Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa...

Strony 1 2 3 13 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 476 ]

Temat: Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa...

Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie. (Dziennik.pl)

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.
Na zdrowy rozum obozy śmierci tworzone  w czasie okupacji niemieckiej, nie mogły być polskie, choć Karski  niefortunnie się tak wyraził w języku angielskim, a inne media to podchwyciły.

Na ustawę zareagowała strona izraelska.
Dlaczego Izrael protestuje przeciw ustawie polskiego Sejmu? Może ktoś mi wyjaśnić? Czy Polska nie może tworzyć ustaw bez wtrącania się innych państw?

Niełatwo jest udzielać mądrych rad, lecz jeszcze trudniej umieć ich słuchać i do nich się zastosować.
Mikołaj Gogol.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa...

Izrael protestuje przeciw ustawie,która każe więzieniem lub grzywną każdego kto przypisuje narodowi polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za holokaust.
Bo uważa,że co w takim razie ze świadectwami ocalałych,którzy widzieli jak Polacy wydawali Niemcom Żydów?
Owszem,Polacy także Żydów ratowali ale zdecydowanie więcej z nich kolaborowało w tej kwestii z okupantem.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

Summerka napisał/a:

(...) Czy Polska nie może tworzyć ustaw bez wtrącania się innych państw?

Może. Wtrącać się nikt nie będzie, gdy Polska przestanie podważać fakty (także związane z historią nie tylko Polski ale Europy i świata) oraz uregulowania międzynarodowe, które dobrowolnie zaakceptowała.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski
Reklama

4

gojka102 napisał/a:

Izrael protestuje przeciw ustawie,która każe więzieniem lub grzywną każdego kto przypisuje narodowi polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za holokaust.
Bo uważa,że co w takim razie ze świadectwami ocalałych,którzy widzieli jak Polacy wydawali Niemcom Żydów?
Owszem,Polacy także Żydów ratowali ale zdecydowanie więcej z nich kolaborowało w tej kwestii z okupantem.

Nie rozumiem.  Równie dobrze, można nazwać żydowskim, bo Żydzi niestety też bywali kolaborantami.

Niełatwo jest udzielać mądrych rad, lecz jeszcze trudniej umieć ich słuchać i do nich się zastosować.
Mikołaj Gogol.

5

gojka102 napisał/a:

Kluczowe słowa podkreśliłem, a w ustawie jest jeszcze państwu polskiemu. Ustawa w żaden sposób nie zagraża składaniu świadectw, że "ten Polak - Jan Kowalski odpowiada za śmierć mojego brata, ojca, matki". Ustawa zakłada, że karane może być używanie sformułowań właśnie takich: naród polski, państwo polskie odpowiada, współodpowiada za holocaust". I bardzo słusznie.
Dodatkowo rzeczona ustawa rozjuszyła też Ukraińców, ponieważ wprowadza pojęcie "kłamstwa wołyńskiego" i penalizację banderyzmu. Też słusznie, bo to już pora była powiedzieć STOP. Jak Ukraińcy chcą u siebie czcić zbrodniarzy, to ich sprawa ale całkiem słusznie my mamy prawo wprowadzać sankcje na terenie RP dla ludzi, którzy są w to zaangażowani. Zresztą jakoś cicho przeszło, że właśnie niedawno, w tym miesiącu Polska korzystając z objętej funkcji członka Rady Bezpieczeństwa ONZ złożyła w tej sprawie wniosek aby wprowadzić pojęcie ludobójstwa na Wołyniu. Nie wobec Polaków ale obywateli polskich narodowości polskiej, ukraińskiej, czeskiej, żydowskiej.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..
Reklama

6

''No to chyba już wiadomo dlaczego akurat teraz tvn mówi o "polskim nazizmie". W grę wchodzą kolosalne pieniądze.''

''Ciężkie zarzuty padają pod adresem Polski na arenie międzynarodowej w kontekście olbrzymich roszczeń. Oto nowojorska gazeta pisze, iż polska ustawa reprywatyzacyjna jest formą "denializmu historycznego". Na czym polega polski denializm? Na tym, że zaproponowała rekompensaty w wysokości 20% wartości utraconego mienia w czasie wojny, że dotyczyć to ma jedynie spadkobierców oraz obywateli polskich. Kilka tygodni później senat USA uchwalił ustawę 447, która choć nie mówi bezpośrednio o Polsce, to wiadomo, że przede wszystkim Polski dotyczy. Przekładając prawniczy język tej ustawy na polski: obliguje ona rząd amerykański do wywierania nacisków na polskie władze, by uchwalona została odpowiednia ustawa reprywatyzacyjna. Taka, która międzynarodowym organizacjom żydowskim da łatwą "odbiurokratyzowaną" formę zaspokojenia roszczeń. Na ich mocy Polska miałaby wytransferować za granicę 230 mld zł. Pomijając tak banalne okoliczności, że jest to historycznie niesprawiedliwe oraz że nas na to nie stać, to jest to ewidentny denializm prawnomiędzynarodowy: w 1960 Polska zawarła z USA umowę o spłacie zobowiązań wobec obywateli amerykańskich, która została zrealizowana. Dlatego uchwala się drogę politycznych nacisków. Polscy Żydzi powinni w tej sprawie zabrać głos, bo odbije się ona właśnie na nich, prowadząc do eskalacji postaw antysemickich.

Zarzuty dotyczą Polski: oskarża się tutaj zarówno Kaczyńskiego negującego te roszczenia, jak i PO za udział w przejmowaniu pożydowskich nieruchomości. Jest to gra o bardzo dużej stawce, która w parlamencie amerykańskim wchodzi w decydującą fazę. Co tymczasem robią nasze media i politycy? Od tygodnia roztrząsają grupkę neonazistów, których leśną szopkę zdecydowała się ujawnić amerykańska stacja - w rok od wydarzeń. Opowiada się o jakiejś fali nazizmu w Polsce akurat w tak newralgicznym momencie... Jeśli te kilka osób od Hitlera to jest "fala faszyzmu", to znaczy że w Niemczech mają już nazistowski potop, bo parę miesięcy temu KILKUSET neonazistów uczciło tam rocznicę tragicznej śmierci Rudolfa Hessa. Ale nie w lesie lecz centralnie - na ulicach Berlina.''

''...Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej,
Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty...''

7 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-28 14:38:32)

Summerka napisał/a:

Dlaczego Izrael protestuje przeciw ustawie polskiego Sejmu? Może ktoś mi wyjaśnić? Czy Polska nie może tworzyć ustaw bez wtrącania się innych państw?

