Ulubione cytaty z piosenek i książek - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-12 16:52:48

Kami90
100% Netkobieta

Ulubione cytaty z piosenek i książek

Mam nadzieje że w dobrym miejscu tworzę ten wątek, jeśli jednak się pomyliłam, to proszę o przeniesienie smile

Tak jak w temacie, zachęcam do spisywania w tym temacie waszych ulubionych cytatów z piosenek i książek, które towarzyszą wam w różnych sytuacjach, które są swoistego rodzaju mottem... lub też oddają wasze głębsze emocje...
Myślę że w ten sposób można z większą lekkością się wyrazić...
może przez spisywanie tych cytatów tutaj komuś pomożemy, a może zrodzi się w nas jakaś inspiracja smile

Oto kilka moich ulubionych :
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać " Walt Disney
" Musisz odnaleźć nadzieje i nieważne, że nazwą Cię głupcem " Katarzyna Nosowska
" W życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca " Pauli Coelho
" Serce obawia się cierpień [...] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia... "   Pauli Coelho
" To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. "  Pauli Coelho

Z mojej strony to na razie tyle. Zachęcam do pisania.

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

#2 2010-04-12 21:05:00

Agatka
100% Netkobieta

Re: Ulubione cytaty z piosenek i książek

Moim ulubionym fragmentem piosenki jest "w życiu piękne są tylko chwile". Autorem jest Rysiek Riedel, zmarły lider Dżemu. Jak dla mnie to największa prawda. Okazuje się, ze życie to nie tylko pasmo dobrych czy złych rzeczy. Nasze życie składa się z wielu chwil. I właśnie te chwile są najpiękniejsze, uczą nas życia, dają wspomnienia.

#3 2010-05-18 15:09:35

Suri
Dobry Duszek Forum

Ach cytaty z piosenek są super, mam kilka swoich ulubionych i chętnie się podzielę :

"I nawet kiedy będę sam nie zmienię się to nie mój świat przede mną droga którą znam którą ja wybrałem sam" Myslovitz

"Tak często Cie widzę , chodz tak rzadko spotykam smaku twego nie znam , chodz mam Cię na końcu języka !  Happy Sad - dluga droga w dół

"Dla Ciebie nie będzie płaczu
Dla Ciebie będzie świeciło słońce
Ponieważ czuję, że gdy jestem z Tobą
Jest dobrze, wiem że jest dobrze

I ptaki śpiewają
Jakby znały nuty
I kocham Cię, kocham Cię, kocham Cię
Jak nigdy przedtem" Eva Cassidy Songbird

#4 2010-05-18 21:14:44

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Źródłem mądrości jest ,,Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry:

,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
,,Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś."- ta myśl od pewnego czasu jest mi szczególnie bliska.
,,Na pustyni jest się trochę samotnym. Równie samotnym jest się wśród ludzi."
,,Jeśli mnie oswoisz będziemy potrzebni jeden drugiemu."; ,,Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."
,,Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela."
,,Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać."

Piękne, prawda? A to tylko niektóre... Książka jest w zasadzie dla dzieci, ale mądrość w niej zawarta jest nawet dla niektórych dorosłych czasem zbyt trudna do zrozumienia.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#5 2010-05-22 14:10:59

Kami90
100% Netkobieta

Bardzo piękne cytaty dziewczyny smile

z mojej strony:
"Kolejny dzień przynosi nam nowe szansę i wierze że nie skończy się tak jak zawsze..."

#6 2010-06-23 01:15:10

Emilia
100% Netkobieta

"Prawda jest taka, że łatwiej odrzucić światło i położyć się spać. Czasem ciężko jest trzymać przed sobą ognistą czaszkę. Z nią widzimy wyraźnie wszystkie ciemne i jasne strony nas samych i innych, te nieludzko zdeformowane i te boskie, i wszystko, co pomiędzy nimi.
Wraz z tym światłem do świadomości dociera też największe piękno tego świata i ludzi. To przenikliwe światło pozwala dostrzec dobre serce za złymi czynami, wyśledzić dobro stratowane przez nienawiść, wnieść ład w zamęt myśli. To czarodziejska różdźka poznania. Lustro, w którym odbijają się wszystkie rzeczy. To głęboka, dzika, pierwotna natura."

"Znałam kobiety całymi dniami pracujące przy zajęciach, którymi gardziły, tylko po to, żeby kupić bardzo kosztowne rzeczy do domu, dla mężów, dzieci, na dalszy plan spychając swe prawdziwe zdolności.

Znałam kobiety, które zanim usiadły do pisania, najpierw musiały posprzątać dom
na błysk... a wiecie, jak to jest ze sprzątaniem domu... nigdy nie ma końca.
Doskonały sposób, by powstrzymać kobietę.

Trzeba być czujną, nie pozwolić, by przyziemne obowiązki okradały z twórczych uniesień, twórczych myśli, twórczego odpoczynku. Trzeba tupnąć nogą i odmówić robienia połowy rzeczy, które, jak się zdaje, "powinno się" robić.
Sztuką nie można się zajmować tylko w kradzionych chwilach".

"W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość".

