Jak rozkręcić działalność? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1 Ostatnio edytowany przez Agnieszka77 (2010-04-16 11:30:32)

Temat: Jak rozkręcić działalność?

Witajcie,
Piszę do Was może w trochę nietypowej sprawie. Moja koleżanka założyła sobie sklepik z odzieżą używaną i outletową. Sklep mieści się w małym miasteczku. Ruch jest niewielki, chociaż ciuszki są naprawdę fajne. Końcówki kolekcji są w atrakcyjnych cenach i naprawdę opłaca się kupować u niej. Tyle że poza lokalnymi odbiorcami jakoś nikt nie słyszy o sklepie. Koleżanka ma stronę internetową, ale jakoś jeszcze nikt nic nie kupił.
Czy może ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Czy możecie poradzić, co można zrobić, by rozkręcić interes w realu i w sieci? Wiem, że wyjściem w Internet jest pozycjonowanie strony- jej jednak na to nie stać.
Proszę, poradźcie coś.
Z góry dziękuję

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jak rozkręcić działalność?

Witaj:) a próbowałyście wydrukować ulotki wyjść na miasto, porozdawać je, pojechać do sąsiedniego miasta i zrobić to samo, ogłoszenie w popularnej gazecie też może pomóc, oczywiście z informacją o stronie internetowej. Reklamować sklepik jak tylko się da. Zróbcie jakąś akcję promocyjną...szum wokół sklepu...:) Jeśli chodzi o pozycjonowanie, to jeśli nie ma koleżanka pieniędzy, są różne poradniki na ten temat, dobre pozycje na rynku wydawniczym(dla początkujących) opisane w prosty przyjazny sposób:)

3

Odp: Jak rozkręcić działalność?

chodzi o to, że nie ma kasy na pozycjonera, a ona nie bardzo się zna na takich kwestiach. Nie wiem, czy sama  by była się w stanie tym zająć. Mnie kiedyś tłumaczyła, że koleś, który zrobił jej stronę, to powiedział, że najlepiej jeśli jak najwięcej osób będzie odwiedzało jej stronę. To wówczas automatycznie wzrośnie jej pozycja w wyszukiwarce itp. Tylko że tu są potrzebni ludzie, co będą klikać na stronę sklepu (czy jakoś tak).
Jakby były pieniądze- to ok. Jakąś promocję można zrobić. Poszły jakieś reklamy na strony z darmowymi ogłoszeniami w sieci. Ale nie bardzo mam pomysł, co by jej dalej podrzucić.

4

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Ja tam się na pozycjonowaniu nie znam, ale jak chcesz, to prześlij mi linka do tego sklepu. Jak będę miał chwilę, to mogę klikać na stronę sklepu.

5

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Proponuję porobić zdjęcia i wystawić wszystko NIE na allegro ale na Świstaku. Nie kosztuje Cię to nic, ponieważ świstak za wystawienie aukcji nie pobiera prowizji tylko i wyłącznie za jej promowanie. Aukcje są bezterminowe więc nie ma problemu. Tylko oczywiście trzeba sprawdzać i aktualizować z autentycznym stanem towaru. Również automatycznie aukcje trafiają do przeglądarek. Spróbować można:)

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Agnieszko Mogę podać Tobie lub koleżance pozycje książkowe z których może skorzystać przy promocji strony, i podam Ci parę wskazówek dotyczących jak zacząć, jedna z książek jest cąłkowicie darmowa, więc koleżanka nic nie straci. Napisz do mnie, na mojej stronie znajdziesz adres mailowy. Tutaj niestety nie mogę podać Ci tytułów, ze względu na spam.

7

Odp: Jak rozkręcić działalność?

mam podobny problem. sklep z odzieza,istniejacy juz ok20 lat. ostatnio niestety pada. pomozcie

8

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Ada52 a może zrobisz jakąś promocję? Albo wydrukujesz ulotki i je poroznosisz? Albo wystaw na jakąś aukcję internetową? Wiele firm tak teraz robi, bo ludzie coraz częściej kupują przez internet.

