Gdzie jest granica...? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Gdzie jest granica...?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

1

Temat: Gdzie jest granica...?

Cześć.
Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym opisać problem , który wymaga kobiecego spojrzenia.

Od ponad roku spotykam się z kobietą. Mam 38lat a ona 43. Ona ma syna w wieku lat 20.

Pod jej presją i późniejszemu poczuciu w maju wprowadziłem się do jej mieszkania.
Z czasów gdy szukała partnera co rusz odzywa się jakiś dawny znajomy,który zagaduje o spotkanie czy wypytuje jak się układa. Wiem bo widzę jak przy mnie czyta smsy. Nic nie mówię bo cały świat nie wie że jesteśmy razem. Jednak mam poczucie i o tym jej powiedziałem,że cieszyłbym się gdyby informowała,że nie jest sama. To jest jedna kwestia.
Drugą to wypominanie w dobitny sposób wysokości moich zarobków. Facet powinien zapłacić za kieckę, wakacje czy inne rzeczy bo ona zarabia mniej , poza tym ona nie jest nauczona aby dzielić wydatki na pół. Zgadzam się z tym, dlatego na jedzenie daję raz tyle co ona. Co miesiąc dbam aby pojawił się mały drobiazg. Jadąc na wakacje płaci tylko za nocleg, jako że sam organizuję nam wyjazdy. Co do ciuchów to nie czuję aby kobieta musiała mieć sukienkę za 1700zł lub spodenki jeansowe za 450zł. Mnie na takie wydatki nie stać i o tym mówię wprost. Chciałem założyć wspólny budżet i wpłacać na niego 80% naszych pensji i z tego żyć. Reszta byłaby na prywatne wydatki, prezenty oszczędności. Ona nie chce bo wtedy ja mógłbym zabronić jej wydawania zbyt wiele na kosmetyczkę.  Nie sądzę aczkolwiek gdy zobaczyłem kiedyś po powrocie z delegacji jej twarz to mnie zamurowało. Dała sobie wstrzyknąć botoks, przez co jej oczy nie ,,śmiały się" i z początku nie mogła wyraźnie mówić. No ale teraz każdy tak robi bo to nic takiego....

W ostatnim czasie a był to okres świąteczny mamy spory problem, którego przyczyną jest jej syn. Dwa miesiące temu zobaczyłem że ze skarbonki gdzie wrzucałem monety zniknęło prawie wszystko. Ponad 300zł. Wpadłem wściekły do pokoju jej syna i zrobiłem awanturę o grzebanie w moich rzeczach i rzecz jasna o kradzież. Chłopak po pewnym czasie się przyznał i obiecał wszystko oddać. Dodatkowo przeprosil mnie. Jakoś to przełknąłem i podałem mu rękę. Każdy popełnia błędy w życiu.
Ona nie skomentowała tego powiedziała do niego ,,tak się nie robi" a mnie opieprzyła że mam mu nie grozić (fakt powiedziałem że jak bedzie mnie okradał to mu łapy up....ę)
Dwa tyg temu wyjeżdżaliśmy na urlop i nie mogłem znaleźć karty do konta walutowego. Z braku zaufania zajrzalem do portfela jej syna i.... znalazłem tam moją kartę. Byłem wściekły. On odpowiedział że leżała na wierzchu i włożył ją do swojego portfela i zapomniał o niej.
Mama stwierdziła że to nic takiego,a jemu zadała pytanie ,,co ty wyrabiasz" a później skwitowała że przecież mnie nie okradł bo pieniądze z karty nie zniknęły.
Byłem rozgoryczony że nie próbowała ze mną o tym porozmawiać tylko zamiotła sprawę pod dywan...

Wczoraj na zabawie sylwestrowej byli z nami jej znajomi. Kolega przez dłuższy czas milczał a po pewnej dawce alkoholu zaczął robić  ciągłe ,dziwne uwagi w moją stronę. Trenuję sporty siłowe i nie jestem chudzielcem a ten jegomość zaczepił się mojej wagi. Gdy powiedział do mojej partnerki "ty to zawsze lubilaś grubasów" zdenerwowałem się. Powiedziałem jej że skoro to jej kolega to niech go ustawi trochę bo mnie to zachowanie się nie podoba i psuje atmosferę.
Dostałem opieprz że czepiam się, że jestem przewrażliwiony i on tylko żartuje.

Powiedziałem że nigdy nie staje po mojej stronie, że moje uczucia, zdenerwowanie czy inne emocje jej nie obchodzą. Nie rozmawia ze mną tylko jeszcze mnie krytykuje.
Na koniec usłyszałem ze jak mi się nie podoba to mam sie wyprowadzić.

Czy w tym momencie po lekturze krótkiej historii uważacie że przesadzam?
Co powinienem zrobić? Walczyć, znieczulic się czy odejść?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie jest granica...?

Witaj
Na razie przeczytałam wszystko co złe.  A co jest dobrego w waszym związku,  dlaczego jesteś z tą osobą? Bo z postu nie wynika aby były jakieś pozytywy.

gg 48623644

3

No tak...masz rację. Emocje jeszcze nie opadły i ominąłem te dobre chwile.

Jest wesołą osobą, atrakcyjną fizycznie, ma dobry gust, daje się sobą zaopiekować, mamy wspólne zainteresowania, podobne temperamenty w łóżku,...najbardziej ujęła mnie jej radość z życia. Uśmiech ,który jej towarzyszy.