"Jeśli próbowałaś się wtłoczyć w jakiś szablon i to się nie udało, masz najprawdopodobniej dużo szczęścia. Może i jesteś wyrzutkiem, ale ocaliłaś duszę. Bez porównania gorzej jest tkwić tam, gdzie nie mamy czego szukać, niż tułać się przez jakiś czas w poszukiwaniu psychicznego kontaktu, jakiego nam trzeba. Szukanie swego miejsca nigdy nie jest pomyłką. Nigdy. Po zimie zawsze przychodzi wiosna. Trwaj i wciąż szukaj Rób swoje, a w końcu odnajdziesz drogę".

" Kobieta udomowiona to taka, która zagubiła gdzieś swój talent, pasję, tkwiący w niej ogień; zostawiła za sobą, zaniedbała to, co kochała, co pragnęła robić, to, kim chciała być. (...) Zrezygnowała z dziecięcych marzeń, ponieważ na jej drodze pojawiła się złota kareta, obietnica łatwego życia, bogaty kochanek, dobrze płatna, choć nudna praca".

Clarissa Pinkola Estés, "Biegnąca z wilkami"

Nie boję się pisać, co myślę, choć najczęściej źle się to dla mnie kończy wink.

#7 2010-06-23 14:38:54

bladzejakwemgle
Zbanowany

''Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem'' Paulo Coehlo

'' Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku, z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym że gnamy lub przeklinamy mijający dzień'' Jonathan Caroll

'' Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.'' Fiodor Dostojewski

''Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.'' Gabriel Garcia Marques

smile

'Iść za marzeniem, i znowu iść za marzeniem i tak zawsze, aż do końca'

#8 2010-06-23 21:19:46

Atyde
Niewinne początki

Moje ulubione z Samotności w sieci:
"Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota."

"Ludzie poruszają się po wytyczonych przez los albo przeznaczenie - obojętnie jak to nazwać - trasach. Na mgnienie oka krzyżują się one z naszymi i idą dalej. Bardziej niż rzadko i tylko nieliczni zostają na dłużej i chcą iść naszymi trasami. Zdarzają, się jednak i tacy, którzy zaistnieją wystarczająco długo, aby chciało się ich zatrzymać."

Świetny temat! smile

Ostatnio edytowany przez Atyde (2010-06-23 21:20:04)

#9 2010-06-25 09:21:44

Kami90
100% Netkobieta

Jeszcze coś ode mnie :
"nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę" Jan Paweł II
"Jeden pocałunek mężczyzny może złamać całe życie kobiety. " Oscar Wilde

smile

#10 2010-07-18 21:08:28

Shabby
Słodka Czarodziejka

Teraz moja kolej smile

1. Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

2. Dla mężczyzny sercem jest świat, dla kobiety światem jest serce.

3. Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

4. Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.

5. Ktoś, kto mówi, że miłość nie przynosi strachu, nigdy nie był zakochany.

6. Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą.

7. Miłość nie leci z kranu jak woda, nie możesz jej odkręcać i zakręcać, kiedy tylko zechcesz.

8. Ucieczka od życia jest najprostszym rozwiązaniem wszystkich problemów, ale kto tak naprawdę chce umierać w prostocie ?

9. Czas jest jak niezmordowane koło młyńskie, które krzemień ściera na proch, a chwałę życia zamiena w odrętwienie śmierci.

10. Jednym złym czynem prowokujemy zło w innych ludziach, a ono - raz wyzwolone - mnoży się już bez końca. Całe szczęście, że z dobrem jest tak samo.

11. Niech kochają nas Ci co nas kochają, a tym co nas nie kochają niech Bóg skręci kostkę abyśmy ich poznali po kulawym chodzie.

Ostatnio edytowany przez Shabby (2010-07-18 21:09:18)

Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy by nie powiedzieli.
Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.
Ktoś - kto mówi, że miłość nie przynosi strachu, nigdy nie był zakochany.
Żyje się tylko raz ... umiera wiele razy.

#11 2010-07-24 19:15:00

Onorina
Słodka Czarodziejka

Moje cytaty nie są tak pozytywne sad

Z "Wesela" Wyspiańskiego:
POETA:
A gdyby tak szczęście łaskawsze
pożaliło się jej biedy?

RACHEL:
Przestałabym marzyć wtedy.

"Zawsze mamy dość siły, by znieść cudze nieszczęście" la Rochefoucault
"Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj" Schopenhauer

"Czy jestem jedyna w swym egotyzmie, kiedy mówię, że kiedy blade światło świtu przenika przez rolety na Tavistock Square 52, nie zdarza się, żebym nie otworzyła oczu i nie wykrzyknęła "Dobry Boże! Oto znowu jestem!" - nie zawsze z przyjemnością, często z bólem; czasem ze skurczem ostrego wstrętu - ale zawsze, zawsze z zainteresowaniem?"
                                                                           z "Chwil istnienia" Virginii Woolf

