Bardzo sucha skóra na twarzy. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-10 16:57:29

kika24
Do zakochania jeden krok

Bardzo sucha skóra na twarzy.

Witam. Problem mój polega na bardzo suchej skórze  twarzy i nie moge sobie z tym poradzić. Jak dotkne sie twarzy to na dłoni mam złuszczoną skórę,nie moge używać podkładów bo robią mi sie płaty na czole i mi odchodzą. Prosze o jakąś poradę.
Z góry dziękuje.

Ostatnio edytowany przez kika24 (2010-03-10 18:02:30)

Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby go nie dostrzegano.

#2 2010-03-10 21:10:16

oliwka
100% Netkobieta

Re: Bardzo sucha skóra na twarzy.

Hej. Ja miałam podobny problem,ale go rozwiązałam. Musisz przede wszystkim nawilżyć skórę jak i na zewnątrz przez dobór właściwych kosmetyków i właściwą pielęgnację ,ale i również musisz  pamiętać tez o nawilżaniu od wewnątrz czyli prze picie wody. Powinnaś wypijać jej ok 1,5 litra dziennie. Twarz powinnaś myć delikatnym mleczkiem unikając mydła.Po umyciu delikatnie ją  osuszyć. Przed nałożeniem kremu zastosuj tonik i nałóż odpowiedni krem do cery suchej. Dodatkowo dwa razy w tygodniu zrób sobie peeling,który usunie ten brzydki naskórek.Ja osobiście używam peelingu enzymatycznego.Cera sucha jest bardzo delikatna i jest narażona na wysuszenie czynnikami zewnętrznymi.Dlatego powinnaś unikać solarium,długiego przebywania na słońcu.Wiesz swego czasu była w katalogach Oriflame fajna seria o nazwie Hydra. Był krem do twarzy i serum stymulujące nawilżanie niestety w tej chwili nie ma,a szkoda,bo właśnie ta seria bardzo mi pomogła. Spróbuj poszukać odpowiednie kosmetyki w drogerii a jak nie będziesz widziała poprawy to wybierz się do dermatologa.

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#3 2010-03-18 17:10:26

Kulka
Wkręcam się coraz bardziej

Oliwka bardzo dobrze radzi, a dobrych kosmetykow znajdziesz sporo na rynku. Ja osobiscie polecialabym krem dermedic hydrain2, mozna go teraz dostac w okazyjnej cenie w superpharm. Ale wybor oczywiscie pozostawiam tobie smile, z pewnoscia znajdziesz jakis kremik odpowiedni dla siebie smile Jednak, jesli to nie przyniesie poprawy to faktycznie wypadaloby sie wybrac do lekarza na konsultacje.

#4 2010-04-08 13:54:45

inwersja
Na razie czysta sympatia

Ja mam ogólnie skórę b. tlustą, wręcz niemiłosiernie. Ale ostatio w kącikach ust i pod oczami pojawiły mi się suche placki. Suche do tego stopnia, że bolą i pieką mnie, są czerwone,bo skóra schodzi , a pod oczami wygląda to jakbym dostała banie ;/ nie wiem co z tym zrobić, bo reszta skóry jest potwornie tłusta sad

"Spend all your time waiting for that second chance..."

#5 2010-04-08 14:02:04

Anemonne
Moderator

inwersja - to może być jakieś uczulenie, zwłaszcza, że wiosnę mamy i wszystko zaczyna kwitnąć. Spróbuj kupić sobie jakieś tabletki antyalergiczne, np. Claritine albo Lorafast i zobacz, czy odczujesz jakąś poprawę.

Ja mam podobny problem jak autorka tematu, z tym, że skóra na moim czole i nosie jest tłusta, a jednocześnie naskórek schodzi mi płatkami... z tej tłustej skóry! Mam typową cerę mieszaną, tłustą na czole i na nosie, zaś suchą po bokach - lecz po bokach się nie łuszczę. Stosowałam już różne kremy, piję co najmniej 2 litry wody codziennie, robię peeling dość często, bo nie mam innego wyjścia - inaczej sypie się ze mnie i nie ma szans nałożyć jakiegokolwiek makijażu. Stosowałam różne peelingi, także enzymatyczny, który niewiele pomógł, myję twarz specjalnym delikatnym żelem... Mogę zrobić peeling, a już po 24 godzinach znów się łuszczę. Może to jakaś choroba? Słyszałyście kiedyś o czymś takim, może miałyście?

