W jakim banku najkorzystniej założyć konto bankowe? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-20 23:54:31

cindy24
Mój jest ten kawałek podłogi

W jakim banku najkorzystniej założyć konto bankowe?

W jakim banku polecalibyście mi założyć konto bankowe ? Zależy mi na sprawdzonym banku. Nie chcę jakichś dziwacznych opłat ukrytych ani takiego za który by trzeba płacić .Zrobiłam oczywiście sama mały research na rynku i osobiście zastanawiam się nad mbankiem, ale może macie inne, jeszcze lepsze propozycje i doświadczenia z innymi bankami ?

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

#2 2010-03-21 09:04:59

carboczar
Net - EKSPERT

Re: W jakim banku najkorzystniej założyć konto bankowe?

Praktycznie każdy bank ma podobnie,są niewielkie różnice.nawet jeśli za coś nie płacisz,to ta oplata jest w czym innym ukryta.Bardziej mi odpowiada BGŻ i mimo wszystko PKO BP

#3 2010-03-21 09:42:14

oazuu
100% Netkobieta

dokładnie, ja polecam PKO BP, zero jakichkolwiek problemów, sporo bankomatów..
i dobrze obsługiwane konto internetowe, dla mnie to wielkie zalety smile

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#4 2010-03-21 11:34:33

a_normalna
Zbanowany

Ja mam konto w PKO BP i nie narzekam smile Wcześniej zrobiłam rozeznanie gdzie najlepiej i większosć ma właśnie tam.

#5 2010-03-21 23:05:33

dianawiech
Net - EKSPERT

Jaki bank będzie dla Ciebie najlepszy, to trochę zależy od twoich oczekiwań i od tego, co jest dla ciebie istotne. Jedni np. wolą żeby było blisko do oddziału i tu świetne będzie PKO BP, inni wolą wszystko załatwiać przez internet i tu np. może być mBank. Jeszcze dla innych będzie ważna gęsta sieć bankomatów i możliwość wypłacania z nich bez prowizji, brak opłaty za prowadzenie rachunku albo dodatkowe usługi (np. Konto na obcasach BZ WBK).
A umowę i regulamin i tak trzeba przeczytać, bo opłaty zazwyczaj nie są ukryte, tylko klienci nie czytają tabel prowizji i opłat. Oczywiście bank może zawsze zmienić tabelę prowizji, ale na to już nie mamy wpływu oprócz tego, że możemy zagłosować nogami i przenieść rachunek do innego banku.

"Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany." A. Einstein

Finanse osobiste - warsztaty

#6 2010-03-23 20:53:32

Dorka88
Wkręcam się coraz bardziej

Ja nie polecam  banku Citi Hadlowy...  9,90 opłaty co miesiac ;/ żenada

#7 2010-03-25 14:40:16

Elnett
Przyjaciółka Forum

Ja polecam BZ WBK, konto bez opłat za prowadzenie <30 lat, Konto na obcasach, łatwy dostęp do środków dzięki koncie internetowym.

#8 2010-03-28 21:10:26

dianawiech
Net - EKSPERT

Kilka rzeczy warto wziąć pod uwagę wybierając bank:
- Po pierwsze koszty korzystania z konta, czyli oprócz opłaty za konto, również np. koszty przelewów i kart.
- Po drugie liczba dostępnych za darmo bankomatów i jeśli jesteś raczej tradycjonalistką liczba oddziałów i łatwy do nich dostęp.
- Kolejna ważna rzecz, to dobre konto oszczędnościowe i kredyt odnawialny.
- Wreszcie warto sprawdzić inne usługi, jakie oferuje bank, nawet jeśli nie jesteś nimi zainteresowana teraz, to może będziesz w przyszłości. Te usługi to np. możliwość płacenia kartą w internecie, fundusze czy ubezpieczenia.

#9 2010-04-06 16:32:51

mamba
Cioteczka Dobra Rada

Elnett napisał:

Ja polecam BZ WBK, konto bez opłat za prowadzenie <30 lat,

No właśnie, interesuje mnie bardzo to konto, na stronie było napisane że zero opłat miesięcznych i generalnie same superlatywy, ale gdzieś musi być jakiś haczyk wink.