"Zachwycały mnie arcydzieła. Ale szkice rozpalały wyobraźnię" J. Hartwig

Z "Równoumagicznienia" Pratchetta:
"- Jeżeli dasz komuś butelkę syropu na wiatry, może mu pomóc. Ale jeśli chcesz, żeby pomogło na pewno, musisz pozwolić, żeby ich umysł zmusił lek do działania. Po­wiedz, że to promienie księżyca rozpuszczone w winie elfów czy coś w tym rodzaju. Pomamrotaj trochę. Tak samo z klątwami.
- Klątwami?
(...)
- Mów głośno, mów pokrętnie, mów co ci ślina na język przyniesie, jeśli musisz. Ale to podziała. Następnego dnia, kiedy uderzą się w pa­lec albo spadną z drabiny, albo pies im zdechnie, wtedy sobie o tobie przypomną. Następnym razem będą się zachowywać lepiej.
(...)
- Kiedyś uratowałam człowiekowi życie - powiedziała Babcia. - Specjalne lekarstwo, dwa razy dziennie. Przegotowana woda z odro­biną jagodowego soku. Oświadczyłam mu, że kupiłam je od krasnoludów. To najważniejszy element leczenia. Większość ludzi wyjdzie z większości chorób, jeśli się do tego przyłożą. Ty musisz ich tylko do tego zachęcić."

"Samotności, jakaś ty przeludniona!" S. J. Lec
"Pomyśl, zanim pomyślisz" S. J. Lec
"By dojść do źródła, trzeba płynać pod prąd" S. J. Lec
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą." Sapkowski
"Bo ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni." Sapkowski

I to tyle na razie smile

"Czasem trzeba odejść od zmysłów, by nie zwariować"...

#12 2010-07-24 22:28:32

Kami90
100% Netkobieta

Jeszcze raz coś ode mnie, bo widzę że troszkę piszecie ale trzeba rozkręcać smile 
"Wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Tylko uśmiech jest jednakowy na całym świecie. Możesz się uśmiechnąć po angielsku, a będzie to znaczyło dokładnie to samo w Tajlandii. "  Olivia Goldsmith

"Rzeczywistość to coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć. " Philip Kindred Dick

"Droga do gwiazd nie jest łatwa z ziemi."

"Non est ad astra mollis e terris via. "(łac.)

"There is no easy way from the earth to the stars." (ang.)

"Není lehká cesta ze země ke hvězdám." (czes.)

Der Weg von der Erde zu den Sternen ist nicht eben. (niem.)    Seneka Młodszy

#13 2010-07-25 23:31:40

reflection
Powoli się zadomawiam

Ciekawy wątek wink Będę tu coś podrzucała od czasu do czasu wink

'Life is ours, we live it our way'  Metallica, Nothing else matters

'Kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże' Adam Mickiewicz, Dziady cz. II

'Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli. Trochę tak, jakbyś znalazła się w obcym kraju - widzisz wszystko, pojmujesz, co się wokół ciebie dzieje, ale nie potrafisz się porozumieć i uzyskać znikąd pomocy, bo nie mówisz językiem tubylców.' Paulo Coelho, Weronika postanawia umrzeć

'Tyle straciłam z obawy przed utratą' Paulo Coelho, Brida

#14 2010-08-27 19:27:40

uwięziona między zmysłami
Powoli się zadomawiam

Wspaniały temat, szkoda, że trochę przygasł, ale może uda się go „rozbudzić”, bo uważam, że naprawdę warto. Czyli spróbuję dorzucić coś od siebie:

- „Życia w wolności wart tylko. // kto sobie wywalczyć musi je na każdy dzień” – „Faust”
- „… póty błądzi, póki dąży człowiek” – „Faust”
- „Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu” – „Portret Doriana Graya”
- „Tajemnica zachowania młodości na tym polega, że nie należy nigdy doznawać uczuć, z którymi nie jest nam do twarzy” – „Portret Doriana Graya”
- „Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie.” – Oscar Wilde
- „Trwaj chwilo trwaj jesteś taka piękna, dziś tylko głupcy śpią. // Ta noc uderzy nam do głów, upijmy się nią. // Porwij nas, porwij nas rzeko zmysłów wezbrana // Niech się w tym pędzie zabliźni, sumienia rana.” – „Trwaj chwilo, trwaj” E. Adamiak / A. Nowak
-  „Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę”
- „ W pogoni za szczęściem wszyscy mamy równe szanse”
- „Oś wokół której kręci się świat, to zaledwie jedenaście minut” –Paolo Coelho
- „Są we mnie dwie kobiety. Jedna pragnie namiętności i przygód. Druga natomiast chce być niewolnicą rutyny, życia rodzinnego, drobnych spraw, które można zaplanować i wykonać. Znajdują się we mnie przykładna pani domu i prostytutka.”
- „I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świeci i jej nie posiadać”
- „Bronić się przed namiętnością, czy ślepo jej ulec? Co jest mniej niszczycielskie? Nie wiem.”
- „Nie chodź utartymi ścieżkami, bo się poślizgniesz” – Stanisław J. Lec
- „Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im patrzeć niż myśleć” – Stanisław J. Lec
- „Niewiele rzeczy tak świetnie oddaje prawdę jak kłamstwa” – Sydney Pollack
- „Są dwie drogi, aby przejść przez życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko” – A. Einstein
- „Życie jest zmianą. Jeżeli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć” – Rainer Haak
- „Cudze błędy mam przed oczyma, własne za plecami” – Seneka
- „W życiu kobiety jest taka chwila, kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać” – Maria Czubaszek
- „Kobiety mają te nadprzyrodzoną zdolność, że gdy się nawet głęboko coś skrywa, przenikną” – Wiesław Myśliwski 
- „Na co i po co, nic nie wiem w tej mierze, // Lecz com czytała, pamiętam dokładnie: // Że miłość gorsza nad wszelką przygodę, // Że masz się kochać, wolisz skoczyć w wodę.” - "Śluby panieńskie" 
- „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko. // Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu, // Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce, // Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu. // Miej serce i patrzaj w serce.” – A. Mickiewicz „Romantyczność”
- „I nie miłować ciężko, i miłować // Nędzna pociecha (…)” – M. Sęp Szarzyński
- „Życie jest jednym, // Przelotnym cieniem: żałosnym aktorem, // Co przez godzinę puszy się i miota na scenie // Po czym znika, opowieścią idioty //  Pełną wrzasku i wściekłości // A nie znaczącą nic.” – „Makbet”
- „Jak żyć – spytał mnie w liście ktoś, // kogo ja zamierzałam zapytać // o to samo.” – Wisława Szymborska
- „A jednak nieznalezienie też jest formą znalezienia. // Bywają klęski wyższe od zwycięstw.”
- „Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy” – Sokrates
- „Omnia vincit Amor, et nos cedamus Amori” – Wergiliusz
-  „Ja kiedy usta ku Twym ustom chylę, // nie samych zmysłów szukam upojenia. // Ja chcę by myśl ma omdlała na chwilę, // chcę czuć najwyższą rozkosz – zapomnienia…” – K. Przerwa – Tetmajer
- „Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka, choćby ta dusz była kretyniczna” – Gombrowicz

