2 kierunki studiów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » 2 kierunki studiów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: 2 kierunki studiów

Jestem już na 4 roku pedagogiki planowałam że póżniej skończę jeszcze psychologie, nie chciałam studiować dwóch kierunków na raz, jednak mama w pewnym sensie zaczęła mi suszyć głowę że im wcześniej tym lepiej, że póżniej mogą wprowadzić egzaminy wstępne więc pod wpływem presji złożyłam papiery na psychologie i anglistykę, jeśli chodzi o filologie to jest na uczelni prywatnej tyle że nie trzeba płacić bo jest to finansowane z unii, jedynie jak zrezygnujesz musisz płacić, nastawiałam się na psychologie jednak z powodu dużej konkurencji nie dostałam się, więc poszłam na anglistykę dosyć mało osób złożyło tam papiery, choć nie byłam do filologi przekonana a mój angielski nie jest bardzo dobry, zdałam egzamin z lektoratu poziom b1 na 3, egzamin nie był łatwy i miałam wymagającego wykładowce, teraz ciągnę oba kierunki, na anglistyce zapewniali że nie będzie tak trudno jednak teraz widzę że łatwo też nie jest, dużo osób radzi sobie z angielskim lepiej ode mnie, wszystkie zajęcia mamy w tym języku choć na początku mogliśmy wybrać czy chcemy mieć po polsku, na zajęcia jeszcze w miarę rozumiem bo wykładowcy mówią powoli i wyrażnie gorzej z mówieniem, i nk przedmioty mi kolidują, zrezygnować nie mogę bo będę musiała płacić, poza tym zawsze chce kończyć to co zaczęłam, opiekun powiedziała mi że na filologii mogą nie zgodzić się na iosa gdyż mogę mieć wtedy zaległości bo nie jestem na poziomie b2 nk umieją już nawet na c, najlepiej mi idzie drugi język hiszpański, tyle że nie jest to przedmiot kierunkowy, mama radzi mi że jakby co najwyżej zrezygnuje z pedagogiki bo filologia jest ważniejsza choć będę miała z niej tylko licencjat a z pedagogiki już robię magisterkę i zależy mi na tym ją zrobić, boje się co będzie póżniej w następnym semestrze jak większość zajęć będzie mi kolidować, tym bardziej że tu na filologii pilnują obecności, zajęcia są zawsze odrabiane, i to jak na złość w tych terminach kiedy zajęcia mam na pedagogice, ogólnie mówiąc myślałam że na uczelni prywatnej będzie lepiej jednak jest gorzej robią też różne problemy, np nie chcieli wydać wcześnie kart egzaminacyjnych choć wykładowca mówił że póżniej go nie będzie, a ja od czasu do czasu jestem zła na siebie i mamę, że dałam jej się namówić na coś takiego, bo może tak być że uwalą mnie z jakiegoś przedmiotu czy za mało obecności, ona jednak twierdzi że wszystko na pewno się ułoży i że niepotrzebnie panikuje

Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia, ale pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 2 kierunki studiów

Serio na filologii angielskiej proponowali wam zajęcia po polsku?

A nie możesz jakoś zakombinować z pedagogiką? Ewentualnie może faktycznie odłóż robienie magisterki z pedagogiki na później, skoro rezygnacja z filologii będzie oznaczała koszty.

3

Ja kończę filologię angielską właśnie tongue czemu poszłaś tam mając angielski ledwo na b1? Przecież to było jasne, że jak tam będą przedmoty po angielsku plus zajęcia i egzamin z praktycznej nauki języka, to nie wyrobisz. Albo musisz się przyłożyć do nauki angielskiego, iść gdzieś dodatkowo, żeby ogarnąć język przynajmniej na c1, albo lepiej zrezygnować, dopóki masz do zapłacenia za 3 miesiące, a nie za cały rok.

Przestał słuchać mamy i zacznij w życiu robić to, co podoba się Tobie, a nie innym.

Reklama

4

Albo zrezgnuj z anglistyki tak jak mówi Lady Loka, albo weź jakąś dziekankę na pedagogice. Nie masz nerwów na studiowanie dwóch kierunków, tak mi się wydaje, skoro tak Cię to stresuje ledwo się zaczęło, to im dalej w las, tym będzie więcej drzew. Szkoda życia na takie nerwy. Wybierz jeden i ciśnij go. Na anglistyce nigdy nie będzie łatwo, bo trzeba się uczyć słówek, idiomów, gramatyki... albo się poświęcisz temu kierunkowi, albo lipa.

5 Ostatnio edytowany przez polis (2017-12-06 17:59:03)

dominka napisał/a:

Albo zrezgnuj z anglistyki tak jak mówi Lady Loka, albo weź jakąś dziekankę na pedagogice. Nie masz nerwów na studiowanie dwóch kierunków, tak mi się wydaje, skoro tak Cię to stresuje ledwo się zaczęło, to im dalej w las, tym będzie więcej drzew. Szkoda życia na takie nerwy. Wybierz jeden i ciśnij go. Na anglistyce nigdy nie będzie łatwo, bo trzeba się uczyć słówek, idiomów, gramatyki... albo się poświęcisz temu kierunkowi, albo lipa.

Tylko, że dziekanka załatwi sprawę na rok, a drugi rok na anglistyce wcale nie musi być łatwiejszy.

No i ciągnięcie dwóch kierunków przy studiowaniu filologii to ciężka sprawa. Musiałaby być bardzo dobra, żeby dać radę, a autorka jest do tyłu z widzą i umiejętnościami.

Reklama

6

No na anglistykę z angielskim na B1 to nie ma sensu naprawdę. Autorka miałaby do nadrobienia znajomość języka. I żeby to zrobić musiałaby poświęcić cały rok na naukę. Zwykle się liczy, że przejście z jednego poziomy na drugi (np. z B1 na B2) to kwestia 120h zajęć w ciągu roku. Czyli 2x1.5h tygodniowo. A ona musi przeskoczyć na C1, żeby komfortowo czuć się z angielskim. Czyli jakieś dwa lata jest w plecy w stosunku do reszty ludzi ze swojego roku.
No miałam na 1 roku licencjatu dziewczynę, która sobie wykłady tłumaczyła na polski, bo inaczej nie rozumiała, ale czy to ma sens? Trzeba się uczyć w obcym języku. Przeczytać masę książek i to nie powieści, ale książek o historii, o językoznawstwie, artykułów o literaturze, których sens czasami jest taki, że go praktycznie nie ma big_smile bez języka się tego nie zrobi.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » 2 kierunki studiów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016