O co chodzi z tymi szczepionkami?! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » O co chodzi z tymi szczepionkami?!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 63 ]

Temat: O co chodzi z tymi szczepionkami?!

Ostatnio głośno jest o tej całej aferze szczepionkowej. Że niby państwo zakupiło jakieś ogromne ilości szczepionek, które się przeterminowały albo zepsuły i podobno szczepiono nimi dzieci. Ludzie coś piszą też o tych pneumokokach. Że wykupiono nie te szczepionki co trzeba... Czy ktoś coś wie?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: O co chodzi z tymi szczepionkami?!

Nikt nic konkretnego nie wie, ale boje o szczepionki są jednymi z największych w kraju, więc łatwo się podkręca aferę.

3

Z tego co czytałam, przychodnie miały przechowywać przez krótki czas w nieodpowiedniej temperaturze (okres nawalnic). Ale mozna temu zaradzic - w koncu szczpeionki można też kupić w aptece.

Co do pneumo, to chodzi o ilość serotypow przed ktorymi chronia. refundowana chroni przed 10, a Prevenar (drozsza), dodatkowo przed trzema sero, ktore sa u nas najgrozniejsze. Stąd cała afera.

Reklama

ja zaszczepiłam dziecko synflorixem czyli bezpłatną szczepionką w 100 procentach refundowaną.
Po co kupowac zamiennik za ktory jeszcze musimy słono płacić!

5 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-21 10:21:47)

apropos różnic w szczepionkach na pneumo poniżej znalazłam takie wyjaśnienie

wklejanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem

Reklama

6

około 100 krajów na świecie refunduje szczepionkę 13 walentną prenevar a tylko około 30 synflorix, w mojej ocenie to mówi samo za siebie ze lepiej wybrać tą u nas płatną 13 walentną

7

paula.szulc1 napisał/a:

około 100 krajów na świecie refunduje szczepionkę 13 walentną prenevar a tylko około 30 synflorix, w mojej ocenie to mówi samo za siebie ze lepiej wybrać tą u nas płatną 13 walentną

a dodatkowo wśród tych krajów sa takie potęgi opieki medycznej jak Armenia czy Azerbejdżan heh heh. Widać u nas w ministerstwie chcieli przyoszczędzić nie tylko na zdrowiu najmłodszych ale i dorosłych bo przecież od chorych dzieci zarażają się nieszczepieni dorośli. Dla takiego seniora zapalenie płuc może być ostatnim w jego zyciu.

8

witajcie,
musiałam szybko podjąć decyzję i zaszczepiłam bezpłatna szczepionką. Nie dosc ze duża gula na ramieniu u Małej wyrosła to jeszcze goraczka sie pojawiła.
Na drugi raz nie bede oszczedzac!

9

hej, byłam ostatnio w aptece zakupić 13 walentna szczepionkę na pneumo, dostałam od aptekarza specjalną torbę do przenoszenia szczepionki. Pewnie blady strach padł na wszystkich że teraz tak się zabezpieczają. Gosc nawet mnie zaprosił na zaplecze pokazujac, że wszystkie szczepionki sa odpowiednio przechowywane.

10

paula.szulc1 napisał/a:

hej, byłam ostatnio w aptece zakupić 13 walentna szczepionkę na pneumo, dostałam od aptekarza specjalną torbę do przenoszenia szczepionki. Pewnie blady strach padł na wszystkich że teraz tak się zabezpieczają. Gosc nawet mnie zaprosił na zaplecze pokazujac, że wszystkie szczepionki sa odpowiednio przechowywane.

I jak to wyglądało? Wydawało mi się, że ta cała afera wokół przechowywania szczepionek dotyczy przchodni a nie aptek.

11

W przychodniach szczepionki obowiązkowo są w lodówkach i regularnie kontroluje to SANEPID. Co więcej, większość przychodni ma lodówki, które wysyłają alarmy smsowe, kiedy temperatura w nich się za bardzo podniesie. Ludzie naprawdę dbają o te szczepionki.
Więc nie w przychodniach problem.

12

w jaki sposób to działa? jak się wyłączy lodówka to przychodzi sms do wyznaczej osoby? i
co ona ma wtedy zrobic? Nie sadze aby była w stanie przewieźć w inne miejsce wszystkie
szczepionki jaki mają na stanie.

