Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

1

Temat: Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady

Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady, a przestępcy w więzieniu nie? To pytanie mojej córki, czyli kogoś kto wchodzi w dorosłe życie i ma zaakceptować świat dorosłych, jako ten sensowny i logiczny.

Idź do->Rozmowa o samotności z happy endem
Idź do->Szukam koleżanki z wyobraźnią z okolic W-wy
Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez polis (2017-11-19 16:15:15)

Odp: Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady

Dlatego, że tak to sobie sami zorganizowaliśmy jako społeczeństwo. Równie dobrze moglibyśmy się składać w podatkach na obiady dla dzieci albo rząd mógłby gdzieś poszukać oszczędności na taki wydatek albo np. dofinansować obiady dla dzieci zamiast wydawać na budowę strzelnic.

Więźniów karmimy, bo niekarmienie ich i głodzenie byłoby niehumanitarne. Jesteśmy krajem cywilizowanym, a nie zgrają barbarzyńców.

3

Typowe dylematy nastolatki,nic nie wnoszące.Tzn.,w życie nastolatki na pewno wnoszące ale nie widzę za bardzo sensu zakładania takiego tematu przez ojca dziecka.
Zapewne wytłumaczyłeś córce.
Moje dziecko ma lat 12 a nie zadaje już takich pytań bo wie,że przepisy prawa,podatki,zarobki nie zawsze są sprawiedliwe.Ważne żeby każdy z nas zachowywał się w sposób sprawiedliwy a nie oglądał się na tych co są nie fair.
Moja córka ma katering z jednej z lepszych restauracji.Nie widzę powodu dlaczego miałabym rzeczoną narażać na straty bo więźniowie za swoje obiady nie płacą.To taka odpowiedź na miarę pytania nastolatki.

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd
Reklama

4

gojka102 napisał/a:

Typowe dylematy nastolatki,nic nie wnoszące.Tzn.,w życie nastolatki na pewno wnoszące ale nie widzę za bardzo sensu zakładania takiego tematu przez ojca dziecka.

Pytanie jest od netiryta, który potrafi zirytować większość netkobiet, pierwsza część jest kretyńska, natomiast druga nie. Ja też nie rozumiem, czemu z podatków społeczeństwo musi utrzymywać przestępców. Kiedyś zaczepił mnie gość lekko wstawiony i zaczął opowiadać jak to dopiero co wyszedł z więzienia, bo pożyczył kasę, czy coś tam wartościowego i nie oddał, finalnie trafił na miesiąc do więzienia - zadowolony, bo miał dach na głową, jedzenie, przez miesiąc nie zarobiłby tyle, a tak ma czyste konto, a jego ofiara - poniosła stratę i jeszcze z podatków poszło na jego utrzymanie.
Wiem, że praca więźniów to skomplikowany temat, ale nawet sami więźniowie często są zadowoleni z możliwości pracy.

5

polis napisał/a:

Dlatego, że tak to sobie sami zorganizowaliśmy jako społeczeństwo. Równie dobrze moglibyśmy się składać w podatkach na obiady dla dzieci albo rząd mógłby gdzieś poszukać oszczędności na taki wydatek albo np. dofinansować obiady dla dzieci zamiast wydawać na budowę strzelnic.

Więźniów karmimy, bo niekarmienie ich i głodzenie byłoby niehumanitarne. Jesteśmy krajem cywilizowanym, a nie zgrają barbarzyńców.

Słaba argumentacja. Sam bylem ciekawskim dzieckiem i w życiu by mnie to nie przekonało.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635
Reklama

6 Ostatnio edytowany przez authority (2017-11-19 18:23:09)

Zorganizowaliśmy kto zorganizował ? kto o tym zadecydował też byłbym ciekaw? Zamiast lekcji religii, prywatnych armii, strzelnic owszem jestem za. Wołanym to niż obecny stan gdzie dzieciak którego nie stać potrafi napluć innemu do zupy to dzieli i tak już podzielone społeczeństwo.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

7 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-19 18:26:21)

szakisz napisał/a:
polis napisał/a:

Słaba argumentacja. Sam bylem ciekawskim dzieckiem i w życiu by mnie to nie przekonało.

