Atopowe zapalenie skóry u dziecka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-04-01 10:38:42

Konczita
Wkręcam się coraz bardziej

Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Dziewczyny są wśród Was mamy dzieci cierpiących na AZS? (atopowe zapalenie skóry)
Szukałam na forum, ale nie znalazłam takiego tematu, a szukam osób, które wiedzą na ten temat trochę więcej ode mnie... Ja dopiero zaczynam się zmagać z tą przypadłością.

#2 2010-04-01 21:25:49

fragma26
Wróżka Bajuszka

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Tak ja akurat mam synka który na to choruje albo raczej chorował bo już nie ma takich zmian na buzi jak a początku . Najlepsza metoda na pozbycie się tej paskudnej choroby to nic innego jak oczyszczanie organizmu z toksyn ,a nie ma nic lepszego jak wypocenie się w czasie infekcji i to daje zdrowe , dzięki temu mój synek ma teraz piękną skórę . To nie tylko zasługa tego oczyszczania ale także zmiana diety na bezglutenową i bez mleczną a do tego picie mikstury oczyszczającej organizm.Poczytaj sobie o tym na tej stronce bo ja to stosuję wraz z synkiem i jesteśmy zdrowi:  http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
To nie jest ściema !!!Poza tym trzeba kąpać malucha w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i to nawilży mu skórę a smaruj go maścią ochronną z witaminą A lub Aloesem rozcieńczonym z wodą .

Ostatnio edytowany przez fragma26 (2010-04-01 21:26:20)

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#3 2010-04-02 09:42:34

Konczita

hmm... no ciekawa ta mikstura... w wolnej chwili poczytam o tym więcej.
o tym, że trzeba pielęgnować i natłuszczać skórę to wiem, my akurat na to stosujemy Atopiclair w emulsji i sprawdza się bardzo dobrze. Tak jak pisałam - zaczynamy dopiero walkę, ale przerażają mnie opinie na forach, że tak trudno to zwalczyć. W sumie to mi póki co trudno to uwierzyć bo po tej emulsji wszystko ładnie znika i jestem aż zdziwiona, że moje doświadczenia nie pokrywają się z tym co czytam w Internecie... Czy któraś z was również poradziła sobie tak szybko z tą chorobą?

#4 2010-04-14 14:37:49

muse

fragma26 napisał:

To nie tylko zasługa tego oczyszczania ale także zmiana diety na bezglutenową i bez mleczną a do tego picie mikstury oczyszczającej organizm.

Na mój gust to zmiana diety spowodowała poprawę stanu skóry u Twojego dziecka. Bo tego rodzaju zmiany mają też tło alergiczne. Pojenie dziecka jakimiś miksturami oczyszczającymi przypomina mi eksperymentowanie. Skuteczność tego rodzaju mikstur tez jest dość wątpliwa... Sama piłam kiedyś np. Onyxa z Alveo, czy sok Noni i szczerze mówiąc mam wrażenie że dałam się naciągnąć na kilkaset złotych.

fragma26 napisał:

Poza tym trzeba kąpać malucha w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i to nawilży mu skórę a smaruj go maścią ochronną z witaminą A lub Aloesem rozcieńczonym z wodą .

Konczita, i takich rad się trzymaj! Te zabiegi złagodzą objawy u atopika. Ale w ostrzejszych stanach takie domowe sposoby nie wystarczą. Ta emulsja którą stosujesz- co to dokładnie jest?

#5 2010-04-15 09:25:29

Konczita

Wg ulotki - jest niesterydowa i leczy objawy - świąd, pieczenie, ból, no i pielęgnuje skórę - lepiej niż oliwka, bo skład ma dopasowany właśnie pod AZS i kilka innych skórnych chorób. My mamy emulsję, ale wiem, że jest jeszcze krem i chyba go dokupię do kompletu, tak na wszelki wypadek...

#6 2010-05-13 21:00:06

muse

I jak tam postępy? Atopiclair się sprawdza? Nie ma sterydów, ale czy ma np. w składzie emolienty?