Moim zdaniem przychodnie powinny mieć po prostu agregaty
prądotwórcze aby nie doszło do ogrzania szczepionki.

13

Lady Loka napisał/a:

W przychodniach szczepionki obowiązkowo są w lodówkach i regularnie kontroluje to SANEPID. Co więcej, większość przychodni ma lodówki, które wysyłają alarmy smsowe, kiedy temperatura w nich się za bardzo podniesie. Ludzie naprawdę dbają o te szczepionki.

\

Jesteś pewna? Dziennik Gazeta Prawna opublikował listę przychodni i innych placówek, które nieodpowiednio przechowywały szczepionki. Nie mogę wkleić linka, to skopiuję:

SP ZOZ GOZ Babimost
NZOZ Zamenhofa w Zielonej Górze
NZOZ Sanus w Zielonej Górze
NZOZ Zdrowie w Zielonej Górze
CM Aldemed w Zielonej Górze
CM Aldemed w Filii w Zastalu
NZOZ Ulmed w Czerwieńsku
NZOPZ Novomed w Nowogrodzie Bobrzańskim
Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Różankach
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

14

paula.szulc1 napisał/a:

w jaki sposób to działa? jak się wyłączy lodówka to przychodzi sms do wyznaczej osoby? i
co ona ma wtedy zrobic? Nie sadze aby była w stanie przewieźć w inne miejsce wszystkie

Przychodzi sms do wybranych osób i sie sprawdza od razu, co się dzieje. U mnie woracy to kwestia 20min. W tym czasie szczepionkom jeszcze nic się nie dzieje. Nigdy nie zdarzyło się tak, żeby trzeba było szczepionki przenosić. Nie mieliśmy takiej dużej awarii. Placówki też nie mają nie wiadomo ile szczepionek. Sporo jest kupowanych przez rodziców. I to od rodziców zależy też ich przechowywanie.

15

Lady Loka napisał/a:
paula.szulc1 napisał/a:

Przychodzi sms do wybranych osób i sie sprawdza od razu, co się dzieje. U mnie woracy to kwestia 20min. W tym czasie szczepionkom jeszcze nic się nie dzieje. Nigdy nie zdarzyło się tak, żeby trzeba było szczepionki przenosić. Nie mieliśmy takiej dużej awarii. Placówki też nie mają nie wiadomo ile szczepionek. Sporo jest kupowanych przez rodziców. I to od rodziców zależy też ich przechowywanie.

Lady Loka, a w jakim mieście jest Twoja przychodnia? Fajnie, gdyby wszędzie tak bylo.

16

Kraków. I patrząc na to, jak działa tutaj SANEPID to naprawdę nie wyobrażam sobie innej opcji. Pamiętam jak babcia jeździła po szczepionki i woziła je w torbie termicznej, jak były normalne lodówki i nikomu nigdy nic się nie działo. Nikt nie narzeka. Nie jesteśmy ogromną placówką, ale w życiu nie spotkałam się u nas z żadnym większym odczynem poszczepiennym i z tego co wiem, moja mama też, a pracuje w zawodzie od 25 lat.

17

pamiętam nawet w głębokiej komunie, w latach 70-80 kiedy w aptece dostac szczepionke dodatkową było prawie niemozliwe
a takie dodatkowe szczepionki które nie były obowiazkowe znajomi przysyłali nam z Holandii.
Juz wtedy transportowało się je w takiej torbie z jakiej były robione buty sniegowce a do srodka sie wkladalo zamrozone wczesniej specjalne wklady.

18

Mamii napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

\

Jesteś pewna? Dziennik Gazeta Prawna opublikował listę przychodni i innych placówek, które nieodpowiednio przechowywały szczepionki. Nie mogę wkleić linka, to skopiuję:

SP ZOZ GOZ Babimost
NZOZ Ulmed w Czerwieńsku

osobiście szczepiłam dziecko w tym pierwszym ośrodku w Zielonej Górze, zastanawiam się teraz co robić?
powtarzać szczepienie ?

19

karinakorzewska napisał/a:
Mamii napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

\

SP ZOZ GOZ Babimost
NZOZ Ulmed w Czerwieńsku

osobiście szczepiłam dziecko w tym pierwszym ośrodku w Zielonej Górze, zastanawiam się teraz co robić?
powtarzać szczepienie ?

