Podniesienie Inteligencji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Podniesienie Inteligencji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Podniesienie Inteligencji

Witam wasz drogie Panie , panowie , administratorzy , mam pewien problem czuje że moja logika wypowiedzi szwankuje  niepotrafię tak fajnie automatycznie rozmawiać z innymi ludzmi , czuje także że jestem mniej inteligentny od innych z tego powodu że gdy byłem dzieckiem nie miał kto mnie przypilnować do Nauki cóż rodziny się nie wybiera ale nie będę tutaj się zbytnio rozpisywał , podam przykład , tekst skopiowany z jako komentarz ,

''Z całym szacunkiem dla Bonka uważam że mu odbiło. Piłkarze mają szansę wykazać się w tym roku o czym marzę i bardzo im kibicuję. Jeśli Polacy wygrają mundial a Lewandowski zostanie królem strzelców wtedy dopiero można porównać osiągnięcia Stocha i Lewego. Na pierwsze miejsce zasłużył każdy mistrz świata bez względu na dyscyplinę. Jeśli jednak to jest plebiscyt na popularność to albo powinien zmienić nazwę albo w ogóle przestać istnieć. Dla mnie nie ma takiego pojęcia jak najlepszy sportowiec. Można być najlepszym w swojej dziedzinie albo najpopularniejszym w danym kraju.''
Co do tego komentarza to gdyby Turniej czterech skoczni był rozgrywany np w Lato i stoch by wygrał to lewy by wygrał ponieważ teraz Stoch skacze i jest popularny i wiadomo się ogląda 

Ja osobiście połowy z tego bym nigdy sam nie wymyślił tak ładnie
może ktoś kto to czyta miał problemy z wysławianiem się  , czuł się mniej inteligentny   pomogły mu jakieś ćwiczenia lub coś podobnego
czekam na jakiekolwiek odpowiedzi pozdrawiam

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2018-01-07 12:52:33)

Odp: Podniesienie Inteligencji

Ladny masz nick, taki milutko-niebieski jak zjezdzanie w dol sankami na zimny, miekki snieg.

Takich rzeczy nie da się zmienic w piec minut. Musisz sie zastanowic co Ci konkretnie blokuje przeplyw, czy nie masz np. tak ze pewnych slow albo polaczen unikasz z racji zlych skojarzen albo ustalenia kiedys ze nie wolno tak robic, ze pojawianie sie okreslonych slow w okreslonych miejscach nie powinno miec miejsca?

Czy moze chodzi bardziej o strukture?
Brak odpowiednich okreslen?
Sztywnosc w mowie?
Ciagle rozkojarzanie sie?

Sprobuj 'medytowac' nad czytanymi tekstami, w ogole - duzo czytac, poznawac nowe wyrazenia, zbierac informacje z roznych dziedzin, i ciagle probowac tworzyc nowe porownania, znajdywac pomosty pomiedzy odleglymi rzeczami, wizualizowac sobie rozne rzeczy. Bawic sie skojarzeniami, pisac, a pozniej czytac w glowie i na glos przysluchujac sie czy wszystko brzmi tak jak nalezy- to tak jak z muzyka.

3

lilly25 napisał/a:

Ladny masz nick, taki milutko-niebieski jak zjezdzanie w dol sankami na zimny, miekki snieg.

Takich rzeczy nie da się zmienic w piec minut. Musisz sie zastanowic co Ci konkretnie blokuje przeplyw, czy nie masz np. tak ze pewnych slow albo polaczen unikasz z racji zlych skojarzen albo ustalenia kiedys ze nie wolno tak robic, ze pojawianie sie okreslonych slow w okreslonych miejscach nie powinno miec miejsca?

Czy moze chodzi bardziej o strukture?
Brak odpowiednich okreslen?
Sztywnosc w mowie?
Ciagle rozkojarzanie sie?

Sprobuj 'medytowac' nad czytanymi tekstami, w ogole - duzo czytac, poznawac nowe wyrazenia, zbierac informacje z roznych dziedzin, i ciagle probowac tworzyc nowe porownania, znajdywac pomosty pomiedzy odleglymi rzeczami, wizualizowac sobie rozne rzeczy. Bawic sie skojarzeniami, pisac, a pozniej czytac w glowie i na glos przysluchujac sie czy wszystko brzmi tak jak nalezy- to tak jak z muzyka.