#10 2010-04-11 13:09:29

dianawiech
Net - EKSPERT

To konto oczywiście nie jest całkowicie pozbawione opłat, np. za przelew do obcego banku w oddziale BZ WBK trzeba zapłacić aż 5 zł. Ale np. w bankowości elektronicznej wszystkie przelewy są bezpłatne. Jest też kilka innych opłat za pewne szczególne czynności bankowe, raczej rzadkie, chyba  że regularnie wypłacasz pieniądze w bankomatach innych banków niż  BZ WBK (5 zł), albo sprawdzasz dostępne saldo w bankomacie (1 zł) - odsyłam do Tabeli prowizji i opłat.

Myślę, że główny "haczyk" tkwi w nazwie konta: kiedy przekroczysz 30 lat te warunki przestają obowiązywać. Bank jednak liczy zapewne, że zdążysz się do niego w międzyczasie przywiązać i nawet po ukończeniu 30-tki nie przeniesiesz rachunku gdzie indziej:-)

#11 2010-04-11 23:33:30

kati1990
Do zakochania jeden krok

mam konto w WBK, założyłam je bo pisło że zero opłat, przysłali mi karte płatnościową i wszystko było ok, nie korzystałam z konta ponieważ nie miałam takiej potrzeby, Gdy po 3 miesiącach weszłam sobie przez internet na moje konto , patrzę a tam debet 9 zł( za miesiąc zabierają 3 zł) oszuści

#12 2010-04-12 00:51:41

sisley
Netbabeczka

kasiulek nie oszusci tylko nie przeczytalas tabeli oplat i prowizji...przeczytaj ja i dowiesz sie dlaczego pobrano oplaty...

#13 2010-04-15 23:58:29

mery
Dobry Duszek Forum

A ja polecam Pekao. Tym bardziej że zapowiadana jest zmiana strony transakcyjnej, co na pewno jest dobrym pomysłem. Ja właściwie wszystko załatwiam przez internet więc strona musi być dobra smile

#14 2010-04-16 14:26:39

tarka
Zbanowany

Sporo ciekawych opcji jest w Lukasie.

Chociaż teraz ze względu na kryzys banki wydziwiają. Co po chwilę coś się zmienia.

#15 2010-05-01 22:29:15

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Ja osobiście od wielu lat jestem związana z mBankiem, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania. Konto jest bezpłatne, opłata za używanie karty bankomatowej również nie jest pobierana, przelewy darmowe, słowem nic mnie to konto nie kosztuje. Sieć bankomatów jest naprawdę duża, bo choć mBank ma niewiele bankomatów własnych to jednak działa w sieci Euronet (zdaje się są jeszcze inne, ale ja z nich nie korzystam) i ma podpisane umowy z innymi bankami, np. BZ WBK. Problem zaczyna się jednak kiedy klient chce np. wystąpić w innym banku o kredyt i są mu potrzebne wyciągi z konta lub jakiekolwiek poświadczone pisma. Warto na to zwrócić uwagę jeśli planuje się tego typu działania w przyszłości.
Wtedy polecam banki stacjonarne, osobiście mam dodatkowo konto w Getin Bank- także bezpłatne z dostępem do internetu, darmowe przelewy, ale już za używanie karty trzeba zapłacić (jeśli się mało z niej korzysta). Rzeczywiście każde konto ma swoje plusy i minusy i trzeba je dostosować do własnych potrzeb.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#16 2010-05-01 22:38:43

mamba
Cioteczka Dobra Rada

kasiulek_9011 napisał:

mam konto w WBK, założyłam je bo pisło że zero opłat, przysłali mi karte płatnościową i wszystko było ok, nie korzystałam z konta ponieważ nie miałam takiej potrzeby, Gdy po 3 miesiącach weszłam sobie przez internet na moje konto , patrzę a tam debet 9 zł( za miesiąc zabierają 3 zł) oszuści

Bo to trzeba zobaczyć na tabelę opłat albo przy zakładaniu konta poprosić panią o takie informacje.
Niedawno zdecydowałam się na konto <30, ale że nie ukończyłam jeszcze 18 roku życia to musiała iść ze mną mama podpisać, że wyraża zgodę tongue. Jako że moja mama zna się na tego typu sprawach, bo pracuje w podobnej branży, to musiała wypytać o każdy szczegół. I właśnie Pani, która nas obsługiwała sprawdziła specjalnie czy są pobierane opłaty i okazało się, że dopiero od niedawna bank nie pobiera pieniędzy za niekorzystanie z karty, co w sumie bardzo mnie ucieszyło smile.
Na przyszłość więc radzę dokładnie pytać i czytać. Haczyki są wszędzie.