Zamiast pytać tutaj, podejdź do pielęgniarki stamtąd.

20

Lady Loka napisał/a:
Mamii napisał/a:

\

SP ZOZ GOZ Babimost
NZOZ Ulmed w Czerwieńsku

powtarzać szczepienie ?

Jaki jest sens pytać kogoś kto zaniedbał swoje obowiązki?

Unfu*k Yourself!

21

do karinakorzewska.
oczywiscie, ze nie możesz powtarzac szczepienia. to podstawowy błąd!
czy dziecko miało jakieś z tych objawów:

wpiszcie powikłania po szczepieniu parenting

22

Iceni napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

powtarzać szczepienie ?

Bo oni najlepiej będą wiedzieć, co zrobić w takim wypadku? Bo są do tego przeszkoleni?
To w przychodni jest jedna pielęgniarka? Nawet u nas w małej placówce są dwie.

23

Lady Loka napisał/a:
Iceni napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Bo oni najlepiej będą wiedzieć, co zrobić w takim wypadku? Bo są do tego przeszkoleni?

Rozczula mnie Twoja naiwność  : ))

Unfu*k Yourself!

24

Iceni napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Iceni napisał/a:

To nie jest naiwność. Po prostu wiem, jak to wygląda z drugiej strony wink wiem, jakie podejście czasami mają rodzice do szczepień, jak przychodzą wtedy, kiedy nie wolno szczepić i wykłócają się, że przecież oni chcą teraz, bo oni się teraz pojawili, jęczą, kręcą, umawiają się na termin, nie pojawiają się, przynoszą szczepionkę, która nie wiadomo ile leżała poza lodówką.
U mnie w placówce jest naprawdę dobra babka od szczepień. A i ona czasami wymięka przy niektórych pacjentach.

Wina jest po obu stronach.

25

co racja to racja. Wszedzie pojawiaja się ludzie, którzy wiedzą wszystko najlepiej, lepiej od pielegniarek i lekarzy w przychodni.
Ostatnio na korytarzu w przychodni usłyszałam, że najlepiej szczepić 1 miesięczne noworodki. Przecież to horror, niech ktoś
wezmie cos takiego na powaznie i postapi według takich rad...

26

Lady Loka napisał/a:
Iceni napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

To nie jest naiwność. Po prostu wiem, jak to wygląda z drugiej strony ;) wiem, jakie podejście czasami mają rodzice do szczepień, jak przychodzą wtedy, kiedy nie wolno szczepić i wykłócają się, że przecież oni chcą teraz, bo oni się teraz pojawili, jęczą, kręcą, umawiają się na termin, nie pojawiają się, przynoszą szczepionkę, która nie wiadomo ile leżała poza lodówką.
U mnie w placówce jest naprawdę dobra babka od szczepień. A i ona czasami wymięka przy niektórych pacjentach.

Wina jest po obu stronach.

Dlatego wytluscilam zdanie "zaniedbal swoje obowiazki" . Piszesz, ze w twojej przychodni opieka jest bardzo dobra i znasz sytuacje z drugiej strony.

A czy znasz sytuacje kiedy placówka zdrowotna NIE MA wysokiego poziomu, gdzie szef jest nastawiony na zysk (a wlasciwie wyzysk) zarówno pacjentów jak i personelu, zatrudniając najmniej wykwalifikowanych lekarzy za najniższą stawkę? Gdzie personel ma olewcze podejście do pacjenta ?

Jak w takim wypadku wracac do osoby podkreślę jeszcze raz ktora zaniedbała swoje obowiązki po kolejną poradę? Zeby wyrządziła jeszcze wiecej szkód?

Naiwnością jest sądzić, że fakt, że ktoś pracujący w danym zawodzie jest zawsze specjalistą dającym o wysoki poziom świadczonych usług.

Od takich miejsc należy trzymać się daleko i natychmiast przerejestrowac sie do innej, lepszej przychodni, bo tylko w ten sposob mozna wyeliminowac z rynku partaczy.

A nie wracac do tego samego konowala by ratował to, co popsul...

Mając dobre doswiadczenie z lekarzami masz do nich zaufanie, ale jest mnóstwo lekarzy i pielęgniarek  nie wartych zaufania. Podchodząc do kazdego lekarza jako do specjalisty, ktory "się na tym zna" mozna sie bardzo sparzyć.