Najbardziej , mi przeszkadza Ocena innych co o mnie ktoś pomyśli jak i również autorytet dla mnie ktoś wyższy stanowiskiem np szef lub ktoś kto jest wygadany widać u tej osoby dużą  pewność siebie , jak i płeć przeciwna po prostu nie potrafię rozmawiać z powodu stresu patrzeć przy rozmowie w oczy

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2018-01-07 17:08:10)

Moim zdaniem to nie luki w inteligencji, ale brak oczytania (czytujesz jakąkolwiek literaturę?) oraz problem z naszym językiem ojczystym. To wszystko jest do nadrobienia jeśli weźmiesz się za Siebie.

5 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2018-01-07 17:19:32)

To tez jest z tego co on pisze problem natury emocjonalnej, ale czytanie faktycznie moglo by pomoc, tylko z tym jest taki problem ze to dlugo potrwa zanim stanie sie oczytany.

Reklama

6

Pierwsza rzecz: inteligencja to nie wiedza. Dlatego można darować sobie te wszystkie testy IQ, bo to są testy z wiedzy ścisłej, a nie inteligencji. Nawet o tym ostatnio czytałam jakiś artykuł psychologiczny. To o czym piszesz to po prostu brak dostatecznej wiedzy na temat wysławiania się, czy konkretnego tematu.

Druga rzecz: brak Ci poczucia własnej wartości, wyczuwam niską samoocenę i to jest największy problem, nad którym bym popracowała. Skup się więc nad poprawą tych dwóch spraw, a reszta przyjdzie znacznie łatwiej.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

7

Żeby ładniej mówić, czeba czytać książki. Czytać dużo książki.

8

Leśny_owoc napisał/a:

Moim zdaniem to nie luki w inteligencji, ale brak oczytania (czytujesz jakąkolwiek literaturę?) oraz problem z naszym językiem ojczystym. To wszystko jest do nadrobienia jeśli weźmiesz się za Siebie.

Jeżeli brak oczytania jest problemem to ile czasu by zajęło mi to nadrobić po jakim czasie bym zauważył efekty własnie nie czytam nic   , mogą być to takie poradniki typu jak podnieść swoja samoocenę itp

9

tajemnicza75 napisał/a:

Pierwsza rzecz: inteligencja to nie wiedza. Dlatego można darować sobie te wszystkie testy IQ, bo to są testy z wiedzy ścisłej, a nie inteligencji. Nawet o tym ostatnio czytałam jakiś artykuł psychologiczny. To o czym piszesz to po prostu brak dostatecznej wiedzy na temat wysławiania się, czy konkretnego tematu.

Druga rzecz: brak Ci poczucia własnej wartości, wyczuwam niską samoocenę i to jest największy problem, nad którym bym popracowała. Skup się więc nad poprawą tych dwóch spraw, a reszta przyjdzie znacznie łatwiej.

Podpowiedziała byś jak efektywniej podnieść samoocenę , ale widze niewielki progres zacząłem ostatnio grać w Scrablee grać w gry logiczne i czuję ze jest lepiej , moja pamięć się poprawia itp

Mnie nikt nie pilnował przy lekcjach. Nie było potrzeby...
Co do biegłości językowej...  Trzeba czytać. Dużo, różnych rzeczy. Nie tylko książki, ale i publicystykę.

11

Leśny_owoc napisał/a:

Czyli na początku mam zabrać się za gramatykę bo trochę leży to u mnie no i brak oczytania będe na początek czytał poradniki o pewności siebie , niskiej samooceny itp

12

czekoladazfigami napisał/a:

Co do biegłości językowej...  Trzeba czytać. Dużo, różnych rzeczy. Nie tylko książki, ale i publicystykę.

I mniej więcej po  jakim czasie będę widział efekty gdy jedną godzinę dziennie poświecę na czytanie

Smutaczek:( napisał/a:

I mniej więcej po  jakim czasie będę widział efekty gdy jedną godzinę dziennie poświecę na czytanie

Nie wiem. Nigdy nie traktowałam czytania książek, jako pańszczyzny do odrobienia. Dla mnie to zawsze była i jest przyjemność.