#17 2010-05-11 01:11:42

jagna24
Niewinne początki

A ja polecam Wam oferte Getin Banku. Mam tam konto i jestem z niego bardzo zadowolona!!!

#18 2010-05-14 14:40:42

cindy
Słodka Czarodziejka

Polecam Plan Internetowy w BGŻ. Miesięczna opłata za prowadzenie to tylko 1 zł. Posiadam tam konto i jestem zadowolona smile

Ostatnio edytowany przez cindy (2010-05-14 14:41:30)

Don't let your dreams just be dreams

#19 2010-06-01 22:32:46

kati1990
Do zakochania jeden krok

mamba napisał:

kasiulek_9011 napisał:

Bo to trzeba zobaczyć na tabelę opłat albo przy zakładaniu konta poprosić panią o takie informacje.
Niedawno zdecydowałam się na konto <30, ale że nie ukończyłam jeszcze 18 roku życia to musiała iść ze mną mama podpisać, że wyraża zgodę tongue. Jako że moja mama zna się na tego typu sprawach, bo pracuje w podobnej branży, to musiała wypytać o każdy szczegół. I właśnie Pani, która nas obsługiwała sprawdziła specjalnie czy są pobierane opłaty i okazało się, że dopiero od niedawna bank nie pobiera pieniędzy za niekorzystanie z karty, co w sumie bardzo mnie ucieszyło smile.
Na przyszłość więc radzę dokładnie pytać i czytać. Haczyki są wszędzie.

ale chodzi o to właśnie że ja dokładnie wszystko przeczytałam, polecili mi to znajomi. Konto zakładałam w styczniu tego roku i powiedziano mi że konto jest absolutnie darmowe do czasu gdy nie osiągnę 30 lat:) no ale cóż co miesiąc mi zabierają, nie wiem o co chodzi. Pisze że niby za karte, ale ja z karty ni korzystam:(

#20 2010-06-01 22:42:12

Delicious
Moderator

Ja wspomnę o banku, o którym nikt jeszcze nie napisał - ING.
Jutro właśnie idę otworzyć tam konto. Na razie mam w Millenium, ale chcę zmienić na ING. Mogę się wypowiedzieć na temat konta Direct, bo na inne nie patrzyłam. Bezpłatne jest otwarcie rachunku, wystawianie karty do bankomatu, nie płaci się za przelewy internetowe, od niedawna wypłaty z wszystkich bankomatów są darmowe, a za kartę płaci się tylko jeśli nie zapłaci się kartą kwoty 100zł w ciągu miesiąca. 100zł to nie dużo na miesiąc, więc spokojnie dam radę zapłacić taką kwotę.
Czyli na pierwszy rzut oka wszystko darmowe. Jutro pójdę do banku to dowiem się dokładnie.

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#21 2010-06-01 22:55:27

Beton
Dobry Duszek Forum

a osobiście polecam bank Nordea smile
Bezplatne sprawdzanie stanu konta w bankomacie, łatwy konkretny dostep do konta przez internet- jestem bardzo zadowolna. I bardzo prosta aktywacja karty platniczej smile W sici kont Nordea- przelewy bezplatne natomiast do innych bankow- za niewielka opłatą smile Osobiscie jestem bardzo zadowolna smile

Bierzcie mnie, nieście, doceńcie wreszcie...
Bo przecież jestem najzdolniejsza w mieście.
I choćby świat cały próbował mnie zgłuszyć- już Słońce wstrzymałam, jeszcze Ziemię poruszę wink

#22 2010-06-02 10:31:35

Izulka24
Netbabeczka

A ja polecam ING jestem badzo zadwolona z tego banku.

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana !!!!

#23 2010-07-07 13:56:46

dianawiech
Net - EKSPERT

Dziewczyny, może przyda Wam się przy podejmowaniu decyzji o wyborze konta:

Ranking najlepszych kont internetowych
6 lipca 2010
"Dziennik Gazeta Prawna" sprawdził ofertę 27 banków na najlepsze konta internetowe. To pierwszy ranking, w którym oprócz kosztów prowadzenia konta oceniono jego użyteczność i jakość obsługi klienta - zaznacza redakcja. Najlepiej wypadły: Deutsche Bank, ING Bank Śląski oraz Inteligo, należący do PKO BP.
Dostęp do konta przez internet ma już u nas 15 mln klientów banków, zaś aktywnie korzysta z niego 9 mln osób. To najszybciej rozwijający się segment usług bankowych.
Przy wyborze e-banku klienci kierują się jednak dość tradycyjnymi kryteriami. Przede wszystkim wysokością opłat za przelewy, bezpieczeństwem pieniędzy i bankową ceną za prowadzenie rachunku - czytamy we wtorkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