Lubię z nią leżeć na kanapie popijając wino , lubię też jechać na zorganizowany przeze mnie urlop i odkrywać nowe kraje,miejsca. Nawet lubię chodzić kilka godzin po sklepach aby mogła kupić to coś co poprawi jej humor smile

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-01-01 11:31:26)

Jambo napisał/a:

Jest wesołą osobą, atrakcyjną fizycznie, ma dobry gust, daje się sobą zaopiekować, mamy wspólne zainteresowania, podobne temperamenty w łóżku,...najbardziej ujęła mnie jej radość z życia. Uśmiech ,który jej towarzyszy.

Lubię z nią leżeć na kanapie popijając wino , lubię też jechać na zorganizowany przeze mnie urlop i odkrywać nowe kraje,miejsca. Nawet lubię chodzić kilka godzin po sklepach aby mogła kupić to coś co poprawi jej humor smile

Tak myslalam. Atrakcyjna babka, dobra "w te klocki". wink  No coz jesli dla Ciebie to sa podstawy dobrego zwiazku to bycie jeleniem / sponsorem cyckanym z kasy przez nia i okradanym pod akceptujacym okiem mamusi przez jej synalka musisz jakos przelknac.
Edit: zaden w sumie wyczyn ze laska wesola. Kazda by byla gdyby facet ja sponsorowal i zabieral na wakacje. Obys finansowo wydołal jak najdluzej bo obawiam sie ze inaczej jej stopien optymizmu wzgledem Ciebie drastycznie spadnie.

5

Jambo napisał/a:

Czyli jest ci z nią dobrze tylko, jak jest dobrze, np mile chwilę w domu, winko, urlop, odpoczynek, zakupy,  łóżko. ... trochę mało. A coś jeszcze dobrego? Bo to co napisałeś to taka podstawa, każdy to może napisać.,

gg 48623644
Reklama

6

Pisząc to...zdałem sobie sprawę, że nie ma nic więcej...niczego nie mogę dodać.

Tak...jest dobrze jak jest dobrze. Na początku naszej znajomości powiedziałem że te motyle kiedyś miną i żeby pamiętała o tych słodkich słówkach, deklaracjach gdy nadejdzie proza życia i tych pięknych chwil zostanie 5%

W poprzednich związkach byłem z kobietami wiecznie sfrustrowanymi swoim życiem. Próbującym pokazać jak i moje życie jest beznadziejne. Jestem optymistą i moje zdrowie psychiczne jest dla mnie ważne dlatego Jej radość tak mnie zauroczyła.

Czy jest dobra w te klocki, hmmm... ostatnio przynosi mi teorie o tym jak to jej koleżanki uprawiają seks raz na dwa tygodnie bo to też podobno norma.
Trochę ta wzmianka o seksie spłaszczyła wszystkie ZA.

7 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-01-01 11:55:49)

Jambo napisał/a:

Pisząc to...zdałem sobie sprawę, że nie ma nic więcej...niczego nie mogę dodać.

Tak...jest dobrze jak jest dobrze. Na początku naszej znajomości powiedziałem że te motyle kiedyś miną i żeby pamiętała o tych słodkich słówkach, deklaracjach gdy nadejdzie proza życia i tych pięknych chwil zostanie 5%

W poprzednich związkach byłem z kobietami wiecznie sfrustrowanymi swoim życiem. Próbującym pokazać jak i moje życie jest beznadziejne. Jestem optymistą i moje zdrowie psychiczne jest dla mnie ważne dlatego Jej radość tak mnie zauroczyła.

Czy jest dobra w te klocki, hmmm... ostatnio przynosi mi teorie o tym jak to jej koleżanki uprawiają seks raz na dwa tygodnie bo to też podobno norma.
Trochę ta wzmianka o seksie spłaszczyła wszystkie ZA.

Haha. No bo jej nie o Twoje boskie cialo chodzi i wielka namietnosc tylko o portfel...niestety. Zastanow sie zreszta. Sama jej reakcja na kradziez syna mowi wiele o niej. Jakakolwiek inna honorowa i uczciwa kobieta ze wstydu by sie spalila ze jej dziecko to zlodziej i nogi z d...by mu powyrywala zeby wybic takie cos ze lba. A ona ...bardziej chyba byla zla ze sie to wydalo. No i jeszcze idiotke struga ze przeciez finalnie z karty nie ubylo. Dalo wogole rade taka karta zaplacic za cos nie znajac pinu? wink Dziala jak pay pass ? Bo moze gowniarz na to liczyl ale sie przeliczyl albo jeszcze nie zdazyl wyprobowac karty.

8

To co dalej zamierzasz zrobić?

gg 48623644

9 Ostatnio edytowany przez Unreal (2018-01-01 12:17:37)

Kolego, szkoda życia na takie układy smile Wiele błędów tu widzę swoim subiektywnym okiem:

- nie masz szacunku swej Pani
- Pani poszukuje bankomatu, a nie partnera, szkoda środków
- bierzesz Panią pięć lat starszą (WTF?), zamiast poszukać ładnej, młodej 20, 25+, po czym intercyza
- syn zawsze będzie na pierwszym miejscu, a nie Ty. Pomijam już kradzież, bo to ostatnia patologia, która powinna spowodować natychmiastowe zakończenie relacji.
- mieszkasz u niej, a nie u Ciebie. Łatwiej wówczas wystawić walizki Pani za drzwi.

Ja bym się wymiksował. To nie małżeństwo, a Ty młody jeszcze jesteś, wszystko przed Tobą.

"Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi"

10

Unreal napisał/a:

- bierzesz Panią pięć lat starszą (WTF?), zamiast poszukać ładnej, młodej 20, 25+, po czym intercyza
bą.

A co jest złego w 40stce? Autor ma 38 lat, nie jest starcem, ale młodziutki już nie jest.
20 lat to ma jego "pasierb".

gg 48623644

11

Tam było tylko 5euro ale zbliżeniowo mógł zapłacić.

