Dlaczego donośny głos u faceta to taki wielki atut? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego donośny głos u faceta to taki wielki atut?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1 Ostatnio edytowany przez Tom94 (2017-12-18 21:34:17)

Temat: Dlaczego donośny głos u faceta to taki wielki atut?

Witam

Już od jakiegoś czasu zauważam iż faceci z donośnymi głosami mają bardzo duże powodzenie wśród kobiet, zastanawia mnie dlaczego tak jest i co może za tym kryć się atrakcyjnego.
Pytając u różnych źródeł dowiedziałem się iż mocny donośny głos jest traktowany jako oznaka męskości co mnie trochę zadziwiło ponieważ w mojej opinii i ocenie sytuacji taka osoba ma dosyć spory defekt ponieważ nie potrafi nic zrobić w ciszy a jak wiadomo są takie miejsca i sytuacje iż wypada być cicho (np. kościół)

Ja sam nie ukrywam iż nie zaliczam się do powyższej grupy facetów i mam bardzo cichy ton głosu, nie raz i nie dwa aby powiedzieć coś głośniej to muszę wręcz krzyczeć a w miejscach takich jak dyskoteka czy koncerty jestem praktycznie niesłyszalny i ostatnio nawet usłyszałem negatywną opinię na temat mojego głosu i od tego rozpoczęła się moja dzisiejsza rozkmina.

Tak więc pytanie teraz do was, czy według was bardziej atrakcyjny będzie facet który jak się wydrze to będzie można go usłyszeć z Gdańska do Krakowa czy też może drugi typ który swój ton ma normalny, nie zbyt głośny itp.
Będę wdzięczny jak uzasadnicie swoje wybory i ewentualnie wyjaśnicie na czym może polegać fenomen pierwszej grupy.

Pozdrawiam

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego donośny głos u faceta to taki wielki atut?

Czy ja wiem, czy donośny głos jest aż tak ważny..? Rozumiem, że kobiety preferują niski głos niż wysoki, piskliwy.

Jeśli chodzi o głośność, to ja sama mówię raczej głośno i ludzi mówiących cicho po prostu nie słyszę - ale to też nie znaczy, że facet ma wrzeszczeć. Raczej ma być słyszalny, mówić wyraźnie i na tyle głośno, bym mogła go usłyszeć bez wsłuchiwania się, nadstawiania ucha i pytania po  razy co? co? Taka sytuacja jest krępująca dla mnie, bo czuję się jakbym była przygłuchawa tongue jak i dla mówiącego, który zazwyczaj zaczyna w tej sytuacji mówić jeszcze ciszej - albo, co wkurza mnie niezmiernie, mówi "dobra, nieważne", okazując tym brak szacunku i niejako zwalając na mnie winę za problem z komunikacją.

Głośność może też świadczyć o pewności siebie. PEwne siebie osoby zazwyczaj mówią głośniej. Sama mam tak, że gdy czuję się gdzieś niepewnie, to głos mi się ścisza, a jak jestem wśród swoich, to się czasem nawet wydzieram tongue Pewność siebie - jak wiadomo - jest u faceta bardzo atrakcyjna, więc może w tym tkwi sedno?

Może chodzi o to, że facet z donośnym głosem i tzw. "bajerką" prędzej zaimponuje dziewczynie, bo jego po prostu dziewczyna usłyszy smile Koleś, który ma cichy głos i coś tam "mamrocze" pod nosem, nie zwróci na siebie uwagi ( chyba, ze w sensie negatywnym...). Dziewczyny uwielbiają męski, donośny głos połączony z pewnym krokiem. Facet musi być po prostu mega pewny siebie. Ale może lepiej niech wypowiedzą sie kobiety smile

Reklama
CatLady napisał/a:

ale to też nie znaczy, że facet ma wrzeszczeć.

Wydaje mi sie, że autorowi postu chodziło raczej o facetów z WRODZONYM cichym głosem. Nie chodzi o krzyczenie. Po prostu ktoś ma donośny głos, a ktoś inny cichy (niemęski?).

5

nieprzystojniak napisał/a:

Może chodzi o to, że facet z donośnym głosem i tzw. "bajerką" prędzej zaimponuje dziewczynie,)

Ale za to o bajerce autor nie wspominał.