Unfu*k Yourself!

27

No ja powiedziałam, żeby poszła zapytać innej pielęgniarki.

Nie mam zaufania. Widzę masę paradoksów w służbie zdrowia i już mnie to nie rusza. Jak będę mieć własne dzieci, to na pewno będę chodzić do lekarek, z którymi obecnie pracuję.

28

we włoszech zamykaja szkoły przed nieszczepionymi dziecmi
wpiszcie w google wlochy-restrykcyjne-prawo-dotyczace-obowiazkowych-szczepien-dzieci

moze u nas tez cos takiego zastosowac?

29

chyba troche nasi wloscy koledzy przesadzili. moze to i skuteczne ale bardzo radykalne.
zreszta ciekawa jestem jak jest egzekwowaniem tego zakazu. Sadzie ze jak to w Italia
wszystko mozna inaczej zalatwic

30 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-07 12:15:10)

witajcie,
gdzies zboczylismy z glownego tematu dotyczacego zlego przechowywania szczepionek na pneumokoki
i inne szczepienia. Moze to i dobrze bo sie dyskusja zrobila.
Ja znalazłam jeszcze cos takiego:

wpiszcie w google:
umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem

31

chyba mi się powyzej post nie udał.
wpiszcie do googla Głowny Inspektorat Sanitarny o zle przechowywanych szczepionkach
pisza w jakich województwach i jakie szczepionki były poza lodówkami przechowywane

32 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-13 12:21:10)

Mamii napisał/a:

chyba mi się powyzej post nie udał.
wpiszcie do googla Głowny Inspektorat Sanitarny o zle przechowywanych szczepionkach
pisza w jakich województwach i jakie szczepionki były poza lodówkami przechowywane

ktoś się już do teog odnosil na innm forum: umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem
Na samm koncu jest ciekawa opinia prawnika. W sumie uwaga Elzbiety_Zawadzkiej o okresowych badaniach lekarskich w kontekscie szczepien jest ciekawa.

33

jest nowa wiadomość na stronie Ministerstwa Zdrowia o pneumokokach

wpiszcie do googla bo nie moge wkleić linku:

dzieci-z-rocznikow-2013-2016-przeciwko-pneumokokom-komunikat -do-rodzicow-i-opiekunow

zachęcają rodziców którzy nie szczepili na pneumokoki do szczepienia bezplatnego synflorixem czyli szczepionką 10 walentna ale tylko do 29 czerwca.Coś wam to mówi?Wskazali numer partii szczepionek.

Pewnie chca się szybko pozbyć ich pozbyć, ciekawe co stanie się z tymi które się przeterminują? Zeby nie było tak jak ostatnio, ze szczepili co prawda szczepionkami które nie były przeterminowane, ale źle przechowywane.

34

Dziwne nie widzę numeru partii. Czyżby usunęli?

35 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-13 12:21:38)

Chyba koleżanka nie ten link wstawiła. Ten jest do rodzicow i opiekunów - bez numeru serii.
Drugi, do świadczeniodawców, zawiera numer: umieszczanie linków na forum jest niezgodne z regulaminem

36

A wiecie, że tu linków nie wolno? smile

jak mają szczepionki blisko daty, to się robi akcje właśnie po to, żeby one wszystkie zeszły. Co się przeterminuje to się wywala.

37

teraz jak widać panstwowe osrodki zdrowia dostaly prikaz, zeby szybko
szczepic, jak najwiecej szczepic bo sie przeterminuje.

To nie mogli mniej zamowic? lepiej oszacować potrzebnej ilosci?

tak sobie mysle ze teraz najlepiej kupic szczepionke w aptece, albo żądać pokazania
daty waznosci od pielegniarki.

Chyba i tak lepiej zaplacic za szczepionkę na pneumo,  kupimy wtedy nie taka na pograniczu
waznosci.....

38

Pielęgniarka bez problemu pokaże Ci datę ważności.
Podejrzewam, że po prostu ciężko oszacować liczbę szczepionek. Jeżeli darmowa akcja jest takim problemem, to nie szczep

Posty [ 1 do 38 z 63 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » O co chodzi z tymi szczepionkami?!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018