej alergii nie idzie wyleczyć można sobie tylko jakoś z nią radzić , przede wszystkim  KONIECZNIE UNIKAĆ wszelkiej biżuterii, pasków metalowych,itd ale NAJGORSZE ze nikiel jest tez w KOSMETYKACH i naprawdę cieżko znalezc taki ktory nie uczula , na początku mojej choroby tez nie uczulały mnie kosmetyki tylko musialam przestać nosić biżuterie itd ale teraz JEST DUŻO gorzej , uczulają mnie kosmetyki ( nie wszystkie ) ale większość , NIKIEL jest także w farbach do włosów , szamponach, odżywkach OGÓLNIE WSZYSTKO CO CHEMIA ! dlatego trzeba szukac kosmetyków o naturalnym składzie.
I CO NAJGORSZE to ze to cholerstwo jest tez w jedzeniu , jest długgga lista tego czego trzeba unikać, bo nawet nie musisz mieć pojęcia ze jak zjesz Np,. czekoladę to własnie wychodzą Ci krosty na Ciele a właśnie tak jest jeżeli jesteś uczulona !
DUŻO na ten temat czytam , dowiaduję sie cennych wskazówek od dermatologów jak z tym żyć , jak sobie radzić .. i czego dokładnie unikać ,, z chęcią napisze wiecej na ten temat bo wiem ze to może być przydatne Bardzo . czekam z niecierpliwością na odpowiedz od was pozdrawiam darinaa aa

#21 2013-04-28 12:26:56

Nemezys

Najgorsze jest to, że uczulenie wyskakuje w miejscach, gdzie teoretycznie nie było kontaktu z niklem... hmm mi alergolog powiedział, że teraz mam uczulenie na nikiel w metalach, ale pewnie z czasem przyjdzie także na jedzenie. Boję się co to będzie...

Stopka forum