14

Czytanie książek, to nie ma być odrabianie lekcji. Żeby dawało efekty - moim zdaniem - powinno sprawiać przyjemność. Więc może nie nastawiaj się tak bardzo na czytanie poradników, a czytaj książki które Cię zainteresują. Jakie filmy lubisz oglądać? Fantastykę, kryminały, obyczajowe, fantazy? Zawsze możesz przeczytać książkę na podstawie której był zrobiony film, który Ci się spodobał. Bedzie łatwiej zorientować się w wątkach czy osobach...
Jeżeli chodzi o pisanie postów... Po napisaniu przeczytaj uważnie tekst raz i drugi. Przypomnij sobie, że na przykład nazwiska zawsze piszemy z dużej litery. Pisz pojedynczymi, krótkimi zdaniami. Zwracaj uwagę na podkreślone na czerwono wyrazy. Będzie się wtedy wygodniej czytało Twoje posty.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

15 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2018-01-09 19:42:36)

Autorze, a czy w internecie również masz takie problemy? Bo wiesz, jeśli tylko w realu tak Ci się dzieje, to może chodzić o nadmiar bodźców zmysłowych powodujących rozkojarzenie, no i  - jak sam napisałeś - stres/obawę przed krytyką.

Jak będziesz zabierał się za czytanie to staraj się bardziej obserwować "przepływ" niż czytać mechanicznie jak największą ilość w jak najszybszym czasie. Wybieraj sobie teksty na tematy które budzą w Tobie żywe zainteresowanie, jakoś szczególnie podsycają ciekawość, albo takie które są napisane przez kogoś kto Cię fascynuje (wtedy łatwiej Ci się będzie skupić).

Człowiek zazwyczaj najpłynniej pisze gdy wpada w lekki trans, ale trzeba to połączyć z kontrolą żeby nie wyszło "atrakcyjnie brzmi, ale tylko ja to rozumiem".

Osobiście uważam że lepsze efekty niż tępe pochłanianie książek daje w wielu przypadkach wyobrażanie sobie "na kolorowo"/w barwny, pachnący, i dźwięczący sposób odległych rzeczy połączonych ze sobą, ale zacząć trzeba od czegoś prostego.

Dobrze jest odnaleźć w sobie dziecko, dzieci widzą słowa jak wzory na spodniach, zdobione wozy, albo spinki do włosów dziewczęcych, przez co kraina słów zdaje im się "zaczarowana" (a takie wrażenie sprzyja nauce). W późniejszym wieku wielu traci tę umiejętność, ale łatwo uaktywnić ją na nowo.

Ogórek w słoiku ma gadzią skórę (która dobrze wyglądałaby na nogach jakiejś laski), gad to pewnie nazwa osoby prowadzącej rozmowę na gadu-gadu (nazwa brzmi jak zmysłowo-ponure stąpanie gumniaków przyciężkawej kobiety o zamglonych oczach), a od gadu-gadu do gogu (duszności i nieprzyjemne zatrzymanie, bo nie dość że mała różnorodność, to jeszcze "u" na końcu jak jakiś hak ciągnący w dół, i ten koszmarny kształt słowa sugerujący coś zamkniętego i trwałego) niedaleka droga (wytchnienie - blada zieleń, i wielka przestrzeń).

Nie wiem jakim Ty jesteś typem autorze, ale są np. ludzie którym myśli się dobrze tylko wtedy gdy mają do czynienia z "nowym", a są tacy którzy właśnie wtedy głupieją, dlatego warto żebyś zaobserwował co Ci służy.

Uważne, regularne czytanie powinno dać jakiś efekt minimum po ok. pół roku-roku czasu.

16

bbasia napisał/a:

Czytanie książek, to nie ma być odrabianie lekcji. Żeby dawało efekty - moim zdaniem - powinno sprawiać przyjemność. Więc może nie nastawiaj się tak bardzo na czytanie poradników, a czytaj książki które Cię zainteresują. Jakie filmy lubisz oglądać? Fantastykę, kryminały, obyczajowe, fantazy? Zawsze możesz przeczytać książkę na podstawie której był zrobiony film, który Ci się spodobał. Bedzie łatwiej zorientować się w wątkach czy osobach...
Jeżeli chodzi o pisanie postów... Po napisaniu przeczytaj uważnie tekst raz i drugi. Przypomnij sobie, że na przykład nazwiska zawsze piszemy z dużej litery. Pisz pojedynczymi, krótkimi zdaniami. Zwracaj uwagę na podkreślone na czerwono wyrazy. Będzie się wtedy wygodniej czytało Twoje posty.