I mój, chyba, ulubiony cytacik:

- „Nie ma ucieczki przed gębą jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka, przed pupą zaś w ogóle nie ma ucieczki” – „Ferdydurke”

Ta, która uciekła z domu wariatów i do tej pory żyje na wolności...

#15 2010-08-29 21:30:48

martyna2010
100% Netkobieta

O, fajny temat smile  To może ja też coś od siebie dodam. Cytaty, które lubię :

- "Zarażaj ludzi uśmiechem, nawet gdy powodów do radości brak " -K.Cerekwicka
- "Walcz, by zachować jeszcze twarz, przecież jedną tylko masz na zawsze " -ira
- "nie poddawaj się, przecież nie jest jeszcze źle, kiedy w oczy możesz sobie patrzeć" -ira
- "odejdź nim siebie znienawidzę za każdy dzień który dałaś mi,
    odejdź dopóki wiem ze wystarczy mi siły by nie zatrzymać cię" - Ł. Zagrobelny
- "Może powinniśmy odpowiedzieć sobie sami,kiedy zaczęliśmy się dotykać spojrzeniami" - Strachy na lachy
- "Czasem, gdy człowiekowi przykro sam staje się przykry"
- "stać jak posąg to za mało" - feel
- "Nie zgubię swego dnia, ludzi,którzy tak blisko są" - kombi
- "Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej"
- "Zawsze, gdy czujemy się szczęśliwi dzieje się coś takiego, co przewraca nasze życie do góry nogami"
- "Wiem,że czasem jest ze mną trudno. Czasem nie potrafię pójść na kompromis. A może boję się zmian? Wprowadzają tyle niepewności"
- "Ten mężczyzna sprawiał, że czuła się niepewna i zakłopotana. Nawet gorzej- znów czuła się kobietą. A to była ostatnia rzecz, jakiej teraz chciała"

zespół VERBA :
- "Zły dzień zły sen jutro także złe, dzień jest okrutny bo daje mniej niż chcesz"
- "Dzisiaj kolorowo jest jedynie w telewizji "
- " I tak brną w to razem ale w przeciwne strony
    Ona zagubiona i on zagubiony
    Tego samego chcą i tak samo się boją
    Wielka miłość traktowana jak znajomość "

-  "Chcieli być, ale nie są
    Jutro też nie będą, nigdy, już na pewno
    Przeminęli, zagubili się
    Czasem tęsknią, skazani na przeszłość "
- "Nie ma szans rozdział trzeba zamknąć
    Warto ogrzać się żeby nie zamarznąć"

Oczywiście nie może zabraknąć  cytatów P.COELHO:
-"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. "
-"Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości"
-"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
-" Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość. "
- "[...] usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego"

i na koniec mój ulubiony:

" Ludzie zaawsze myślą na odwrót:
spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie.
Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli. "

Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez martyna2010 (2010-08-29 21:31:38)

Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać. I świat wydaje się taaki piękny. A potem ktoś przychodzi i pyta: "Jak się dzisiaj czujesz?" I okazuje się, że okropnie.

#16 2010-08-29 23:07:10

uwięziona między zmysłami
Powoli się zadomawiam

Ja zebrałam jeszcze coś z kultowych "Wichrowych wzgórz" Emily Bronte:

- "Kocham ciebie, choć mnie zabijasz, lecz czy mogę wybaczyć ci to, że zabijasz siebie?"