#7 2010-05-17 09:43:49

Konczita

Sprawdza się doskonale smile Strasznie się cieszę, że udało nam się tak szybko trafić na środek, który faktycznie pomaga - z tego co czytałam wiele osób przechodziło przez całą aptekę :>
Emolienty posiada smile

#8 2010-05-19 21:10:03

muse

A skoro Atopiclair nie ma sterydów to można go stosować przy bardziej uciążliwych objawach, czy jednak trzeba sięgać po środki sterydowe?
I jakie emolienty dokładnie posiada? Bo jednak odbudowa naturalnej warstwy lipidowej jest wg mnie tak samo ważne, jak np. branie dobrych bakterii przez cały okres stosowania antybiotyków.

#9 2010-05-20 16:24:51

Konczita

muse jeśli o emolienty chodzi to jest to masło shea.
a co do braku sterydów - ciężko mi porównywać stan mojego dziecka z innymi przypadkami, bo z żadnym innym się nie zetknęłam bezpośrednio. Niemniej u nas Atopiclair pomógł bardzo ładnie - myślę, że to sprawa dość indywidualna, ale spróbować nie zaszkodzi.

#10 2010-05-27 14:14:46

muse

Wiem, że to też kwestia indywidualna, ale po jakim czasie stosowania Atopiclair zauważyłaś poprawę?

#11 2010-05-31 11:12:31

Konczita

praktycznie już po pierwszym smarowaniu smile z każdym następnym było coraz lepiej

#12 2010-06-02 12:11:35

muse

Ok, po pierwszym smarowaniu,ale od jak dawna smarujesz? I czy robisz to codziennie, prewencyjnie, czy dopiero, kiedy pojawią się jakieś zmiany na skórze? I ile razy dziennie?
Jeśli chodzi o sterydy... to działają szybko, ale też mogą mieć wiele skutków ubocznych. Moim zdaniem lepiej stosować coś, co działa dłuzej, nie od razu, ale na dłuższą metę jest skuteczniejszy. Ale skoro po użyciu Atopiclair prawie od razu zauważyłaś poprawę, to naprawdę dobry wynik wink

#13 2010-06-02 14:39:37

Konczita

od niedawna... hmm, ja wiem? może z 1,5 miesiąca temu zastosowaliśmy po raz pierwszy.
Na początku smarowaliśmy 3 razy dziennie, a teraz jak już ślady zniknęły to raz dziennie, tak profilaktycznie. Jeśli się (tfu, ftu!) coś znowu pojawi pewnie wrócimy do częstszego smarowania, ale póki co nie ma potrzeby.
A co do sterydów to zgadzam się w zupełności...

#14 2010-08-31 14:43:25

dominika25
Netbabeczka

witam mamy dzieci z azs.od dzis mam ten sam problem nie wiem  co mu dawać jeść?pediatra zakazał całkowicie nabiał ręce opadają pomocy!na twarz zapisał jakieś maści mam nadzieje ze pomogą.A mam jeszcze jedno pytanie czy jak syn ma AZS to mogę trzymać psa w domu czy mam sie go pozbyć

Ostatnio edytowany przez dominika25 (2010-08-31 14:45:26)

#15 2010-12-02 12:43:11

kisses

Non niestety, ale to bardzo uciążliwe schorzenie. Ja bym na twoim miejscu poszła z dzieckiem do takiego lekarza, który ułoży cała terapię. Dieta powinna być odpowiednio dobrana, jeżeli coś będzie zabronione, to nie można tego jeść pod żadnym pozorem - wyrzeczenia sa nieuniknione.

#16 2010-12-03 11:23:18

maiko1
Tajemnicza Lady

z AZS jest jak z loterią. jedni wyrastają z azs a innym zostaje na całe życie( np. mi -_-) najważniejsze żeby nie używać maści ze sterydami!!!tylko jeśli jest już naprawdę baaardzo źle. i nie wierz tam w żadne mikstury. dieta, smarowanie i do przodu. z azs żyje się normalnie tlyko trochę bardziej swędzi.polecam forum www.atopowe-zapalenie.pl  .Znajdziesz tam wiele dobrych rad, opinii o lekarzach, maściach kremach , dietach itp.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

#17 2011-02-14 15:12:45

hudson
O krok od uzależnienia

Ja mam 2,5 letną córkę chorą na AZS. Przy odpowiedniej pielęgnacji choroba jest znośna. Najważniejsze są emolienty: ja polecam Balenum oraz Oillan, a odradzam Oillaum. Choc to sprawa indywidualna.
Skutecze też są kąpiele w Zabłockiej soli bądź solance Termalnej ok 2 razy w tygodniu. Po kilku tygodniach taka kuracja przynosi rezultaty, mniej swędzi i skóra wygląda na bardziej zdrową.
W momentach gdy pojawaaiają się czerwone swędzoce plamy polecam Elidel, maść bezsterydowa, ok 80zł. Po kilku dniach plamy znikają.

