Romans z żonatym mężczyzną-proszę o rady - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-17 21:41:43

kobieta_dg
Zaglądam tu coraz częściej

Romans z żonatym mężczyzną-proszę o rady

Od 5 miesięcy spotykam się z mężczyzną od siebie starszym o 10 lat.On jest żonaty,choć jego małżeństwo teraz opiera się tylko na dziecku.Jego żona jest zbyt przejęta karierą,żeby zająć się mężem czy dzieckiem.Ich wspólne życie od 2 lat to jedna wielka kłótnia.Może właśnie dlatego zdecydował się na romans ze mną,nigdy wcześniej tego nie zrobił.Poczuł się odrzucony od żony,gdy wszystko co robił było dla niej nie tak,nawet to że chciał podwyższać swoje kwalifikacje było "niezbyt dobrym pomysłem".

Zaczęło się od wykładu na którym byłam,on był wykładowcą.Parę dni później wymiana numerów.Był na początku cudowny,opiekował się mną,spędzał każdą wolną chwile ze mną.Dzieląc czas między mnie,pracę,dom i dziecko.Miesiąc temu powiedział mi ,że musi zmienić pracę bo ta już go nie zadowala,jest zmęczony tą pracą.Po dwóch tygodniach zamilkł,nie odezwał się do tej pory.

Choć była już taka sytuacja,że nie odzywał się a potem przeprosił i powiedział że telefon mu się zepsuł.
Przez telefon przez ostatni miesiąc był bardzo chłodny,a kiedy się spotykaliśmy(żadko,bo nie miał czasu) bardzo ciepły.

Mam 20 lat,nie jestem jego studentką,żeby nie było domyśleń.

Proszę o jakąś radę,może ktoś powie mi o co tak naprawdę chodzi.

#2 2010-03-17 21:51:14

youngwind
100% Netkobieta

Re: Romans z żonatym mężczyzną-proszę o rady

kobieta_dg, na Twoim miejscu, odpuściłabym sobie tę znajomość. Z mojej strony nie chodzi o różnicę wieku (sama mam mężczyznę starszego od siebie i to o 13 lat), ale o to, w jakiej ten mężczyzna obecnie znajduje się sytuacji. Nie układa mu się w życiu osobistym; jego małżeństwo poniosło fiasko, praca go nie zadowala. Skoro nie odezwał się do Ciebie do tej pory, to prawdopodobnie znalazł lepszą pracę, której oddał się bez reszty. Być może Ty byłaś dla niego pocieszeniem, odskocznią od problemów, powiewem świeżości. Nie chcę pisać od razu czarnego scenariusza, ale być może ten mężczyzna się Tobą zabawił?... Z drugiej strony, być może obecnie chciałby zapomnieć o problemach i nie mieć styczności z kobietami. Myślę, że praca i obowiązki tłumią u niego złe myśli, co pomaga mu się w jakiś sposób ogarnąć. To prawdopodobnie ambitny facet. Najlepiej nie narzucaj się i po prostu czekaj. Najlepiej bez głębszych nadziei- dzięki temu uda Ci się łatwiej znieść ewentualne rozczarowanie. Dodatkowo powiem Ci, że na Twoim miejscu zaczekałabym, aż podejmie decyzję o rozwodzie z żoną, jeśli faktycznie tak źle im się układa (po co utrzymywać zatrute małżeństwo ze względu na dziecko?). Wbrew wszystkiemu, nie pakowałabym się w związek z żonatym mężczyzną. Bez względu na to, jakie nie byłoby jego małżeństwo.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez youngwind (2010-03-17 21:53:21)

There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the Force.

#3 2010-03-17 21:55:28

kobieta_dg

Myślę,że masz rację.Rozwodu on nie weźmię,ze względu na swoje dziecko.
Wolę jasne sytuacje,niż takie nie domówienia. Chciałabym wiedzieć,że wszystko jest ok u niego.

#4 2010-03-17 22:10:54

La Que Sabe
Netbabeczka

Kobieto_dg,
nie odzywa sie bo tak uznał, że jest wygodne dla niego, albo dla Twojego dobra,

dobrze, że masz skłonność do refleksji i jasnych sytuacji,

tą ciszę możesz wykorzystać aby wyobrazić sobie siebie w przyszłości, swój wymarzony związek, śniadanie rano, potem spacer w niedzielę ... razem będziecie budować od początku, a ty będziesz kwitła w miłości czując, że jesteś kochana i najważniejsza...

miłość rodzi się nieśmiało karmi się codziennoscia, chociaz jest nie z tej Ziemii...

w definicji miłosci pelnej jest: namiętność, intymność i zaangażowanie....

romans  najczesciej karmi sie tylko namietnoscią....