Też jestem tego zdania, to zwyczajne złodziejstwo. Ona twierdzi że nie ma co zrobić bo co , drzeć się po nim będzie? Z domu go przecież nie wyrzuci. To są jej słowa.
Zagroziłem,że następnym razem zgłoszę kradzież na policję ,a ona skwitowała,że nic z tego nie będzie bo to jest mała szkodliwość społeczna.

Problemy są zamiatane pod dywan, a na wierzch wyciągane to czym się można pochwalić

Co zamierzam? Muszę w ekspresowym tempie kupić mieszkanie. A czy się rozstaniemy...gdyby do tego doszło ona pewnie zrobi ze mnie debila przed wszystkimi znajomymi. Będę nerwusem, zazdrośnikiem, nie znającym się na żartach i w dodatku skąpym. Jej ojciec, fajny gość pewnie to przeżyje bo mocno nam kibicuje. Moi rodzice, wolę im nic nie mówić ,ale zaproszenie na urodziny przyjmę i gdy przyjadę sam, wszystko będzie jasne.

Dlatego pojawiłem się tutaj bo ja nie uznaję powrotów i rozstanie to koniec.
Nie znacie mnie, nie posłodzicie mi jak moi koledzy, powiecie i ocenicie sytuację na zimno.

12

Jak chcesz to odejdz, chyba, że boisz się być sam, albo tego co powodzą rodzice,  znajomi, rodzina etc.
Jak tak opisujesz, to ja widzę to tak, że między ami jest dobrze tylko jak jest dobrze-seks, zakupy, mile urlopy, ona jest radosna- a która by nie była,  jakby nie miała wsparcia finansowego.
Poza tym nic pozytywnego tam nie widać, poza coraz większymi nieporozumieniami i dorosłym synem, zachoepwujacym się jak dziecko.

gg 48623644

13 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-01-01 12:34:43)

Jambo napisał/a:

Tam było tylko 5euro ale zbliżeniowo mógł zapłacić.

Też jestem tego zdania, to zwyczajne złodziejstwo. Ona twierdzi że nie ma co zrobić bo co , drzeć się po nim będzie? Z domu go przecież nie wyrzuci. To są jej słowa.
Zagroziłem,że następnym razem zgłoszę kradzież na policję ,a ona skwitowała,że nic z tego nie będzie bo to jest mała szkodliwość społeczna.

Problemy są zamiatane pod dywan, a na wierzch wyciągane to czym się można pochwalić

Co zamierzam? Muszę w ekspresowym tempie kupić mieszkanie. A czy się rozstaniemy...gdyby do tego doszło ona pewnie zrobi ze mnie debila przed wszystkimi znajomymi. Będę nerwusem, zazdrośnikiem, nie znającym się na żartach i w dodatku skąpym. Jej ojciec, fajny gość pewnie to przeżyje bo mocno nam kibicuje. Moi rodzice, wolę im nic nie mówić ,ale zaproszenie na urodziny przyjmę i gdy przyjadę sam, wszystko będzie jasne.

Dlatego pojawiłem się tutaj bo ja nie uznaję powrotów i rozstanie to koniec.
Nie znacie mnie, nie posłodzicie mi jak moi koledzy, powiecie i ocenicie sytuację na zimno.

Lepiej byc zazdrosnikiem, skapcem i glupcem w oczach innych ludzi niz jeleniem w swoich wlasnych. Twoi rodzice na pewno zrozumieja jesli im opowiesz uczciwie cala sytuacje a ojca Twojej pani.. no coz szkoda ale trudno bys dla niego zyl z partnerka wyzyskiwaczka i jej zdemoralizowanym synem.
Cos mi jednak mowi ze Ty z nia zostaniesz. Bedziesz bulil dalej i robil dobra mine do zlej gry zeby nikt Ci nie zarzucil braku gestu. Tak wiec gdzie jest granica zgodnie z tytulem watku? Ano tam gdzie koncza sie srodki na Twym koncie. W tym punkcie pani sama ewakuuje sie z waszej znajomosci wink

14

rossanka napisał/a:

Jak chcesz to odejdz, chyba, że boisz się być sam, albo tego co powodzą rodzice,  znajomi, rodzina etc.
Jak tak opisujesz, to ja widzę to tak, że między ami jest dobrze tylko jak jest dobrze-seks, zakupy, mile urlopy, ona jest radosna- a która by nie była,  jakby nie miała wsparcia finansowego.
Poza tym nic pozytywnego tam nie widać, poza coraz większymi nieporozumieniami i dorosłym synem, zachoepwujacym się jak dziecko.

Powoli zaczynają mi przeszkadzać porażki w związkach, dlatego się waham.

Nie jesteś w stanie dobrze poznać kogoś widując się w weekendy. Dlatego decyduję się na wspólne życie, to szybko weryfikuje aktorstwo partnera ale w razie porażki wiąże też się ze sporym zamieszaniem. Przeprowadzka itd.

Co powiedzą znajomi...szkoda będzie niektórych stracić. Traktuję swoje imię jak markę. Daję słowo to go dotrzymuję, w potrzebie zawsze pomogę i martwi mnie że ktoś przyszyje mi łatkę niezgodną z rzeczywistością.

15

rossanka napisał/a:
Unreal napisał/a:

bą.

A co jest złego w 40stce? Autor ma 38 lat, nie jest starcem, ale młodziutki już nie jest.

Wiek : ) Jak mówiłem, to związek, a nie małżeństwo prawie równolatków zawarte X lat temu (jak w moim przypadku).  No ale co kto lubi. Najważniejsze jej jej podejście do Ciebie, Jambo. A to podejście nie rokuje dobrze. Dobrze, że wspomniałeś o mieszkaniu. Bo tak sobie myślałem, że następnym etapem byłaby prośba Pani wystosowana do Ciebie, byś swoje lokum sprzedał a środki wniósł do nowego związku, bo "po co ma stać, jak mieszkasz u niej". Makabra. I najlepszy sposób, by wylądować pod mostem.