To jest zupełnie inny temat - bajerka, a skala głosu.

Reklama

6

Facet nie musi umieć krzyczeć lub być głośny, by się mi podobać. Najbardziej lubię takich z dość cichym, niskim głosem, przyjemnym. Taki ma mój facet. Kiedyś spotykałam się krótko z kimś kto miał piskliwy głos. To było odpychające, muszę przyznać.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

7

Prawdę mówiąc to nie wiem, czy kiedykolwiek spotkałam faceta mającego donośny głos, a który byłby w mojej opinii "męski". Z tego co pamiętam byli to "bawidamki", a przynajmniej takie wrażenie miałam.
No i jest to jednak wkurzające - zawsze i zewsząd słyszeć takiego faceta... takiego kogucika.

8 Ostatnio edytowany przez nieprzystojniak (2017-12-18 23:13:43)

Ja obserwuje w pracy, jak kolesie z donośnym głosem robią lepsze wrażenie na koleżankach z pracy. On coś "ryknie", ona cała "uhahana", że boki zrywać...A taki milczek kojarzony jest z kimś niepewnym siebie, zalęknionym, w najlepszym przypadku z nieprzyjemnym typkiem. Zatem ktoś taki głośny ma od razu łatwiejszy start, są to osoby, które każdy lubi. Ciężko być duszą towarzystwa, jak ktoś jest ledwo słyszany  smile

9

Na pewno nie działa na mnie donosny glos. Jesli juz to raczej gleboki ton, tak to jest meskie wink np Tom Hardy ma taki glos, który na mnie dziala albo Michal Zebrowski smile i to chyba raczej o to chodzi.

10 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-12-19 08:49:59)

Tom94 napisał/a:

Już od jakiegoś czasu zauważam iż faceci z donośnymi głosami mają bardzo duże powodzenie wśród kobiet, zastanawia mnie dlaczego tak jest i co może za tym kryć się atrakcyjnego.
Pytając u różnych źródeł dowiedziałem się iż mocny donośny głos jest traktowany jako oznaka męskości co mnie trochę zadziwiło ponieważ w mojej opinii i ocenie sytuacji taka osoba ma dosyć spory defekt ponieważ nie potrafi nic zrobić w ciszy a jak wiadomo są takie miejsca i sytuacje iż wypada być cicho (np. kościół)

Nie zauważyłam takiej sytuacji.
Pracuję głosem i obracam się w tym środowisku.U nas nie są za bardzo lubiani ludzie,którzy się drą-i to nie chodzi tu wyłącznie o facetów.
Pracuję w szkole więc siłą rzeczy mam w pracy głośno.Więc po niej chcę mieć spokój smile
Donośny głos to żaden defekt jak się umie głosem pracować.A przykład z kościołem mnie rozwalił big_smile Jak sobie to wyobrażasz? Że dorosły facet z mocnym głosem nad nim nie panuje ? smile

CatLady napisał/a:

Głośność może też świadczyć o pewności siebie. PEwne siebie osoby zazwyczaj mówią głośniej. Sama mam tak, że gdy czuję się gdzieś niepewnie, to głos mi się ścisza, a jak jestem wśród swoich, to się czasem nawet wydzieram  Pewność siebie - jak wiadomo - jest u faceta bardzo atrakcyjna, więc może w tym tkwi sedno

Kiedy chodziłam na warsztaty z emisji głosu mówiono zupełnie co innego:) Człowiek pewny siebie mówi głosem spokojnym,cicho ale jest słyszalny.
Ja nie lubię ludzi z donośnym głosem,którzy nie potrafią nim pracować.
Brat mego meża ma taki głos.Tacy ludzie kojarzą mi się z wybuchowością,brakiem umiejętności panowania nad emocjami.A przy braku argumentów w dyskusji-jedynym  jest to przekrzykiwanie smile

Picie wódki to jest wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości.
J.Himilsbach

11

Ja obserwuje w pracy, jak kolesie z donośnym głosem robią lepsze wrażenie na koleżankach z pracy. On coś "ryknie", ona cała "uhahana", że boki zrywać...A taki milczek kojarzony jest z kimś niepewnym siebie, zalęknionym, w najlepszym przypadku z nieprzyjemnym typkiem. Zatem ktoś taki głośny ma od razu łatwiejszy start, są to osoby, które każdy lubi. Ciężko być duszą towarzystwa, jak ktoś jest ledwo słyszany  smile

Gdzie Ty pracujesz?
Na polu? W magazynie?