Masz czas  i swoje życie ....

"Człowiek, który ma serce, niczego nie może stracić, gdziekolwiek by się znalazł" H.Murakami

#5 2010-03-17 22:17:52

kobieta_dg

Dziękuje Wam bardzo za porady.
Spojrzenie osoby z zewnątrz jest czasami potrzebne.Samemu czasami się pewnych rzeczy nie dostrzega.

#6 2010-03-19 07:20:02

carboczar
Net - EKSPERT

Tradycyjny wyskok,układ i wyjaśnienia,bardzo odpowiedni do faceta.Fajnie mieć na boku laskę do której się wraca kiedy ma się ochotę.Tak naprawdę nie ma sensu wyjaśniać i tłumaczyć,wniosek jest tylko jeden.Następnym razem  pożegnaj  faceta i omijaj z daleka.Szkoda  Twojego uczucia i czasu na takiego cwaniaczka.

#7 2010-03-19 09:49:46

coco59
Przyjaciółka Forum

Witam Cie!! Nie moge zrozumiec ze kazdy facet zonaty...jak ma romans to wciska kit jak mu zle z zona...chociaz przedtem napewno bylo dobrze.. Nie ludz sie ,i tak wroci do niej...a po co Ci wyrzuty sumienia i zycie pod strachem...szkoda twoich uczuc i czasu Zerwij ten zwiazek...Trzymaj Sie??

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

#8 2010-03-19 11:06:36

Vera
Przyjaciółka Forum

Myślę ,że zadnych rad nie potrzebujesz, jak świat światem takie historie były,są i będą , za jakiś czas i Twoja przeminie

Granicą  jest  niebo.

#9 2010-03-19 11:13:36

Greta
Przyjaciółka Forum

KOBIETA  ja ci powiem tak to bardzo dobrze ze się nie odzywa może zmądrzał jaką krzywdę robi żonie a tak jak powiedziała coco to co powiedział tobie o żonie nie musi być prawdą ,bo jak sobie to wyobrażasz że ci powie że kocha zonę i nigdy od niej nie odejdzie a ty będziesz chciała się z nim spotykać ..Masz nauczkę nie zadawaj się z żonatymi ,bo kiedyś też będziesz żona i nie chciała byś aby robił to twój  mąż

#10 2010-03-19 12:01:49

linta
Do zakochania jeden krok

Skoro się nie odzywa, to może stwierdził, że tak będzie lepiej. Może uznał, że da się uratować Jego małżeństwo?

#11 2010-03-19 19:16:45

vinnga
Moderator

A dla mnie są dwa możliwe scenariusze:
1. Żona zaczęła coś podejrzewać, facet postanowił trzymać się tej, z którą łączy go kilka lat życia, dziecko, a zapewne sporo więcej. Żeby jej podejrzliwość uspokoić musiał zerwać z Tobą kontakty - w sumie cena za chwilę zabawy może być wysoka
2. Facet znalazł sobie nową małolatę, której teraz tłumaczy, że jego małżeństwo to pomyłka, że tkwi w tym ze względu na dziecko i że po raz pierwszy zdradził żonę, bo ta się nim nie interesuje...

Dla Ciebie rada jest tylko jedna - zapomnij o nim, jeśli się odezwie - olej go i nigdy więcej nie pakuj się w historie z żonatymi. Bo jak widać nie tylko jego żona ma tym cierpi, ale też Ty...

#12 2010-04-05 20:59:39

kobieta_dg

NO WŁAŚNIE..
i wszystko zaczęło się od nowa. Napisał,przeprosił,wyjaśnij..
Powiedział,że miał problemy ze sobą,że już nie daje sobie rady z żoną,teściami i pracą..Dlatego musiał zniknąć ,by wszystko przemyśleć.
Teraz bardzo się stara.Ale przemyślałam to wszystko i jutro zamierzam to zakończyć..

#13 2010-04-05 21:19:55

AgnieszkaWroc
O krok od uzależnienia

i to właśnie jest facet!!! źle mu z żoną! ale nadal z nią jest. a najgorsze jest to że zdradza! jak mu źle to niech weźmie rozwód.
nie chce nikogo obrażać ale jestem pod tym wglądem bardzo uczulona! kobiety... które sypiają z mężatymi facetami...ehh

Maj już nie pachnie majem, świąteczne ciasto straciło aromat, a nowa sukienka jest zwykłą szmatą".