Dlatego, że próbuje się ugrać odszkodowania na rzecz Żydów, przykład niedawnej ustawy w USA. Nie wiem tylko dlaczego nie od np. Niemców. Na emerytury i odszkodowania płacimy ok. 240 mln złotych. Wszystkim zamieszkałym w Izraelu, a którzy urodzili się w Polsce podczas wojny pod okupacją niemiecką, ucierpieli, bądź ukrywali się. Również tym, którzy urodzili się pod okupacją sowiecką do 1956 roku.

gojka102 napisał/a:

Rzecz w tym, że większość nie współpracowała. A żydów i sami żydzi wydawali. Nawet służyli w armii nazistowskich Niemiec. Czarne owce są wszędzie. Jesteśmy jedynym krajem okupowanym w europie, który oficjalnie nie współpracował z okupantami. Co więcej tylko u nas za pomoc Żydom, karano śmiercią. A mimo to Polacy się poświęcali. Jednocześnie ponieśliśmy ogromne straty jako naród, społeczeństwo.
Nareszcie też przedłużenie nazizmu czyli banderyzm, będzie tak samo traktowany.

8

Najpóźniej dzień po tej reakcji minister sprawiedliwości będący jednocześnie prokuratorem generalnym powinien zarządzić wznowienie śledztwa w sprawie Jedwabnego, żeby pokazać prawdziwą skalę zjawiska i narodowość odpowiedzialnych. Dodatkowo musimy skończyć z subtelnościami w ocenie wkładu Żydów w umacnianie sowieckiej dominacji nad Polską po II WŚ. W UB była nadreprezentacja Żydów na stanowiskach kierowniczych, a później zmiana nazwisk na polskie. Żydzi realizują swoją politykę historyczną i trudno mieć o to pretensje. Wystarczy realizować swoją.

P. S. Żyd wstępując do UB tracił swoją narodowość, a dostając kulkę w łeb od polskiego żołnierza wyklętego w cudowny sposób ją odzyskiwał...

Nobody Is Born Gay - GOD

9 Ostatnio edytowany przez Foks (2018-01-28 14:55:53)

Na wschodzie Polski gdy wkraczała Armia Czerwona Żydzi masowo wydawali sowietom polskich sąsiadów. Po czasie zostali przez swoich ''wybawców'' wywiezieni tam gdzie wydawani przez nich Polacy, czyli do łagrów.

A co z Żydami z NKWD i UB? Około 60-70% kadry oficerskiej NKWD stanowili ludzie pochodzenia żydowskiego. W UB również było ich sporo, oczywiście ukrywali się pod polskimi nazwiskami. Czemu Żydzi nie płacą odszkodowań rodzinom pomordowanych, zakatowanych przez żydowskich oprawców?

P.S. Ciekawe czy Żydzi by się poświęcali gdyby za pomoc w ratowaniu Polaków groziła kara śmierci.

edit. widzę, że mnie Mariusz wyprzedziłeś wink

10

gojka102 napisał/a:

Chyba się za dużo Grossa nasłuchałaś i naczytałaś.

Sorry za post pod postem.

11

@Foks, problem polega na tym, że nie można otwierać wszystkich frontów na raz, a to należałoby zrobić, bo Polacy zostali potraktowani chyba najbardziej niesprawiedliwie na Świecie, a już na pewno najgorzej w Europie. Niemcy to II WŚ, Rosjanie to PRL, Ukraińcy to banderowcy, Francuzi i Anglicy nie wywiązali się ze zobowiązań, Żydzi kolaborowali z okupantem, a Amerykanie sprzedali w Jałcie. Z kim w tej sytuacji zawrzeć sojusz?

Jeżeli ktoś wierzy w Boga to pozostaje modlitwa, żeby Mel Gibson albo ktoś jego pokroju nakręcił film, którzy pokaże nas w prawdzie, czyli Polak bohater i przeora świadomość widzów na całym Świecie.

Z innych działań to trzeba dać Polonii miejsca w Senacie i prestiż, żeby Polonia się jednoczyła i dbała o polskie interesy za granicą.

Nobody Is Born Gay - GOD

12 Ostatnio edytowany przez authority (2018-01-28 16:06:34)

Foks napisał/a:
gojka102 napisał/a:

A ja znam wielu i mogę wymienić imię i nazwisko każdego z pewnego osiedla w Białymstoku dom koło domu kto kolaborował z okupantem mam dowody w postaci sąsiada który to pamiętał i innej osoby która niezależnie wymieniła 90% tych nazwisk mimo iż go nie znała. Kilka nazwisk (ok 6% ) 3 lata temu rzuciłem do sieci rozległa się burza obmazano mury synagogi i poszedł hejt do kilku lewicowych organizacji które podejrzewano iż to one wypuściły tą listę. Przypominam iż Polka jest jedynym państwem który w ogóle nie rozliczył się finansowo z przeszłością.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

13

Miłycham napisał/a:
Summerka napisał/a:

Dlatego, że próbuje się ugrać odszkodowania na rzecz Żydów, przykład niedawnej ustawy w USA. Nie wiem tylko dlaczego nie od np. Niemców. Na emerytury i odszkodowania płacimy ok. 240 mln złotych. Wszystkim zamieszkałym w Izraelu, a którzy urodzili się w Polsce podczas wojny pod okupacją niemiecką, ucierpieli, bądź ukrywali się. Również tym, którzy urodzili się pod okupacją sowiecką do 1956 roku.

gojka102 napisał/a:

Rzecz w tym, że większość nie współpracowała. A żydów i sami żydzi wydawali. Nawet służyli w armii nazistowskich Niemiec. Czarne owce są wszędzie. Jesteśmy jedynym krajem okupowanym w europie, który oficjalnie nie współpracował z okupantami. Co więcej tylko u nas za pomoc Żydom, karano śmiercią. A mimo to Polacy się poświęcali. Jednocześnie ponieśliśmy ogromne straty jako naród, społeczeństwo.
Nareszcie też przedłużenie nazizmu czyli banderyzm, będzie tak samo traktowany.

Nie rozumiem dlaczego polski rząd zrzekł się odszkodowań po drugiej wojnie. Ponieśliśmy duże straty, zginęła masa Polaków, a teraz kiedy  ustanawia nowelizację ustawy przeciw "polskim obozom zgłady", Izrael ma najwięcej do powiedzenia. Chyba, że faktycznie chodzi o ogromne odszkodowania, ale to chyba nie od Polaków?

Mikołaj Gogol.