Picie wódki to jest wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości.
J.Himilsbach

12

Jezeli ktos mowi tak cicho, ze to doslownie mamrotanie pod nosem, to robi wrazenie zaleknionego i niepewnego siebie- co jest malo atrakcyjne. Co wcale nie znaczy, ze pociagajacy jest facet, ktory wrzeszczy tak, ze slychac go na drugim koncu ulicy- bo to chamskie i po uszach wali.

Dla mnie najbardziej seksowny jest mezczyzna, ktory mowi wyraznie, z odpowiednim natezeniem decybeli, w pieknych tonach glebokiego barytonu big_smile

13

Mój kolega ma bardzo donośny głos - nie drze się, a i tak słychać go piętro wyżej. Nie zauważyłam, by miał przez to większe powodzenie. Od lat ma tę samą dziewczynę. Nie rozumiem dlaczego od razu przeciwstawiać takie osoby cichym milczkom. Żadna skrajność nie jest dobra. Zresztą obie skrajności występują bardzo rzadko. Głośni ludzie budzą moją irytację, więc jeśli za kimś miałabym się obejrzeć, to za facetem z niskim głosem, który ładnie się wysławia (co mi po ładnym głosie, gdy facet opowiada głupoty lub kaleczy język), a do tego mówi odpowiednio głośno.

"Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem."
REGULAMIN Forum Netkobiety.pl

14

Znałam osobę z donośnym głosem.Dla mnie to nie atut,wręcz przeciwnie. Powoduje lęk, zakłopotanie.

15

gojka102 napisał/a:

CatLady napisał/a:

Głośność może też świadczyć o pewności siebie. PEwne siebie osoby zazwyczaj mówią głośniej. Sama mam tak, że gdy czuję się gdzieś niepewnie, to głos mi się ścisza, a jak jestem wśród swoich, to się czasem nawet wydzieram  Pewność siebie - jak wiadomo - jest u faceta bardzo atrakcyjna, więc może w tym tkwi sedno

Kiedy chodziłam na warsztaty z emisji głosu mówiono zupełnie co innego:) Człowiek pewny siebie mówi głosem spokojnym,cicho ale jest słyszalny.
Ja nie lubię ludzi z donośnym głosem,którzy nie potrafią nim pracować.
Brat mego meża ma taki głos.Tacy ludzie kojarzą mi się z wybuchowością,brakiem umiejętności panowania nad emocjami.A przy braku argumentów w dyskusji-jedynym  jest to przekrzykiwanie smile

Bardzo chciałabym pójść na takie warsztaty, muszą być ciekawe.

Gdy mówisz "słyszalny" to odbieram to tak, że ktoś jest na granicy słyszalności, mówi tak, ze ledwo go słychać, ciut ciszej i zniknąłby z eteru tongue

Sama też nie miałam na myśli przekrzykiwania się, bo mimo donośnego głosu nie lubię  tego, gdy w kłótni czy dyskusji ktoś po prostu się drze, zazwyczaj się wycofuję z rozmowy. Cenię dyskusję na argumenty - ale też nie przeszkadza mi gdy dyskusja tak się rozkręci, ludzie sie tak rozentuzjazmują, że w naturalny sposób mówią głośno, albo jak jest wesoło i ludzie gadają niemal krzycząc.

csLady napisał/a:

Mój kolega ma bardzo donośny głos - nie drze się, a i tak słychać go piętro wyżej.

Miałam w szkole średniej na religii takiego księdza. On się nie darł, on tak już mówił, aż się od ścian echem odbijało, jak dzwon dosłownie. Mnie sie podobał taki głos, przynajmniej słychać go było. Mieliśmy też na studiach prowadzącą, która miała coś z gardłem i zawsze kazała siadać jak najbliżej, bo nie mogła mówić, mówiła po cichu z wyraźnym wysiłkiem. Ją mówienie męczyło, a mnie słuchanie jej tongue

16

Jeżeli ktoś mówi naprawdę głośno, tak że wszędzie słychać, to dla mnie jest to zwykle męczące. Mnie samej też tak zdarzało się kiedyś mówić, ale teraz już rzadko. Wtedy to chyba gdy coś budziło moje spore emocje. No a jak ktoś mówi zbyt cicho, ale przez nieśmiałość, to można nad tym popracować.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

17 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2017-12-19 19:12:45)

Donosny glos u mezczyzny wzbudza we mnie negatywne odczucia.

