Mąż alkoholik - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Mąż alkoholik

Witam. Jesteśmy małżeństwem od 8 lat. Mamy 3 dzieci. Mąż już od kilku lat pije codziennie. Raz mniej raz więcej. Między czasie przeszedł załamanie. Leczył się psychiatrycznie. Niestety nic to mu nie dało do myślenia. Najbardziej cierpią na tym dzieci. Muszą słuchać jego gadania. Obraża mnie maje rodzeństwo, rodziców i w ogóle. Już mam tego dość. Non stop ma jakieś chore myśli. Nie mam już siły walczyć z jego nałogiem. Nie wiem co robić. Mieszkamy od 3 lat we własnym domu. Już kilkakrotnie wyganiał mnie z niego. A ja już wiele razy miałam myśli żeby uciec z domu. Ale nie mam dokąd! Duszę się już. Nie mam oracy. Zajmuje się dziećmi. Nawet nie mam komu wygadać się. Co zrobić by on przestał pić!

Zobacz podobne tematy :
Odp: Mąż alkoholik

Facet, z którym się obecnie spotykam jest niepijącym alkoholikiem. Było swojego czasu tak źle, że miał padaczki alkoholowe, wywalali go z niemal każdej pracy itd. Był na czterech terapiach. Nie pije od 3 lat. Mówi (a są to doświadczenia jego jak i innych z terapii, którzy postanowili z tym nałogiem walczyć), że alkoholikowi nie wolno wiecznie próbować pomóc, rozmawiać i wyciągać ręki. Musi spaść na samo dno. Może się wtedy odbije, a może nie - zależy, czy wybierze życie, czy alkohol. Dopóki jest ktoś, kto znosi jego zachowanie i jest przy nim, tym on nie przestanie. Dlatego jeśli nie ma możliwości, by wywalić go z domu, to należy odejść - na początku wiadomo, mieszkać po rodzinie, znajomych (wiem, że z trójką dzieci to może być problem), ale stawać na nogi. Pomóc to mu możesz dopiero wtedy, kiedy sam się ogarnie (np. "mój" zaczął na serio z tym walczyć, gdy go wieloletnia dziewczyna wywaliła z domu, on nie miał pracy, nagle nie miał w ogóle niczego).

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024