14

Summerka napisał/a:

Nie rozumiem dlaczego polski rząd zrzekł się odszkodowań po drugiej wojnie. Ponieśliśmy duże straty, zginęła masa Polaków, a teraz kiedy  ustanawia nowelizację ustawy przeciw "polskim obozom zgłady", Izrael ma najwięcej do powiedzenia. Chyba, że faktycznie chodzi o ogromne odszkodowania, ale to chyba nie od Polaków?

Polski rząd niczego się nie zrzekał w tej kwestii. No właśnie od nas wiele chce się uzyskać.

15 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-01-28 19:21:55)

authority napisał/a:
Foks napisał/a:
gojka102 napisał/a:

A ja znam wielu i mogę wymienić imię i nazwisko każdego z pewnego osiedla w Białymstoku dom koło domu kto kolaborował z okupantem mam dowody w postaci sąsiada który to pamiętał i innej osoby która niezależnie wymieniła 90% tych nazwisk mimo iż go nie znała. Kilka nazwisk (ok 6% ) 3 lata temu rzuciłem do sieci rozległa się burza obmazano mury synagogi i poszedł hejt do kilku lewicowych organizacji które podejrzewano iż to one wypuściły tą listę. Przypominam iż Polka jest jedynym państwem który w ogóle nie rozliczył się finansowo z przeszłością.

A ja znam wielu,którzy na lubelskich wioskach,gdzie bardzo wielu Żydów mieszkało wydawali ich Niemcom a sami przejmowali ich majątki.
Mam teścia,którego ojciec był kolaborantem i jeszcze do niedawna opowiadał ilu ŻydOw wydali z sąsiadami z wioski.
Ale co to zmienia?
Teraz mieszkam w miejscu gdzie wielu gospodarzy w okolicznych wioskach ma po dziadkach i rodzicach ziemię zabraną zamordowanym Żydom.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

16 Ostatnio edytowany przez Snake (2018-01-28 20:26:53)

authority napisał/a:

Przypominam iż Polka jest jedynym państwem który w ogóle nie rozliczył się finansowo z przeszłością.

No jeśli za rozliczenie przyjmować spec ustawę dla jednej nacji, to fakt Polska nie rozliczyła się. A potem powstają całe opracowania dlaczego ludzie tej nacji nie lubią... No ale może ty lubisz jak cię ktoś rżnie na kasę? Cała rzecz tzw. nierozliczenia się dotyczy majątku osób zmarłych i zabitych w czasie II wś, które nie zostawiły potomków. Parę organizacji żydowskich, (paradoksalnie głównie z USA czyli ze środowisk, które zasłynęły z braku pomocy dla swoich europejskich pobratymców u progu holocaustu) umyśliło sobie, że jest biznes do zrobienia. Czyli domagają się tej spec ustawy żeby państwo polskie oddało im nie ich majątek. Takie to dziedziczenie "po narodowości". Normalnie, nie tylko w Polsce, jak obywatel umiera bezpotomnie, to jego majątek przechodzi na rzecz skarbu państwa. Jednak nawet obecne przepisy umożliwiają uzyskanie zwrotu majątku lub odszkodowania od skarbu państwa jeśli znajdzie się jakiś potomek lub krewny, który może wykazać swoje prawa spadkowe. Jest na to cała ścieżka administracyjno - sądowa i naprawdę wiele osób na tej podstawie odzyskało majątek, jego część lub odszkodowania. Tylko te organizacje żydowskie nie mają żadnych takich praw do konkretnego majątku, po konkretnych osobach. Oni żądają aby w czambuł oddać ten majątek im, nie dlatego, że są spadkobiercami zmarłych, zabitych tylko dlatego, że są żydami. No takiej formuły dziedziczenia, to ja jeszcze nie widziałem ale dla pazernych na kasę wszystko jest możliwe.
Jak ktoś osobiście chce być ordynarnie orżnięty, to proszę bardzo może niech przelewa pieniądze na konto tych organizacji.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

17 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-01-29 14:04:38)

[treść nieregulaminowa, obraźliwa - edycja moderatorska]

18

Mnie natomiast interesuje, kiedy Izrael odpowie i zadoscuczyni za grabiez ziemi i budowe nielegalnych osiedli na terytorium palestynskim. A takze, za : zbrodnie wojenne w strefie Gazy i permanentne lamanie praw czlowieka.

authority napisał/a:

Przypominam iż Polka jest jedynym państwem który w ogóle nie rozliczył się finansowo z przeszłością

Polska w latach 60 wyplacila 40 mln zlotych na calkowite pokrycie roszczen obywateli Stanow Zjednoczonych, zarowno osob fizycznych, jak prawnych. To co robia teraz organizacvje zydowskie w USA, to nic innego jak proba zastosowania swojego prawa plemiennego wobec kraju na innym kontynencie.

19

Projekt nowelizacji ustawy o IPN był konsultowany ze stroną izraelską i między innymi po tych konsultacjach zostały dodane punkty, że karalność nie obejmuje działalności naukowej i artystycznej. Cóż tak się "przypadkowo" zdarzyło, że:
- Lobby Ocalonych z Rzezi na Manhatanie nasiliło naciski na administrację amerykańską aby ta naciskała na Polskę o zwrot "ich"majątków,
- stacja TVN, której właściciele są he, he za oceanem odpala po prawie roku od jego posiadania materiał o polskich neonazistach,
- szef izraelskiej opozycji odpala brutalny atak na Polskę, a strona rządowa w beznadziejnie głupi sposób podchwyciła ten wątek w ich wewnętrznych rozgrywkach,
- w ważnym postępowaniu dotyczącym kupna broni (dużej wartości) Polska niezadowolona z negocjacji z Amerykanami wyciągnęła z niebytu ofertę przemysłu izraelskiego.

Cóż, ktoś bardzo się postarał aby zepsuć relacje polsko - izraelskie. Na dodatek Izraelczycy zupełnie się nie popisali, bo brutalnością ataku postawili PiS pod ścianą. Nie będzie ani kroku w tył i pewnie już długo nie będzie wspólnego zapalania chanukowych świeczek itp., a co by nie mówić, Polska jako III RP była tradycyjnie mocno proizraelska. Cuś się właśnie kończy...

20 Ostatnio edytowany przez Summerka (2018-01-30 07:47:17)

gojka102 napisał/a:

Właśnie, dlaczego zapomina się kto był okupantem. Za ukrywanie Żyda groziła przecież natychmiastowa  kara śmierci.

Foks napisał/a:

''No to chyba już wiadomo dlaczego akurat teraz tvn mówi o "polskim nazizmie". W grę wchodzą kolosalne pieniądze.''

