Szukam pracy za granicą - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-10 08:55:05

Bea_
Wróżka Bajuszka

Szukam pracy za granicą

Witam i tu smile
Jestem na forum od niedawna i widzę, że nie wszystkie piszemy przed komputerem w kraju. Niektóre z Was mieszkają za granicą.
I włąśnie dlatego ośmieliłam się zwrócić z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy za granicą.
Nie będę opisywała co jak i dlaczego. Faktem jest że jej baaaardzo potrzebuję, a że za granicą, to dlatego, że podjeliśmy z mężem decyzję, że wyjeżdżamy z kraju, żeby ratować siebie przed zbliżającą się u nas nędzą. Dosłownie. Jest bardzo źle i jak teraz czegoś nie zrobimy to nie wiem co może nas tu spotkać.
Tak więc koleżanki i koledzy proszę o trochę zrozumienia i jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.

"Nie mam czasu, zeby tracic czas... " moje motto na Nowy Rok

#2 2010-03-10 19:37:53

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Re: Szukam pracy za granicą

Pomysł jest: w Twoim oddziale PUP'u jest dział pracy za granicą w ramach sieci EURES.
Wszystko zależy od Twojego doświadczenia i znajomości konkretnego języka/ ów.
Również możecie szukać pracy przez agencję ( wpisz w wyszukiwarkę- nie mogę podać konkretnych nazw).
Powodzenia smile

#3 2010-03-11 22:02:37

Joankola
Wróżka Bajuszka

Bea wstukaj sobie w google londynek.net ,tam jest troche ofert pracy.Rozejrzyj sie sobie.

If you want to make God laugh, tell him about your plans.
W.A.

#4 2010-03-14 15:33:17

MERY44
Na razie czysta sympatia

JA TEŻ SZUKAM PRACY W NIEMCZECH ALE BEZ POSREDNIKÓW .JEŻDZĘ JAKO OPIEKUNKA STARSZEJ OSOBY .bARDZO LUBIE POMAGAC INNYM I MAM DOŚWIADCZENIE W TEJ DZIEDZINIE W POLSCE I TROCHĘ NIEMCY .SZLIFUJĘ JĘZYK BO POTRAFIĘ DOGADAC SIĘ Z PODOPIECZNYM I DUŻO ROZUMIEM CO DO MNIE MÓWIĄ , GORZEJ Z MOWĄ PER FEKT .TE WSZYSTKIE aGENCJE KTÓRE ŻERUJĄ NA CIĘZKIEJ PRACY OPIEKUNEK TO ZWYKŁE wulgaryzm. mAM NADZIEJĘ , ŻE W KOŃCU ZNAJDZIE SIĘ JAKIS pROKURATOR I ZAINTERESUJE SIĘ TYM HANIEBNYM PRACEDEREM .DROGIE RODACZKI POZA GRANICAMI KRAJU .JEŚLI ZNACIE OSOBY NIE POŚREDNICZĄCE W TYM BAGNIE TO DAWAJCIE NAMIARY NA FORUM .wIEM , ŻE DUŻO NIEMIECKICH RODZIN MA JUŻ DOŚC PŁACENIA POSREDNIKOM ZA FRIKO BO DOBRZE WIEDZĄ ILE ZARABIA TA OPIEKUNKA ZA SWOJĄ CIĘZKĄ PRACĘ .Piszcie telefony , adresy namiary na rodziny potrzebujace naszej pomocy .Tylko w ten sposób bądą mogly te panie godziwie zarabiac za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę .Piszcie Kochane Panie jakiekolwiek namiary  na pracę tego typu .Pozdrawiam bardzo goraco Wszystkie Panie na forum a Wam Panie Opiekunki dużo wytrwalosci w pracy .