16

Feniks wierz ,że ja nawet chyba znam scenariusz zakończenia...

Ona mnie sprowokuje ,,czymś" mnie poniesie i wyprowadzę się a ona przytuli wcześniej oprawionego, innego "jelenia", którego nie wiem (nie grzebię w komórce)... być może już sobie szykuje hmm

skąd te wnioski... jej poprzednie związki to 10lat małżeństwa ze spokojnym gościem, który był dyrektorem banku. Skończyło się bo jak twierdzi on jej nigdzie nie zabierał i ciągle gadał o rozwodzie.

Ostatni ,7letni z gościem który na szkółce sportowej robił po 20tys na miesiąc, skończyło się bo on ciągle wkurzał się,rozstawali się a po miesiącu on chciał powrotu. Niby gdzieś z jakaś inna laską pojechał i to była przyczyna. Mocno naciagana bo gdy ja się pojawiłem tamten jej związek dogasał  a pan trener wydzwaniał w kółko. Po fakcie okazało się ,że skoczyła z gałęzi na gałąź.

17

Jambo napisał/a:

Ona mnie sprowokuje ,,czymś" mnie poniesie i wyprowadzę się a ona przytuli wcześniej oprawionego, innego "jelenia", którego nie wiem (nie grzebię w komórce)... być może już sobie szykuje hmm

skąd te wnioski... jej poprzednie związki to 10lat małżeństwa ze spokojnym gościem, który był dyrektorem banku. Skończyło się bo jak twierdzi on jej nigdzie nie zabierał i ciągle gadał o rozwodzie.

Ostatni ,7letni z gościem który na szkółce sportowej robił po 20tys na miesiąc, skończyło się bo on ciągle wkurzał się,rozstawali się a po miesiącu on chciał powrotu. Niby gdzieś z jakaś inna laską pojechał i to była przyczyna. Mocno naciagana bo gdy ja się pojawiłem tamten jej związek dogasał  a pan trener wydzwaniał w kółko. Po fakcie okazało się ,że skoczyła z gałęzi na gałąź.

Alez to oczywiste ze "oprawionych jeleni" jest juz kilku w poczekalni. Oni podobnie jak Ty  nie szukaja niestety kobiety czulej, kochajacej i prawdziwej partnerki tylko pieknej Barbie ktora moga sie pochwalic przed innymi i podniesc przy okazji notowania swej "marki". A ze Barbie jest krolowa sniegu.. no coz od czego kasa zeby kupic chociaz jeden jej łaskawy usmiech i co za tym idzie iluzje jakiejs tam "relacji".

18

Unreal napisał/a:
rossanka napisał/a:
Unreal napisał/a:

bą.

Wiek : ) Jak mówiłem, to związek, a nie małżeństwo prawie równolatków zawarte X lat temu (jak w moim przypadku).  No ale co kto lubi. Najważniejsze jej jej podejście do Ciebie, Jambo. A to podejście nie rokuje dobrze. Dobrze, że wspomniałeś o mieszkaniu. Bo tak sobie myślałem, że następnym etapem byłaby prośba Pani wystosowana do Ciebie, byś swoje lokum sprzedał a środki wniósł do nowego związku, bo "po co ma stać, jak mieszkasz u niej". Makabra. I najlepszy sposób, by wylądować pod mostem.

Tak?A co jest złego w wieku 40 lat?

gg 48623644

19

Jambo napisał/a:

Dużo to o nie , dużo.
A CZEGO Ty oczekujesz od związku,  bo twojej partnerki preferencje do pewnego stopnia nie mają tu nic do rzeczy.
Pytam, bo widzę to tak:ona w tym związku czerpie korzyści materialne, czytaj ; chce od ciebie zaspokojenia swoich potrzeb materialnych a nie jest tego mało.  Ty z kolei -ciebie pociąga jej radość,  wesołosc,  seks, pewnie wygląd i to by było tyle co widać z boku. Czego ty szukasz w kobiecie , a czego ta obecną ci nie daje, poza faktem, że  łasa na pieniądze no i ten syn w tle nie wygląda ciekawie. Aż tak ci się fizycznie podoba, że boisz się odejść? Tylko nie pisz o tym, co powiedzą znajomi Bo przyznam się dziwna to wymówka, jakbyś chciał to już byś dawno odszedł i nie martwił sie zdaniem kolegów czy rodziny, chyba, że jest coś jeszcze , czego tutaj nie piszesz.

gg 48623644

20 Ostatnio edytowany przez Jambo (2018-01-01 13:21:15)

Ale ale....ona była czuła i kochająca. Pisała sms, dzwoniła ,tuliła i słuchała...
To jednak gdzieś prysnęło... sukcesywnie topniało.

Co do wieku. Muszę się odnieść. Nie wiedziałem na początku ile moja partnerka ma lat. Dorosłe dziecko było atutem, bo sam nie mam dzieci i raczej nie planuję ich mieć.

Uważam że wygląda dobrze i nie potrzeba jej botoksu, czy operacji liftingu za kilka lat.

Hmm...porażki, zmiany , uwikłania się w kredyt, utraty partnera.