''Ciężkie zarzuty padają pod adresem Polski na arenie międzynarodowej w kontekście olbrzymich roszczeń. Oto nowojorska gazeta pisze, iż polska ustawa reprywatyzacyjna jest formą "denializmu historycznego". Na czym polega polski denializm? Na tym, że zaproponowała rekompensaty w wysokości 20% wartości utraconego mienia w czasie wojny, że dotyczyć to ma jedynie spadkobierców oraz obywateli polskich. Kilka tygodni później senat USA uchwalił ustawę 447, która choć nie mówi bezpośrednio o Polsce, to wiadomo, że przede wszystkim Polski dotyczy. Przekładając prawniczy język tej ustawy na polski: obliguje ona rząd amerykański do wywierania nacisków na polskie władze, by uchwalona została odpowiednia ustawa reprywatyzacyjna. Taka, która międzynarodowym organizacjom żydowskim da łatwą "odbiurokratyzowaną" formę zaspokojenia roszczeń. Na ich mocy Polska miałaby wytransferować za granicę 230 mld zł. Pomijając tak banalne okoliczności, że jest to historycznie niesprawiedliwe oraz że nas na to nie stać, to jest to ewidentny denializm prawnomiędzynarodowy: w 1960 Polska zawarła z USA umowę o spłacie zobowiązań wobec obywateli amerykańskich, która została zrealizowana. Dlatego uchwala się drogę politycznych nacisków. Polscy Żydzi powinni w tej sprawie zabrać głos, bo odbije się ona właśnie na nich, prowadząc do eskalacji postaw antysemickich.

Zarzuty dotyczą Polski: oskarża się tutaj zarówno Kaczyńskiego negującego te roszczenia, jak i PO za udział w przejmowaniu pożydowskich nieruchomości. Jest to gra o bardzo dużej stawce, która w parlamencie amerykańskim wchodzi w decydującą fazę. Co tymczasem robią nasze media i politycy? Od tygodnia roztrząsają grupkę neonazistów, których leśną szopkę zdecydowała się ujawnić amerykańska stacja - w rok od wydarzeń. Opowiada się o jakiejś fali nazizmu w Polsce akurat w tak newralgicznym momencie... Jeśli te kilka osób od Hitlera to jest "fala faszyzmu", to znaczy że w Niemczech mają już nazistowski potop, bo parę miesięcy temu KILKUSET neonazistów uczciło tam rocznicę tragicznej śmierci Rudolfa Hessa. Ale nie w lesie lecz centralnie - na ulicach Berlina.'

Jeśli chodzi o pieniądze, to dlaczego nie zostało to jasno powiedziane.
Czyli neonaziści  w Polsce to szopka dla odwrócenia uwagi, a ciekawi mnie jeszcze  dlaczego brak oficjalnego stanowiska Kościoła w tej kwestii, to znaczy  obozów śmierci?

Wielokropek napisał/a:

Summerka napisał/a:

(...) Czy Polska nie może tworzyć ustaw bez wtrącania się innych państw?

Może. Wtrącać się nikt nie będzie, gdy Polska przestanie podważać fakty (także związane z historią nie tylko Polski ale Europy i świata) oraz uregulowania międzynarodowe, które dobrowolnie zaakceptowała.

Wielokropku, mogłabyś rozwinąć? O jakie prawa chodzi i jakie fakty?

Mikołaj Gogol.

21

Fahkir napisał/a:

Mnie natomiast interesuje, kiedy Izrael odpowie i zadoscuczyni za grabiez ziemi i budowe nielegalnych osiedli na terytorium palestynskim. A takze, za : zbrodnie wojenne w strefie Gazy i permanentne lamanie praw czlowieka.

I z jednej krwi uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby mieszkały na całej powierzchni ziemi, określiwszy czasy wcześniej wyznaczone i zamierzone granice ich zamieszkania   Dz 17, 26

Izrael nie odpowie ani nie zadośćuczyni, bo ta Ziemia została dana im przez Boga, a wyższa cywilizacja zawsze pokona niższą z czym mamy do czynienia na tamtym terenie.

Z takim samym zjawiskiem mieliśmy do czynienia w Ameryce Północnej.

Nobody Is Born Gay - GOD

22 Ostatnio edytowany przez Fahkir (2018-01-30 10:31:16)

marioosh666 napisał/a:

Izrael nie odpowie ani nie zadośćuczyni, bo ta Ziemia została dana im przez Boga, a wyższa cywilizacja zawsze pokona niższą z czym mamy do czynienia na tamtym terenie.

Ha ha ha nie przez Boga, tylko przez Brytyjczykow w 1948 roku. Bez parasola ochronnego Stanow Zjednoczonych i WB, to panstwo poczatkowo nie mialoby racji bytu.

23

gojka102 napisał/a:

No i podpadasz pod paragraf wink Lubię takie uogólnienia. Nie podajesz liczb ilu ratowało, ilu zwyczajnie nie doniosło choć wiedzieli, gdzie się ukrywają, ilu wydawało. Tak na marginesie Żydzi też kolaborowali na rozkaz Niemców gnębiąc swych pobratymców.
Ta skrajnie antysemicka i żydożercza Polska była jedynym okupowanym krajem, gdzie Niemcy wprowadzili karę śmierci za ukrywanie Żydów. Nie tylko dla tego kto ukrywał ale i jego rodziny. Bez wyroku "od ręki". Zupełnie niezrozumiałe, bo przecież polscy sąsiedzi powinni Żydów ochoczo wydawać? Sam w takiej sytuacji, mając rodzinę zapewne nie pomógłbym ani jednemu. Goniłbym, a na drugi dzień, na wszelki wypadek, że ktoś widział jak dobijają się do moich drzwi udałbym się na posterunek złożyć doniesienie, że kogoś podejrzanego widziałem. Na drugi dzień, rozumiesz? To była esencja tej tzw. kolaboracji. Natomiast nikt w Polsce o zdrowych zmysłach nie twierdzi, że nie było Polaków, którzy robili to z zamiłowania czy dla zysku.

gojka102 napisał/a:

A ja znam wielu,którzy na lubelskich wioskach,gdzie bardzo wielu Żydów mieszkało wydawali ich Niemcom a sami przejmowali ich majątki.
Mam teścia,którego ojciec był kolaborantem i jeszcze do niedawna opowiadał ilu ŻydOw wydali z sąsiadami z wioski.
Ale co to zmienia?
Teraz mieszkam w miejscu gdzie wielu gospodarzy w okolicznych wioskach ma po dziadkach i rodzicach ziemię zabraną zamordowanym Żydom.

