Bardzo sucha skóra na twarzy. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-10 16:57:29

kika24
Do zakochania jeden krok

Bardzo sucha skóra na twarzy.

Witam. Problem mój polega na bardzo suchej skórze  twarzy i nie moge sobie z tym poradzić. Jak dotkne sie twarzy to na dłoni mam złuszczoną skórę,nie moge używać podkładów bo robią mi sie płaty na czole i mi odchodzą. Prosze o jakąś poradę.
Z góry dziękuje.

Ostatnio edytowany przez kika24 (2010-03-10 18:02:30)

Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby go nie dostrzegano.

#2 2010-03-10 21:10:16

oliwka
100% Netkobieta

Re: Bardzo sucha skóra na twarzy.

Hej. Ja miałam podobny problem,ale go rozwiązałam. Musisz przede wszystkim nawilżyć skórę jak i na zewnątrz przez dobór właściwych kosmetyków i właściwą pielęgnację ,ale i również musisz  pamiętać tez o nawilżaniu od wewnątrz czyli prze picie wody. Powinnaś wypijać jej ok 1,5 litra dziennie. Twarz powinnaś myć delikatnym mleczkiem unikając mydła.Po umyciu delikatnie ją  osuszyć. Przed nałożeniem kremu zastosuj tonik i nałóż odpowiedni krem do cery suchej. Dodatkowo dwa razy w tygodniu zrób sobie peeling,który usunie ten brzydki naskórek.Ja osobiście używam peelingu enzymatycznego.Cera sucha jest bardzo delikatna i jest narażona na wysuszenie czynnikami zewnętrznymi.Dlatego powinnaś unikać solarium,długiego przebywania na słońcu.Wiesz swego czasu była w katalogach Oriflame fajna seria o nazwie Hydra. Był krem do twarzy i serum stymulujące nawilżanie niestety w tej chwili nie ma,a szkoda,bo właśnie ta seria bardzo mi pomogła. Spróbuj poszukać odpowiednie kosmetyki w drogerii a jak nie będziesz widziała poprawy to wybierz się do dermatologa.

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#3 2010-03-18 17:10:26

Kulka
Wkręcam się coraz bardziej

Oliwka bardzo dobrze radzi, a dobrych kosmetykow znajdziesz sporo na rynku. Ja osobiscie polecialabym krem dermedic hydrain2, mozna go teraz dostac w okazyjnej cenie w superpharm. Ale wybor oczywiscie pozostawiam tobie smile, z pewnoscia znajdziesz jakis kremik odpowiedni dla siebie smile Jednak, jesli to nie przyniesie poprawy to faktycznie wypadaloby sie wybrac do lekarza na konsultacje.

#4 2010-04-08 13:54:45

inwersja
Na razie czysta sympatia

Ja mam ogólnie skórę b. tlustą, wręcz niemiłosiernie. Ale ostatio w kącikach ust i pod oczami pojawiły mi się suche placki. Suche do tego stopnia, że bolą i pieką mnie, są czerwone,bo skóra schodzi , a pod oczami wygląda to jakbym dostała banie ;/ nie wiem co z tym zrobić, bo reszta skóry jest potwornie tłusta sad

"Spend all your time waiting for that second chance..."

#5 2010-04-08 14:02:04

Anemonne
Moderator

inwersja - to może być jakieś uczulenie, zwłaszcza, że wiosnę mamy i wszystko zaczyna kwitnąć. Spróbuj kupić sobie jakieś tabletki antyalergiczne, np. Claritine albo Lorafast i zobacz, czy odczujesz jakąś poprawę.

Ja mam podobny problem jak autorka tematu, z tym, że skóra na moim czole i nosie jest tłusta, a jednocześnie naskórek schodzi mi płatkami... z tej tłustej skóry! Mam typową cerę mieszaną, tłustą na czole i na nosie, zaś suchą po bokach - lecz po bokach się nie łuszczę. Stosowałam już różne kremy, piję co najmniej 2 litry wody codziennie, robię peeling dość często, bo nie mam innego wyjścia - inaczej sypie się ze mnie i nie ma szans nałożyć jakiegokolwiek makijażu. Stosowałam różne peelingi, także enzymatyczny, który niewiele pomógł, myję twarz specjalnym delikatnym żelem... Mogę zrobić peeling, a już po 24 godzinach znów się łuszczę. Może to jakaś choroba? Słyszałyście kiedyś o czymś takim, może miałyście?

#6 2010-04-24 22:16:24

vmg
Niewinne początki

oliwka - a jaki piling enzymatyczny polecasz/stosujesz?

#7 2010-05-03 17:43:56

ulka6
Niewinne początki

może warto spróbować jakieś maseczki nawilżającej np.mary cohr maska odżywcza .

#8 2010-05-13 15:01:46

CupraFR
100% Netkobieta

Dwa razy dziennie rano i wieczorem trzeba nakładać krem nawilżający i raz w tygodniu peeling. Mi pomogło. Jeśli nie momoże to koniecznie wizyta u dermatologa. Może potrzebujesz specjalistycznych środków.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#9 2010-06-10 19:19:09

xoddanaksieciux
Niewinne początki

Ja mam bardzo wielki problem ze skórą twarzy..... Schodzi mi skóra, piży się, mam czerwone plamy na polikach i szyi. Najbardziej skóra schodzi mi z polików i trochę z nosa. Czy znacie jakieś dobre kremy nawilżające albo coś ? ( byłam u dermatolog i nie pomogła... )Dodam że mam 17 lat. Bardzo prosze o odpowiedz, na forum kub na moją poczte.

#10 2010-06-14 10:38:53

freekate77
Zaglądam tu coraz częściej

Z dobrych kremów nawilżających poleciłabym takie z mocznikiem, np. Xerial 5 Visage, nie najtańszy, dostępny w aptece ale wydajny i skuteczny. Zasadniczo przy tak wrażliwej skórze radziłabym pielęgnację kosmetykami aptecznymi. Dużo dobrych rad udzieliła Oliwka, dodać do tego chciałam jeszcze suplementacje bo samo picie wody niestety skóry nie nawilży, może Capivit Hydrocontrol lub tańszy a równie skuteczny zamiennik jak np. Biogal?
Taka pielęgnacja połączona z odrzuceniem wysuszających kosmetyków powinna poprawić stan skóry jeżeli nie jest on spowodowany zmianami chorobowymi smile

"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.
R. A. Heinlein

#11 2010-06-14 10:50:51

Aqulcia
Na razie czysta sympatia

Polecam wizytę u dermatologa. Przepisała mi jakis lek robiony, na receptę i problemy ze sucha skórą zniknęły.

#12 2010-06-16 01:05:41

Kasienka88
Zaglądam tu coraz częściej

Dziewczyny, a nie macie niedoborów omega-3?? jecie regulranie ryby morskie, albo siemie lniane?? Ja miałam takie problemy i najbardziej mi pomogło wlasnie siemię lniane. Codziennie 2-3 lyzki świeżo zmielonego do jogurtu, albo kefiru i działa. Jak są niedobory w organizmie to wtedy kosmetyki mogą tylko zaleczyć, ale nie rozwiąża problemu.

Stopka forum