niańczenie kobiety z depresja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » niańczenie kobiety z depresja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: niańczenie kobiety z depresja

Od pół roku jestem w związku z kobietą, która ma depresję i nerwicę lękowa. Szczerze, mam już dosyć, bo wystarczy nawet ze na 2 godziny nie będę mojej uwagi skupiał na nią, to zaczyna jej szajba odbijać. Do psychiatryka to ona nie chce, a jak nawet będę ją nakłaniać to grozi samobójstwem. Raz jej próbowałem kazać wracać do swojej rodziny, żeby sie pakowała to mało brakowało aby podcięła sobie żyły gdy nie patrzyłem. Mam do wyboru aby się uwolnić poprzez zadzwonienie na pogotowie jak znowu jej zacznie odbijać albo dalej sie z nią męczyć. Ten związek jedynie sie trzyma poprzez jej groźby.

Doradźcie co robić.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: niańczenie kobiety z depresja

Walcz o swoje życie. Nie możesz cały czas niańczyć i brać odpowiedzialności za kogoś, kto jest chory i nie chce się leczyć. Powinieneś w tym momencie siebie postawić na pierwzym miejscu i jasno jej powiedzieć, że musi iść na terapię. Zaangażuj w to jej rodziców, żeby cała odpowiedzialność nie leżała na Tobie. Jeżeli trzeba dzwoń po pogotowie.

3

Sluchaj, rowniez jestem w zwiazku z czlowiekiem chorym na depresje i nerwice, ale takich akcji mi nie odwala.Twoja kobieta musi miec naprawde powazne problemy ze soba. Dzwon po pogotowie, bo to o czym piszesz z z miloscia nie ma nic wspolnego. Ta kobieta niech zrobi porzadek ze soba a dopiero potem bierze sie ta zwiazki.
Ps.sory za brak polskich znakow.

Reklama

4

Czy została zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5 Ostatnio edytowany przez jjbp (2018-02-12 09:56:18)

z tego co mówisz nie wynika, jakoby ta kobieta była pod jakimkolwiek nadzorem lekarza, na terapii, brała leki czy robiła cokolwiek w tym kierunku.
Rozmawialiście, jak ona ma zamiar poradzić sobie ze swoim problemem? Robi coś w tym kierunku?

Reklama

6

aj1995 napisał/a:

Od pół roku jestem w związku z kobietą, która ma depresję i nerwicę lękowa. Szczerze, mam już dosyć, bo wystarczy nawet ze na 2 godziny nie będę mojej uwagi skupiał na nią, to zaczyna jej szajba odbijać. Do psychiatryka to ona nie chce, a jak nawet będę ją nakłaniać to grozi samobójstwem. Raz jej próbowałem kazać wracać do swojej rodziny, żeby sie pakowała to mało brakowało aby podcięła sobie żyły gdy nie patrzyłem. Mam do wyboru aby się uwolnić poprzez zadzwonienie na pogotowie jak znowu jej zacznie odbijać albo dalej sie z nią męczyć. Ten związek jedynie sie trzyma poprzez jej groźby.

Doradźcie co robić.

Depresję i nerwicę lękową się leczy, a tutaj efektów nie widać. Dlaczego związałeś się z kobietą, która ma takie problemy?To jasne, że nic  do niej  nie czujesz, bo inaczej nie zadawałbyś  takich pytań na forum.
Zaczęłabym od wyboru odpowiedniego specjalisty, który zajmie się  leczeniem. Nie ty  masz ją nakłaniać do leczenia a lekarz. Grożenie z obu stron niczemu nie służy, sama od ciebie odejdzie jak tylko lepiej się poczuje, bo zrozumie, że taki związek nie ma sensu. Nie pracujesz? Możesz poprosić o pomoc Caritas lub siostry środowiskowe z przychodni zdrowia.

7

Jeśli grozi samobójstwem, dzwoń od razu na pogotowie. To Twój obowiązek i nie patrz na to, że będzie miała do Ciebie pretensje. Każdy ma obowiązek zareagować w obliczu takich gróźb.

Warto też skontaktować się z jej rodziną, żeby się zaangażowała.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

8

A czym objawia się ta depresja i nerwica? Czy zostały zdiagnozowane? Czy dziewczyna bierze leki? Bo samo strasznie "zabiję się, jak mnie zostawisz" to jeszcze nie depresja... Ale oczywiście nie wolno lekceważyć objawów i jeśli widzisz, że zagrożenie jest realne dzwoń po pogotowie, poinformuj jej bliskich, ewentualnie może porozmawiaj sam z lekarzem jak jej pomóc.

9 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-02-13 09:37:33)

nie wchodzi się w związki z ludźmi wymagajacymi nianczenia czyli chorymi a jeśli, to bierze sie za nich odpowiedzialnosc i nie pisze po pol roku, ze ma się ich szczerze dość. Cos sobie wyobrażał?

10

aj1995 napisał/a:

Raz jej próbowałem kazać wracać do swojej rodziny, żeby sie pakowała to mało brakowało aby podcięła sobie żyły gdy nie patrzyłem.

ale z ciebie jest dupek! Jeżeli dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo - to znaczy, że nie gada, tak by sobie pogadać, szantażować cię, tylko podejmuje działa w tym kierunku, to znaczy ma rzeczywiście problemy!
Traktujesz ją jak upierdliwy dodatek - mebel, a najprawdopodobniej jesteś jedyną osobą, która może jej pomóc.
Wydaje mi się, że powinieneś z uczuciem zaopiekować się nią i wtedy przekonać do leczenia.

11

Nie słuchaj krytyki.
Ta dziewczyna ma poważne problemy psychiczne. Powinieneś ja zostawic. Ona stosuje agresywna manipulacje. Jest niebezpieczna i odsun się od niej, bo namiesza Ci jeszcze bardziej w życiu.

12

stokrotka88 napisał/a:

Nie słuchaj krytyki.
Ta dziewczyna ma poważne problemy psychiczne. Powinieneś ja zostawic. Ona stosuje agresywna manipulacje. Jest niebezpieczna i odsun się od niej, bo namiesza Ci jeszcze bardziej w życiu.

no dobra gość wystawi dziewczynie walizki, sam będzie w końcu miał spokojne dni... a co zrobi dziewczyna, która podejmuje próby samobójcze?
Myślisz, że sobie sama pomoże? Myślisz, że jest ktokolwiek w jej życiu kto jej pomoże uporać się ze swoimi problemami? Myślisz, że rozstanie w tej sytuacji sprowokuje ją do działania na rzecz swojego zdrowia, czy choroby? Uważasz, że jak się jest w związku to nie ma się żadnych zobowiązań wobec tej drugiej osoby, tylko 100% łatwego, przyjemnego bytu?

13

Czy ona jest pod opieka lekarza psychiatry? To chyba podstawowa sprawa.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » niańczenie kobiety z depresja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016