Szukam kobiety wesołej,ciepłej, szczerej, potrafiącej wesprzeć partnera, szukającej celów do zrealizowania, atrakcyjnej, chętnej do rozmowy w trudnych sytuacjach, oczekujacej prawdziwego mezczyzny z zasadami, wierzącej w milość. Noooo tak... takiej szukam a porywam się na daleko idące kompromisy

21

Uważam, że to taki typ kobiety-egoistki, która na pierwszym planie stawia swoje potrzeby i za bardzo nie liczy się z Twoimi uczuciami. Czy jest coś takiego co ona robi dla Ciebie ?
Ja sama jestem po rozwodzie. Mam dwójkę dzieci - 13 i 3 lata i nowego partnera ( również młodszego o 3 lata z tym, ze ja mam 33 ) który też mieszka u mnie. Obydwoje jesteśmy niezależni finansowo, dobrze zarabiamy, mamy tez wspólne konto na które przelewamy miesieczne wydatki. Ale w naszym domu nigdy się nie kłócimy. Dzieci są spokojne, sprzątają po sobie i generalnie jest wesoło. Tak naprawdę dopiero jakiś czasu temu zrozumiałam, że mi do szczęścia potrzebny jest człowiek podobny do mnie, z podobnymi wartościami i poczuciem humoru. Szanujemy się wzajemnie i sprawiedliwie staram się traktować wszystkich domowników. Nie wyobrażam sobie zeby moj syn mógł dotknąć jego portfela, uczę go pracowitości i szacunku do innych ludzi i generalnie wszyscy się lubimy w domu a w sytuacjach stresowych Poprostu żartujemy. Nie wyobrażam sobie również zeby moj partner miałby mi kupować sukienkę za 1700, jeżeli bym taka chciała sama bym sobie kupiła ale nie zrobię tego bo chociaż mnie na to stać wole za te pieniądze podróżować w fajne miejsca. I też jestem atrakcyjna i często zaczepia mnie jakis facet pytając o nr itd ale nigdy nie potrafiłabym umówić sie z kimś innym będąc w związku i moj partner wie o tym i ja tez nie mam problemu jak idzie z kumplem na whiskey bo ufamy sobie. Pomyśl o tym co tak naprawdę zyskujesz w tym związku bo umysł czasami potrafi nas oszukiwać.

22 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-01-01 16:44:02)

Jambo napisał/a:

Ale ale....ona była czuła i kochająca. Pisała sms, dzwoniła ,tuliła i słuchała...
To jednak gdzieś prysnęło... sukcesywnie topniało.

Co do wieku. Muszę się odnieść. Nie wiedziałem na początku ile moja partnerka ma lat. Dorosłe dziecko było atutem, bo sam nie mam dzieci i raczej nie planuję ich mieć.

Uważam że wygląda dobrze i nie potrzeba jej botoksu, czy operacji liftingu za kilka lat.

Hmm...porażki, zmiany , uwikłania się w kredyt, utraty partnera.

Szukam kobiety wesołej,ciepłej, szczerej, potrafiącej wesprzeć partnera, szukającej celów do zrealizowania, atrakcyjnej, chętnej do rozmowy w trudnych sytuacjach, oczekujacej prawdziwego mezczyzny z zasadami, wierzącej w milość. Noooo tak... takiej szukam a porywam się na daleko idące kompromisy

Szczerze to ja nie bardzo rozumiem nawet o jakich Ty kompromisach piszesz bo kompromis oznacza ze obie strony cos zyskuja / cos po trochu traca. W Waszej "relacji" ona ma wszystko- sponsora, opiekuna, organizatora a Ty? Hmm partnerki nie, kochanki juz tez praktycznie nie - jedynie atrakcyjnie prezentujacy sie dodatek wiszacy na Twym ramieniu i Twym portfelu. No chyba ze kompromisem ma byc to ze nie obrobi Ci 4 liter wsrod znajomych. Ale  to i tak predzej czy pozniej nastapi bo kiedy odejdzie do innego jelenia to przeciez nie powie ze czyni to dlatego ze ma grubszy portfel tylko dlatego ze Ty byles toksycznym i zlym dusigroszem psycholem.

23

O kompromisie gdy coś od życia/ związku/ partnerki dostaję a czegoś nie. Godzę się na pewne warunki żeby znowu nie szukać kolejnej osoby, poznawać, docierać się w związku. 

Jej egoizm jest faktem , jest jedynaczką i jak sama mówi zawsze dostawała to co chciała.

Wasze posty za które dziękuję, utwierdzają mnie ,że pretensje o kradzież  czy bezczelne zachowanie kolegi , a może nawet nie o to a o brak jej poparcia dla mnie, są czymś normalnym.
Ja żadnemu koledze nie pozwoliłbym nazwać jej starą czy grubą . Nie pozwoliłbym aby ktoś psuł jej wieczór tym bardziej Sylwestra.

Zapanowały ciche dni.
widzę w smsie do koleżanki insynuacje że to ja popsulem imprezę bo jestem przewrazliwiony a kolega już taki zaczepny i bezczelny jest od zawsze. To ja tego nie rozumiem...

24

Tak sobie jeszcze myślę, kolego Jambo, że problemem jest również to, że ją stawiasz w centrum, a nie siebie. Kobieta nie może być osią Twego życia, a jedynie jego uzupełnieniem, często bardzo pozytywnym smile Ty powinieneś być w centrum i Twoje potrzeby oraz znalezienie szczęścia w sobie. Bez tego może być ciężko o udany związek, IMO.

25

Coś w tym jest. Przeprowadziłem się do niej bo ma bliżej do pracy a syn jeszcze się uczył i szkoła itd itd...
Ja mam do pracy 50km w jedną stronę. Tracę sporo czasu na dojazdy.
To tylko przykład potwierdzający Twoją tezę.

