Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Witam serdecznie,jestem tu nowa,ale potrzebuję wsparcia i chyba po prostu wyżalenia się.Od dwóch lat nie mieszkam z mężem.Przyczyną rozstania były jego wielokrotne zdrady,jego ostatni z zamężną kobietą trwał prawie 4 lata.Kiedy się o tym dowiedziałam,powiedziałam dość.Wyprowadziłam się z dziećmi z domu,wynajęłam mieszkanie.Mąż o nas nie walczył,nigdy tak naprawdę nie wykazał skruchy.Jednak momentami nadal żyliśmy jak małżeństwo,tyle,że na odległość.Byly np.wspólne wyjścia na imprezy,do rodziny.Bardzo go kochałam i mimo,że zranił mnie niesamowicie nie umiałam tak po prostu zamknąć tego rozdziału.Mężowi było to na rękę,miał żonę a jednocześnie mógł prowadzić życie singla.Jakiś czas temu podjęliśmy wspolnie decyzję o rozwodzie.Chcę zacząć normalnie żyć,spokojnie,bez ciągłych nerwów.Kupiłam własne mieszkanie,a od miesiąca jestem w związku z cudownym mężczyzną,przy ktorym czuję się jak prawdziwa kobieta,który dba o mnie na każdym kroku.Dopiero ten zwiazek pokazał mi,jak powinny wyglądać relacje między kochającymi się ludźmi.Rozwód jest w toku,prawnik opłacony.I tu dochodzimy do sedna problemu,mimo tego wszystkiego odczuwam niepokój,szkoda mi tego małżeństwa,ktore zaraz definitywnie sie skończy.Wiem,ze to irracjonalne,bo mąż mnie zranił,sprowadził moją godność do parteru,nie szanował mnie.Nie chcę być z tym człowiekiem,obecny partner to czlowiek, z ktorym chcę spędzić resztę życia.Czy te uczucia,żal,niepewność są normalne?Czy to ze mną jest coś nie tak?Jak sobie z tym poradzić.Terapia?Sama nie wiem.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Dla większości osób, rozwód jest traumatycznym przeżyciem, zamykasz jakiś rozdział swojego życia. Uważam, że Twoje rozterki i refleksje są zupełnie naturalne. Kiedyś połączyła Was miłość, spędziliście razem ileś tam lat, macie dzieci. Mam nadzieję, że gdy formalnie przestaniesz już być jego żoną, poczujesz ulgę. Nie myśl jednak kategoriami, że "szkoda tego małżeństwa", bo akurat nie szkoda, że odeszłaś, szkoda, że Twój już prawie były mąż okazał się takim dupkiem. Nie idealizuj go i nie żałuj rozstania. Powodzenia.

3

Odp: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia
corny1000 napisał/a:

szkoda mi tego małżeństwa,ktore zaraz definitywnie sie skończy.
...
Nie chcę być z tym człowiekiem,obecny partner to czlowiek, z ktorym chcę spędzić resztę życia.
...
Czy te uczucia,żal,niepewność są normalne?

To małżeństwo skończyło się jakiś czas temu.  Teraz to tylko formalne potwierdzenie.  Papierek.

Masz dobrego partnera z którym chcesz spędzić resztę życia - ciesz się, że jesteś kochana i że kochasz.

Czy uczucia żalu i niepewności są normalne?  Wiadomo, że tak. Każdy czuje żal jak kończy się coś co było miłe albo trwało w naszym życiu długi okres czasu. Jako dziecko płakało się nawet jak dwutygodniowa kolonia się kończyła wink
Niepewność spróbuj zamienić na ekscytację tymi wszystkimi wspaniałymi chwilami, które masz szansę przeżyć z nowym partnerem.

4 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-12-13 19:04:23)

Odp: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Musisz przeżyć żałobę.. wg mnie po rozwodzie długoletniego związku z dziećmi jest ona nie mniej trudna niż po śmierci..
I jeszcze jest  dziwnie, bo "nieboszczyk" sorry za to słowo- kręci się gdzieś obok- symulując normalny związek. To jest problem .. Postaraj się odizolować od niego- niech ma kontakt z dziećmi, ale nie z Tobą teraz .. Skup się na nowym związku..jak już jest. smile

Odp: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Kupiłaś mieszkanie przed uzyskaniem rozwodu ???
A mieliście rozdzielność majątkową?? Nie??
To mogą być kłopoty.....

6

Odp: Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Dziękuję za słowa otuchy.Na początku nie potrafiłam się z tym wszystkim pogodzić,niestety dałam sie wmanewrować w odgrywanie szczęśliwej rodzinki na zewnątrz co przedłużyło proces rozstania i dodatkowo wprowadzało zamęt w moim życiu.A dzieciom dawało nadzieję.Co do mieszkania,prawnik już mi uświadomił jaki ogromny błąd zrobiłam.Teraz moje mieszkanie wchodzi w skład majątku do podziału.Czeka mnie w związku z tym jeszcze wiele problemów.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozwód,rozterki.Potrzebuję wsparcia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024