Czy inicjatywa musi być zawsze ze strony mężczyzny? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-19 16:52:42

Lestat
Zaglądam tu coraz częściej

Czy inicjatywa musi być zawsze ze strony mężczyzny?

Mam drobny problem. Jestem dość otwarta i władcza, znaczy lubię wykorzystywać zdolności przywódcze, być może właśnie to jest przyczyną mojego zachowania. Poznałam diablo przystojnego chłopaka. Jest zabawny, czarujący i bardzo mnie intryguje. To ja zrobiłam pierwszy krok. Stwierdziłam, że nic nie zaszkodzi i faktycznie, nie zaszkodziło. Zaczęłam od smsów, gadu. Później podchodziłam do niego w szkole. Właśnie. Ja podchodziłam, jemu nie zdarzyło się to jeszcze nigdy, ale właściwie, skoro to ja jestem zainteresowana i tak chcę go poznać, to normalne. Nie mogłabym przecież wymagać od niego, żeby przychodził do mnie na przerwie z własnej inicjatywy. Minęły właściwie dwa miesiące, a my ciągle stoimy w miejscu. Nie widziałam go od jakichś dwóch tygodni (bo przebywał w szpitalu). Staram się do niego pisać, ale czasem mam wrażenie, że się narzucam. Większość osób, z którymi o tym rozmawiam mówi mi, że jestem nienormalna, że ganiam za facetem, a powinno być odwrotnie. I właśnie, tu jest problem, że (według innych) ja zawsze jestem nadgorliwa, a powinnam czekać, by to chłopak dał coś od siebie. Mówią, że powinnam przystopować i zerwać kontakt na jakiś czas, żeby sam się odezwał, ale ja nie mogę. Tak strasznie brakuje mi go choćby dwa dni bez kontaktu, nie wytrzymuję i piszę/ dzwonię sama. Czy chłopak na prawdę może uznać, że się narzucam, jestem nadgorliwa? I czy jest sposób, aby zmotywować faceta do działania...? Dodam, że jest odrobinę młodszy, ale kiedy już z nim rozmawiam okazuje duże zainteresowanie. Tylko zawsze zaczynam ja...

http://kolejny-rozdzial.blogspot.com

#2 2010-03-19 18:10:34

mitsi
Wróżka Bajuszka

Re: Czy inicjatywa musi być zawsze ze strony mężczyzny?

Ale go rozpieściłaś! Po co ma się do Ciebie odzywać, skoro sama to zrobisz? Ma swój rozum i wie o tym. Pewnie podświadomie sprawia mu satysfakcję, że dziewczyna się za nim ugania, dodatkowo stał się wygodny, bo wszystko ma podane na tacy. Tyle że czasem przeczucie nie myli. Jeśli wyczuwasz sama z siebie, że się narzucasz to po prostu przestań, bo możesz biedaka spłoszyć. Ale dziwi mnie też jego zachowanie, tzn. myślę, że nikt nie jest aż tak leniwy kiedy mu na kimś zależy, więc może to tylko jednostronne uczucie... Daj mu spokój na jakiś czas, a w szkole nie pokazuj przed nim, że ciężko Ci z tym milczeniem. Jak przesadzisz to może się to odwrócić przeciwko Tobie, pamiętaj.

Dwóch było głupich na świecie: jeden co dawał, drugi, co nie chciał brać.

#3 2010-03-19 18:14:18

oazuu
100% Netkobieta

Moim zdaniem osoby mówiące Ci, że powinnaś nie odzywać się kilka dni, żeby to on się odezwał, mają rację wink
przestaniesz byc namolna i zobaczysz czy mu naprawdę na czymkolwiek zależy wink

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#4 2010-03-19 21:13:39

P&P
100% Netkobieta

Myślę, że powinnaś dac jemu szansę na "wykazanie się". Nie możesz pokazywac, że tak bardzo Ci zależy. Faceci lubią się czasem pomęczyc i pozdobywac. Inaczej szybko się nudzą, bo wszystko mają na talerzu.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

#5 2010-03-19 21:47:05

Blue_Rose
Dobry Duszek Forum

Ignoruj go (trochę) Facet moze poczuc presje... Mezczyzni okropnie sie boja ze zostana wmanewrowani w zwiazek. Najlapej udawaj, ze nie wywarl na tobie az tak wielkiego wrazenia. Mezczyzni sa biologicznie zaprogramowani do dzialania, lubia miec poczucie, ze to oni podjeli decyzje byc, albo nie byc w zwiazku. I wprost uwielbiaja zdobywac swoje wybranki maja to we krwi tongue

#6 2010-03-19 22:17:39

carboczar
Net - EKSPERT

Szczerze mówiąc temat jest trudny i każde działanie może przynieść  plusy i minusy.Gro  mężczyzn jednak nie przepada za tym aby być zdobywani.Należy tak robić aby mężczyzna  był przekonany,że inicjatywa wychodzi od  niego( jest to trudna sztuka uwodzenia)Na razie wynika,że inicjatywa(  i agresja,nie potrzebna)jest z twojej strony.Nie narzucaj się,bądź widoczna,blisko ale z dystansem.Odpuść sobie na jakiś czas,jeśli stwierdzi,ze brak mu Ciebie sam się odezwie.Albo nie,wówczas daj sobie spokój.

#7 2010-03-20 14:48:42

Rybaba0
Niewinne początki

Witam, popieram nie lataj za nim ja latalm za swoim facetem i niestety przez to przestal zabiegac o mnie czasem czuje sie jak facet w tym zwiazku ja o niego zabiegam to jest przykre co robic? juz sama nie wiem.Moge przestac ale jak on nie zabiega i do tego ja przestane to co z tego zwiazku zostanie?

#8 2010-03-20 16:47:24

Lestat
Zaglądam tu coraz częściej

Właściwie racja... jak będzie chciał, to się odezwie. Muszę się kontrolować : ) Dzięki Wam wszystkim.

http://kolejny-rozdzial.blogspot.com

#9 2010-03-20 19:14:22

blabla
Tajemnicza Lady

Ja uważam, że powinnaś go zainteresować sobą , być w jego towarzystwie olśniewająca, piękna i błyskotliwa. Zaczaruj go sobą, a wtedy on będzie Cię zdobywał, mężczyźni wolą podrywać niż być podrywanymi. Od lat kobiety stosują tą sztuczkę wzbudzają zainteresowanie, intrygują a panowie szybko łykają przynętę i przejmują inicjatywę. Natomiast jeśli to ty będziesz  zabiegać o jego względy rola się odwróci i on łaskawie da się poderwać albo też spodoba mu się to i będzie Cię tak zwodził. Daj mu szansę żeby się wykazał i potem mógł z dumą powiedzieć, że wyrwał super dziewczynę chociaż nie było łatwo. Albo będzie się przechwalał że jakaś laska za nim lata chociaż on tak naprawdę nie jest zainteresowany. Musisz pamiętać o męskiej próżności,o tym że nasi chłopcy  uważają nas za swoje zdobycze a zdobycz tym cenniejsza im trudniejsza.

Stopka forum