#6 2010-04-24 22:16:24

vmg
Niewinne początki

oliwka - a jaki piling enzymatyczny polecasz/stosujesz?

#7 2010-05-03 17:43:56

ulka6
Niewinne początki

może warto spróbować jakieś maseczki nawilżającej np.mary cohr maska odżywcza .

#8 2010-05-13 15:01:46

CupraFR
100% Netkobieta

Dwa razy dziennie rano i wieczorem trzeba nakładać krem nawilżający i raz w tygodniu peeling. Mi pomogło. Jeśli nie momoże to koniecznie wizyta u dermatologa. Może potrzebujesz specjalistycznych środków.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#9 2010-06-10 19:19:09

xoddanaksieciux
Niewinne początki

Ja mam bardzo wielki problem ze skórą twarzy..... Schodzi mi skóra, piży się, mam czerwone plamy na polikach i szyi. Najbardziej skóra schodzi mi z polików i trochę z nosa. Czy znacie jakieś dobre kremy nawilżające albo coś ? ( byłam u dermatolog i nie pomogła... )Dodam że mam 17 lat. Bardzo prosze o odpowiedz, na forum kub na moją poczte.

#10 2010-06-14 10:38:53

freekate77
Zaglądam tu coraz częściej

Z dobrych kremów nawilżających poleciłabym takie z mocznikiem, np. Xerial 5 Visage, nie najtańszy, dostępny w aptece ale wydajny i skuteczny. Zasadniczo przy tak wrażliwej skórze radziłabym pielęgnację kosmetykami aptecznymi. Dużo dobrych rad udzieliła Oliwka, dodać do tego chciałam jeszcze suplementacje bo samo picie wody niestety skóry nie nawilży, może Capivit Hydrocontrol lub tańszy a równie skuteczny zamiennik jak np. Biogal?
Taka pielęgnacja połączona z odrzuceniem wysuszających kosmetyków powinna poprawić stan skóry jeżeli nie jest on spowodowany zmianami chorobowymi smile

"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.
R. A. Heinlein

#11 2010-06-14 10:50:51

Aqulcia
Na razie czysta sympatia

Polecam wizytę u dermatologa. Przepisała mi jakis lek robiony, na receptę i problemy ze sucha skórą zniknęły.

#12 2010-06-16 01:05:41

Kasienka88

Dziewczyny, a nie macie niedoborów omega-3?? jecie regulranie ryby morskie, albo siemie lniane?? Ja miałam takie problemy i najbardziej mi pomogło wlasnie siemię lniane. Codziennie 2-3 lyzki świeżo zmielonego do jogurtu, albo kefiru i działa. Jak są niedobory w organizmie to wtedy kosmetyki mogą tylko zaleczyć, ale nie rozwiąża problemu.

#13 2014-04-25 13:59:23

Anna_N
Mój jest ten kawałek podłogi

Polecam ci kremy z dużą zawartością masła shea - super nawilżają i zmiękczają skórę

Uwielbiam być kobietą smile
Kocham naturalne kosmetyki

#14 2014-05-08 20:10:08

maczek00
Niewinne początki

ja rowniez mam podobny problem, raz na 2-3 dni muszę zastosowac peeling, do tego uzywam masci z wit. A, jest bardzo tłusta, na krotko pomaga, ale zaraz znow mam sucha sad

#15 2014-05-12 15:53:07

Chochlik
Szamanka

Ja zaczelam stosowac dermokosmetyk do twarzy - cetaphil intensywnie nawilzajacy. Kondycja skory zdecydowanie mi sie poprawila. Nie mam juz sy=uchych puktow na twarzy gdzie skora mi schodzila, co strasznie wygladalo pod makijazem.

#16 2014-06-26 12:53:23

anika'80
O krok od uzależnienia

Moja przyjaciółka miała podobny problem. Nie mogła zrobić makijażu, a od tej łuszczącej skóry zaczęły robić się jej przebarwienia. Spróbowała krem do skóry suchej Idealia od Vichy. Po kilku dniach sytuacja zaczęła się normować i przebarwienia, o które bardzo się martwiła zaczęły znikać.