26 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-01 23:10:47)

Jambo napisał/a:

Daje się sobą zaopiekować?  A jaki ma stosunek do Ciebie ta wesoła osoba? Daje też w towarzystwie Ciebie ośmieszać. Gdy syn Ciebie okrada to wszystko bagatelizuje. Chyba ma też problem z rozporządzaniem finansami. Atrakcyjność możesz olać, bo oczywiście jest to ważne, ale bardziej zastanów się nad waszą relacją, bo kobiet atrakcyjnych nie brakuje, a ona też ma swoje lata.

Jambo napisał/a:

Odkrywanie miejsc nie tyczy się was tylko tego co lubisz. Dobrze też, że cieszysz się jej szczęściem, ale czy ona Twoim również?

Jambo napisał/a:

Znajomych i po tym poznasz jak przyjmą te wiadomości. Jeśli trzeba to przygotuj sobie grunt, ale też bez wywalania żali. Lepiej wydawać za mało niż za dużo. Starość każdego dopadnie. I pieprzyć dostosowywanie się do innych. W związku masz czuć się dobrze, ale też mieć oparcie w drugiej osobie. Twojego życia nikt za Ciebie nie przeżyje. Przemyśl i podejmij decyzję. Ale też na spokojnie.

27

Przeczytałem Twoją historię a potem zamieniłem płeć bohaterów i momentalnie wszystko wskoczyło na swoje miejsce :-)
Naprawdę jesteś facetem?

Miejsce na Twoją reklamę....zadzwoń!

28

No tak... zdiagnozowałem kolegę jako zakompleksionego pana przed 50tką który rozmiesza ją żartami na mój temat aby samemu soe
podbudować. Może przesadziłem z siłownią w ubiegłym roku ,może faktycznie wyglądam hhmmm solidnie smile ale gdzie gruby smile Całe życie trenuję, od dziecka sztuki walki teraz inne formy aktywności i sport jest dla mnie ważny. Ona boi się że mógłbym kogoś pobić, ale ja nie jestem z takiej gliny ulepiony.

Czy ona cieszy się moim szczęściem ? Hmm... obserwując ją i podejście do znajomych itd to jeśli Ona w czymś nie ma interesu to nie ma za tym działania.

Nie gospodarzy źle finansami, sama ma oszczędności. Nie ma kredytu, karty kredytowej... no ale też fakt że mój poprzednik który z nią nie mieszkał kupował jej ubrania, dokładał do życia,  luksusowych wakacji nie było ale i tak nie miała pojęcia ile kosztowały wczasy tu czy tam. Gdy dostała premię schowała na konto.

Ze mną wyjazd zaplanowałem i powiedziałem ze pokryję bilety lotnicze, samochód i inne extra ale noclegi na pół. Zostało to zatwierdzone.

Dla mnie najważniejsze jest szczęście a ona mi tłumaczy że trzeba mieć kasę by być szczęśliwym. Dałem jej możliwość dorobienia , luźna praca z kosmetykami w firmie moich przyjaciół ,ale powiedziała że tego nie czuje. Lepiej żebym ja to rozkręcił smile

Myślę stworzyć plan. Kupić mieszkanie, wyznaczyć priorytety dla siebie i dla nas. Zobaczyć czy ona dostosuje się do mnie.

Z jej synem nie rozmawiam. Traktuję go jak powietrze. męczy mnie to bo ciężko jest mi zachowywać się jak cham.

29

cwany_gapa napisał/a:

Przeczytałem Twoją historię a potem zamieniłem płeć bohaterów i momentalnie wszystko wskoczyło na swoje miejsce :-)
Naprawdę jesteś facetem?

Taaa... przemiłym. Taki który brnie przez życie sam i wydaje mu się że ma na tyle siły by jeszcze innym robić dobrze.

A co , zgubiłem gdzieś po drodze gacie ?

30

Jambo napisał/a:

Cześć.
Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym opisać problem , który wymaga kobiecego spojrzenia.

Od ponad roku spotykam się z kobietą. Mam 38lat a ona 43. Ona ma syna w wieku lat 20.

Pod jej presją i późniejszemu poczuciu w maju wprowadziłem się do jej mieszkania.
Z czasów gdy szukała partnera co rusz odzywa się jakiś dawny znajomy,który zagaduje o spotkanie czy wypytuje jak się układa. Wiem bo widzę jak przy mnie czyta smsy. Nic nie mówię bo cały świat nie wie że jesteśmy razem. Jednak mam poczucie i o tym jej powiedziałem,że cieszyłbym się gdyby informowała,że nie jest sama. To jest jedna kwestia.
Drugą to wypominanie w dobitny sposób wysokości moich zarobków. Facet powinien zapłacić za kieckę, wakacje czy inne rzeczy bo ona zarabia mniej , poza tym ona nie jest nauczona aby dzielić wydatki na pół. Zgadzam się z tym, dlatego na jedzenie daję raz tyle co ona. Co miesiąc dbam aby pojawił się mały drobiazg. Jadąc na wakacje płaci tylko za nocleg, jako że sam organizuję nam wyjazdy. Co do ciuchów to nie czuję aby kobieta musiała mieć sukienkę za 1700zł lub spodenki jeansowe za 450zł. Mnie na takie wydatki nie stać i o tym mówię wprost. Chciałem założyć wspólny budżet i wpłacać na niego 80% naszych pensji i z tego żyć. Reszta byłaby na prywatne wydatki, prezenty oszczędności. Ona nie chce bo wtedy ja mógłbym zabronić jej wydawania zbyt wiele na kosmetyczkę.  Nie sądzę aczkolwiek gdy zobaczyłem kiedyś po powrocie z delegacji jej twarz to mnie zamurowało. Dała sobie wstrzyknąć botoks, przez co jej oczy nie ,,śmiały się" i z początku nie mogła wyraźnie mówić. No ale teraz każdy tak robi bo to nic takiego....

