Niedojrzalosc emocjonalna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Niedojrzalosc emocjonalna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Niedojrzalosc emocjonalna

Dziewczyny jak mozna stać sie bardziej dojrzałym emocjonalnie jesli problem dotyczy nas samych. Jakie kroki podjac do zmiany mu lepszemu. Wizyta u psychologa?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

Musisz dorosnąć ,wyszaleć się mysleć poważnie podjąć kroki ułożyć sobie życie spełniać swoje marzenia realizować się .Jak Cię widzą tak Cię piszą głowa do góry i pokaż na co Cię stać .

3

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

To się samo zmieni z czasem.

4

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna
serenityh napisał/a:

To się samo zmieni z czasem.

To nie jest reguła.

5

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

U doroslej osoby samo z siebie najczęściej się nie zmienia.

6

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

A czym u Ciebie objawia się ta niedojrzałość?
Ktoś Cię poinformował o problemie z twoim charakterem, czy samej Tobie zaczęły jakieś cechy przeszkadzać?

7 Ostatnio edytowany przez annkar (2018-02-24 11:04:36)

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna
serenityh napisał/a:

To się samo zmieni z czasem.

Gdyby to była prawda, żylibyśmy w pięknym społeczeństwie, aż się rozmarzyłam:)

8 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2018-02-26 12:40:20)

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna
serenityh napisał/a:

To się samo zmieni z czasem.

Wcale tak nie musi być wink . Niektórzy nigdy nie dorastają, nie dojrzewają psychicznie.
Można nad sobą pracować, ale trzeba się zmobilizować, chcieć wziąć odpowiedzialność za siebie, być konsekwentnym w działaniu. A jeśli sami nie jesteśmy w  stanie, to terapia pomoże.

9

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

Warto spróbować

10

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna
Flood napisał/a:

Dziewczyny jak mozna stać sie bardziej dojrzałym emocjonalnie jesli problem dotyczy nas samych. Jakie kroki podjac do zmiany mu lepszemu. Wizyta u psychologa?

Trzeba umieć zastanowić się nad sobą, sowim postępowaniem i tym, czym się w życiu kierujemy. Dla mnie pomocna była w takiej sytuacji kultura. Można znaleźć dużo dobrych historii o dorastaniu albo takich, gdzie bohaterów dręczą rozterki, dylematy itp. Masz możliwość wtedy zrozumienia czyjegoś punktu widzenia, zobaczenia jak bohaterowie radzili sobie lub nie z problemami i tym samym przemyślenia sobie pewnych rzeczy i poszerzenia własnej perspektywy. Nawet jeśli nie przez książkę, film, etc. to dzięki rozmowie z kimś na ten temat.

Jest całe mnóstwo takich powieści i nie musi to wcale być drogie, bo wewnętrzne przeżycia to temat poruszany przez wielu wybitnych pisarzy: Wielkie nadzieje, Stracone złudzenia czy Wielki Gatsby. To wszystko książki, które można znaleźć chyba w każdej bibliotece, więc nawet nie trzeba się wykosztować na książkę, jeśli masz ochotę na coś co daje do myślenia.

Jeśli wolisz jednak coś bardziej współczesnego, to możesz szukać po blogach typu krytycznym okiem czy zwierz popkulturalny czegoś dla siebie.

No chyba, że taki sposób jak zaangażowanie się kulturę w ogóle Ci nie odpowiada. W takim wypadku musi szukać dalej czegoś dla siebie.

11

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

chyba tylko zbierane doświadczenie życiowe jest w stanie to zmienić, nie ma co przyspieszać wink każdy etap życia ma swój urok

12

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

Dojrzałość emocjonalna? Co masz na myśli, co to dla Ciebie znaczy?

Dla mnie dojrzałość emocjonalna oznacza: wiem, kim jestem i co czuję, nie boję się tego okazać, umiem reagować adekwatnie do sytuacji, wiem, kiedy działać i mówić, a kiedy zatrzymać się; jednocześnie potrafię zobaczyć i zrozumieć drugą osobę - nie tylko intelektualnie, ale też emocjonalnie.

Tego da się nauczyć, można zacząć od książek, ale tak naprawdę to po pierwsze, polecam dużo... myślenia, a po drugie - kontaktu z dojrzałymi ludźmi. Uczymy się zachowań od osób wokoło. Ostatnio zauważyłam, że przez to, że otaczam się głównie młodszymi osobami, to sama przejmuję ich sposób działania i nagle stałam się bardziej rozchwiana emocjonalnie niż wcześniej, gdy przebywałam głównie w towarzystwie, które potrafi powiedzieć, co czuje, bez atakowania, odruchów obronnych i głaskania swojego ego przede wszystkim.
Ostatecznie, jeśli masz dużo samozaparcia, to polecam książki, np. ukochana przeze mnie "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały" i przekładanie tego dzień w dzień, rozmowa po rozmowie, na swoje życie i na swoje kontakty z innymi. W momencie, kiedy zaczniesz żyć w bardziej otwartym i przyjaznym komunikacyjnie świecie, będzie też łatwiej rozumieć i siebie, i innych, i reagować odpowiednio.

Odp: Niedojrzalosc emocjonalna

Czasem "dojrzałość" przychodzi z czasem. Jeśli problem niedojrzałości w jakiś sposób Cię "ogranicza" (np. w kontaktach z innymi ludźmi, znalezieniem pracy i tak dalej), a tym samym unieszczęśliwia, to faktycznie można spróbować wizyty u psychologa. Ale warto też czasem dać sobie trochę czasu - każdy jest inny, inne momenty życia wpływają na jego rozwój emocjonalny, psychikę i tak dalej.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Niedojrzalosc emocjonalna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024