Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Robiłam badania z krwi i tam TSH wyszło w normie,w takim wypadku jest sens robic usg na tarczyce? ciagle czuje ,zmeczenie,mam niska samoocene,ciagle jestem apatyczna,czesto czuje sie ospała,bez zycia,a nic nie robie co by mnie zmęczyło..Prosze o odpowiedź osób które mogą coś wiedzieć na ten temat. Jest sens iść w ogóle do endykronologa?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

poza tsh warto zrobić ft3 i ft4.
Bo rozumiem, że podstawowe badania zrobiłaś? Morfologia, mocz, cukier itd.

Norma na tsh jest duża, za duża czasami. Ja mam w niby w normie, a leki biorę, bo i tak jest za wysoko.

3

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

W tym wypadku,warto pójść do endykronologa??

Lady Loka napisał/a:

poza tsh warto zrobić ft3 i ft4.
Bo rozumiem, że podstawowe badania zrobiłaś? Morfologia, mocz, cukier itd.

Norma na tsh jest duża, za duża czasami. Ja mam w niby w normie, a leki biorę, bo i tak jest za wysoko.

4

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Skoro masz niską samoocenę, zacznij pracę nad sobą, żeby ją podwyższyć. Bo jak czujesz się sama ze sobą źle, to Twoje ciało zaczyna się bronić. Choroby ciała często mają początek właśnie w głowie (w sensie w psychice).  Moim skromnym zdaniem, branie leków, które powodują rozleniwienie organizmu do produkcji naturalnego hormonu, dostarczając go z zewnatrz, należy naprawdę do ostateczności. A panowie doktorowie przepisują to jakby to była woda i jeszcze straszą. Ale przemysł doktorowo-farmaceutyczny to temat kontrowersyjny więc zostawiam go.  To co musisz zrobić koniecznie to praca nad zwiększaniem samooceny, w necie znajdziesz mnóstwo porad na ten temat, tu na forum też są metody wink  ,,nie robię nic co by mnie zmęczyło'' - to niedobrze, bo człowiek to istota stworzona do ruchu, więc należałoby pomyśleć o jakimś wysiłku fizycznym..

5

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Oczywiście big_smile
samoocena na pewno naprawi średnio pracującą tarczycę.
Że też ja o tym nie wiedziałam, jak diagnozowałam guza przysadki. Przecież wystarczyłby sport:)

6

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Dziwne w takim razie, dlaczego twoim pierwszym postem tutaj nie było ostrzeżenie autorki, żeby koniecznie zrobiła inne badania, bo może to być powiazane z guzem przysadki.  Mam wrazenie, ze w innym watku juz mialas do mnie jakieś wąty

7

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Autorko, tak, warto pójść do endorynologa i zrobić usg.

8

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

a widziałaś mój pierwszy post tutaj czy też ograniczyłaś się do przeczytania tematu? smile

Gdyby Autorka odpisała, jakie badania poza tsh ma zrobione to bym doradziła coś więcej. Ale nie odpisała.

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Odpowiadając na pytanie w temacie, tak. Ja miałam wszystkie wyniki w normie, a miałam gruczolaka.
I idąc za Loką zapytam, czy zrobiłaś pozostałe badania?

10

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

tsh, ft3, ft4, anty-TPO.
czasem przy hashi tsh gra, a przeciwciała są znacznie przekroczone.
ponadto warto zmierzyć kortyzol.

11

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?
sosenek napisał/a:

tsh, ft3, ft4, anty-TPO.
czasem przy hashi tsh gra, a przeciwciała są znacznie przekroczone.
ponadto warto zmierzyć kortyzol.

Ja dzisiaj robiłem badania, a w środę idę do lekarza w tym kortyzol, na pewno dam znać co i jak, a po za tym autorko, napisz jak się czujesz po zjedzeniu posiłku, bo ja właśnie ospale, czułem zmęczenie itp.  zmagam się z hipoglikemią, a to jest powiązane poniekąd z hormonami

12

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

poza tsh należy zbadać ft3 i ft4 a nawet przeciwciała tarczycowe!

13 Ostatnio edytowany przez natasza283 (2018-11-01 21:49:59)

Odp: Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

A co to są te guzki tarczycowe i ile ich może być oraz dlaczego robi się ich biopsje?

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak TSH jest ok, to jest sens robić badania i usg na tarczyce?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024