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-03-25 18:23:25)

#5 2010-03-25 18:12:04

wodaczysta
Niewinne początki

MERY44 napisał:

JA TEŻ SZUKAM PRACY W NIEMCZECH ALE BEZ POSREDNIKÓW .JEŻDZĘ JAKO OPIEKUNKA STARSZEJ OSOBY .bARDZO LUBIE POMAGAC INNYM I MAM DOŚWIADCZENIE W TEJ DZIEDZINIE W POLSCE I TROCHĘ NIEMCY .SZLIFUJĘ JĘZYK BO POTRAFIĘ DOGADAC SIĘ Z PODOPIECZNYM I DUŻO ROZUMIEM CO DO MNIE MÓWIĄ , GORZEJ Z MOWĄ PER FEKT .TE WSZYSTKIE aGENCJE KTÓRE ŻERUJĄ NA CIĘZKIEJ PRACY OPIEKUNEK TO ZWYKŁE hAMSTWO .mAM NADZIEJĘ , ŻE W KOŃCU ZNAJDZIE SIĘ JAKIS pROKURATOR I ZAINTERESUJE SIĘ TYM HANIEBNYM PRACEDEREM .DROGIE RODACZKI POZA GRANICAMI KRAJU .JEŚLI ZNACIE OSOBY NIE POŚREDNICZĄCE W TYM BAGNIE TO DAWAJCIE NAMIARY NA FORUM .wIEM , ŻE DUŻO NIEMIECKICH RODZIN MA JUŻ DOŚC PŁACENIA POSREDNIKOM ZA FRIKO BO DOBRZE WIEDZĄ ILE ZARABIA TA OPIEKUNKA ZA SWOJĄ CIĘZKĄ PRACĘ .Piszcie telefony , adresy namiary na rodziny potrzebujace naszej pomocy .Tylko w ten sposób bądą mogly te panie godziwie zarabiac za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę .Piszcie Kochane Panie jakiekolwiek namiary  na pracę tego typu .Pozdrawiam bardzo goraco Wszystkie Panie na forum a Wam Panie Opiekunki dużo wytrwalosci w pracy .

Obawiam sie,ze niewlasciwy adres.Jesli to wezwanie jest szczere,to powinny takie adresy trafic do Urzedu Pracy,Caritasu.Wtedy pewnosc,ze nie przejmie ich posrednik,ktory jest tam na miejscu.A kobiety nic z tego nie beda mialy.No i prywatnosc tych ludzi....Przeciez gdyby chcieli,maja mozliwosc oglaszania sie w internecie,w gazetach.Dziwne to troche wezwanie.

#6 2010-03-25 18:26:24

Emilia
100% Netkobieta

Dokładnie, na forum nie można podawać takich adresów ani innych danych. Mamy ustawę o ochronie danych osobowych i nie możemy jej łamać.

Ponadto, MERRY44, nie używaj caps locka, pisz małymi literami. Duże litery w internecie oznaczają krzyk.

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#7 2010-03-25 21:15:13

agileo
Woman In Red

witaj Merry44,

przyznam, że niebardzo rozumuję Twoje posty. W jednych zachęcasz do walki z nieuczciwymi pośrednikami( też mi się to nie podoba), do publicznego podawania adresów, a okazuje się, że szukasz pracy. To trochę nie tak.
Pozdr. smile

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

#8 2010-06-29 13:23:53

MERY44
Na razie czysta sympatia

Tak agileo cały czas szukam pracy ale bez pośredników .Nie mam zamiaru pracowac na panie pierdzace w stałki i okradajace mnie z moich cięzko zapracowanych pieniędzy .Proszę wejśc na fora opiekunek i poczytac to co piszą panie wyjezdzające przez pseudo agencje .To jest hanba .Ale Polak potrafi niestety ... Nie robic a zarobic kosztem innych .Mam nadzieję , że znajdą się osoby , którym nie jest obojętny los tych ciężko pracujących kobiet i okradanych .Panie pośredniczki najlepiej niech nie wypisują bzdur tylko niech zaczną pracowac uczciwie a nie czyimiś kosciami .Pozdrawiam wszystkie opiekunki poza granicami kraju i życzę wytrwałości w tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy .

