samotna mama w ciąży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » samotna mama w ciąży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: samotna mama w ciąży

Hej, to mój pierwszy wpis na tym forum.
Jestem Magda, mam 22 lata (mój ex 26) i jestem w 6 miesiącu ciąży. Byłam ze swoim partnerem 3 i pół roku. Mieszkaliśmy razem w Warszawie ale się rozstaliśmy i wróciłam do siebie na Pomorze. Po tygodniu czasu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i oboje stwierdziliśmy, że dajemy sobie szansę. On przyjeżdżał do mnie na dwa tygodnie, potem ja do niego i tak 3 razy. Cieszyliśmy się, że urodzi się dziecko bo to dużo u nas zmieni. Wcześniej dużo się kłóciliśmy ale oboje stwierdziliśmy, że to dla nas nowa szansa, że to dla nas nowe życie. Jak u niego byłam to ogarnął łóżeczko, chciał mi kupić pierścionek ale powiedziałam 'nie, przydadzą sie pieniądze na inne rzeczy'. Jak wyjeżdżałam wszystko było ok, umawialiśmy się na następny przyjazd. Po tygodniu on do mnie dzwoni mówiąc, że nie chce ze mną być i będzie mi pomagał ale jako ojciec dziecka. Załamałam się, wylądowałam w szpitalu, byłam tydzien pod opieką psychologa i psychiatry.  Rozmawiając ze mną mówił, że nie zostawił mnie w 5 miesiącu ciąży tylko wcześniej jak jeszcze nie wiedział, że jestem w ciąży. Potem mówił, że czas pokaże a potem, że nie będziemy razem. Teraz jestem właśnie w 6 miesiącu ciąży zagrożonej a on się czasem pyta jak dziecko ale ja nie odpisuje z tego względu, że jak mam z nim kontakt to mam wrażenie, że się o nas martwi. Nawet mu napisałam, że się za nim stęskniłam a ten nic. Nie wiem jaką postawę mam przyjąć, tym bardziej, że chciałabym aby między nami się ułożyło. Nie wiem czy odpisywać, czy dać sobie spokój, czy napisać dopiero chwilę przed porodem. Chciałabym aby wszystko się ułożyło, ale zastanawiam się też czy on w ogóle przyjedzie zobaczyć dziecko. Bardzo go kocham i jak przyjdzie moment, że on przyjedzie zobaczyć mnie i bobasa u mnie w domu to po prostu się rozryczę i będę chciała się do niego przytulić. Jak mam się zachowywać bo mam mętlik w głowie taki, że sobie nie wyobrażacie. Śni mi się po nocach właśnie to, jak on wchodzi do mojego pokoju a ja trzymam na rękach naszą córkę.. ale nie wiem jak będę miała wtedy zareagować.
Mieć z nim kontakt, jaką obrać postawę? Bardzo za nim tęsknie i bardzo go kocham i chciałabym z nim stworzyć rodzinę. Próbuję myśleć o czym innym ale jest mi cholernie ciężko. Rodzę w grudniu, boję się swojej reakcji na jego przyjazd. Nadal robię sobie nadzieję i liczę na to, że jak zobaczy mnie z naszą małą córeczkę to po prostu pęknie mu serce i zrozumie co zrobił.
A co ja mam robić? Przepraszam za chaos w poście ale jestem cała w nerwach sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: samotna mama w ciąży

Nic nie mozesz zrobić. Przykro mi, ale nie zmusisz go do bycia z Tobą.
Poza tym odpowiedz sobie, czy chciałabyś być w takim wyproszonym związku? Wiedząc, że partner jest z Tobą tylko dla dziecka?

Dał Wam szansę. Nistety stwierdził, że nie chce być z Tobą.

3

Odp: samotna mama w ciąży

Jestem w trochę podobnej sytuacji.
Wydaje się, że Twój partner próbował być z Tobą z uwagi na ciążę i dziecko, ale doszedł do wniosku, że źle mu w tej sytuacji i nie chce udawać, że łączy go z Tobą cokolwiek poza dzieckiem. Na plus dla niego, że jest szczery i nie odwraca się od swojego dziecka i jego matki.
Uważam, że powinnaś się pogodzić z tym, że on Ciebie nie kocha i nie chce jako swoją partnerkę oraz docenić to, że troszczy się o dziecko. Nie skąp mu informacji o przebiegu ciąży i dziecku, bo on też może to zaakceptować i kiedyś będziesz miała pretensje sama do siebie, że nie chcąc się narzucać ograniczył swoje zainteresowanie swoim dzieckiem do płacenia alimentów.