Widzisz, a ja się urodziłem i wychowałem w pożydowskiej kamienicy i mam taki ładny akt notarialny z 1946 r., gdzie mój dziadek kupuje tą kamienicę od ocalałej dwójki z rodziny przedwojennych właścicieli. Raczej nie czuli się pokrzywdzeni skoro jeszcze przez długie lata przyjaźnie pisali do dziadków z USA. Mój dziadek musiał się pod koniec wojny ukrywać, bo jego własny szwagier go zadenuncjował do Gestapo. Pracował u dziadka, a że był pijak i nierób, to go dziadek z roboty wywalił. No to poszedł i powiedział, że dziadek ma kontakty z partyzantką czy coś w ten deseń. I tak szczęście, że nie powiedział, że dziadek Żydom pomaga, bo by przyszli i babcię z dziećmi na miejscu rozwalili. I wiesz co? Po wojnie dziadek nie poszedł do ubecji złożyć na szwagra doniesienia, że ten go zadenuncjował do Gestapo. Moje miasto przed wojną było w 50 % zamieszkane przez Żydów. Za młodu spędziłem z dziadkami wiele godzin na rozmowach o tamtych czasach. Kiedyś naiwnie rzuciłem jakie to było malownicze i ciekawe. Minęło 30 lat, a ja pamiętam słowa babci - dobrze jest jak jest teraz! Fakt był to dla mnie wtedy jakiś szok, że prawie całe ówczesne pokolenie, choć nieraz aktywnie brało udział w ratowaniu konkretnych Żydów nie czuło żadnej sympatii do tej części społeczeństwa. Delikatnie mówiąc.
Natomiast jeszcze wracając do tej ustawy i innych rozliczeń. Na moich terenach skala mordów dokonywanych przez UPA nie była ogromna, bo działała na tych terenach sprawna polska partyzantka różnych formacji. Miał kto Polaków bronić, a w razie czego odwetowo spalić wieś ukraińską, bo i takie rzeczy się działy. Babcia mojej żony nie miała 18 lat jak była w oddziale partyzanckim. Jej dom przyszli spalić ukraińscy sąsiedzi. Jej tam nie było, bo nocą jeden sąsiad Ukrainiec przyszedł i ostrzegł, że będą jutro palić. Może nawet sam tam był, podpalał i grabił ale wcześniej ostrzegł... Pierwszego męża, dowódcę oddziału partyzanckiego straciła w walkach nie z Niemcami, a UPA. Poznałem starszych ludzi z jej pokolenia, którzy po półwieczu nie byli w stanie spokojnie wymówić słowa Ukrainiec. Znam historię całej ukraińskiej wsi wymordowanej przez swych pobratymców z UPA, bo się za bardzo zżyli z Polakami, a może po prostu nie chcieli ich palić i wyrzynać. Stąd do głowy nie przychodzi mi mimo wszystko mówić, że za to wszystko odpowiadali Ukraińcy. Nie, odpowiadali konkretni ludzie, członkowie UPA, żądne zysku czy jakiejś rekompensaty za polskie krzywdy bandziory. Dla których, to była żadna różnica zabić Polaka czy pobratymca Ukraińca.

No i wracając znów do tej nowelizacji. To całkiem niezła nowelizacja, bo wzorowana na najlepszych wzorcach czyli prawie ustanowionym w Izraelu wink Przez rok konsultowana ze stroną izraelską i amerykańską i zmodyfikowaną po tych konsultacjach. W Izraelu chyba się pomiarkowali, że się dali wypuścić straszliwie, bo zaczyna się pomału cofanie rakiem. Tylko co się zobaczyło tego się odwidzieć nie da. Izrael sporo stracił na swoim wizerunku w Polsce, a Polska, to naprawdę jedno z nielicznych państw na świecie, które odnosi się do Izraela przyjaźnie.

24 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-01-30 12:22:20)

Summerka napisał/a:

Pytasz dlaczego Izrael reaguje na polską ustawę.
Moźe dlatego, że widzą w niej zagrożenie dla prawdy historycznej?
Może czują się wyprowadzeni w pole pozorowanymi konsultacjami, które polska strona podjęła ze stroną izraelską podczas prac nad ustawą, bo okazało się, że przygotowywane prawo dalece bardziej wykracza poza chęci ścigani tych, którzy posługują się określeniami „polskie obozy śmierci”?
Może widzą, że tak przygotowana ustawa daje pełne pole do dowolnej jego interpretacji? A że potrafimy przekłamywał nawet własną konstytucję, gdy jest to na rękę, to chyba jest tajemnicą poliiszynela.

Wg mnie polskie władze nie doceniły strony izraelskiej. Ktoś myślał, że propaganda, którą sprzedają wewnątrz kraju i którą „ciemny lud” kupuje, równie gładko przejdzie na arenie międzynarodowej.

25 Ostatnio edytowany przez Snake (2018-01-30 13:36:01)

Oj Summerko kto i kogo nie doceniał?

Art. 1. W ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575 oraz z 2018 r. poz. 5) wprowadza się następujące zmiany:
1)     w art. 1:
a)     w pkt 1 lit. a otrzymuje brzmienie:
„a)   popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.:
–     zbrodni nazistowskich,
–     zbrodni komunistycznych,
–     zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką,
–     innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne,”,
b)    po pkt 2 dodaje się pkt 2a w brzmieniu:
„2a)  ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego;”;
2)     po art. 2 dodaje się art. 2a w brzmieniu:
„Art. 2a. Zbrodniami ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką, w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925–1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności. Zbrodnią ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką jest również udział w eksterminacji ludności żydowskiej oraz ludobójstwie na obywatelach II Rzeczypospolitej na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej.”;

Art. 53o. Do ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego odpowiednie zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459, 933 i 1132) o ochronie dóbr osobistych. Powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub Narodu Polskiego może wytoczyć organizacja pozarządowa w zakresie swoich zadań statutowych. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie przysługują Skarbowi Państwa.
Art. 53p. Powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub Narodu Polskiego może wytoczyć również Instytut Pamięci Narodowej. W sprawach tych Instytut Pamięci Narodowej ma zdolność sądową.
Art. 53q. Przepisy art. 53o i art. 53p mają zastosowanie niezależnie od tego, jakie prawo jest właściwe.”;
6)     po art. 55 dodaje się art. 55a i art. 55b w brzmieniu:
„Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.
3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.
Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”.