9

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Rozkręcenie biznesu to nie taka prosta sprawa, wiem bo prowadzę hurtownię kosmetyczną. Spróbuje Ci trochę doradzić, ale nie wiem czy wszystko będzie do końca zrozumiałe.
1. Jeśli chodzi o promocję na rynku lokalnym, jeśli to jest małe miasteczko tak jak mówisz, to z tych klientów niewiele zarobisz. Agatka pisze o ulotkach, to dobry pomysł, ale musisz zadać sobie pytanie kim są odbiorcy i jaki mają zasób portfela( potrzebne do sensownego sloganu w reklamie). Ulotki najlepiej zamów na allegro u kogoś kto w gratisie zrobi wizualizację grafiki, wyślij im kilka zdjęć i slogan, jak Ci się ulotka spodoba to druk. Niestety ulotka ma też swój minus, z mojego doświadczenia wynika, że na 100 rozdanych przychodzi 2-5 klientów.

2. Sprawę pozycjonowania, można rozwiązać odrobinę inaczej i obniżyć koszty. Skoro nie stać jej na normalne pozycjonowanie, może spróbować fraz lokalnych (np. tania odzież Wrocław, odzież używana lubelskie itp.), koszt takich fraz nieporównywalnie mniejszy, a reklama trafia do ludzi z twojego regionu.
Samemu pozycjonować nie dacie rady, bo tu potrzeba sporo wiedzy i zaplecza pozycjonerskiego.

3. Allegro- temat rzeka, ale dla odzieżówki za duża konkurencja:(

4. Jeśli chcesz zawsze możesz dodać ofertę sklepu www, do takich serwisów jak np. alejazakupów, olx, kupsprzedaj, oferia itd. Możesz też dodać stronę do katalogów branżowych, zawsze jest szansa, że ktoś zobaczy i kliknie.

5. No i ostatnie "marketing szeptany", niby wszystko proste, ale tak naprawdę to potrzeba sporo czasu, wyczucia i zapału jeśli chcecie to robić same:) Ogólnie sprowadza się to do reklamy sklepu na forach, co właśnie zrobiłaś, bo padło zapytanie o adres strony:)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

10

Odp: Jak rozkręcić działalność?

smile Myślałam, że już nikt nie napisze w tym temacie, a tu takie zaskoczenie smile
Dziękuję Wam za wszystkie propozycje. Zaraz podeślę je koleżance. Wiem, że kiedyś próbowała tego całego zamieszczania oferty na forach, ale zaraz ją zablokowali na jakimś forum o ciuszkach.
Szczerze mówiąc, to zapomniałam o tym, że są jeszcze inne serwisy aukcyjne niż allegro. Jednak jak się rozmawia z ludźmi, to każdy ma inne spojrzenie i łatwiej jest znaleźć kilka dobrych rozwiązań.

A może macie jeszcze jakieś inne propozycje albo pomysły?

11

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Za zamieszczanie ofert na forach mogli ją zablokować, ale marketing na forum nie polega na zamieszczaniu ofert tak otwarcie:) Załóżmy zakładasz temat "Gdzie w internecie robicie zakupy?", ludzie się wypowiadają i podają jakieś namiary, ciągniesz temat i w którymś momencie podajesz info np."ja czasem kupuję ciuszki w ........." . Podałaś adres sklepu choć z początku wcale to nie wyglądało jakbyś chciała robić reklamę:)

12

Odp: Jak rozkręcić działalność?

aha, czyli tak trochę "przebiegle" trzeba zrobić? A od czego zależy to, że na niektórych forach można nawet adresy www podawać??? Przeglądając to forum często widzę, że są wymieniane nazwy różnych firm czy serwisów. Czy ja też mogłabyś tu wymienić nazwę sklepu koleżanki? Samą nazwę, bez adresu sklepu, czy strony internetowej.

13

Odp: Jak rozkręcić działalność?

To czy można podawać adresy www zależy od admina forum, jest wiele forów na których można adres podać nawet w stopce. Wtedy każdy napisany post reklamuje twoją stronę. Co do tego czy można podawać nazwę to wydaje mi się, że jeśli nie ma linka to nie powinno być problemu, ale szczerze musiałbym poszperać w regulaminie dokładnie.