4

Odp: samotna mama w ciąży

No cóż, On jest i będzie ojcem dziecka. Ułóż tą stronę formalnie i prawidłowo.
A Wasz związek ? Wymaga dojrzałego podejścia i spokoju w możliwym porozumieniu, ostrożnie i powoli.
Im więcej w Tobie spokoju bedzie tym lepiej, dla dziecka, dla Ciebie, dla ewentualnego związku...

5

Odp: samotna mama w ciąży

Właśnie powinnaś mieć z nim stały kontakt a nie go zrywać. Opowiadaj mu na bieżąco o ciąży o dziecku o sobie, jak się czujesz. Niech żyje Twoim życiem i emocjonalnie przywiązuje się do dziecka, niech czuje się za Was odpowiedzialny. Jeśli urwiesz z nim kontakt to zainteresuje się może samym porodem i potem koniec, radź sobie sama skoro do tej pory sobie radziłaś. Więc angażuj go we wszystkie swoje sprawy i problemy. Dzwoń, żal się, płacz i traktuj go jak chłopaka i ojca Waszego dziecka. Tylko nie mów o swoich uczuciach. Niech myśli, że ten kontakt to tylko dlatego że jest ojcem . Może się ułoży. A na pewno nie ułoży mu się z kimś innym jak będzie miał ciągle na karku byłą dziewczynę i dziecko.

6

Odp: samotna mama w ciąży
justa_pl napisał/a:

A na pewno nie ułoży mu się z kimś innym jak będzie miał ciągle na karku byłą dziewczynę i dziecko.

Albo to sarkazm, albo nieograniczona jest zawiść niewieścia.

7

Odp: samotna mama w ciąży

Ani jedno ani drugie. Jest takie coś jak : ponoszenie konsekwencji swoich czynów. Nie widzę powodów aby konsekwencję poczęcia a następnie wychowania dziecka  miała ponosić tylko kobieta. Fajnie było się zabawiać? A jak dziecko w drodze to koniec związku? Dalej kawaler do wzięcia? Autorka jak się uniesie dumą to tylko tyle osiągnie, że samotnie będzie wychowywać ich wspólne dziecko i będzie zdana na samą siebie a on się będzie świetnie bawił. Taka jest niestety okrutna prawda.

8

Odp: samotna mama w ciąży
justa_pl napisał/a:

Ani jedno ani drugie. Jest takie coś jak : ponoszenie konsekwencji swoich czynów. Nie widzę powodów aby konsekwencję poczęcia a następnie wychowania dziecka  miała ponosić tylko kobieta. Fajnie było się zabawiać? A jak dziecko w drodze to koniec związku? Dalej kawaler do wzięcia? Autorka jak się uniesie dumą to tylko tyle osiągnie, że samotnie będzie wychowywać ich wspólne dziecko i będzie zdana na samą siebie a on się będzie świetnie bawił. Taka jest niestety okrutna prawda.

Autorka rozstała się z partnerem zanim dowiedziała się o ciąży. Potem zeszli się już tylko z powodu ciąży, ale jak się okazuje przyszłe wspólne dziecko to za mało, żeby scalić związek.

9

Odp: samotna mama w ciąży
MagdaLena1111 napisał/a:
justa_pl napisał/a:

Ani jedno ani drugie. Jest takie coś jak : ponoszenie konsekwencji swoich czynów. Nie widzę powodów aby konsekwencję poczęcia a następnie wychowania dziecka  miała ponosić tylko kobieta. Fajnie było się zabawiać? A jak dziecko w drodze to koniec związku? Dalej kawaler do wzięcia? Autorka jak się uniesie dumą to tylko tyle osiągnie, że samotnie będzie wychowywać ich wspólne dziecko i będzie zdana na samą siebie a on się będzie świetnie bawił. Taka jest niestety okrutna prawda.

Autorka rozstała się z partnerem zanim dowiedziała się o ciąży. Potem zeszli się już tylko z powodu ciąży, ale jak się okazuje przyszłe wspólne dziecko to za mało, żeby scalić związek.

Dokładnie. I o ile ojciec powinien uczestniczyć w wychowaniu, opiece oraz kosztach, o tyle ma pełne prawo związać się z kimś innym, autorka też.

10

Odp: samotna mama w ciąży

To smutne co Ciebie spotkało, jednak nie załamuj się bo masz dla kogo żyć. Skup się na dziecku i sobie a resztą się nie przejmuj. Twój były powinien płacić alimenty na dziecko dlatego ważne jest utrzymywanie z nim kontaktu choćby ze względu na to. Napewno kogoś znajdziesz i będziesz szczęśliwa. Nie bój się, badź pogodna, nie rób scenek z płaczem i wymuszaniem czegokolwiek na nim bo to może pogorszyć sprawę. Zachowaj się spokojnie i z klasą. Pozdrawiam.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » samotna mama w ciąży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024