Dyscyplinarka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 112 ]

Temat: Dyscyplinarka

Jak w temacie, jak potem sobie poradzić na rynku pracy, czy można w jakiś sposób ukryć, czy po tym nie ma już możliwości zatrudnienia?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dyscyplinarka

Formalnie rzecz ujmując nie masz obowiązku informowania potencjalnego pracodawcy o przyczynach zwolnienia z poprzedniej pracy. Możesz nawet nie wykazywać tej pracy w CV i nie okazywać żadnych dokumentów.

3

zmartwiony86 napisał/a:

Formalnie rzecz ujmując nie masz obowiązku informowania potencjalnego pracodawcy o przyczynach zwolnienia z poprzedniej pracy. Możesz nawet nie wykazywać tej pracy w CV i nie okazywać żadnych dokumentów.

Serio tak można?? To trochę nie fair wobec nowego pracodawcy:/ i do czego w takim razie w ogóle służy dyscyplinarka, skoro potem można ją w 100% zataić?

Reklama

4

Husky napisał/a:

Serio tak można?? To trochę nie fair wobec nowego pracodawcy:/ i do czego w takim razie w ogóle służy dyscyplinarka, skoro potem można ją w 100% zataić?

Na przykład można nie wypłacić odprawy, jeśli takowa należałaby się, gdyby zwolnienie nastąpiło w innych okolicznościach.

Z drugiej strony nowy pracodawca może zażyczyć sobie listu polecającego albo, jeśli dane zatrudnienie zostanie w CV pominięte, zapytać o dziurę w karierze, wówczas przyczyna zwolnienia jak najbardziej może ujrzeć światło dzienne.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

5

Wróżka Bajuszka pasuje do Ciebie idealnie. Jeszcze kilka tygidbu temu sama się zwolniłaś. Z tego co pamiętam to miałaś do końca kwietnia okres wypowiedzenia. To co, dyscyplinarka w nowej pracy czy tej poprzedniej, w której szefowa zapominała odprowadzać Ci składki?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Reklama

mam obawy, że mogę dostać dyscyplinarkę, nie chcę nie wpisywać firmy do CV, mam nową pracę ale się martwię, że jak będzie co zrobić w takim momencie.

7

sylwia.pietraszko napisał/a:

mam obawy, że mogę dostać dyscyplinarkę, nie chcę nie wpisywać firmy do CV, mam nową pracę ale się martwię, że jak będzie co zrobić w takim momencie.

A jakim cudem dostaniesz ja skoro juz zlozylas wypowiedzenie jakis czas temu? Chyba ze w okresie wypowiedzenia porzucilas prace albo popelnilas jakis czyn ktory pod nia podpada.

8 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-04-19 09:03:20)

Gdybasz. Jak masz dostać dyscyplinarkę będąc na wypowiedzeniu. Masz jeszcze tydzień pracy tylko. Przestań spinać.

Trzeba było tam nie pracować skoro wstydzisz się do CV wpisywać.

można powiedzieć, że zrobiłam czyn który pod nią podpada, nie kręcę, w maju rozpoczynam nową pracę ale boję się że do końca wypowiedzenia otrzymam dyscyplinarkę.

bardzo żałuję mojego czynu, mam nadzieję że pracodawca się nie dowie, ale w przypadku kiedy brak składek i brak pensji (powinna być 10ego) mogę wtedy bronić się w sądzie?

11

bardzo żałuję mojego czynu, mam nadzieję że pracodawca się nie dowie, ale w przypadku kiedy brak składek i brak pensji (powinna być 10ego) mogę wtedy bronić się w sądzie?

A co zrobiłaś?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
A przezroczysty napisał big_smile big_smile big_smile
A ty podobno jestes jakąś starą babą? (60 lat wtf??!). Nie wstyd ci? To jest niesmaczne jak takie stare cielsko wyzywa sie z małolatami.
Koledzy mówili, że jestes tu znana. Stara, tryskająca jadem samotna baba. To jest dopiero porażka życiowa.

wyprowadziłam kilka maili z bazy obecnej firmy do konkurencji, nie chcę się tłumaczyć zdaję sobie że to było słabe, nie podpisywałam lojalki ale obowiązuje mnie tajemnica handlowa, nie mam nic na swoje wytłumaczenie jedynie tego, że bardzo żałuję.

13

No to nie bardzo rozumiem, jak chcesz się bronić tym, że pracodawca nie opłacał Ci składek. Mogłaś Ty się zwolnić bez okresu wypowiedzenia, ale nie możesz sobie "ukarać" pracodawcy w jakiś inny sposób.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
A ty podobno jestes jakąś starą babą? (60 lat wtf??!). Nie wstyd ci? To jest niesmaczne jak takie stare cielsko wyzywa sie z małolatami.
Koledzy mówili, że jestes tu znana. Stara, tryskająca jadem samotna baba. To jest dopiero porażka życiowa.

nie chciałam ukarać, chciałam sobie dorobić, nie wiem co mam teraz zrobić jak się dowie o tym.
Za porozumieniem stron nie chciał, żebym odeszła, pracuję do końca kwietnia, ale się strasznie boję, ludzie nie takie robią machloje i żyją, wiem że jestem winna.

15

Tak jeszcze w temacie, przyczyna zwolnienia jest (o ile się nie zmieniło) opisana w postaci paragrafu w świadectwie pracy a świadectwa przedstawiasz u następnego pracodawcy, nawet jeśli nie wspomnisz o danym pracodawcy w CV.