Bo rodzice dbają o dzieci, a więźniowie są tam, gdzie są, bo nikt o nich nie dbał tongue

A poważnie, to temat jest owszem wkurzający, ale jaki ma sens?
Więźniowie są w zakładzie karnym non stop, logicznym jest, że coś jeść muszą, a z pracą dla nich jest jak jest. Dziecku jedzenie mają zapewnić rodzice, nie musi być w szkole, można w domu gotować, jak kogoś to boli...
A jeśli ktoś nie ma kasy na obiad w szkole, to bez problemu dostanie dofinansowanie, można z dwóch źródeł - z OPS albo niektóre miasta mają swoje "programy żywieniowe", wystarczy się zainteresować. A jak kogoś stać, to w czym ma problem dziecku za obiad zapłacić? Dla zasady, że jak więźniowie mają, to moje dziecko ma chodzić głodne? A dziecko z indywidualnym nauczaniem w domu ma mieć zapewniony catering czy jednak mama wolałaby tą zupę pomidorową sama ugotować?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

8 Ostatnio edytowany przez szakisz (2017-11-19 18:29:45)

A może po prostu zróbmy z więzienia na powrót więzienie, a nie hotel? Wtedy nie będzie trzeba się czepiać lekcji religii i strzelnic tylko dlatego, bo nie pasują do czyjegoś światopoglądu...

szakisz napisał/a:

A może po prostu zróbmy z więzienia na powrót więzienie, a nie hotel? Wtedy nie będzie trzeba się czepiać lekcji religii i strzelnic tylko dlatego, bo nie pasują do czyjegoś światopoglądu...

Ja jestem za, ale nie mam takiej siły przekonywania, niestety. Lekcje religii w szkole też mi nie pasują, jakby co smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

10 Ostatnio edytowany przez szakisz (2017-11-19 18:45:57)

santapietruszka napisał/a:

Ja jestem za, ale nie mam takiej siły przekonywania, niestety. Lekcje religii w szkole też mi nie pasują, jakby co smile

No, mi też. Natomiast uważam, że jest pierdyliard bardziej parzących problemów niż ciąganie się czy religia ma być w szkole czy w salce przy kościele. Poza tym, jestem realistą tongue

11

Dlaczego dzieci w szkole musza placic za obiady?

Hm... a dlaczego dorosli w pracy maja placic za obiady?

Nic tu nie ma ;P

12

Iceni napisał/a:

Dlaczego dzieci w szkole musza placic za obiady?

Hm... a dlaczego dorosli w pracy maja placic za obiady?

Ja bym jeszcze dodała: dlaczego w restauracji musimy płacić za obiad?
A dlaczego na wczasach musze płacić za obiady?
A dlaczego muszę płacić za produkty,z których chcę przygotować obiad w domu?
big_smile big_smile

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd

13 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2017-11-19 18:54:21)

iryd napisał/a:

Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady, a przestępcy w więzieniu nie? To pytanie mojej córki, czyli kogoś kto wchodzi w dorosłe życie i ma zaakceptować świat dorosłych, jako ten sensowny i logiczny.

Jaka była Twa odpowiedź?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

14

gojka102 napisał/a:

big_smile big_smile

To jest generalnie jeszcze bardziej wkurzający temat. Dlaczego ja w ogóle muszę za coś płacić? big_smile

gg 63442251

15

Wielokropek napisał/a:
iryd napisał/a:

Jaka była Twa odpowiedź?

Też jestem ciekawa!

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

16

gojka102 napisał/a:

big_smile big_smile

To jest generalnie jeszcze bardziej wkurzający temat. Dlaczego ja w ogóle muszę za coś płacić? big_smile

ja to możebym zapłaciła, ale dlaczego mam robić obiady!

17

Averyl napisał/a:
gojka102 napisał/a:

big_smile big_smile

Nie musisz, wykup sobie w szkole big_smile big_smile big_smile

gg 63442251

18

gojka102 napisał/a:

big_smile big_smile

Tak wlasciwie to nie muszisz. To jest wlasnie sposob, by dostawac obiady za darmo big_smile po prostu przestan placic lol

Nic tu nie ma ;P

19

Ej no nie rozumiem was, przecież nastolatka zadała całkiem sensowne pytanie: stara się ogarnąć, na jakich zasadach opiera się ten świat. Odpowiedzenie dziecku, że świat jest "zły i nielogiczny i przyzwyczaj się, że będzie nie fair" nie do końca jest tekstem wspierającym, więc iryd pyta, jak odpowiedzieć na to pytanie. Dla mnie to bardzo ważne - wiedzieć, co powiedzieć dziecku, żeby nie odebrało tego jako farmazonu albo zbywającej odpowiedzi "meh, głupie pytanie nastolatki, jak dorośniesz to zrozumiesz, że świat taki jest".

"Nie proś o miłość. O prawdziwą nie musisz. O fałszywą nie warto."