W ostatnim czasie a był to okres świąteczny mamy spory problem, którego przyczyną jest jej syn. Dwa miesiące temu zobaczyłem że ze skarbonki gdzie wrzucałem monety zniknęło prawie wszystko. Ponad 300zł. Wpadłem wściekły do pokoju jej syna i zrobiłem awanturę o grzebanie w moich rzeczach i rzecz jasna o kradzież. Chłopak po pewnym czasie się przyznał i obiecał wszystko oddać. Dodatkowo przeprosil mnie. Jakoś to przełknąłem i podałem mu rękę. Każdy popełnia błędy w życiu.
Ona nie skomentowała tego powiedziała do niego ,,tak się nie robi" a mnie opieprzyła że mam mu nie grozić (fakt powiedziałem że jak bedzie mnie okradał to mu łapy up....ę)
Dwa tyg temu wyjeżdżaliśmy na urlop i nie mogłem znaleźć karty do konta walutowego. Z braku zaufania zajrzalem do portfela jej syna i.... znalazłem tam moją kartę. Byłem wściekły. On odpowiedział że leżała na wierzchu i włożył ją do swojego portfela i zapomniał o niej.
Mama stwierdziła że to nic takiego,a jemu zadała pytanie ,,co ty wyrabiasz" a później skwitowała że przecież mnie nie okradł bo pieniądze z karty nie zniknęły.
Byłem rozgoryczony że nie próbowała ze mną o tym porozmawiać tylko zamiotła sprawę pod dywan...

Wczoraj na zabawie sylwestrowej byli z nami jej znajomi. Kolega przez dłuższy czas milczał a po pewnej dawce alkoholu zaczął robić  ciągłe ,dziwne uwagi w moją stronę. Trenuję sporty siłowe i nie jestem chudzielcem a ten jegomość zaczepił się mojej wagi. Gdy powiedział do mojej partnerki "ty to zawsze lubilaś grubasów" zdenerwowałem się. Powiedziałem jej że skoro to jej kolega to niech go ustawi trochę bo mnie to zachowanie się nie podoba i psuje atmosferę.
Dostałem opieprz że czepiam się, że jestem przewrażliwiony i on tylko żartuje.

Powiedziałem że nigdy nie staje po mojej stronie, że moje uczucia, zdenerwowanie czy inne emocje jej nie obchodzą. Nie rozmawia ze mną tylko jeszcze mnie krytykuje.
Na koniec usłyszałem ze jak mi się nie podoba to mam sie wyprowadzić.

Czy w tym momencie po lekturze krótkiej historii uważacie że przesadzam?
Co powinienem zrobić? Walczyć, znieczulic się czy odejść?

To nie jest związek, to jakiś układ. Ewakuować się i to szybko. Towarzystwo optymistycznie nastawionej partnerki można załatwić inaczej. Gra nie warta świeczki.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.

31

Hmmm, to aż tak boisz się samotności i związkowej ,,porażki", że wolisz być z materialistką, egoistką, księżniczką i jej wszystko mogącym synem?
To pytanie retoryczne.

32

Jambo napisał/a:

Taaa... przemiłym. Taki który brnie przez życie sam i wydaje mu się że ma na tyle siły by jeszcze innym robić dobrze.

Gdybyś faktycznie miał tyle siły, nie przyszedłbyś tutaj prosić anonimowe osoby o radę co masz robić ze swoim życiem.
Jedyne co masz, to nadmiar wolnej kasy, z której ona i jej synalek korzystają do woli robiąc sobie dobrze na twój koszt.
Przykręć kurek z forsą i twoje dni będą policzone. Przećwiczone na własnej skórze, tyle że mi przejrzenie na oczy zajęło 8 lat.
Srałem kasą, to byłem noszony na rękach. Powinęła mi się noga i straciłem wszystko, to już rok później byłem najgorszym chujem pod słońcem,
a dwa lata później wylądowałem na ulicy z reklamówką i radź sobie sam. Jak teraz wysłuchuję od znajomych na swój temat, to uszy więdną,
także nic się nie przejmuj, ty też będziesz najgorszym co ich w życiu spotkało, jak tylko przestaniesz dla nich być użyteczny.
Bądź mądrzejszy ode mnie i zamiast na własnej dupie ucz się na cudzych błędach. Zaoszczędzisz nerwów, czasu i pieniędzy.

Dobre pomysły przychodzą jak już coś spier**lisz.

33

anderstud napisał/a:
Jambo napisał/a:

Gdybyś faktycznie miał tyle siły, nie przyszedłbyś tutaj prosić anonimowe osoby o radę co masz robić ze swoim życiem.
Jedyne co masz, to nadmiar wolnej kasy, z której ona i jej synalek korzystają do woli robiąc sobie dobrze na twój koszt.
Przykręć kurek z forsą i twoje dni będą policzone. Przećwiczone na własnej skórze, tyle że mi przejrzenie na oczy zajęło 8 lat.
Srałem kasą, to byłem noszony na rękach. Powinęła mi się noga i straciłem wszystko, to już rok później byłem najgorszym chujem pod słońcem,
a dwa lata później wylądowałem na ulicy z reklamówką i radź sobie sam. Jak teraz wysłuchuję od znajomych na swój temat, to uszy więdną,
także nic się nie przejmuj, ty też będziesz najgorszym co ich w życiu spotkało, jak tylko przestaniesz dla nich być użyteczny.
Bądź mądrzejszy ode mnie i zamiast na własnej dupie ucz się na cudzych błędach. Zaoszczędzisz nerwów, czasu i pieniędzy.