#17 2014-06-27 20:19:32

sisi99
Przyjaciółka Forum

Kochana autorko,ja też miałam taki problem,kupiłam krem z physiogel!!!naprawde po 3dniach juz mi pomógł,teraz sie bez niego nie obejde!!!!!uwierz mi,fakt tylko jest taki ze w aptece jest drogi,tzn dla mnie,ok 45zł,wiec ja kupuje teraz na allegro,,dam ci link do kremu
link usunięty
oczywiście to tylko orientacyjnie,zobacz u siebie w aptece,moze cena bedzie dobra,,daj znać czy pomógł!!!

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-06-27 21:18:26)

Patryś ur.12.01.2011 3630kg,57cm godz.1.05                                                                                                                   
Natalia ur.22.08.2012 3390kg,55cm godz 2.10

#18 2014-06-28 13:53:54

mama2011
Wróżka Bajuszka

anika'80 napisał:

Moja przyjaciółka miała podobny problem. Nie mogła zrobić makijażu, a od tej łuszczącej skóry zaczęły robić się jej przebarwienia. Spróbowała krem do skóry suchej Idealia od Vichy. Po kilku dniach sytuacja zaczęła się normować i przebarwienia, o które bardzo się martwiła zaczęły znikać.

Już?? Ciekawe ile razy dziennie smarowała, ja jestem sklerotyczna i mam kłopot z regularnością, moja siostra znowu potrafi kilka razy dziennie twarz smarować. Ja z vichy mam ten krem na zacienienia pod oczami póki co i z niego jestem zadowolona, bo te cienie były moim straszliwym kompleksem a teraz są sporo mniejsze. A odnośnie suchej skóry na twarzy jeszcze to ja mam tak dziwnie, że wysuszone mam tylko nawet nie na policzkach a jak się żuchwa kończy, już prawie przy uszach i też nie wiem co z tym zrobić.

#19 2014-06-29 16:41:39

anika'80
O krok od uzależnienia

mama2011 napisał:

anika'80 napisał:

Już?? Ciekawe ile razy dziennie smarowała

Tego do końca nie wiem, ale ona jest bardzo poukładaną i systematyczną osobą. Podejrzewam, że wklepywała go starannie rano i wieczorem smile

#20 2014-06-30 18:33:54

rr12345
Do zakochania jeden krok

ja miałam strasznie suchą, zniszczoną skórę na nosie, była szorstka i co chwilę schodziła, też nie mogłam używać podkładu bo zaraz się pojawiały te suche skórki, nie wiem jak to nazwać. mama mi poleciła jakąś oliwkę, smarowałam i nic. aż w końcu wysmarowałam cały nos najzwyklejszym kremem nivea, cała sucha skóra zeszła z nosa jeszcze tego samego dnia! w końcu mogę używać wszystkich kosmetyków i nie mam suchych skórek smile teraz smaruję się nim na calej twarzy, jak siedze w domu i jak mam wyjść to najpierw krem a dopiero później makijaż; moja skóra dawno nie była taka ładna i zadbana big_smile

Ostatnio edytowany przez rr12345 (2014-06-30 18:41:07)

#21 2014-07-08 11:40:22

Trelamorela12
Wkręcam się coraz bardziej

Jeżeli porządne nawilżanie od zewnątrz i wewnątrz nie przynosi rezultatów skonsultuj się z dermatologiem, który pomoże ci dobrać odpowiednie kosmetyki lub leczenie.

#22 2014-07-15 08:22:43

ola.mona80
Niewinne początki

Też mam podobne problemy, skóra schodzi mi płatami, najczęściej z brody, nosa, policzków i okolic, do tego przy linii włosów mam często suche, też oczywiście zaczerwienienia, plamy... Fluid odpada kompletnie bo wyglądam strasznie, może i piję mało wody, ale prowadzę pasywny tryb życia (mam świadomość, że nie powinnam ;p). Ostatnio kupiłam sobie tonik do twarzy z pharmaceris, krem na dzień i krem na noc, do tego krem z mocznikiem w trakcie dnia, i biorę witaminy, na początku była radykalna poprawa, a teraz znowu to samo... już nie wiem jak mam działać z tą cerą. Peelingu nie próbowałam, będę musiała się wybrać do kosmetyczki, może w końcu mi coś pomoże, bo już nie wiem jak z tym walczyć ;p

#23 2014-08-03 22:50:40

Bateria

Bardzo skuteczne i warte polecenia są zabiegi nawilżające z serii KLAPP. Jest kilka linii na przykład regenerująca czy odżywcza.