Mam zamiar czytać Grę o tron serial oglądałem , ale jak to filmy seriale na podstawie książek niektóre wątki są pomijane tak zrobię smile

17 Ostatnio edytowany przez Xaron (2018-01-10 11:48:22)

Proponuje:

1. Czytaj dużo książek. Jak najwięcej. Sam kiedyś dużo czytałem i wiem, że to naprawę mocno rozwija intelektualnie. Zwiększysz swoją wiedzę i mądrość, poznasz wiele nowych słów, porównań i sformułowań. Czytanie bardzo rozwija i jak chcesz być mądrzejszy i bardziej elokwentny ale nie wiesz od czego zacząć to po prostu idź zapisz się do biblioteki i zacznij jak najwięcej czytać. Najlepiej to co Cię interesuje, nie musi to być jakiś z pozoru super mądry gatunek książek. Przeważająca większość książek rozwija, niewiele jest takich których czytanie byłoby stratą czasu, więc możesz sobie wybrać w zasadzie co chcesz, nie musisz czytać na siłę książek z gatunku który Cię nie interesuje, bo nawet te z lżejszych i przystępniejszych gatunków są rozwijające.

2. Jak najwięcej pisz w internecie. Komentarzy, dyskutuj z innymi na forach i tak dalej. Praktyka czyni mistrza i z czasem się wyrobisz. Jeśli połączysz to z czytaniem książek to powinieneś osiągnąć bardzo dobre rezultaty i być może w ciągu paru lat tak bardzo zwiększysz swój poziom wypowiedzi, że sam będziesz zadziwiony jak wielkie postępy poczyniłeś.

18 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2018-01-10 19:05:30)

Jeśli będziesz czytał bez zrozumienia, klepać byle jak bez zastanowienia, to nigdy nie będzie efektów.
Ja zaczęłam od poradników psychologicznych, ale nie było moim celem nauczyć się czegoś. Raczej interesowała mnie psychologia sama w sobie, a przy okazji mogłam się czegoś dowiedzieć i wprowadzić w życie. Dlatego zgadzam się, ze najpierw powinieneś znaleźć smykałkę, coś co Cię interesuje i wciągnie.

Czytanie pobudza wyobraźnie. Gdy czytasz o czyimś wyglądzie, jakimś krajobrazie to automatycznie wyobrażasz to sobie. Dodatkowo czytanie uczy koncentracji, nieco spowalnia natłok myśli. Im więcej czytasz, tym więcej słów poznajesz. Jak widzisz, same zalety smile .
Polecam tez udzielanie się na forach, ale zwracając uwagę na znaki interpunkcyjne i ortografię. Nie spiesz się, przeczytaj swoją wypowiedz kilka razy zanim klikniesz "wyślij". Czytając wypowiedzi innych, a także różnego rodzaju artykuły w sieci dajesz dodatkowy bodziec do rozwoju, a jednocześnie zdobędziesz nowa wiedzę. Np. na temat podwyższenia samooceny i własnej wartości.

Pytałeś o samoocenę. Tu jest temat, możesz go kontynuować.
http://www.netkobiety.pl/t109724.html

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

19

tajemnicza75 napisał/a:

Jeśli będziesz czytał bez zrozumienia, klepać byle jak bez zastanowienia, to nigdy nie będzie efektów.
Ja zaczęłam od poradników psychologicznych, ale nie było moim celem nauczyć się czegoś. Raczej interesowała mnie psychologia sama w sobie, a przy okazji mogłam się czegoś dowiedzieć i wprowadzić w życie. Dlatego zgadzam się, ze najpierw powinieneś znaleźć smykałkę, coś co Cię interesuje i wciągnie.

Czytanie pobudza wyobraźnie. Gdy czytasz o czyimś wyglądzie, jakimś krajobrazie to automatycznie wyobrażasz to sobie. Dodatkowo czytanie uczy koncentracji, nieco spowalnia natłok myśli. Im więcej czytasz, tym więcej słów poznajesz. Jak widzisz, same zalety smile .
Polecam tez udzielanie się na forach, ale zwracając uwagę na znaki interpunkcyjne i ortografię. Nie spiesz się, przeczytaj swoją wypowiedz kilka razy zanim klikniesz "wyślij". Czytając wypowiedzi innych, a także różnego rodzaju artykuły w sieci dajesz dodatkowy bodziec do rozwoju, a jednocześnie zdobędziesz nowa wiedzę. Np. na temat podwyższenia samooceny i własnej wartości.

Pytałeś o samoocenę. Tu jest temat, możesz go kontynuować.
http://www.netkobiety.pl/t109724.html

Będę czytał poradniki psychologiczne na początek typu podnieść pewność siebie , samoocenę itp

20

Czytaj więcej to pomaga poszerzyć słownictwo. Szukaj mądrych i wyrozumiałych rozmówców, żebyś mógł ćwiczyć wiedze, którą zdobyłeś.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Podniesienie Inteligencji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018