Wytłuszczony fragment dodany do projektu nowelizacji na prośbę strony izraelskiej. Nie ma żadnych przeszkód aby prowadzić badania w kierunku ustalania prawdy historycznej. Nawet różnej maści pożal się Boże artystom nikt buzi nie zamyka. Natomiast jest to formalny bat na sformułowania takie jak polskie obozy koncentracyjne itp. Jak słusznie ktoś zauważył czemu nie żydowskie obozy koncentracyjne? Skoro większość ich ofiar stanowili Żydzi, to taki skrót myślowy jest równie uprawniony, a czy wiesz co by się działo, gdyby ktoś takiego sformułowania użył?
Co ciekawe w Izraelu do lat 60-tych nie bardzo rozpamiętywano holocaust, bo kłócił się z wizerunkiem nowego, walecznego Izraelity. Dopiero potem ktoś wpadł, że to jest niezłe narzędzie wywierania nacisków. A może mam się przejmować oburzeniem amerykańskich organizacji żydowskich? Tych samych, które u progu II wś. odprawiły z kwitkiem swych pobratymców uciekających z Niemiec? A po wojnie używały wobec europejskich Żydów pogardliwego określenia "mydło". Tylko, że potem sobie przypomnieli, że tyle majątku po nich zostało bezpotomnie i w związku z tym zostało "zagarnięte" przez państwo polskie. O to chodzi, o te szacowane przez nich 60-70 mld dolarów, które Polacy mieliby im "oddać". Nie spadkobiercom tylko organizacjom amerykańskich żydów, którzy nic wspólnego z prawowitymi właścicielami poza nacją i wiarą nie mają.
Na dodatek Polska do lat 6o-tych podpisała porozumienia z szeregiem państw, w tym z USA o rekompensatach za majątek obywateli tych państw przejęty przez państwo polskie po drugiej wojnie światowej. W myśl tych porozumień jeśli dziś odnajduje się jakiś spadkobierca obywatela USA, którego majątek np. w 1947 przejął polski skarb państwa, to adresatem jego żądań w zakresie rekompensaty jest rząd amerykański. Nikt inny. Polska za to nadal uznaje prawo do zwrotu majątku lub rekompensaty dla spadkobierców obywateli polskich, a takimi przecież byli również obywatele polscy narodowości i wyznania żydowskiego. Każdy spadkobierca ma więc prawo o taki zwrot czy rekompensatę do państwa polskiego wystąpić. Są na to stosowne przepisy, które są na bieżąco stosowane, bo sam znam ludzi, którzy sporo nieruchomości odzyskali, albo kiedy nie było to możliwe ze względu na interes społeczny otrzymali rekompensatę. Tylko to jest ból dupy tych określonych środowisk, bo trzeba udowodnić, że się jest spadkobiercą, a oni nie są. No ale 60-70 mld dolarów piechotą nie chodzą...

26

Snake napisał/a:

Oj Summerko kto i kogo nie doceniał?

Art. 1. W ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575 oraz z 2018 r. poz. 5) wprowadza się następujące zmiany:
1)     w art. 1:
a)     w pkt 1 lit. a otrzymuje brzmienie:
„a)   popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.:
–     zbrodni nazistowskich,
–     zbrodni komunistycznych,
–     zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką,
–     innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne,”,
b)    po pkt 2 dodaje się pkt 2a w brzmieniu:
„2a)  ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego;”;
2)     po art. 2 dodaje się art. 2a w brzmieniu:
„Art. 2a. Zbrodniami ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką, w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925–1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności. Zbrodnią ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką jest również udział w eksterminacji ludności żydowskiej oraz ludobójstwie na obywatelach II Rzeczypospolitej na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej.”;

Art. 53o. Do ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego odpowiednie zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459, 933 i 1132) o ochronie dóbr osobistych. Powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub Narodu Polskiego może wytoczyć organizacja pozarządowa w zakresie swoich zadań statutowych. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie przysługują Skarbowi Państwa.
Art. 53p. Powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub Narodu Polskiego może wytoczyć również Instytut Pamięci Narodowej. W sprawach tych Instytut Pamięci Narodowej ma zdolność sądową.
Art. 53q. Przepisy art. 53o i art. 53p mają zastosowanie niezależnie od tego, jakie prawo jest właściwe.”;
6)     po art. 55 dodaje się art. 55a i art. 55b w brzmieniu:
„Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.
3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.
Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”.

Wytłuszczony fragment dodany do projektu nowelizacji na prośbę strony izraelskiej. Nie ma żadnych przeszkód aby prowadzić badania w kierunku ustalania prawdy historycznej. Nawet różnej maści pożal się Boże artystom nikt buzi nie zamyka. Natomiast jest to formalny bat na sformułowania takie jak polskie obozy koncentracyjne itp. Jak słusznie ktoś zauważył czemu nie żydowskie obozy koncentracyjne? Skoro większość ich ofiar stanowili Żydzi, to taki skrót myślowy jest równie uprawniony, a czy wiesz co by się działo, gdyby ktoś takiego sformułowania użył?
Co ciekawe w Izraelu do lat 60-tych nie bardzo rozpamiętywano holocaust, bo kłócił się z wizerunkiem nowego, walecznego Izraelity. Dopiero potem ktoś wpadł, że to jest niezłe narzędzie wywierania nacisków. A może mam się przejmować oburzeniem amerykańskich organizacji żydowskich? Tych samych, które u progu II wś. odprawiły z kwitkiem swych pobratymców uciekających z Niemiec? A po wojnie używały wobec europejskich Żydów pogardliwego określenia "mydło". Tylko, że potem sobie przypomnieli, że tyle majątku po nich zostało bezpotomnie i w związku z tym zostało "zagarnięte" przez państwo polskie. O to chodzi, o te szacowane przez nich 60-70 mld dolarów, które Polacy mieliby im "oddać". Nie spadkobiercom tylko organizacjom amerykańskich żydów, którzy nic wspólnego z prawowitymi właścicielami poza nacją i wiarą nie mają.
Na dodatek Polska do lat 6o-tych podpisała porozumienia z szeregiem państw, w tym z USA o rekompensatach za majątek obywateli tych państw przejęty przez państwo polskie po drugiej wojnie światowej. W myśl tych porozumień jeśli dziś odnajduje się jakiś spadkobierca obywatela USA, którego majątek np. w 1947 przejął polski skarb państwa, to adresatem jego żądań w zakresie rekompensaty jest rząd amerykański. Nikt inny. Polska za to nadal uznaje prawo do zwrotu majątku lub rekompensaty dla spadkobierców obywateli polskich, a takimi przecież byli również obywatele polscy narodowości i wyznania żydowskiego. Każdy spadkobierca ma więc prawo o taki zwrot czy rekompensatę do państwa polskiego wystąpić. Są na to stosowne przepisy, które są na bieżąco stosowane, bo sam znam ludzi, którzy sporo nieruchomości odzyskali, albo kiedy nie było to możliwe ze względu na interes społeczny otrzymali rekompensatę. Tylko to jest ból dupy tych określonych środowisk, bo trzeba udowodnić, że się jest spadkobiercą, a oni nie są. No ale 60-70 mld dolarów piechotą nie chodzą...