- "Nie umiem tego wyrazić, ale z pewnością każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że istnieje część nas samych gdzieś całkowicie poza nami.
Na cóż by się zdało moje istnienie, gdyby ograniczało się tylko do tego świata? Ilekroć cierpiałam dotąd, zawsze to były cierpienia Heathcliffa. Widziałam je i czułam od pierwszej chwili.
Przewodnią myślą mojego życia jest on.
Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal.
Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla minie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
Moja miłość do Lintona jest jak liście w lesie. Wiem dobrze, że czas ja zmieni, tak jak zima zmienia wygląd lasu. Moja miłość do Heathcliffa jest jak wiecznotrwała ziemia pod stopami, nie przykuwa oka swoim pięknem, ale jest niezbędna do życia. Nelly, ja i Heathcliff to jedno.
Jest zawsze, zawsze obecny w moich myślach - nie jako radość, bo i ja nie zawsze jestem dla siebie radością, ale jak świadomość mojej własnej istoty." (mój ulubiona wypowiedź Katy)

- "Nie mogę żyć bez mojej duszy. Nie mogę żyć bez mojego życia." 

- "Mogłabym go zabić, a on, nawet konając, nie pomyślałby o zemście.”

- "Ponieważ niedola i poniżenie, i śmierć, i nic, czym Bóg czy szatan chciałby nas pokarać, nie mogły nas rozdzielić, ty z własnej woli to uczyniłaś.”

- "Kocham ziemię , po której On stąpa, powietrze nad jego głową; wszystko, czego dotknie jego ręka, każde jego słowo, każde spojrzenie, każdy postępek i Jego całego bez zastrzeżeń"

Ta, która uciekła z domu wariatów i do tej pory żyje na wolności...

#17 2010-09-05 18:40:24

Kami90
100% Netkobieta

Samo czekanie jest nadzieją. Czekam, a więc mam nadzieję. Gorzki smak nadziei.  — Anna Kamieńska

Nawet jeśli nie jest od razu wzajemna, miłość zdoła przetrwać jedynie wtedy, jeśli istnieje iskierka nadziei - bodaj najmniejsza - że zdobędziemy z czasem ukochaną osobę. A reszta jest czystą fantazją.  — Paulo Coelho

Trzeba być zakochanym, żeby uwierzyć w anioły.  — Jan Twardowski

martyna2010
Ostatni Twój cytat.... piękny i bardzo prawdziwy

#18 2010-12-06 22:52:07

Suri
Dobry Duszek Forum

A oto i moje ulubione cytaty z piosenek smile

Dżem

Któregoś dnia rzucę to wszystko
I wyjdę rano, niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuję się lepiej,
Zostawię za sobą ten zafajdany świat.

Dżem

Jesteś cała w trawie, zielone myśli Twe
Są jak poszum wiatru, we włosach Twych
Delikatnych, czystych tak, jak myśli me o Tobie ...

Hey
uwiodła mnie przepaść jednego spojrzenia, runęłam w nią rozkładając ramiona...

serce pojemne jak przedwojenna wanna i pragnienie by ją wypełnić...

mam czyściutkie sumienie i bilet pewny do nieba bram ...

Happysad
miłość to nie pluszowy miś, ani kwaty, to też nie diabeł rogaty, ani miłość kiedy jedno płacze a drugie po nim skacze...
miłośc to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe-duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze...

Ostatnio edytowany przez Suri (2010-12-06 22:52:33)

#19 2010-12-06 22:58:01

Achch
Mój jest ten kawałek podłogi

To i ja dorzucę me cytaty smile Fajny wątek smile

Nie odpuszczaj
Nigdy się nie poddawaj,
to takie wspaniałe życie.
Nie odpuszczaj
Nigdy się nie poddawaj,
to takie wspaniałe życie
(HURTS)

Jestem gotowa na miłość
Całą tą radość i ten ból
I cały czas jaki to zabiera
Byle tylko zostać w twojej dobrej łasce
Później myślałam
Może ty nie jesteś na mnie gotowy
Może myślisz, że powinnam nauczyć się dorosłości
Mówili, żeby uważać na to o co się prosi
Ponieważ można to otrzymać
Ale gdybyś zapytał mnie jutro
Powiedziałabym to samo
(India Arie )

#20 2011-01-18 19:35:35

złamana
Zaglądam tu coraz częściej

Hej! Fajna stronka dorzucę cosik...

" ..bo czym jest sekunda w momencie szczęścia..
..bo czym jest minuta w chwilach zawahań..
..bo czym jest godzina w chwilach rozpaczy.."

"Smutek to najgorsza pora dnia"

"Ucz się od źrenicy widzieć wszystko prócz siebie"

"Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić to tylko jedno - miłować" Jan Paweł II

"Byliśmy tak blisko siebie, że zabrakło miejsca na uczucie"

"Trzeba zmilknąć zanim powie się wszystko"

"Szczęście, to być szczęśliwym, a nie wmawiać innym ,że się jest" J.Renard

"Na kroplę prawdy przypada zwykle ocean słów"

...ale jeestem...