#24 2010-07-13 12:07:16

moniasta20
Do zakochania jeden krok

Ja mam konto w Banu Zachodnim WBK. I naprawdę jestem zadowolona. Jeżeli masz wpływy powyżej 1000 zł, to nie płacisz nic za prowadzenie konta. Do mojego rachunku została wydana karta płatnicza, opłata za nią to 1,00 miesięcznie. Warunki są korzystne i naprawdę warto.

#25 2010-07-17 16:01:01

kamilka149
Zbanowany

Ja mam w ING i sobię bardzo chwale

#26 2010-09-29 07:49:56

Grubysklep
Niewinne początki

Jest wiele porownywarek w necie np najlepsze-konta.pl gdzie latwo mozemy porownac i wybrac najlepsze konto dla nas ;] ja tak zrobilem  wg mnie najlepsze jest db net deutsche banku bo najtansze dobre tez jest mbank, toyota bank - szczegolnie bezpieczenstwo i bzwbk oraz direkt Ing

#27 2010-09-30 15:46:09

AgulaAgula
Niewinne początki

Nie ma oszustów - tylko każde konto jest inne. Np. ostatnia oferta BOSia skierowana jest do ludzi aktywnych, którzy dużo korzystają z konta i kart. Za każdy przelew dostaje się 1PLN, ale utrzymanie kosztuje 10pln miesięcznie (o tym nikt nie mówi). Trzeba czytać umowy.
Ja mam konto bankowe w DB. Nazywa się dbNET i mi pasuje. Oczywiście były na początku przeboje, jak aktualizowali system, ale terz się wszystko unormowało. Akurat w moim wypadku placówkę banku mam pod nosem i to też dużo znaczy.

#28 2010-09-30 19:02:08

Martha88
Na razie czysta sympatia

Witam. Ja posiadam konto DIRECT w ING Banku Śląskim. Jest to konto internetowe za które nic nie płacę, jedyna opłata jest za kartę w wysokości 5 zł ale też nie do końca bo jak się nią zrobi zakupy za ponad 100 zł to nie ma już tej opłaty. Pieniążki wybieram w każdym bankomacie bez prowizji. Dodatkowo mam założone konto oszczędnościowe do konta DIRECT i co miesiąc wrzucam na nie 10% pieniążków które dostaje - warto mieć jakieś oszczędności w tych trudnych czasach. Przelewy przez internet mam za darmo, owszem są jakieś opłaty ujęte w tabeli opłat i prowizji i większości dotyczą korzystania z usług w oddziałach banku. A że konto jest internetowe więc wizyta w oddziale jest nie potrzebna gdy chcemy zrobić przelew.

Najgorszy z kolei bank do tworzenia konta jest PKO SA. Opłaty mają wysokie, za każdy przelew w placówce banku płaci się 2 zł, a przez internet 50 gr. Prowizja za wybranie pieniędzy w innym bankomacie jest z tego co pamiętam 3 zł za każde wybrane 100 zł. Skandal normalnie. Niestety ze względu na kredyt hipoteczny w tym banku również mam tam konto, na razie bez opłat bo sobie wzięłam konto <30. Potem trzeba szybko kredyt spłacić big_smile

"Idealna żona - to kobieta,
która ma idealnego męża."
Booth Tarkington

#29 2010-10-09 13:43:42

raiffeisenwatch
Niewinne początki

Uważajcie na Raiffeisen Bank! Na blogu raiffeisenwatch-kropka-wordpress-kropka-com opisuję stosowane przez niego nieuczciwe praktyki, z którymi spotkali się niewinni klienci

#30 2010-10-26 22:22:17

ania.sol
Zaglądam tu coraz częściej

Najtansze aktualnie konta to:
1. mbank - za darmo wszystko, minus gotowke mozna wplacac jedynie przez wplatomaty
2. db net - za darmo wszystko pod warunkiem, ze zrobi sie karta jedna transakcje na miesiac (inaczej koszt karty to 5pln)
3. ing direct - za darmo wszytko pod warunkiem, ze zrobi sie karta transakcji za min. 100 pln/miesiac (inaczej koszt karty to 5pln) 

Ogolnie warto zalozyc konto w banku, ktory ma blisko bankomat i oddzial. Najpierw warto znalezc taki bank a potem zobaczyc  jakies

Proszę o niepodawanie linków do stron internetowych na forum!

