Apteczka ciężarnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Apteczka ciężarnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Apteczka ciężarnej

Cześć,
zakładam ten wątek, aby dowiedzieć się jak radzicie sobie przy najczęstszych dolegliwościach ciążowych tj. przeziębienie, hemoroidy, opuchlizna, zaparcia, swędząca skóra itp.
Jakie dozwolone leki w ciąży wg FDA* stosujecie?
Jak wygląda Wasza apteczka?

*Dla przyszłych mam klasyfikacja FDA jest specjalnym określeniem każdego leku pod względem jego szkodliwości dla płodu, i tak kategoria:
A - lek całkowicie bezpieczny w ciąży, co jest potwierdzone licznymi badaniami na ludziach
B - lek bezpieczny w ciąży, ale przebadany tylko na zwierzętach
C - lek wykazał działanie szkodliwe na płodach myszy, ale nie przebadano u ludzi. Stosować tylko w razie koniecznosci po konsultacji z lekarzem i ocenie ryzyka.
D - wykazano u ludzkich płodów szkodliwy wpływ, ale potencjalne korzysci dla zdrowi matki dziecka przewyzszaja ryzyko.
X - kategoryczny zakaz stosowania u matek ciezarnych, bardzo szkodliwe i całkowicie zakazane w ciazy

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Apteczka ciężarnej

Ciąża już za mną co prawda, ale całkiem jeszcze świeży temat dla mnie. Przede wszystkim nie brałam absolutnie niczego na własną rękę, wszystko konsultowałam z lekarzem. Na przeziębienie stosowałam naturalne metody typu mleko z miodem czosnkiem, sok malinowy, woda morska do nosa na katar. Na ból gardła Isla i płukanki z wody i soli. Swędząca skóra? w pierwszej kolejności na badania czy to nie jest nic poważnego, jak okazało się że nie to nic nie stosowałam, nie dokuczało mi to aż tak żeby musieć brać leki. Zdrowo się odżywiałam, dużo spacerowałam i regularnie co dwa dni pływałam - nigdy nogi mi nawet nie spuchły. Nie miałam też zaparć ani hemoroidów. To mnie spotkało po ciąży. Ale to wtedy już brałam leki od proktologa. Na opuchliznę położna polecała w razie co jeść dużo świeżej pietruszki. Także moja apteczka była uboga jeśli chodzi o lekarstwa. smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

3

chomik9911 dzięki za odpowiedź smile
Jak to robiłaś, że mogłaś tak często chodzić na basen i nie miałaś infekcji? Stosowałaś jakieś probiotyki zapobiegawczo? Ja kocham basen, a przez zwiększoną wilgotność  odczuwam częstsze dolegliwości, pomimo zmiany wkładek przy każdym siusianiu i w pierwszym trymestrze w ogóle zrezygnowałam z basenu, zresztą też przez zimowo-jesienną pogodę.

Co do mojej apteczki, to wymienię te rzeczy, które są bez recepty tzw. OTC i zalecił mi je lekarz jako całkowicie bezpieczne.

Zaparcia: czopki glicerynowe OTC
Przeziębienie: sok z cebuli, należy spożyć w ciągu dwóch dni. (poszatkowaną cebulę zasypujemy cukrem, można dodać przeciśnięte ząbki czosnku i czekamy z 6h)
Ból gardła: tabletki do ssania z wit.C i propolisem "Prenalen"OTC; ogólnie cała seria "Prenalen"
Zatkany nos: woda morska lub izotoniczna
Infekcje pochwy: Lactovaginal (dopochwowo), Lacidofil (doustnie, dawka terapeutyczna jak już się coś dzieje 6 tbletek na dobę), Gynoflor (na receptę)
Trądzik hormonalny: czysty, organiczny olej laurowy  + żel hialuronowy(ja mam wszystkie surowce z esent.pl). Dermatolog zaleciła mi również lek Benzacne OTC 5%, ale ten ma kategorię "C" i nie zamierzam ryzykować.
Zapalenie pęcherza, lub tylko szczypanie cewki moczowej: Urosept OTC 6 tabletek dziennie jak coś się dzieje, można też bardzo często pić rumianek
Skurcze: MagneB6 OTC
Świąd skóry: nic nie pomaga, ale stosuję oliwę i balsamy z mocznikiem
Hemoroidy: zalecone przez ginekologa Posterisan krem i czopki.

Reklama

4

Anxious dwa razy miałam infekcję, ale to nie przez basen raczej, ja mam skłonność do grzybicy , więc u mnie mniej miałam w ciaży na basenie infekcji niż przed i po ciąży . Ja stosowałam się do zaleceń mojego gina na basenie, pływałam w tamponie , do mycia intymnego używam wyłącznie szarego mydła i stosowałam w ciąży lactovaginal.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Apteczka ciężarnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016