#21 2011-02-12 22:01:02

Bożena
100% Netkobieta

Z filmu Łuk triumfalny:

Ravic-To dobra noc na picie.
Joan-Ale niedobra na samotność.

Muzyka:

Yesterday, love was such an easy game to play.
Now I need a place to hide away.
(The Beatles-Yesterday)

Close your eyes,
And just hear me sing,
One last long goodbye,
One last song before you spread your wings.
(Alter Bridge-Wonderful life)

Ty pilnuj moich snów i przychodź kiedy chcesz
Te chwile z moich dni do jednej dłoni zbierz
(Myslovitz-Szklany człowiek)

Help me if you can, I'm feeling down
And I do appreciate you being round.
Help me, get my feet back on the ground,
Won't you please, please help me.
(The Beatles-Help)

Ile razy mogę słuchać, mogę słuchać o tym że
ktoś tam miał dobre chęci ale nie udało się
bo w końcu zaczyna nurtować mnie pytanie
czy to są dobre chęci czy tanie gadanie?
(Indios Bravos-Tanie gadanie)

#22 2011-02-19 11:09:15

kama-koma
Mój jest ten kawałek podłogi

do mnie pasuje ten cytat ' Chciałam dobrze wyszło jak zwykle '

#23 2011-02-19 15:48:12

Miriam
Przyjaciółka Forum

''Dla  świata możesz być nikim, a dla kogoś całym światem..''

''Ktoś musi zadawać ból, aby w kimś innym znaleźć przyjaciela...''

''Szczęście to nie tylko to co los daje, ale i to czego nie zabiera! ''

''Siedliskiem przyjaźni jest serce,ale dochodzimy do niej drogą zrozumienia..''

''Żeby zaznać prawdziwego szczęścia trzeba zapomnieć , że kiedyś miało się więcej...''

''Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych wzbudza...''

''Upić się szczęściem by nie płakać więcej...''

''Czy pani płacze..? - Nie, to tylko moje serce robi porządki...''

Dżem ''Do kołyski'':
''Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic...''

''Bo w tym cały sens istnienia żeby umieć żyć
Bez znieczulenia bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..''

Ostatnio edytowany przez Miriam (2011-02-19 15:49:05)

#24 2011-02-23 15:43:13

Kotka
Zbanowany

Ja uwielbiam cytaty z piosenek mojego ulubionego zespołu- verba:  "życie często przewraca mnie, ale wierzę, że podniosę się."     "wszystko to co mam wykradłem Bogu, gdy spał. I tak zabierze mi więcej zatrzymując serce."    "dzisiaj kolorowo jest jedynie w telewizji, śmieszą nas na siłę malowane teledyski. Raczej leją się zły, a nie szampan w kieliszki." pozdrawiam wink

#25 2011-02-23 15:58:49

Nemezys
Redaktor Działu Studentki i Podróże

„Kiedyś wszystkie czarne dni, obrócimy w dobry żart”

„Powiedz jak ochronić dobre sny przed jaskrawym światłem dnia”

"Gdzieś między piciem a paleniem zabrakło Ci czasu na miłość"

„Młody będziesz tylko raz wiec nie marnuj sił
Nie bądź głupcem to twój czas
Wykorzystaj go”

„Nadmiar siły do życia
Przerost woli istnienia
Przestrzeń pełna zachwytu
Nieobecność cierpienia”

"Najwyższy czas wyleczyć moralnego kaca
Zrobic cos dobrego - jednak czy sie opłaca?"

I wiele wiele innych, te mi sie przypomnialy smile

„Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz”
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

#26 2011-02-23 16:54:35

wild_flower
Przyjaciółka Forum

-"Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone."

-"Myślenie jest ważniejsze niż wiedza, ale nie ważniejsze niż obserwacja."

-"Świadomość, że gdzieś jest ktoś, kto mimo dzielącej odległości lub nie wyrażonych myśli, wyczuwa twą obecność, przemienia tę ziemię w raj."

-"To nie to, że z wiekiem stajemy się dziećmi. Wiek po prostu pokazuje, jakimi dziećmi pozostaliśmy."

-"Odczuwamy bardzo często swe braki, a to, czego nam brak, posiada często, jak nam się wydaje, ktoś drugi..."

-"Posiadam tyle, a wszystko pochłania uczucie dla niej. Posiadam tyle, a bez niej wszystko mi jest niczym."

-"Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu."

-"Błąd łatwiej dostrzec niż prawdę, bo błąd leży na wierzchu, a prawda w głębi."

-"Człowiek, choć jest istotą tak ograniczoną, potrzebuje podwójnych uczuć: Miłości i Nienawiści."

-"Kto nie jest w stanie kochać i twierdzi, że nigdy się nie myli, ten pozwolił się już pogrzebać."

-"Miej nawet mały rozum, ale swój."

-"Miłość to uparte dziecię, nigdy się mocniej nie uczepi szaty nadziei jak wówczas, gdy ta bliska jest zniknięcia."

-"Miłość, co daje siłę wszystko znieść, za wszystko też może wystarczyć."