Czyli już jestem przegrana i nie ma wyjścia z sytuacji w tym momencie.

17

No niezupełnie - jak sama piszesz, Twój obecny pracodawca, jeszcze nie wie o tym, co zrobiłaś. Więc jeśli przez następny tydzień się nie dowie, to dyscyplinarki unikniesz.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

Moja koleżanka, ale z innej firmy otrzymała dopiero wpis na świadectwie o dyscyplinarce a jeśli ją otrzymam mam jakieś szanse w Sądzie?

19

Sylwia przepraszam, ale trzeba było myśleć zanim się robiło przekręty, a teraz pytasz nas, w jaki sposób masz uniknąć konsekwencji?
Konsekwencje trzeba ponosić i już.

każdy uczy się na błędach i zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.

21

jasne. To ucz się na własnych błędach przyjmując ich konsekwencje. Na tym polega nauka, a nie na robieniu błędów i omijaniu ich rezultatów.
Skoro wiedziałaś, że za coś takiego grozi Ci dyscyplinarka, a i tak to zrobiłaś, to dla mnie nie ma usprawiedliwienia dla Ciebie.

22

Okres wypowiedzenia w żaden sposób nie chroni przed dyscyplinarką. Nadal można ją dostać. Przecież to nie jest tak, że pracownik wręcza wypowiedzenie po czym może robić co chce bo jest nietykalny.

nie wiem jak mam to wytłumaczyć, zrobiłam to nieświadomie, nie wiedząc, że coś takiego mi grozi, dopiero teraz się ocknęłam, wiem że to jest najgłupsze wytłumaczenie z możliwych, ale co mam więcej dodać od siebie?

24

Moja koleżanka, ale z innej firmy otrzymała dopiero wpis na świadectwie o dyscyplinarce a jeśli ją otrzymam mam jakieś szanse w Sądzie?

... przecież tu na forum nikt wróżką nie jest ... na jakiej podstawie można to niby stwierdzić ?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

25 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-04-19 13:30:47)

każdy uczy się na błędach i zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.

Tak, przyznać się szefowi, przeprosić i liczyć na to, że nie będzie dyscyplinarki.
Ale moim zdaniem zasłużyłaś i konsekwencje powinnaś ponieść.

Poza tym, kłamiesz. Wiedziałaś, że robisz źle, tylko nie wiedziałaś, co Ci grozi. Więc zrobiłaś to świadomie.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

26

(...) a jeśli ją otrzymam mam jakieś szanse w Sądzie?

Ale szanse na co? Na udowodnienie, że dyscyplinarka Ci się nie należała? Jeśli zrobiłaś coś, co było bezprawne i/lub przeciwko pracodawcy, a on działał w ramach obowiązującego prawa i będzie potrafił Twoją winę udowodnić, to nie, nie masz, bez względu na inne okoliczności.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

czyli mogę już pożegnać się z zatrudnieniem w innym miejscu.

28

Pozostaje Ci liczyć na to, że wina się nie wyda, a jeśli wyda, to pracodawca pójdzie Ci na rękę i tej dyscyplinarki mimo wszystko oszczędzi. Będzie to jednak wyłącznie jego dobra wola.
Swoją drogą dla nowego pracodawcy byłoby lepiej, gdyby jednak wiedział kogo zatrudnia, bo aż mi ciarki przechodzą po plecach, kiedy czytam co piszesz.

a jeśli mam wypowiedzenie do końca kwietnia, istnieje możliwość skrócenia do 26.04?

30

Dziewczyno przestań panikować przede wszystkim.
Uspokój się, ogarnij. To tylko tydzień.

ale okresu wypowiedzenia, nie można w jakiś sposób skrócić?

32

Nie wiem. Przeczytaj swoją własną umowę. Pewnie się da, ale możesz być w jakiś sposób stratna.
Pomijając fakt, że to będzie podejrzane.

33

Okres wypowiedzenia wynika z ustawy. Odejście w terminie innymi niż okres wypowiedzenia oznacza konieczność porozumienia stron. Formalnie rzecz ujmując można odejść z pracy nawet z dnia na dzień o ile jest zgoda na takie rozwiązanie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

34

Skrócić okres wypowiedzenia może jedynie pracodawca - wypłaca wtedy odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia - albo można to zrobić na zasadzie porozumienia stron. Skoro pracodawca nie chciał się z Tobą rozstać za porozumieniem stron, to i okresu wypowiedzenia Ci nie skróci.
Pracownik nie może sam sobie skrócić okresu wypowiedzenia.

Ja nie wiem, Autorko, jakie Ty szkolenia i komu sprzedajesz, ale mam nadzieję, że nie są to szkolenia z prawa pracy. A jeśli są, to może sama się na jedno przejdź?

jeśli dostanę dyscyplinarkę to zamykaja się już drzwi i nie dostanę nigdzie zatrudnienia?

36

A to już zależy od ewentualnych przyszłych pracodawców. Nikt tu nie jest jasnowidzem.

37

Jeżeli będziesz się gdzieś starała o pracę i będziesz miała wpis o dyscyplinarce w świadectwie pracy to albo sama się przyznasz albo potencjalny pracodawca zadzwoni do obecnego i się dowie. Takie podpytywanie o pracowników to normalka, szczególnie w budżetówce czy korporacjach. No a na pytanie czy ktoś chętnie zatrudni osobę, która wynosi z firmy informacje i przesyła je konkurencji to już sama sobie odpowiedz wink

jestem już przegrana. człowiek uczy się na błędach do końca życia.

Posty [ 1 do 38 z 112 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018