#24 2014-08-15 23:47:52

Mania91
O krok od uzależnienia

Mi na sucha skórę na twarzy pomaga olejek arganowy albo krem Bandi z algami morskimi. Ten Krem kupiłam w Hebe, nigdzie indziej go nie widziałam, a ta firma Bandi używana jest w salonach kosmetycznych, więc na pewno są to sprawdzone kremy

#25 2014-08-19 16:02:04

agnieshka856
O krok od uzależnienia

ja teraz kupilam matujacy krem nawilzajacy bielendy Mlodzienczy blask. chcialam zeby porzadnie nawilzal i jednoczesnie nadawal sie pod makijaz na dzien- wiadomo niektore nawilzacze strasznie sie lepia i zostawiaja tlusta powloke na twarzy hmm  a ten fajnie sie sprawdza jak na razie smile

#26 2014-08-19 16:29:16

panna orzelska

Przede wszystkim unikajcie produktów do mycia twarzy które się pienią. Te wysuszają skórę. Do tego polecam pielęgnację olejkami np. arganowy, ze słodkich migdałów, awokado czy nasion pomidorów. Do tego koniecznie peeling. No i wiadomo, pijemy wodę. smile

#27 2014-08-24 23:35:01

Mania91
O krok od uzależnienia

agnieshka856 napisał:

ja teraz kupilam matujacy krem nawilzajacy bielendy Mlodzienczy blask. chcialam zeby porzadnie nawilzal i jednoczesnie nadawal sie pod makijaz na dzien- wiadomo niektore nawilzacze strasznie sie lepia i zostawiaja tlusta powloke na twarzy hmm  a ten fajnie sie sprawdza jak na razie smile

Tez osatnio oglądałam te krem, ale w końcu go nie wzięłam... Czyli nie jest tłusty i szybko się wchłania? W sumie miałam już pare kremów bielendy i raczej nie było z tym problemów, ale lepiej się upewnić smile

#28 2014-08-25 14:19:59

odnaleźona
Do zakochania jeden krok

Najlepiej do skóry atopowej stosować kremy. Jak się ma tak bardzo przesuszoną.

#29 2014-08-25 14:46:24

agnieshka856
O krok od uzależnienia

Mania91 napisał:

agnieshka856 napisał:

Tez osatnio oglądałam te krem, ale w końcu go nie wzięłam... Czyli nie jest tłusty i szybko się wchłania? W sumie miałam już pare kremów bielendy i raczej nie było z tym problemów, ale lepiej się upewnić smile

dokladnie tak jak napisalas smile albo jesli zalezy ci na mega nawilzeniu np. na noc to z bielend jest Argan Face oil smile

#30 2014-08-26 10:14:43

ladyinblue
Do zakochania jeden krok

A ja polecam wazelinę na noc wink)

#31 2014-08-31 19:52:55

refik22
Dobry Duszek Forum

Jakiś zabieg złuszczający by się tu przydał na poczatek, a później kosmetyki, w zależności od reakcji skóry. Ostatnio czytałam, że curiosin w żelu dobrze działa, jak sie go na noc nałoży, bo łagodzi podrażnienia i po zabiegach szybciej sie skóra odnawia. Ale też warto do dermatologa żeby określił co jest przyczyną problemu.

#32 2014-09-02 00:32:49

odnaleźona
Do zakochania jeden krok

A ja maslo shea

#33 2014-09-04 15:32:33

rebeli
Dobry Duszek Forum

Nie zapominajmy o nawilżeniu też od środka czyi 2 litry wody dziennie.
Dodatkowo kremy nawilżające. Maseczki..
Przy doborze kosmetyków patrz by były do suchej skóry.