#18 2011-02-17 17:04:35

Andzia__G
Na razie czysta sympatia

Moja córka po narodzinach miała tak suchą skórę że wyglądała jak ryba z łuską. Próbowałam różnych produktów: Oillan, Emolium itp. Nic nie pomagało a emulsje do kąpieli zużywały się w bardzo szybkim tempie. Zbawieniem okazały się kosmetyki firmy Eucerin z kwasami omega. Może nie uwierzycie ale już po trzech dniach skóra mojej córki nareszcie wyglądała tak jak powinna, była gładka i mięciutka. Teraz używam kosmetyków z serii Atoperl Baby i jest ok. Niestety jeżeli pofolgujemy z jedzeniem to wysypkę muszę posmarować maścią Triderm ale wystarczy użyć jej raz lub dwa i wysypka znika.

#19 2011-04-04 11:54:45

agula8
Do zakochania jeden krok

witam, moja córka w wieku 3 tygodni zaczęła miec silne kolki i śluz w kupie przeszłam wtedy na dietę bezmleczną i obajwy mineły, a cała alergia zanikła koło 1,5 roku. Moje drugie dziecko tez zapewne będzie alergikiem bo ja sama(oraz kilka osób w rodzienie)też mam alergię. Najwazniejsza jest eliminacja alergenu-u nas pomogło, choć wiem że nie zawsze da się "wykryć". Moja bratowa dawała sowjej córeczce przy wysypkach Latopic, smarowała kremem oilatum i kąpała w płynie oilatum. Z resztą ja tez kąpałam córkę w oilatum do 3 m-ca, ale to z wygody-bo nie trzeba było dodatkowo namydlac tylko wlewa się do wody. Wiem że trzeba uważać na maści sterydowe-bo choć przynoszą dobre efekty mają wiele skutków ubocznych-sama walczyłam kiedyś z trądzikiem po-sterydowym przez kilka miesięcy. Acha-czasem zerkam na stronę www.atopowe-zapalnie.pl-tam są doświadczeni atopicy:)

#20 2011-04-06 13:28:02

katarrzyna
Zaglądam tu coraz częściej

Niestety AZS jest tak paskudną chorobą, że nie zawsze musi być powiązana z alergią pokarmową i alergią w ogóle. Poza tym nigdy nie możemy być pewni, że kiedyś da się ją zwalczyć i znajdziemy się w gronie szczęśliwców, których dzieci wyzdrowieją.

Ja ze starszą córeczką nie miałam żadnych problemów ze skórą,natomiast mój synek już od drugiego miesiąca ma takie przesuszone i zaczerwienione zmiany głównie na rączkach i nóżkach. Lekarka powiedziałą nam,że to może AZS, ale jeszcze nie jest pewna. Dieta eliminacyjna niewiele tutaj wyjaśniła i nie pojawiła się poprawa po usunięciu chociażby mleka z mojej diety, więc to nie to. Zostaje nam głównie leczenie objawowe, czyli smarowanie różnymi kremami i kąpanie w emolientach. W tak krótkim czasie przerobiliśmy już kilka marek Oilatum Oilan Emollium i jeszcze coś na A, ale nie pamiętam. Dermatolog polecił mi ostatni zastosować serię kosmetyki a-dermy. Podobno są bardzo delikatne i nie uczulają dodatkowo i tak już chorej skóry. Czy ktoś z Was stosował już coś z a-dermy?