#9 2010-06-29 14:04:41

agileo
Woman In Red

witaj Merry44, w poprzednich postach prosiłaś o numery, adresy i telefony potrzebujących- po 1. to nielegalne, po 2. nie na to miejsce na forum, no i nawet gdyby ktoś napisał, to co? Pojedziesz do tych ludzi, zadzwonisz tak ot sobie? chciałabyś, żeby Twoje dane fruwały po eterze, bo ktoś je podał?
Co do Twojego oburzenia, to w pełni je podzielam. Też swego czasu płaciłam haracz za pracę, a Polka siedziała w Polsce i liczyła "swoje" pieniążki. Jednak nie mam aż tyle optymizmu, by uwierzyć, że można to wytępić. Zawsze jest szara strefa i nic na to nie poradzisz. Jeśli chcesz jechać legalnie do pracy, idź do urzędu pracy albo szukaj przez urząd pracy niemiecki. Tam masz pewnośc, że nikt na Tobie nie zarabia.
Także pozdrawiam smile

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

#10 2010-10-20 16:47:24

MERY44
Na razie czysta sympatia

agileo napisał:

witaj Merry44, w poprzednich postach prosiłaś o numery, adresy i telefony potrzebujących- po 1. to nielegalne, po 2. nie na to miejsce na forum, no i nawet gdyby ktoś napisał, to co? Pojedziesz do tych ludzi, zadzwonisz tak ot sobie? chciałabyś, żeby Twoje dane fruwały po eterze, bo ktoś je podał?
Co do Twojego oburzenia, to w pełni je podzielam. Też swego czasu płaciłam haracz za pracę, a Polka siedziała w Polsce i liczyła "swoje" pieniążki. Jednak nie mam aż tyle optymizmu, by uwierzyć, że można to wytępić. Zawsze jest szara strefa i nic na to nie poradzisz. Jeśli chcesz jechać legalnie do pracy, idź do urzędu pracy albo szukaj przez urząd pracy niemiecki. Tam masz pewnośc, że nikt na Tobie nie zarabia.
Także pozdrawiam smile

Proszę przeczytac ten tekst a może Pani żmieni zdanie na ten temat ,1000 euro to dużo pieniędzy  - własnie na tyle okradała mnie pseudo firma - chyba , że Panie jeżdża dla przyjemności do pracy .Ja uczciwie pracuję i uczciwie chcę miec zapłacone za moją ciężką i odpowiedzialną pracę .
Proszę poczytac fora naprawdę tam gdzie piszą Panie opiekunki nie te podszywające się pod nie .Dobrze , że piszsą o tym procederze i wreszcie coś ruszyło w tej sprawie .Musimy głośno o tym mówic a nie dawac się okradac i milczec .

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6121877,00.html Miłej lektury  .Pozdrawiam Wszystkie Panie opiekunki .

#11 2011-02-07 16:31:28

madziucha
Niewinne początki

witam Drogie Panie jestem Magda tez szukam pracy za granica pracowalam rok czasu  z ludzmi chorymi na parkinksona i alzheimer  chcialam dalej pracowac jako opiekunka wlasnie ale nie  umiem jezyka niemieckiego tylko troszke a pracowalam w Czechach  w Ostravie Svinov

#12 2013-04-21 21:05:53

burak69
Niewinne początki

witam,ja tez jestem gotowa wyjechac do pracy za granice.niestety bariera jezykowa mi w tym przeszkadza.moze jest jakas 40 latka jak ja  i zna chociaz angielski bardzo bym chiciala wyjechac do danii,norwegi lub szwecji.

#13 2013-04-21 21:27:48

azalia22
Powoli się zadomawiam

witajcie
Tez szukam pracy w skandynawii,moze razem szybciej coś znajdziemy i wymyślimy,pozdrawiam

#14 2013-06-04 23:35:02

cupcake
Przyjaciółka Forum

dobry wieczór.

wewnętrzne linki można przekleić tak? Poszukuje opiekunki do dzieci w Irlandii.

http://www.netkobiety.pl/t55049.html

Stopka forum