Tylko po co w ogóle jest ta ustawa ? Przecież od dłuższego czasu Polska formalnie prostuje wszędzie gdzie tylko pada hasło "polskie obozy koncentracyjne" i ma na tym koncie sukcesy, bo w zdecydowanej większości autorzy tych słów wycofują się z nich i przepraszają. Więc co ma dać ta ustawa ? Mamy za dużo wolnych miejsc w wiezieniach i trzeba je jakoś zapełnić ? Tworzy się kolejną "pałę", którą można straszyć "nieprzychylne środowiska" w kraju ? Bo tym "Żydom z Manhatannu" to mogą naskoczyć tą ustawą.

27 Ostatnio edytowany przez Snake (2018-01-30 14:51:52)

A po co w Polsce od chyba roku 1998 karalne jest kłamstwo oświęcimskie? Skoro tym zza granicy ustawą można "skoczyć", to co się tak na nią rzucili? Powinni się co najwyżej zaśmiać...
Pan minister Jaki powiedział w wywiadzie, że pani ambasador Izraela jest u niego regularnie, bo próbuje wpływać na kształt ustawy reprywatyzacyjnej.

28

Snake napisał/a:

A po co w Polsce od chyba roku 1998 karalne jest kłamstwo oświęcimskie? Skoro tym zza granicy ustawą można "skoczyć", to co się tak na nią rzucili? Powinni się co najwyżej zaśmiać...
Pan minister Jaki powiedział w wywiadzie, że pani ambasador Izraela jest u niego regularnie, bo próbuje wpływać na kształt ustawy reprywatyzacyjnej.

Nie wiem po co jest karalne "kłamstwo oświęcimskie". A za granicą biją pianę takie same oszołomy jak te, które takie durne ustawy wymyślają. To są dwa końce tego samego kija. A Pan Jaki nie jest dla mnie wiarygodną osobą. Niech powie dokładnie jaki ma niby być ten wpływ na ustawy.

29

Kłamstwo oświęcimskie jest karalne pod wpływem lobby żydowskiego. To jest negowanie istnienia obozów i takie tam. A co im szkodziło pracowicie prostować czyjeś durnoty?

30 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-01-30 17:39:19)

Snake napisał/a:

Nie ma żadnych przeszkód aby prowadzić badania w kierunku ustalania prawdy historycznej. Nawet różnej maści pożal się Boże artystom nikt buzi nie zamyka. Natomiast jest to formalny bat na sformułowania takie jak polskie obozy koncentracyjne itp.

Słyszę zewsząd argument o możliwości prowadzenia badań i działalności artystycznej, gdyż ta nie koliduje z proponowanym brzmieniem ustawy, ale mnie to nie przekonuje.
Załóżmy, że jestem badaczem, który zajmuje się nadgorliwością Polaków w donoszeniu na żydowskich sąsiadów podczas II wojny światowe. Będę sobie badać i mieć z tego co najwyżej satysfakcję, bo nikt moich prac nie opublikuje, bo żaden dziennikarz o nich nie napiszę, żeby się nie narazić na odpowiedzialność karną.
Albo kto wystawi w swojej galerii moje dzieła, gdy będą miały one choćby mgliste „związki” z niewygodnymi faktami? Jak sama się zajmę działalnością handlową swoich dzieł, to już przecież nie będzie tylko twórczość artystyczna.

Za dużo wątpliwości i pola do różnorakich interpretacji, abstrahując od tego, że zakazami i groźbami penalizacji to się MOŻE warto posługiwać, gdy mówimy o zjawisku szeroko zakrojonym, a nie niespełna 300 incydentach w ciągu roku. Paradoks polega na tym, że właściwie obecnej władzy i przedmiotowemu projektowi ustawy, jak nikomu i niczemu wcześniej, zawdzięczamy rozpropagowanie „polskich obozów śmierci” itp. do skali wcześniej niespotykanej.

31

summerka88 napisał/a:
Snake napisał/a:

Nie ma żadnych przeszkód aby prowadzić badania w kierunku ustalania prawdy historycznej. Nawet różnej maści pożal się Boże artystom nikt buzi nie zamyka. Natomiast jest to formalny bat na sformułowania takie jak polskie obozy koncentracyjne itp.

Słyszę zewsząd argument o możliwości prowadzenia badań i działalności artystycznej, gdyż ta nie koliduje z proponowanym brzmieniem ustawy, ale mnie to nie przekonuje.
Załóżmy, że jestem badaczem, który zajmuje się nadgorliwością Polaków w donoszeniu na żydowskich sąsiadów podczas II wojny światowe. Będę sobie badać i mieć z tego co najwyżej satysfakcję, bo nikt moich prac nie opublikuje, bo żaden dziennikarz o nich nie napiszę, żeby się nie narazić na odpowiedzialność karną.
Albo kto wystawi w swojej galerii moje dzieła, gdy będą miały one choćby mgliste „związki” z niewygodnymi faktami? Jak sama się zajmę działalnością handlową swoich dzieł, to już przecież nie będzie tylko twórczość artystyczna.

Za dużo wątpliwości i pola do różnorakich interpretacji, abstrahując od tego, że zakazami i groźbami penalizacji to się MOŻE warto posługiwać, gdy mówimy o zjawisku szeroko zakrojonym, a nie niespełna 300 incydentach w ciągu roku. Paradoks polega na tym, że właściwie obecnej władzy i przedmiotowemu projektowi ustawy, jak nikomu i niczemu wcześniej, zawdzięczamy rozpropagowanie „polskich obozów śmierci” itp. do skali wcześniej niespotykanej.

I dobrze, niech wszyscy wiedzą, że obozy były hitlerowskie. Ten, kto przeżył okupację pewnie nie może się nadziwić, że Polska będąc krajem okupowanym, która poniosła ogromne straty, ma się tłumaczyć z obozów śmierci  i ustaw rządowych.
To strasznie smutne, że wynosimy martyrologię Żydów, którzy jeszcze nie są wolni od  roszczeń, a nie dostrzegamy własnych poniesionych ofiar. W czasie wojny i okupacji nie tylko Żydzi byli ofiarami.

Mikołaj Gogol.

32

Fahkir napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Ha ha ha nie przez Boga, tylko przez Brytyjczykow w 1948 roku. Bez parasola ochronnego Stanow Zjednoczonych i WB, to panstwo poczatkowo nie mialoby racji bytu.