#21 2011-04-30 17:12:49

hanybany
O krok od uzależnienia

Tak! Ja jestem zadowoloną użytkowniczką produktów tej marki. Kup, nie zastanawiaj się smile Ze wszystkich rzeczy, które przerabiałam, dermokosmetyki a-dermy przyniosły zdecydowanie najlepsze rezultaty. Przed ich kupnem przekopałam cały internet i opinie znajomych, więc uwierz mi, że będzie to bardzo dobry wybór

#22 2011-05-09 21:39:14

katarrzyna

No cóż, już sama zdążyłam się przekonać, że są niezłe, bo dostałam sporo próbek w aptece. Płyn do kąpieli i krem to strzał w dziesiątkę. Poza tym zaczęłam też zaglądać na strony typowe dla atopików (super stronka o dzieciach z azs http://czsdziecka.pl/ ), żeby jak najwięcej dowiedzieć się o pielęgnacji maluchów z azs. Nie wiedziałam do tej pory tylu rzeczy, których właściwie powinnam się dowiedzieć u lekarza, że aż strach pomyśleć. Czemu tak jest, że lekarze nie dbają o to, żeby rodziców odpowiednio poinformować z czym tak naprawdę mają do czynienia?

#23 2011-05-10 23:55:00

hanybany
O krok od uzależnienia

też ostatnio posiłkuję się tą stroną wink a czy nie informują z czym mamy do czynienia to może bym nie powiedziała, większy zarzut mam o to, że nie mówią o wszystkich opcjach leczenia tego paskudztwa, zamykając się zwykle na inwazyjne sterydy, a przecież jest tyle innych sposobów...

#24 2011-05-14 11:19:40

katarrzyna

Mówiąc, że nie informują nas o tym, z czym mamy do czynienia miałam na myśli, że nie przedstawiają wszystkich aspektów choroby, które później dla rodzica są niespodzianką i człowiek nie wie, jak sobie z wieloma rzeczami później radzić.
Cieszę się, że chociaż w internecie można znaleźć takie strony, gdzie specjaliści są w stanie wszystko dokładniej omówić i przybliżyć problem. Jest to pomocne szczególnie dla rodziców, którzy właśnie dowiedzieli się, że ich dziecko jest chore i zmagają się z jednej strony z lękiem i obawami i natłokiem wszelkich emocji a z drugiej z natłokiem informacji, które niestety od razu ciężko jest przyswoić. Potem człowiek uczy się radzić sobie z chorobą, ale początki są ciężkie.

#25 2011-07-07 21:41:37

Haloo321
Niewinne początki

A korzystała jakaś z was może z Restoraderm'u? Słyszałam wiele dobrego o tym kremie i synkowi mojej znajomej pomógł na atapową skórę.

#26 2011-09-29 18:31:44

damianka123
Zbanowany

Restoraderm To bardzo dobry produkt smile Bez wątpienia mogę go polecić. Mojemu małemu bardzo pomógł smile

#27 2011-11-10 11:26:50

SzalonaJa
Zbanowany

rzeczywiście atopowe zapalenie skóry jest bardzo uciazliwa chorobą i trzeba bardzo uważać, na to co dziecko je w czym pierze się ubrania, musi być w domu bardzo czysto , także jest to też absorbujące dla rodzica, ale wyczytałam ostatnio  Link usunięty z powodu naruszenia regulaminu., że jest taki nowy lek latopic się nazywa i to jest jakiś probiotyk, który pomaga leczyć to schorzenie od środka i trzeba podobno zastosować 3 miesięczna kurację i objawy znacznie sie zmniejszają

moderatorka apoteoza

#28 2012-01-12 11:49:23

Stylish
Zbanowany

strasznie dużo się mówi ostatnio o ty atopowym zapaleniu skóry w ogóle teraz bardzo wiele pojawiło się raportów na ten temat i znalazłam jeden z nich, http://dziecko.poradnik-zdrowia.pl/arty … 30146.html także myślę, że przyda się to rodzicom, którzy maja taki problem z dzieckiem

Ostatnio edytowany przez Stylish (2012-01-12 11:49:56)

#29 2012-01-22 14:52:38

damianka123
Zbanowany

Pisałam już tutaj o tym na forum, ale bardzo dobrym środkiem na AZS jest restooraderm. Stosunkowo świeży środek na naszym rynku.