Johann Wolfgang von Goethe

-" Okres dzieciństwa nie trwa od momentu narodzin do chwili osiągnięcia pewnego wieku. Nie jest tak, że dziecko dorasta i odkłada na bok swoje dziecięce sprawy. Dzieciństwo to królestwo w którym nikt nie umiera." Edna Millay.

-"Ostatecznie dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody." "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", fikcyjny autor słów: Albus Dumbledore.

-"Gdzie skarb wasz tam i serce wasze."- "Harry Potter i Insygnia Śmierci", cytat z nagrobka matki i siostry Albusa Dumbledore'a.

- "Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."- "Harry Potter i Zakon Feniksa", fikcyjny autor słów: Albus Dumbledore.

-"Człowiek zebrał całą mądrość przodków i wtedy dopiero dojrzał bezmiar własnej głupoty."
E.Canetti.

-"Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić." W. Łysiak.

-"Radością najbardziej można się przestraszyć." J.Twardowski

-"Boję się pamięci o tych ludziach, z którymi mnie coś łączyło, a z którymi rozdzieliło mnie milczenie..." Jarosław Borszewicz.

-"Jesteśmy tym, kogo udajemy... dlatego musimy bardzo uważać, kogo udajemy..."
K.Vonnegut Jr. "Matka Noc."

-"Człowiek mężny nie wysiaduje bezczynnie, gotując się we własnym sosie i narzekając na bieg wydarzeń. Jest jakby motorniczym swojej świadomości, wygląda czujnie, dokąd droga wiedzie i radzi sobie z tym, co go tam czeka. To jest mężność i odwaga." R. Pirsig.

Ostatnio edytowany przez comete (2011-02-23 17:15:38)

#27 2011-02-24 19:48:11

złamana

" Gdy doczekasz się marzeń spełnionych
będą one mniej piękne niż w snach,
najpiękniejsze jest to czego się nie ma,
to co dopiero spełnić się ma.."

"Jedyne co jest naprawdę tylko i wyłącznie moje to SAMOTNOŚĆ
Tak trudno się nią z kimś podzielić, oddać, zostawić, zapomnieć"

ĆMA
"To nie ślepa, puszysta ćma
To ja.
Z ciemności lecę, spod jesionów, dębów i lip;
do okien jarzących do szyb
Żadnej z Twych szyb nie omijam, o każdą się rozbijam
tęsknię do lampy, do świecy...
na śmierć, na śmierć lecę!"            Iłłakowiczówna

...ale jeestem...

#28 2011-06-17 22:58:59

Kami90
100% Netkobieta

"Ten, kto nie jest kochany, zawsze jest samotny wśród tłumu."  Aurore Dudevant (George Sand)
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość. "
"Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy, kiedy dowiadujemy się, że ktoś nas kocha. " Morgan Charles Langbridge
"Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą. " Jan Twardowski
"Nawet jeśli nie jest od razu wzajemna, miłość zdoła przetrwać jedynie wtedy, jeśli istnieje iskierka nadziei - bodaj najmniejsza - że zdobędziemy z czasem ukochaną osobę. A reszta jest czystą fantazją. "  Paulo Coelho

#29 2011-06-17 23:02:32

Horna
Woman In Red

Wszystkie teksty Dżemu,bez wyjątku..do 95'.

Jestem innym człowiekiem.

#30 2011-06-18 16:15:31

Horna
Woman In Red

Mogą być błędy bo z pamięci przytaczam, i już nie pamiętam większości z jakich książek:)

"Moje miejsce na ziemi jest moją raną" Ten od "Jedenaście Minut"smile

"Świat cierpi na brak Mężczyzn zwłaszcza tych którzy są cokolwiek warci" Jane Austen .

"Życie to prolog śmierć jest początkiem a nie końcem" Nie wiem skąd.

"Śmierć jest kluczem który otwiera bramę do prawdziwego szczęścia" Mozart.

"Balansujcie dopóki się da,a gdy się nie da podpalce świat!" Nie wiem skąd.

"Żyjemy tak jak śnimy-samotnie" nie wiem skąd.

Obecnie tyle:)

Ostatnio edytowany przez Horna (2011-06-18 16:20:44)

#31 2011-06-18 16:20:15

Horna
Woman In Red

"Nie mów nic,kocha się za nic,nie istnieje żaden powód do miłości" "Alchemik" chyba;)

"Nieśmertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia-wystarczy nie umerać" Woody Allen^^

"Boże daj mi samotność bo nienawidzę ludzi" Nie wiem skąd.

"Diabeł kopie ludzką nogą" nie wiem skąd.

"A serce to nie serce,to tylko kawał mięsa" nie wiem skąd.

"Lepiej spłonąć niż się wypalić" Kurt^^

"Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa życie pier*oli Nas wszystkich" Kurt^^

Coś się może przypomni^^

#32 2011-08-02 13:47:40

letmedomyway
Do zakochania jeden krok

Ja też mam wiele ulubionych cytatów - zwłaszcza z "Małego Księcia" oraz z "Oskara i Pani Róży". Ale taki najulubieńszy pochodzi z "Gry w klasy" Cortazara i jest bardzo długi dlatego nie będę go tutaj przytaczać - ale napiszę, ze jest to cały siódmy rozdział z opisem m. in. pocałunku. Mam nadzieję, że takie perełki znajdę też w e-bookach z gonety, które też teraz czytam.

