Najdziwniejsze życie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Najdziwniejsze życie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez iryd (2017-12-06 14:17:19)

Temat: Najdziwniejsze życie

Oglądałem program telewizyjny w którym rozważano możliwość znalezienia życia w kosmosie. Jakie są na to szanse itd. Wtedy przypomniało mi się stare moje pytanie, a skąd będziemy wiedzieli, że to życie? Jeśli będzie takie dziwne. Jakie najdziwniejsze fory życia przychodzą wam do głowy? Wierzące osoby mogą potraktować to jako zabawę w wyobraźnię. Czym zresztą jest, przy tak skromnych informacjach na temat życia poza Ziemię.

Mi przychodzi do głowy coś na kształt naszej chmury ale myślącej. Sama inteligencja przy chyba szybkim skonstruowaniu sztucznej inteligencji to nie warunek życia i odwrotnie żywa roślina nie ma inteligencji. Ale ta moja chmura kiedyś powstaje i się kończy. W międzyczasie coś oddziela się, coś łączy. Ma wpływ na inne. Jej działania są świadome i celowe.
A jakie wy macie pomysły?

Idź do->Rozmowa o samotności z happy endem
Idź do->Szukam koleżanki z wyobraźnią z okolic W-wy
Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Gary (2017-12-06 13:11:07)

Odp: Najdziwniejsze życie

Oni tutaj są i wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie. Celem ich obecności jest zrobienie sobie dobrze, a nie nam dobrze.
Na razie jesteś jak mrówka na przedmieściach Chicago, która nie wierzy w życie poza lasem.

Nie zawsze możemy żyć z tymi, których kochamy. Szczęściem jest kochać tych, z którymi żyjemy. Nieprawda, że można kochać tylko jedną.

3

Iryd, koncepcja o której piszesz została wymyślona przez prof. Hoyle’a.

Przy takiej mnogości galaktyk, planet, nawet zakładając wyjątkowo szczęśliwy zbieg okoliczności dla powstania życia, powinno być go sporo we wszechświecie. Być może jednak życie inteligentne rozwinęło się tylko na Ziemi. Nie da się tego na razie zbadać i nieprędko się to uda. Zresztą, co nam z tego, że odkryjemy, iż nawet w tej samej galaktyce odkryjemy życie biologiczne? Jako ludzi poza Ziemią zabija nas promieniowanie kosmiczne i brak grawitacji. Dopiero udało się nam osiągnąć Księżyc, planuje się loty na Marsa. W tym wieku nawet nie ma co marzyć o opuszczeniu naszego malutkiego Układu Słonecznego, a co dopiero podróże po galaktyce (nie mówiąc już o podróżach międzygalaktycznych).

Wszystko, co sobie wymyślisz, skażone będzie antropocentryzmem. Inne formy życia mogą być tak zaawansowane, że zwyczajnie nasze mózgi nie będą ich w stanie sobie wyobrazić, czy zauważyć. Jesteśmy wyewoluowani tylko do tego, co znamy tu na Ziemi.

Zresztą nim znajdziemy życie w kosmosie, my sami, tu na Ziemi, już nowe byty kreujemy. Nazywa się to AI, a w przyszłości może być tak zaawansowane, że w swoim sprycie stanie się nieuchwytne dla ludzi. Nie będziemy musieli szukać zagłady w kosmosie, sami sobie ją zbudujemy tu na Ziemi.

Reklama

4

E, prof Hoyle wymyślałby zabawę w wyobrażanie sobie kosmitów? Chyba, że jest już na emeryturze.
Gary dość łatwo mi przyjąć, że mrówka pod Chicago nie wypraża sobie miasta. Nawet mi się wydaje, że ona niczego szczególnego sobie nie wyobraża. Rozumiem, że inne życie dla  ciebie jest niewidoczne.

PS Temat jest z przy mrużeniem oka.

Idź do->Rozmowa o samotności z happy endem
Idź do->Szukam koleżanki z wyobraźnią z okolic W-wy
Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.

5

iryd napisał/a:

Gary dość łatwo mi przyjąć, że mrówka pod Chicago nie wypraża sobie miasta. Nawet mi się wydaje, że ona niczego szczególnego sobie nie wyobraża. Rozumiem, że inne życie dla  ciebie jest niewidoczne.

Nasza cała cywilizacja, zadufanie, niby-postęp technologiczny, który trwa ledwie XXXXX lat (za XXXX wstaw sobie sto, dwieście, tysiąc albo pięć tysięcy) ma się w rozwoju do obcych tak jak rozwój mrówki do nas. Dlatego jeśli ma przyjść ratunek dla nas to tylko przez moralne działanie jak uczył Jezus przykładowo... bo technologicznie jest to absolutnie niemożliwe.

Nie zawsze możemy żyć z tymi, których kochamy. Szczęściem jest kochać tych, z którymi żyjemy. Nieprawda, że można kochać tylko jedną.
Reklama

6 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-12-07 23:48:51)

Ludzie ze względu na to , że są organizmami żywymi mają ograniczenia.
Sztuczna inteligencja ich nie ma, ale może kierować się podobnymi przesłankami.

Jak człowiek patrzy na psa ?
Jak sztuczna inteligencja patrzy na człowieka ?

Jak człowiek patrzy na szczura ?
Jak sztuczna inteligencja patrzy na człowieka ... ?

Pytanie kiedy sztucznej inteligencji , człowiek przestanie być potrzebny i sztuczna inteligencja zobaczy go jako szkodnika ?

Myślę , że ludzie stworzą, własnymi rękami, "boga" który ich wykończy.
No chyba , Korea i USA wykończa wszystkich wcześniej , w co wątpie.
Ale to nie już za mojej kadencji, wiec w sumie nie ma powodu się martwić na zapas.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Najdziwniejsze życie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016