#14 2010-04-05 23:21:28

Liwia
Przyjaciółka Forum

Niestety nie ma we mnie żadnej tolerancji wobec kobiet, które wchodzą w relacje z  żonatymi facetami. Sama będziesz kiedyś żoną (jak Greta wspomniała) i na pewno w takiej sytuacji nie chciała byś się znaleźć. każdy facet ma swoje gatki jak to mu źle z żoną, ale jednak mało który je zostawia dla.....kochanki........

"Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto, by będąc tu przez chwilę wszystko zapamiętać. Nasza droga nigdy się nie skończy....." Wilki

#15 2010-04-12 14:18:25

zjawiskowe_oczy21
Słodka Czarodziejka

Powiem tak masz dopiero 20 lat jestes mloda dziewczyna i powinnas ulozyc sobie zycie z jakims facetem wolnym z twojej polki wiekowej a nie z jakims zonatym facetem.
Z jego zachowania wynika jasno, ze traktuje cie jak odskocznie, kiedy nie jest za ciekawie u niego w malzenstwie.
Ale on nigdy nie odejdzie od zony, ma z nia dziecko i zawsze bedzie chcial ratowac swoje malzenstwo dla dobra dziecka.
Wedlug mnie szkoda twojego czasu, bo te 5 miesiecy moglas spedzic z kims innym wolnym i napewno mialabys lepsze wspomnienia.
Wedlug mnie jemu nadal zalezy na zonie i ta jego cisza byla najlepszym dowodem na to. Moze u niego w malzenstwie zaczelo sie cos ukladac, moze z zona znalezli wspolny jezyk i pracuja nad swoim malzenstwem i to wtedy tlumaczyloby czemu nie odzywa sie do ciebie do tej pory: po prostu nie chce zawiesc swojej zony.
Ona jest w tej chwili dla niego najwazniejsza, bo to jest matka jego dziecka.
ja na twoim miejscu bym sobie tego faceta odpuscila, wogole nie pisz do niego , nie dzwon, jak sie nawet do ciebieza jakis czas odezwie to zignoruj to nie ciagnij tego ukladu a poszukaj sobie jakiegos innego wolnego faceta.
Bo tamten facet napewno ciebie nie traktuje powaznie, samo to ze mliczal przez tyle czasu  powinno dac ci to do myslenia, a ta historyjka z zepsutym telefonem to wymyslona bajeczka na poczekaniu.
Widac ze nie znaczylas duzo dla niego skoro wasza 5 miesieczna znajomosc zakonczyl bez slowa, uwazam ze jakies wyjasnienia ci sie nalezaly.
Widocznie ten facet jest zagubiony i sam nie wie czego chce, dlatego nie pakuj sie w to juz nigdy wiecej tylko poszukaj sobie jakiegos fajnego wolnego chlopaka.

Ostatnio edytowany przez zjawiskowe_oczy21 (2010-04-12 14:20:41)

#16 2010-04-12 15:39:15

november
100% Netkobieta

Widzę  tu klasyk - schemat odrzuconego, pokrzywdzonego mężczyzny, którym zaopiekowała się poruszona jego losem kobieta. Gdyby łączyło ich tylko dziecko, to prawdopodobnie nie byliby już małżeństwem. Współczuję Ci trochę sytuacji, aczkolwiek w ogóle wkręcenie się w taką sytuację potraktowałabym krytycznie. Nie wiesz jak to widzi jego żona. Znasz relację jednej strony.

Ostatnio edytowany przez november (2010-04-12 15:40:07)

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

#17 2010-04-25 22:11:13

ewelinkaaa
Wkręcam się coraz bardziej

a czy ty,autorko tego postu.....chcialabys aby mąż cię zdradzal z inna?jestem przeciwna zachowaniu takich kobiet?zawsze mowia;w jego zwiazku sie zle dzieje....itd.to jego sprawa i jego zony!a kazda ,,normalna''szanujaca siebie kobieta,która ma zasady nie rozbije zwiazku,nawet kiedy sie w nim zle dzieje!
a moze oni przechodza kryzys?istnieja terapie dla par,
ja nie bylabym w stanie rozbijac malżenstwa,nawet gdyby sie w nim zle dzialo!ja nie szanuje takich kobiet,ktore świadomie chcą byc ta 3 osoba w zwiazku,