14

Odp: Jak rozkręcić działalność?
oczamifaceta napisał/a:

2. Sprawę pozycjonowania, można rozwiązać odrobinę inaczej i obniżyć koszty. Skoro nie stać jej na normalne pozycjonowanie, może spróbować fraz lokalnych (np. tania odzież Wrocław, odzież używana lubelskie itp.), koszt takich fraz nieporównywalnie mniejszy, a reklama trafia do ludzi z twojego regionu.
Samemu pozycjonować nie dacie rady, bo tu potrzeba sporo wiedzy i zaplecza pozycjonerskiego.

A czy możesz mi powiedzieć, tak już trochę poza tematem, czym tak mniej więcej różni się normalne pozycjonowanie od fraz lokalnych? Dlaczego to drugie jest tańsze, i ewentualnie jaki to może być koszt????

15

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Cena za frazę na ogół zależy od jej popularności w wyszukiwarce google. Fraza odzież używana ma na pewno więcej zapytań, niż np. odzież używana lublin. Ludzie troszkę mniej szukają po frazach ogólnych, niż sprecyzowanych przez co firmy potrzebują włożyć mniej prazy w pozycjonowanie.
Co do kosztów to tu już jest sprawa indywidualna, ale na pewno nie polecam zlecać tego małym firmom. Ja raz dostałem ofertę z dużej firmy dla fraz lokalnych w kwocie 100zł/frazę z gwarancją top5:)

16

Odp: Jak rozkręcić działalność?

hmmm...  a jak szukać takich firm? Jak można mieć pewność, że nie oszukają Cię?

17

Odp: Jak rozkręcić działalność?

O dobrych firmach często można przeczytać w gazetach lub na forach. Nie chce tu wymieniać firm z nazwy, ale wpisz chociażby w google "pozycjonowanie stron" firmy z pierwszej 10 muszą się znać na rzeczy. Poza tym jeśli fraza jest regionalna, możesz spróbować z dodaniem strony do darmowych katalogów. W wielu przypadkach to wystarcza. Zresztą sam na to jestem dobrym przykładem, pod trudną frazą "hurtownia kosmetyczna" jestem już w przedziale 25-40 miejsce, tylko przez katalogi. Jeśli będziesz zainteresowana to podaj maila, a wyślę ci bazę katalogów z PR1-5. Do katalogów z PR poniżej zero nie warto moim zdaniem dodawać stron:)

18 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-01 20:51:30)

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Jestem ciekawa jak poszła promocja Twojego interesu i czy udała się troche polepszyć pozycję w google, jesli jeszcze chcesz dodać gdzieś ofertę, to spróbuj też na innych ogłoszeniowych serwisach, tego powstało sporo, choćby spam, umieszczaj tak, gdzie jest za darmo.

19

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Odświeżę troszkę temat.
Myślę nad otwarciem gabinetu i swojej działalności w mieście. Jakie znacie dobre promocje firmy.
Czy skorzystanie z agencji reklamowej jest skuteczne i dobre? Widziałam niedawno ofertę Agencji Nakatomi i mnie zaczęło to właśnie zastanawiać. Co o tym sądzicie? Wiele czytałam opinii pochlebnych o tej agencji i innych. Skuteczna promocja w internecie, jak Cie nie ma to po prostu nie "żyjesz" w biznesie.
Nie wiem jak wypromować swój gabinet, a chciałabym aby miał klientów i dobrze prosperował.

20

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Jeśli masz nadmiar środków finansowych wszystko możesz zlecić odpowiednim firmom, ale jeśli zaczynasz czy chcesz zacząć skup się na jak najlepszej obsłudze swojego klienta, uzbrój się w dużo cierpliwości i próbuj sama- portale społecznościowe, lokalne, których wymieniać chyba nie trzeba smile
Mam od kilku lat działalność (handel) i nie ma lepszej reklamy niż poczta pantoflowa. Zadowolony klient wróci z kolejnymi klientami.