Jambo na to nie stac. Psychicznie nie stac. To ona musi go pogonic a dopoki tego nie zrobi to on bedzie  z nia zyl i bedzie bulil na nia i synalka chocby mial nawet podejrzenia ze buli przy okazji posrednio na kolejnego jej kochasia. Grunt to pozory i "marka" a ze samemu sobie w twarz w lustrze wstyd spojrzec  to szczegol.

34

Dzięki za wypowiedzi.  Anderstud szacunek że się pozbierałeś. Ja po nieudanym biznesie mam ratę kredytu ale jakoś  utrzymałem się na powierzchni.
Kurek z kasą został przykręcony kilka miesięcy temu dlatego chyba zaczynają się zgrzyty.

Powinienem kupić nową kanapę sam ą nie z nią na pół.  Przecież więcej zarabiam to powinienem zachowywać się jak facet.

Siła siłą.  Czasem siła bierze się z braku zdolności do ustępstw, z nadmiernej dumy. Każdy medal ma dwie strony.
Pytam co robić bo równie dobrze mogły paść odpowiedzi: daruj gowniarzowi, młody jest a matka nadopiekuncza. A o pieniądzach: kobiety trzeba rozpieszczać, muszą czuć się bezpiecznie itp.

Gdy masz naście lat lub dziescia to rozstanie wygląda tak : bach bach a tu jest wyższa szkoła jazdy. Dlatego muszę kupić własne mieszkanie i w razie W ewakuować się czym prędzej. Masz wiecej lat masz tez oczekiwania wzgledem przyszłości, że ta osoba to jednak tą wlasciwa a gdy nagle coś się zmienia , coś zaczyna brakować to myślisz Eee...jakoś to będzie, bo poza tym jest ok.
U mnie to jakoś to będzie już się nie sprawdza .
Z jej synem nie rozmawiam a jej sugestie dotyczące rozwiazania problemu to dobrze chować wartościowe przedmioty. Toż to cyrk.

35

Nie obraź się, ale mnie to ten Twój związek jakoś dziwnie przypomina sponsoring... Może tylko ku*wa nieco sprytniejsza, bo potrafi nieźle omamić i sytuację tak przekręcić, że facetowi wydaje sie, że bulenie na nią to jego święty obowiązek big_smile

36

No ale jej koleżanki tak mają ze swoimi facetami, że np dostają 2tys co kwartał na ubrania . Toż to chyba norma smile

37 Ostatnio edytowany przez Koczek (2018-01-02 19:41:31)

Wiesz, no w pewnych kręgach sponsoring to też norma wink Był tu gdzies taki nawet wątek o facetach co do burdeli chodzą - tam pisało multum osob, dla których to najnormalniejsza z normalnych czynność w świecie, coś jak wypicie kawy i zjedzenie bułki wink Tak że to, że Ty się w takich kręgach obracasz, to nie znaczy, że każdy takie coś toleruje i popiera.
Ja jestem kobietą, ale gdybym była na Twoim miejscu, to jako facet też bym nie chciała być naciagana na forsę. Ogółem nie uważam, że komukolwiek sie nalezy cokolwiek (w sensie: jakieś przywileje) za sam fakt posiadania cipki albo penisa. Do mnie taka argumentacja zwyczajnie nie przemawia wink Z jakiej racji Ty jej masz sponsorować zachcianki, w postaci np. kiecki za tysiac zł...? Że sie też babsko nie wstydzi w ogóle z czymś takim wyskakiwać... Do tego pani tak Ciebie strasznie kocha, że na Twoje uwagi dot. jej zachowania odrzekła Ci wprost "nie podoba sie, to paszoł won". Tak że wyprowadź sie, jeśli Ci cokolwiek nie pasuje, bo ona ma pewnie na oku już następnego jelenia.

38

Jambo napisał/a:

Dzięki za wypowiedzi.  Anderstud szacunek że się pozbierałeś. Ja po nieudanym biznesie mam ratę kredytu ale jakoś  utrzymałem się na powierzchni.
Kurek z kasą został przykręcony kilka miesięcy temu dlatego chyba zaczynają się zgrzyty.

Powinienem kupić nową kanapę sam ą nie z nią na pół.  Przecież więcej zarabiam to powinienem zachowywać się jak facet.

Siła siłą.  Czasem siła bierze się z braku zdolności do ustępstw, z nadmiernej dumy. Każdy medal ma dwie strony.
Pytam co robić bo równie dobrze mogły paść odpowiedzi: daruj gowniarzowi, młody jest a matka nadopiekuncza. A o pieniądzach: kobiety trzeba rozpieszczać, muszą czuć się bezpiecznie itp.

Gdy masz naście lat lub dziescia to rozstanie wygląda tak : bach bach a tu jest wyższa szkoła jazdy. Dlatego muszę kupić własne mieszkanie i w razie W ewakuować się czym prędzej. Masz wiecej lat masz tez oczekiwania wzgledem przyszłości, że ta osoba to jednak tą wlasciwa a gdy nagle coś się zmienia , coś zaczyna brakować to myślisz Eee...jakoś to będzie, bo poza tym jest ok.
U mnie to jakoś to będzie już się nie sprawdza .
Z jej synem nie rozmawiam a jej sugestie dotyczące rozwiazania problemu to dobrze chować wartościowe przedmioty. Toż to cyrk.

Nic nie powinieneś kupować, bo:

- to nie Twoje mieszkanie
- nie jesteście małżeństwem.

Jaki jest sens inwestowania w coś, co nie należy do Ciebie?

Jeżeli marzysz o wydrenowaniu Twoich zasobów, to chyba dobrze trafiłeś smile Tego rozpieszczania też nie skomentuję, bo to najlepsza droga do beta providera, który zostanie odstawiony natychmiast gdy źródełko z kasą wyschnie.

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Gdzie jest granica...?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016