#33 2011-08-02 15:54:44

dorotka
Dobry Duszek Forum

"Winnice są jak ludzie, im mniej sprzyjające są okoliczności, tym lepsze dają owoce.." I. Allende

Szukaj mnie cierpliwie, dzień po dniu, staraj się podążać moim śladem...

#34 2011-08-02 16:26:20

Tisha
Przyjaciółka Forum

I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów co kona!...

Bolesław Leśmian, fragment wiersza "Dziewczyna"

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

#35 2012-03-12 19:58:48

louve14
Słodka Czarodziejka

"Są jedynie dwa sposoby na zrozumienie kobiety: pierwszy nie istnieje, a drugi nie działa".
"Zawsze pozostań wierny swym marzeniom".
Rozczarowania trzeba palić, a nie balsamować.
"Przygodą jest samo życie, pod warunkiem że żyje się mocno. Bo tylko wtedy można odkryć rozmiar własnego strachu i zmierzyć się ze słabościami" Pałkiewicz
"Czuję głód nowych doznań, potrzebę podziwiania i dziwienia się. Jeżeli człowiek nie umie zachwycać się już niczym, jeżeli jego serce pozostaje zimne - przestaje żyć" Pałkiewicz
"nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to czego pragnie i to czego mu trzeba. Nasze losy jak i losy świata spisane zostały tą samą ręką" Coelho
"Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości , staniesz się szczęśliwym człowiekiem" Coelho
"rozczarowania trzeba palić a nie balsamować"
"Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko"
"To bardzo przykre zapomnieć przyjaciela. A przecież nie każdy ma przyaciela"
"Ja mam gwiazdy, ponieważ nikt przedemną nie pomyślł o tym żeby je zapragnąć"
"Teraz jesteś dla mnie tylko zwykłym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. NIe potrzebuję ciebie. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie".
"Może były lepsze czasy, ale te są nasze"

#36 2012-05-15 15:52:25

niki_82
Przyjaciółka Forum

Olinka napisał:

Źródłem mądrości jest ,,Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry:

,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
,,Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś."- ta myśl od pewnego czasu jest mi szczególnie bliska.
,,Na pustyni jest się trochę samotnym. Równie samotnym jest się wśród ludzi."
,,Jeśli mnie oswoisz będziemy potrzebni jeden drugiemu."; ,,Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."
,,Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela."
,,Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać."

Piękne, prawda? A to tylko niektóre... Książka jest w zasadzie dla dzieci, ale mądrość w niej zawarta jest nawet dla niektórych dorosłych czasem zbyt trudna do zrozumienia.

Popieram w 200%. smile

+
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”.

Inny ulubieńszy:
"Jak na deszczu łza..
cały ten świat nie znaczy nic, a nic.."

#37 2012-05-27 19:32:42

wieszakowa

Znalazłoby się trochę takich cytatów.. ale póki co, przychodzi mi do głowy taki: "Że nikt ci nie po­wie, żeś głupi, przez to mądrym nie jesteś" (Aleksander Fredro).
Poza tym mnóstwo mogłabym wymienić z Tao Te Ching, bo ten traktat jest dla mnie niemal w całości złożony z treści, które są dla mnie ważne.

Z czasem pewnie jeszcze jakiś cytat mi się przypomni, to dopiszę smile

#38 2012-05-27 22:22:38

Eolias
Wkręcam się coraz bardziej

"By żyć - nie żywiąc ławic pętaków
I nadaremno nie wzywać nieba -
Trzeba wciąż żywić nadzieję jakąś,
Wbrew sobie - sobą żywić ją trzeba."

"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko.
Bywają takie rozmowy, własne lub zasłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat.
Nie możemy ich przewidzieć.
Nie możemy się na nie przygotowac.
Czyhają gdzieś na nas, zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności"

"Gdy w pewnym momencie Twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny"

"Dla siły wrodzonej pewnemu szczególnemu męzczyźnie,  może istnieć tylko jedno kobiece jasnowidzące oko lub umysł, co go nauczy, jak i gdzie użyc tej siły; kobiece oko jest wybrane dla jednej tworzącej ręki męskiej i tylko dla tej ręki; skoro tych dwoje zejdzie sie razem i działa razem, tam jest prawdziwe małżeństwo.Są oni dla siebie przeznaczeni, jak planeta dla słońca, wokoło którego się obraca......."

"Mówisz, że gniew mam w oczach. Bo po nocy błądzę
I darmo wzrok mój światła w ciemnościach wygląda.
Bo tyś jest razem piekło, gdzie rodzą się żądze,
I niebo, w którym miłość niczego nie żąda."

"Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały"

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie."

"Nie wiedziałam, że to można - tak bez tchu...
Nie wiedziałam, że odfrunie, co się rzekło,
nie czekałam, nie cierpiałam,
nie przeczułam w głębi snu,
że jeżeli gdzieś jest piekło,
to tu."

Ostatnio edytowany przez Eolias (2012-05-27 22:24:25)

Między imieniem a imieniem most
Kto skradł brzegi?

Stopka forum