21

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Najskuteczniejszą formą reklamy w przypadku sklepu internetowego jest reklama u lidera opinii-blogera. Ogólnie mówiąc nie polecałabym firm/agencji bo to straszni naciągacze na niekoniecznie skuteczne usługi. Osobiście mogę polecić blogera który nie bierze dużo za reklamę a ma zasięgi liczone w setkach tysięcy ludzi. Mam nawet do niego kontakt e-mailowy { dovado123(małpka)gmail }, jak coś można do niego śmiało pisać.

22

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Mysle ze jakies promocje/upominki. Warto pojechac w lutym na Remadays, bilet niewiele kosztuje a mozna sie sporo dowiedziec/porozmawiac ze specjalistami od reklamy. Ja np na ostatnich targach dostalam bon ze znizka na gadzety reklamowe w jednej z firm, ale ze mi sie dlugopisy powoli koncza to i 7.02 jade znowu wink

23 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-02-27 15:31:31)

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Musisz zastanwić się nad jakimś tanim, ale skutecznym narzędziem marketingowym. Polecam poczytać o marketingu smsowym, podobno można osiągnąć niesamowite rezultaty a koszty nie są wysokie. Są specjalne platformy, które obsługują tego typu narzędzia np umieszczanie reklam na forum jest płatne

24 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-02-21 00:43:19)

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Marketing smsowy jakos do mnie powiem szczerze wgl nie przemawia. Zdecydowanie stawam na reklame na facebooku, warto też załozyć wizytówke na google, czytałam bardzo fajny artykul na ten temat na stronie tu nastąpiła wielka bezinteresowność, dzięki której został podniesiony wątek sprzed trzech lat

25

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Dobrze jest zainwestować przede wszystkim w dobrą stronę firmową. Przede wszystkim na początku powinna zostać przeprowadzona analiza rynku. Należy ustalić, dla jakiej grupy społecznej lub wiekowej będzie dedykowany nasz produkt. Na podstawie tych informacji możemy zbudować koncept reklamy i zadecydować, kiedy i gdzie powinna ona być emitowana.
Ciekawą formą reklamy jest film reklamowy: https://www.storymakers.pl/video/filmy-reklamowe
Od siebie polecam zerknąć sobie na ich portfolio.

26

Odp: Jak rozkręcić działalność?

1. Sklep to jeden koszt, pamiętaj o tym by oprócz wyglądu zadbać o to by osoba, która zrobi Ci sklep dobrze przeszkoliła Cię z obsługi byś nie musiała z każdą drobną rzeczą dzwonić i płacić dodatkowo np. za zmianę baneru na pierwszej stronie itp.
2. Optymalizacja SEO treści na stronie i pozycjonowanie to kolejny element.
3. Płatne reklamy: e-commerce to nie jest lekki i łatwy biznes zwłaszcza gdy twoje produkty lub podobne są w ofercie największych serwisów typu allegro itp. Wtedy po prostu ,,bijesz się o pozycje z dużymi graczami"".
4. Działalność w Social Mediach: budowanie grupy odbiorców, zwiększanie rozpoznawalności marki, kreowanie wizerunku marki.
To tylko mały fragment tego nad czym się pracuje przy promocji marki, produktów.

Jeśli szukasz agencji od pozycjonowania, polecam kontakt z nimi: https://wzrosty.pl/ Podpowiedzą, jakie działania wykonać

27

Odp: Jak rozkręcić działalność?

Ruch mozesz wygenerowac ale niekoniecznie sprzedaz. Na sprzwdaz w sklepie skladaja sie 3 rzeczy, produkt, cena reputacja. Ja na twoim miejsxu zaczalbym o jakies puli produktów obudowal je upselingiem i robil do nich marketing. Z czasem rozwijac asortyment. Takie kombinowanie zrobie strone potem sklep jakos srednio mi sie widzi zreszta wszystko zalezy od branzt. Jeśli już miałabym polecić agencję do reklamy, polecam kontakt z nimi: https://blackdale.eu/ Mogą postawić stronę ale i zająć się reklamą.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024