"Miłość to spotkanie dwóch świadomych, pelnych i zaspokojonych uczuciowo osób, które szukają towarzyszy w rozwoju a nie powerbanków do emocjonalnego ładowania" (Tokarz)

20

Averyl napisał/a:

Nie musisz, wykup sobie w szkole big_smile big_smile big_smile

to ja już wolę głodować, trochę głupio w tym wieku pędzić na stołówkę szkolną

21 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-19 19:14:06)

Iceni napisał/a:
gojka102 napisał/a:

big_smile big_smile

Tak wlasciwie to nie muszisz. To jest wlasnie sposob, by dostawac obiady za darmo big_smile po prostu przestan placic lol

Racja. Dzieci też od razu będą miały zapewnione darmowe obiady do 18 roku życia i wszyscy będziemy szczęśliwi big_smile

gg 63442251

22 Ostatnio edytowany przez iryd (2017-11-20 12:34:06)

Wielokropek napisał/a:
iryd napisał/a:

Dlaczego dzieci...

Jaka była Twa odpowiedź?

Córka dodała jeszcze, że oni siedzą za karę w więzieniu, a my musimy siedzieć za karę w szkole ale oni i tak mają lepiej, bo nie muszą codziennie widzieć pani od polskiego.
A córce odpowiedziałem:
Nie przejmiecie po nas świata idealnego. Jeszcze wiele będziecie musieli zmienić. Im będziecie się lepiej uczyć, tym może mniej będzie takich nonsensów. To tylko nam się wydaje, że jesteśmy tacy mądrzy w urządzaniu świata.  Dodałem, dziwne jest, że choć większości wydaje się to niezbyt dobrym rozwiązaniem, to nie ma siły jak tu coś zmienić.

PS W odpowiedziach można było dostrzeż wiele błyskotliwych i trafnych spostrzeżeń. Sporo mnie wzbogaciły.

Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.

23

Jednym słowem nie dostała odpowiedzi na pytanie.

A do szkoły nie chodzi się za karę...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

24

polis napisał/a:

Tu nie chodzi o sam fakt karmienia więźniów, problemem jest ponoszenie tego kosztów przez podatników. Prawo w Europie jest bardzo liberalne, bo nie można zmusić ludzi do pracy, jak to ma miejsce np. w USA. Dlatego, że tak to sobie sami zorganizowaliśmy jako społeczeństwo, lepszej odpowiedzi na to pytanie znaleźć nie można.

25

Cyngli napisał/a:

Ile lat ma twój synek? Zapytaj się jakiegokolwiek ucznia od 3 klasy w górę, to zaprzeczy twojej teorii!

26

Averyl napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ile lat ma twój synek? Zapytaj się jakiegokolwiek ucznia od 3 klasy w górę, to zaprzeczy twojej teorii!

4 ;-)

Znam sporo dzieciaków, które uwielbiają szkołę i chodzenie do niej to dla nich żadna kara ;-)

27

Averyl napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Nie tak dawno słyszałem wypowiedź kogoś z ministerstwa, że ze zleconych badań ankietowych wyszło im, że 78% uczniów jest zadowolonych ze szkoły. Gość był bardzo zadowolony. A ja z żoną całkowicie zdziwieni. Może żyjemy w równoległych światach.

28

Moja córka także chodzi do swojej szkoły z przyjemnością.
Dla niej dwa miesiące wakacji to stanowczo za dużo.
Kiedy więc w wakacje mówię,że może zaprosić koleżanki i kolegów z klasy do domu,to ona mówi,że okej ale i tak nie będzie tak zabawnie jak w szkole:)

autor-iryd

29

Tu nie chodzi o sam fakt karmienia więźniów, problemem jest ponoszenie tego kosztów przez podatników. Prawo w Europie jest bardzo liberalne, bo nie można zmusić ludzi do pracy, jak to ma miejsce np. w USA. Dlatego, że tak to sobie sami zorganizowaliśmy jako społeczeństwo, lepszej odpowiedzi na to pytanie znaleźć nie można.

Nie wiem za wiele, jak to wygląda w USA, ale z tego co słyszałam, to polscy urzędnicy się boją, że jak ludzie z więzienia zostaną zagonieni do roboty, to ludzie zaczną płakać, że im więźniowie pracę zabierają. W dodatku jakby Ci więźniowie, jacyś pomniejsi przestępcy w takim wypadku, mieli wyjść na parę godzin, to ktoś musiałby ich pilnować, a to kolejna kasa, której nigdy nie ma, więc jest jak jest.

Córka dodała jeszcze, że oni siedzą za karę w więzieniu, a my musimy siedzieć za karę w szkole ale oni i tak mają lepiej, bo nie muszą codziennie widzieć pani od polskiego.