A z domowych sposobów, jogurt naturalny na twarz, na 20 minut.
Można dodać też trochę miodu

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

#34 2014-09-05 14:29:00

ApoteozaPrawdy
Słodka Czarodziejka

A ja jeszcze mogę polecić oleje naturalne: kokosowy, arganowy, z nasion dzikiej marchwi. Od biedy może być lniany lub oliwa z oliwek, ale sama nie stosuję ich do twarzy.
Dobry peeling to podstawa. Nie stosuję enzymatycznych, wolę mechaniczne.

Osoba wyżej napisała coś o 2l dziennie, co dla mnie jest wierutną bzdurą. Na bezmyślnym piciu tylu litrów wody zarabiają producenci wód butelkowanych, ale jak ktoś chce - niech sobie pije nawet 4 litry na dobę.

Ostatnio edytowany przez ApoteozaPrawdy (2014-09-05 14:31:52)

Człowiek, który "ma serce", niczego nie może stracić,
gdziekolwiek by się znalazł.

#35 2014-09-05 15:24:59

dobrotka

A próbowałaś olej kokosowy? Tylko koniecznie kup taki naturalny, nierafinowany. Taki olej świetnie nawilża, a nie ma żadnej chemii, jest bardzo naturalny. Posmaruj się na noc, bo na dzień się nie nadaje, bo spłynie Ci makijaż. Dla mnie to świetny nawilżacz, można nim smarować też łokcie, pięty i w ogóle całe ciało. Na nawilżenie cery dobra jest też maseczka z siemienia lnianego - gotujesz z łyżki siemienia taki kisiel i potem kładziesz to na twarz na 20 minut- skóra jest potem super miękka wink

#36 2014-09-05 17:22:17

Mania91
O krok od uzależnienia

dobrotka napisał:

A próbowałaś olej kokosowy? Tylko koniecznie kup taki naturalny, nierafinowany. Taki olej świetnie nawilża, a nie ma żadnej chemii, jest bardzo naturalny. Posmaruj się na noc, bo na dzień się nie nadaje, bo spłynie Ci makijaż. Dla mnie to świetny nawilżacz, można nim smarować też łokcie, pięty i w ogóle całe ciało. Na nawilżenie cery dobra jest też maseczka z siemienia lnianego - gotujesz z łyżki siemienia taki kisiel i potem kładziesz to na twarz na 20 minut- skóra jest potem super miękka wink

A gdzie kupujesz ten olej kokosowy? Drogi jest? Ja już jakiś czas stosuję olejek arganowy i jestem zadowolona, bo ładnie nawilża, ale ten kokosowy też bym wypróbowała smile Ten arganowy jest o tyle fajny, że nadaje sie do pielegnacji twrazy, całego ciała i jeszcze włosów big_smile Mam taki 3 w 1 z Bielendy

#37 2014-09-08 21:28:36

rebeli
Dobry Duszek Forum

ApoteozaPrawdy napisał:

Osoba wyżej napisała coś o 2l dziennie, co dla mnie jest wierutną bzdurą. Na bezmyślnym piciu tylu litrów wody zarabiają producenci wód butelkowanych, ale jak ktoś chce - niech sobie pije nawet 4 litry na dobę.

ostatnio porównywali stan skóry osoby która piła wodę, 2 litry dzienie z taką która jej nie piły.
różnica była widoczna.
Poza tym, po sobie samej widzę, ze się lepiej czuję jak wypiję , może nie 2 litry, ale przynajmniej litr wody

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

#38 2014-09-09 17:43:49

Mania91
O krok od uzależnienia

Ja słyszałam, że właśnie nie powinno się pić tak dużo wody, to powoduje tylko zbieranie się wody w organizmie, a przecież w bardzo wielu produktach które jemy jest woda (warzywa, owoce, itd), więc wystarczy wypić tyle wody ile ktoś potrzebuje by zaspokoić pragnienie.
Co do kremów nawilżających - ostatnio kupiłam na promocji w Hebe krem do twarzy Pharm do cery suchej z Bielendy. Ładnie nawilża, już nie mam suchych skórek an twarzy

Ostatnie tematy :

Stopka forum