#30 2012-01-22 17:28:30

Puenta
O krok od uzależnienia

Ja moje dziecko wyleczyłam z AZS w taki oto sposób:
-do smarowania ciałka 2 razy dziennie maść robiona w aptece na receptę, jest to maść cholesterolowa 150g na 50g wody (kosztuje 10zł)
-kąpiele w krochmalu jak również w siemieniu lnianym (wcześniej oczywiście ugotowanym) warto spróbować na pewno nie zaszkodzi
-kosmetyki do kąpania z serii SVR TOPIALYSE SENSITIVE, nam idealnie pomogły a przetestowałam naprawdę wiele
Zawsze stronie od wszelkich maści sterydowych ( choć czasem musiałam użyć), bo oczywiście pomagają ale na krótki okres i trzeba je w kółko stosować uwzględniając oczywiście przerwy.
Wszystko zależy od stopnia AZS, są bardzo ciężkie przypadki gdzie trzeba również ściśle trzymać się diety a najlepiej zrobić testy

Co mogę jeszcze polecić... bardzo dobrego specjalistę alergologa z Warszawy dr n. med. Agnieszka Krauze, przyjmuje państwowo na Działdowskiej w szpitalu jak również prywatnie w lecznicy PROSEN. Ciężko się do niej dostać ale naprawdę warto, bo nie dość, że ma wręcz idealne podejście do dziecka to jeszcze bardzo szeroką wiedzę na ten temat.

Pozdrawiam

„Normalna kobieta boi się myszy, pająków i zmarszczek. Normalne kobiety boją się też duchów. Nigdy nie twierdziłam, że jestem normalna.”

#31 2012-02-01 02:22:34

Kyntia
Przyjaciółka Forum

A my z synkiem chyba dopiero rozpoczynamy walkę z azs...chyba bo zauwazylam objawy - tak mi sie wydawało jak miał pół roku....
nic niby nie znaczące,bezbarwne plamki, szorstkie pod palcami na klatce piersiowej.
2 miesiące pozniej zmiany zawędrowały az na plecki, do posladków, po raz 3 usłyszałam od pediatry że pewnie za duzo jogurtów daję to nic takiego.
Miesiąc temu - syn ma ponad rok wyskoczyło mu na nózki, też nie widać było tych zmian, ale pod palcami - papier ścierny, 2 tyg, temu w zgięciu kolana - czerwone rozlane krosty jakby go kto pokrzywą bił, tydzien temu na buzi, plamy są czerwone rozlane, z dodatkiem pomaranczowego, pod swiatlo wyglada - zlane jakby go coś poparzyło, Mały drapie się po buzi do krwi....

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

#32 2012-03-02 00:48:14

annqq
Powoli się zadomawiam

ja polecam kąpiele z solami nony z morza martwego albo maseczka iłowa. podobno rewelacja.

#33 2012-04-24 09:54:01

PreMediCare
Niewinne początki

Szanowni Państwo,

Ostatnio edytowany przez PreMediCare (2012-04-24 09:54:21)

#34 2012-05-29 16:55:22

magdalena123x
Dobry Duszek Forum

Ni należy "testować" na swoich dzieciach różnych leków, o których przeczytacie na forum. Można czasem zaszkodzić. Ja radzę konsultować wszystko ze specjalistami w danej dziedzinie.

#35 2012-10-24 11:01:33

kasica315
Niewinne początki

Do tej pory dla mojej córeczki kupowałam emolium ale niestety nie pomagało. Ale odkąd kupiłam cetaphil restoraderm zalecony przez dermatologa jest o wiele lepiej, skóra mniej sie łuszczy i jest nawilżona. smile

#36 2013-11-26 11:58:53

iszbina

Kremy są jak najbardziej wskazane, leków należy raczej unikać, ba! tutaj piszą wprost, że azs nie leczy się farmakologicznie: http://atopowezapalenieskory.com/azs_u_dzieci.php

#37 Wczoraj 15:38:18

beatab02
Niewinne początki

Leki czasami wprost szkodzą. Należy ich unikać jak tylko jest to możliwe zwłaszcza u małych dzieci. Ja dla mojego synka atopika stosuję tylko naturalne kremy z ektoiną. Innych nie będę już stosować. Na skórę dziecka najlepiej działają naturalne kremy o intensywnym działaniu nawilżającym i odbudowującym.

Stopka forum