Cóż, niektórzy nauczyciele są słabi, ale chyba lepsza szkoła niż praca od świtu do nocy jak w XIX wieku. No chyba że miałby szczęście urodzić się w rodzinie wystarczająco bogatej, żeby utrzymywać służbę i posłać ją do szkoły.

30

A dlaczego ja płacić z moich pieniędzy na czyjeś  obiadki? W tyłkach sie już przewraca. Młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać, Za co wynająć, pracują za marne grosze i jeszcze z moich podatków na jakieś obiadki płacić ?zarty

31 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-11-26 23:53:30)

Dzieci mają rodziców, którzy je utrzymują a więźniowie za kratami są dorosłymi ludźmi pozbawionymi możliwości pracy, tzn. czasami ta praca jest ale często nie.

A swoją drogą uważam, że szkolne stołówki powinny być albo darmowe, albo przynajmniej dotowane.

32

Obiady w szkole to usługa jak każda inna.
Ktoś musi zrobić zakupy, zapłacić za nie, poświęcić swój czas, ugotować, podać i po tym posprzątać.

33

meggiq napisał/a:

A dlaczego ja płacić z moich pieniędzy na czyjeś  obiadki? W tyłkach sie już przewraca. Młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać, Za co wynająć, pracują za marne grosze i jeszcze z moich podatków na jakieś obiadki płacić ?zarty

Wiesz,nie gniewaj się ale jak ktoś przeczytał Twój post to pomyślał sobie zapewne: z moich podatków otrzymała edukację ale co z tego skoro (z moich podatków) nie nauczyła się pisać przez osiem lat edukacji?
Nie wiem o co Ci chodzi bo nie potrafisz tego przekazać.
Młodzi ludzie jak są dobrze wykształceni to wcale nie pracują za marne grosze.

autor-iryd

34

gojka102 napisał/a:
meggiq napisał/a:

Wiesz,nie gniewaj się ale jak ktoś przeczytał Twój post to pomyślał sobie zapewne: z moich podatków otrzymała edukację ale co z tego skoro (z moich podatków) nie nauczyła się pisać przez osiem lat edukacji?
Nie wiem o co Ci chodzi bo nie potrafisz tego przekazać.
Młodzi ludzie jak są dobrze wykształceni to wcale nie pracują za marne grosze.

No właśnie taka ta "darmowa" edukacja, że beneficjenci tej edukacji nie potrafią samodzielnie dojść do tej okropnej prawdy. To znaczy, że darmowa oznacza opłacona z podatków innych ludzi wink Same obiady w szkołach też są w jakiejś mierze dofinansowywane nawet jak się już za nie płaci. Bo płaci się za "wsad do kotła", a gmina pokrywa resztę kosztów i nie wolno jej przerzucać ich na rodziców.
Co do więźniów. Praca by się znalazła i osobiście jestem za tym aby im taką pracę przymusowo organizować. Tylko, że Polska chyba podpisywała jakieś konwencje, srencje, że nie można zmuszać więźniów do pracy i to nieodpłatnie. Że to niby niewolnictwo czy jakoś tak.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

35

Cyngli napisał/a:

Ktoś musi zrobić zakupy, zapłacić za nie, poświęcić swój czas, ugotować, podać i po tym posprzątać.

Ale szkoła to nie instytucja handlowa. Szkoła ma wspomóc edukację i rozwój dziecka na wszelkie sposoby. Darmowe obiady to zmiejszanie różnić - są np. dzieci, które z różnych powodów nie dostają porządnego obiadu w domu.

36

Swanen napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ale szkoła to nie instytucja handlowa. Szkoła ma wspomóc edukację i rozwój dziecka na wszelkie sposoby. Darmowe obiady to zmiejszanie różnić - są np. dzieci, które z różnych powodów nie dostają porządnego obiadu w domu.

I takie dzieci dostają obiady w szkole za darmo - jeśli tylko ktoś o nich wie, bo nikt też nie jest jasnowidzem.

gg 63442251

37

I takie dzieci dostają obiady w szkole za darmo - jeśli tylko ktoś o nich wie, bo nikt też nie jest jasnowidzem.

Chodzi właśnie o to, by nie było 'takich' i innych dzieci. Chodzi o zniwelowanie tych róznic.

38

Swanen napisał/a:

Chodzi właśnie o to, by nie było 'takich' i innych dzieci. Chodzi o zniwelowanie tych róznic.

Wszystkie dzieci jedzą takie same obiady. Te, którym rodzice ich nie kupują z jakiegoś powodu, dostają je za darmo, ale nie mają tego napisane na czole, to jest właśnie niwelowanie różnic.

gg 63442251

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Dlaczego dzieci w szkole muszą płacić za obiady

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016