Żydzi zaczęli się osiedlać w swoich biblijnych granicach. Jasne, że Brytyjczycy pomogli, a teraz Amerykanie, ale... dlaczego Arabowie nie potrafią sobie tego załatwić? Dzisiaj Bóg nie działa przez aniołów tylko przez ludzi.

Nobody Is Born Gay - GOD

33 Ostatnio edytowany przez Fahkir (2018-01-30 19:37:40)

marioosh666 napisał/a:

[
Żydzi zaczęli się osiedlać w swoich biblijnych granicach.

Twoj zydowski bog nie jest moim Bogiem, wiec swoich chorych praw nie narzucajcie innym. Zbior basni spisanych 2000 lat temu nie moze rysowac granic w XXI wieku.

marioosh666 napisał/a:

[ Dzisiaj Bóg nie działa przez aniołów tylko przez ludzi.

Taaak??? A ja myslalmem ze przez krasnoludkow.

34

summerka88 napisał/a:

Strasznie kombinujesz. Jeśli będziesz badać i podawać fakty, nawet niewygodne dla strony polskiej, to ci nic nie grozi. Jako naukowiec czy artysta możesz nawet kłamać i zmyślać. Tak na marginesie propagowanie symboli nazistowskiej też jest jakoś tam teoretycznie karalne, a ja sam co najmniej parokrotnie takowe publikowałem. Nawet taki Facebook mi tego nie zablokował. I spróbowałby.

Fahkir napisał/a:

Twoj zydowski bog nie jest moim Bogiem, wiec swoich chorych praw nie narzucajcie innym.

No nie byłbym taki pewny ale nie zgłębiałem tematu smile Coś tam ludy Księgi czy jakoś tak.

Fahkir napisał/a:

Zbior basni spisanych 2000 lat temu nie moze rysowac granic w XXI wieku.

Tylko, że wtedy też Bóg im tej ziemi nie dał, tylko pozwolił ją sobie uczynić podległą. Mieczem i ogniem, bo pusta nie była... Tysiące lat minęło ale dziś granice też rysuje się mieczem i ogniem. No a przyznasz, że w tym Izraelczycy są po prostu lepsi.

35

Fahkir napisał/a:

Twoj zydowski bog nie jest moim Bogiem, wiec swoich chorych praw nie narzucajcie innym.

W Biblii Twój bóg występuje pod określeniem Szatan albo Diabeł. Jego opis odpowiada opisowi Allaha z Koranu. Możesz mnie teraz atakować, ale takie są fakty o czym dowiedziałem się od Twoich współwyznawców z Pakistanu. Później sprawdziłem i okazało się, że mają rację. W czasach ostatecznych trzeba głosić prawdę jak najszerzej.

Fahkir napisał/a:

Zbior basni spisanych 2000 lat temu nie moze rysowac granic w XXI wieku.

Może i rysuje, a co do baśni to Biblia zawiera wiele bardzo precyzyjnych proroctw, które już się wypełniły.

Fahkir napisał/a:

Taaak??? A ja myslalmem ze przez krasnoludkow.

Spodziewałem się tego sad

Snake napisał/a:

No nie byłbym taki pewny ale nie zgłębiałem tematu smile Coś tam ludy Księgi czy jakoś tak.

Zachęcam do zgłębienia tematu smile Szok gwarantowany. Nie żadne ludy księgi...

Snake napisał/a:

Tylko, że wtedy też Bóg im tej ziemi nie dał, tylko pozwolił ją sobie uczynić podległą. Mieczem i ogniem, bo pusta nie była... Tysiące lat minęło ale dziś granice też rysuje się mieczem i ogniem. No a przyznasz, że w tym Izraelczycy są po prostu lepsi.

To są dwa niezależne tematy. Ziemię do czynienia sobie poddają dostali ludzie, a granice i miejsce w historii narody. Palestyńczycy nie wykorzystali swojej szansy, więc jako naród zostali zmarginalizowani, a ich miejsce wypełnili Żydzi. I bardzo dobrze. Dzięki temu każdy może odwiedzić Jerozolimę i wrócić stamtąd bezpiecznie.

Nobody Is Born Gay - GOD

36

marioosh666 napisał/a:

To są dwa niezależne tematy. Ziemię do czynienia sobie poddają dostali ludzie, a granice i miejsce w historii narody. Palestyńczycy nie wykorzystali swojej szansy, więc jako naród zostali zmarginalizowani, a ich miejsce wypełnili Żydzi. I bardzo dobrze. Dzięki temu każdy może odwiedzić Jerozolimę i wrócić stamtąd bezpiecznie.

Popieram wink Tak jak ogólnie nie mam pretensji za np. zabory. Była okazja, to nas zawinęli. Jeśli więc nam zdarzyłaby się okazja, to też widzę możliwość zagospodarowania paru kierunków ha, ha. Nie wykorzystane okazje lubią się mścić, a to akurat dobrze w historii przećwiczyliśmy. Tak jak nie zostawia się wroga niedobitego...

37

Snake napisał/a:

Nie jestem juz osoba prakytykujaca, ani nie utozsamiam sie obecnie z zadna religia.

Snake napisał/a:

Popieram wink Tak jak ogólnie nie mam pretensji za np. zabory. Była okazja, to nas zawinęli.

Idac Twoja logika, Zydzi nie powinni miec pretensji do Niemcow o obozy koncentracyjne, a Polacy do Ukraincow o ludobojstwo na Kresach.Pewne czyny powino sie potepiac, poniewaz sa moralnie zle. Izrael dopuszcza sie czystki etnicznej oraz lamie prawo miedzynarodowe, ktore m.inn. gwarantuje polskie granice, lamiac je otwierasz puszke Pandory.

38 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-31 11:03:16)

marioosh666 napisał/a:
Fahkir napisał/a:

W Biblii Twój bóg występuje pod określeniem Szatan albo Diabeł. Jego opis odpowiada opisowi Allaha z Koranu. Możesz mnie teraz atakować, ale takie są fakty o czym dowiedziałem się od Twoich współwyznawców z Pakistanu. Później sprawdziłem i okazało się, że mają rację. W czasach ostatecznych trzeba głosić prawdę jak najszerzej.

Fakty są takie, że nie ma nic co by istnienie boga potwierdzało. A w biblii pierdół, typu istnienie ziemi od 6000 lat nie brakuje wink
Choć z z opisów można poczytać, jak podłe były to czasy.

Posty [ 1 do 38 z 476 ]

Strony 1 2 3 13 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Premier Morawiecki: Auschwitz to nie jest polska nazwa...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018