Ostatnio edytowany przez noelle (2010-10-26 22:33:40)

jestem jak jestem... i już

#31 2010-10-29 21:23:07

dzini
Zbanowany

ja mam konto w BPH TFI. Przeniosłam się z PEKAO SA i dla mnie jest okey. Jakiś powiew świeżości w porównaniu do tego co było wcześniej. Nie wiem, ale ten bank ma zupełnie inne podejście... chociażby to, co robią w sieci. Prowadzą  bardzo fajnie działania w Internecie jak np. własny kanał na You Tubie, na prawdę zupełnie inne podejście.

#32 2011-11-07 16:20:18

aragz
Niewinne początki

Cóż, jeśli chodzi o konto bankowe to można polecić te sprawdzone - mBank oraz Inteligo. Przeglądając ostatnie rankingi na najlepsze konta bankowe wysokie pozycje zajmuje ostatnio konto w Deutche banku. Główny plusy to oczywiście darmowe otwarcie/prowadzenie konta, przelewy przez internet oraz darmowa karta do konta. Warto tu zwrocic tu też uwage na oprocentowanie które w przypadku konta w DB wynosi aktualnei 5,05 %, jest to więc jedno z wyżej oprocentowanych kont. Z tego co sie orientuje aktualnie trwa promocja w ramach które DB rozdaje jakieś gratisy do konta

Dla bardziej wymagających mogę polecić konto w Raiffeisen - Premium które posiada szereg udogodnień, niektóre z nich to bezpłatne wypłaty z bankomatów zagranicą jak i w Polsce oraz pakiet usług R-Assistance&Concierge. Tu jednak opłata za konta uzależniona jest od ilości wpływów na konto

#33 2011-11-07 17:05:55

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

ania.sol napisał:

Najtansze aktualnie konta to:
1. mbank - za darmo wszystko, minus gotowke mozna wplacac jedynie przez wplatomaty

Mbank juz nie jest darmowy,od kilku miesiecy obserwuje ze z konta mi znikaja pieniadze na opłaty.Nie duzo bo ok.3zł miesieczne ale trzeba to podkreslic

#34 2011-11-07 17:08:09

mominka1
Przyjaciółka Forum

byłam w PKO-zlikwidowałam
byłam w ING-zlikwidowałam
jestem w Millenium-jestem zadowolona w końcu

Najlepiej jest milczeć

#35 2011-12-03 08:51:16

segpp
Niewinne początki

Dbnet, DeutscheBank jet to najlepszy bank jaki spotkałam, wystarczy raz w miesiącu zapłacić kartą płatniczą obojętnie na jaką sumę i cała obsługa jest darmowa,żadnych opłat, reszta banków mają ukryte opłaty a zwłaszcza mBank i inteligo, a zmieniłam kilka.

Ostatnio edytowany przez segpp (2011-12-03 08:52:27)

#36 2012-02-08 20:47:30

olevoila
Niewinne początki

Zależy mi na sprawdzonym banku.

Bank BGŻ należy do sprawdzonych i najbardziej korzystnych, chociaż dla kobiety Millennium,
może zobacz Numer Jeden Finanse,
ponieważ z internetowych kont bankowych najbardziej popularny i sprawdzony jest mBank i Inteligo prowadzone przez PKO Bank Polski.

Serwis finansowy: [url=http://numer-jeden.com.pl/]Numer Jeden[/url]

#37 2012-02-09 17:44:11

Rebeca1982
Słodka Czarodziejka

Ja polecam Eurobank. Mam tam konto już od 5 lat i nie miałam z nim problemów.

Wszyscy chcą stać przy sterze. Nikt nie chce wiosłować...

#38 2012-03-22 12:43:45

sylfka
Cioteczka Dobra Rada

My mamy w mbanku obecnie ale myślimy nad drugim oddzielnym kontem w PKO BP. tym bardziej że rozmyślamy kwestię pożyczki właśnie w tym banku. a same watunki prowadzenia konta jaki i bankowości internetowej (bo my bez tego ani rusz) są całkiem przystępne.

Stopka forum