Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Spotykam się z partnerem od ok 2 lat. Mieszkamy razem, poznaliśmy swoje rodziny, mamy ok 30 lat. Problem pojawia się podczas spotkań z moimi rodzicami i babciami, ponieważ baaardzo chcą, abym wyszła za mąż. Najpierw ich "ataki" uderzały tylko we mnie, że już czas itp, kiedy się zdecydujemy. Niestety ostatnio posuwają się do zadawania takich pytań podczas wizyt u nich z moim partnerem, co zarówno dla mnie i dla niego jest krępujące i wkurzające. Dodatkowo aluzje za każdym razem, jak opowiadamy jakąś historyjkę dotyczącą naszego psa, że może wnuki zamiast tego psa itp.
Nie planujemy na razie ślubu, ja nie jestem pewna czy chcę, aby mój obecny partner został moim mężem, co więcej nie wiem czy kiedykolwiek wezmę ślub, a już na pewno nie będzie to ślub kościelny. Co do dzieci, to jak na razie nie jestem kompletnie gotowa. Rodzice chyba uważają "że już najwyższy czas", chcieliby mieć wnuki. Babcia ostatnio zaczęła nawet wymieniać co mi kupi z okazji ślubu, podała nawet cenę owego prezentu, jakby chciała mnie w ten sposób zachęcić do przyspieszenia decyzji - było to dla mnie bardzo żenujące.
Jak reagować na takie dogadywanie? Zależy mi na dobrych relacjach z rodzicami, bardzo ich kocham, ale przez takie teksty nie mam ochoty ich odwiedzać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Normalnie porozmawiać i powiedzieć, że te pytania są krępujące.

Natomiast ja bym się zastanowiła nad zdaniem:

ja nie jestem pewna czy chcę, aby mój obecny partner został moim mężem

bo to ogólnie nie wróży dobrze na przyszłość.

3

Odp: Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Najpierw przemyśl czy naprawdę kochasz swojego partnera. Z rodziną bym po prostu porozmawiała, lepiej powiedzieć im że ich słowa nie przyśpieszą zaręczyn, ślubu, dzieci tylko irytują i są żenujące. Na twoim miejscu przy kolejnej wizycie i kolejnych takich słowach zwróciłabym uwagę że nie są na miejscu, bo to ty żyjesz swoim życiem a nie oni twoim i nie powinni się w to mieszać

4

Odp: Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Rodzinie powiedz, że nie życzysz sobie takich pytań, bo są krępujące.

I zastanów się, czy aby na pewno kochasz faceta, z którym jesteś.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Pytania o ślub i dzieci podczas rodzinnych spotkań

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024