#18 2010-04-27 16:31:39

MaryMary
Tajemnicza Lady

Nie da sie zbudowac szczescia na czyims nieszczesciu i zapomnij o udanym zwiazku z kims, kto ma najwyrazniej problemy emocjonalne i  nie wie czego sam chce od zycia. Bedziesz jego terapeutka, matka, przyjaciolka, ale nigdy partnerka. Tak to Cie wykonczy, ze bedziesz czula sie staro i niedowartosciowana. Nie idz na zadna litosc. To co on Ci opowiada o zonie, to jedno. To jak tak naprawde tam jest, to drugie. Najprawdopodobniej nigdy sie nie dowiesz o co tam chodzi i o co jemu chodzi. Facet jest zagubiony, szuka oparcia, odskoczni, ratunku, sam nie wie czego, ale dla Ciebie to nie wrozy zadnego normalnego zwiazku.
Spotkalam juz wiele rozwiedzionych facetow, ktorzy co ciekawe, wszyscy, nadawali, jaka to ich zona jest psychiczna, ze zawsze byla, ze problemy emocjonalne, ze ma to po psychicznej matce, ze jej rodzice rozwalili ich malzenstwo...taaa...

Masz dopiero 20 lat, mowie Ci z wlasnego doswiadczenia, nie daj sie wciagnac na trzecia w takie historie, nie wazne, czy zonaty, czy w separacji, czy zamierza sie rozwiesc. Niech najpierw pouklada swoje zycie a potem zaprasza w nie kogos nowego.

Trzymaj sie i idz poszalec z rowiesnikami wink

I never change, I simply become more myself. - Joyce Carol Oates

#19 2010-04-30 18:25:37

cindy
Słodka Czarodziejka

kobieta_dg napisał:

On jest żonaty,choć jego małżeństwo teraz opiera się tylko na dziecku.Jego żona jest zbyt przejęta karierą,żeby zająć się mężem czy dzieckiem.Ich wspólne życie od 2 lat to jedna wielka kłótnia..

Wiesz nie chce tu bron Boże niczego sugerować czy się wymądrzać, ale jesteś pewna, że jest z nią tylko dla tego? Faceci tak mówia kobiecie z która mają romans. Wiem to nie z mojego, ale z doświadczenia przyjaciółki. I widzę jak ona się męczy. Wiem, że będzie trudno, ale spróbuj się przyjrzeć Waszemu obiektywnie i podejmij słuszną decyzje:). Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez cindy (2010-04-30 18:26:11)

Don't let your dreams just be dreams

#20 2010-10-08 20:42:20

Agnieszka2626
Wkręcam się coraz bardziej

Moim zdaniem on wcale nie musi mieć złego kontaktu z żoną zawsze może kłamać.Znikł,nie daje znaków życia, bo pewnie już poznał następną młodą kobietę,albo chcę zakończyć znajomość z Tobą w ten właśnie sposób.
Pozdrawiam

#21 2012-08-08 12:18:57

maestro
Net-facet

ta pseudosolidarność kobiet jest trochę dziwna,
z doświadczenia wiem że kobiety zdradzaja na potege tak samo jak mezczyzni, i to moralizatorstwo jest zenujace
to nie takie proste odejsc od kobiety bo mezczyzna moze naprawde wiele zniesc dla dzieciakow,
ale powiem wam od kuchni,
jestem tym zdradzajacym, za cholere z zona dogadac sie nie moge slowem,
ostatnio cos wyczula i zaczyna swoje starania, ale to tak na chwile,
bo ludzie  sie nie zmieniaja,
dbajcie o siebie kobiety i kochajcie sie ze swoimi mezczyznami,
a moralne gadki to dzieciom na sniadanie zostawcie,
zycie jest krotkie zeby byc wiernym komus kto najpierw gada, potem mysli i do tego zero skruchy,
zylem 1,5 roku bez seksu,
mało ?

Ostatnio edytowany przez maestro (2012-08-08 12:36:06)

#22 2012-08-08 16:20:19

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Maestro, nikt tutaj nie moralizuje, szczegolnie zas ja, ale Ty sobie odpowiedz na pytanie dlaczego jestes z kobieta z ktora sie nie dogadujesz i ktora z Toba nie chce spac? Wybacz, stary, ale w sredniowieczu nie zyjemy i rozwody sa mozliwe, a jak sie ma nadzieje, ze zwiazek jest do uratowania to terapeuci malzenscy istnieja. Takie nastawienie "jest mi zle to znajde sobie kochanke" jest dowodem albo niedojrzalosci i tchorzostwa albo niesamowitego lenistwa. Nikt Cie w okowach nie trzyma. Zle Ci, to sie rozstan a nie wykorzystuj jakas naiwna kobiete, zeby Ci naprawiala ubytki w malzenstwie.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

Stopka forum