18

Dla mnie najbardziej atrakcyjny głos męski to mniej więcej taki:

19

Dla mnie Marcin Dorociński smile i wcale nie ma donośnego głosu..

Nie odkrywa się nowych lądów bez zgody na to, że na długi czas straci się z oczu brzeg. Andre Gide

20

Z tego co wiem,to chodzi o ton głosu (niski) a nie o donośność ... Pytanie,czemu niski ton głosu jest tak atrakcyjny dla kobiet,to jest pytanie ...

Stronger and stronger ...

21

gojka102 napisał/a:

Gdzie Ty pracujesz?
Na polu? W magazynie?

Akurat trafiłaś:) Na magazynie smile I oni zawsze bajerują laski z innego działu, które akurat przechodzą...Ja to mam tak cichy głos, że mnie nie lubią, bo rzekomo nie odpowiadam "cześć" ...

22

gojka102 napisał/a:

Gdzie Ty pracujesz?
Na polu? W magazynie?

Akurat trafiłaś:) Na magazynie smile I oni zawsze bajerują laski z innego działu, które akurat przechodzą...Ja to mam tak cichy głos, że mnie nie lubią, bo rzekomo nie odpowiadam "cześć" ...

A ręce masz smile, żeby im pomachać? Uśmiechnąć się umiesz ?

Nie odkrywa się nowych lądów bez zgody na to, że na długi czas straci się z oczu brzeg. Andre Gide

23

Tom94 napisał/a:

Zaskakujące, jak wiele uwagi można poświęcić tak niewiele znaczącym szczegółom, jak choćby głos, rozkładając przy tym jednostkę na czynniki pierwsze. Generalnie człowiek to całość, a jego głos to tylko jeden z wielu elementów, które się na niego składają i raczej trudno mu przypisywać jakąś magiczną moc, która determinuje 'bardzo duże powodzenie wśród kobiet'. Przyznam, że nigdy nie pomyślałam, że donośny głos może być tym najbardziej znaczącym czynnikiem, mającym wpływ na dokonywane wybory, tym bardziej, że o ile niskie, tak zwane radiowe głosy rzeczywiście mają w sobie coś pociągającego, nawet jeśli nie jest to żaden priorytet, o tyle głosy donośne kojarzą mi się raczej z hałaśliwością, a ta bardziej irytuje niż przyciąga. Nie mamy przy tym możliwości stwierdzenia, że natura obdarzyła kogoś donośnym głosem, dopóki go nie podniesie i koło się zamyka.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

24 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2018-01-07 16:33:36)

theonlyone napisał/a:

Z tego co wiem,to chodzi o ton głosu (niski) a nie o donośność ... Pytanie,czemu niski ton głosu jest tak atrakcyjny dla kobiet,to jest pytanie ...

Trudno odnieść mi się do tonu głosu. Przykładowo według Moniki Maj-Osytek oprócz charakterystyki: wysoki i niski, występują również: smutny i wesoły. Z czym się zgadzam. Sam ton mi mało mówi. Nie wspominając, iż w różnych sytuacjach, bądź pod wpływem emocji możemy dokonywać podświadomej zmienności tonu głosu.

25 Ostatnio edytowany przez cwany_gapa (2018-01-07 16:51:47)

Słyszałem kilka razy damskie zachwyty nad głosem faceta, ale nie widziałem nigdy, żeby szły za tym jakiekolwiek działania. Ot, jeden z wielu mniej lub bardziej przypadających do gustu elementów świata wokół nas.

Miejsce na Twoją reklamę....zadzwoń!

26 Ostatnio edytowany przez filezila (2018-01-07 19:16:35)

wg mnie to nie chodzi o donośny głos mężczyzny tylko raczej o niski, ciepły tembr głosu a nie wysoki, który kojarzy się z damskim, co jest mniej atrakcyjne dla kobiet. ale to wszystko i cacha bardzo względna i subiektywna.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dlaczego donośny głos u faceta to taki wielki atut?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016