Kredyt mieszkaniowy męża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1

Temat: Kredyt mieszkaniowy męża

Mój mąż chce kupić mieszkanie na kredyt. Twierdzi, że będzie je wynajmował a poza tym będzie miał zabezpieczenie na przyszłość. Nie jest nam potrzebne bo mamy gdzie mieszkać dlatego też ja się na to nie zgadzam. Czy jeżeli on weźmie kredyt i kupi to mieszkanie na siebie, to czy ja jako żona jestem w przyszłości zobowiązana spłacać kredyt, choć nie będzie on na mnie? Mam na myśli sytuację gdybyśmy się rozstali, rozwiedli? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-10-31 13:29:26)

Odp: Kredyt mieszkaniowy męża

Jeśli masz wspólnotę majątkową to będziesz odpowiadać za długi, zwłaszcza, gdy zakup nastąpi w czasie trwania małżeństwa, prawdopodobnie jednak bank nie udzieli mu kredytu bez twojej zgody, no chyba że nakłamie - przecież nawet zdolność kredytowa jest liczona w oparciu o zarobki, wydatki, liczbę dzieci na utrzymaniu, itp

Czemu tak bardzo wzbraniasz się? Miałam znajomych, którzy też tak zrobili, mieli nadwyżkę zdolności kredytowej, kupili drugie mieszkanie na kredyt, wynajęli i  finansowało im to sam kredyt i rachunki za oba mieszkania. Boisz się, że się rozstaniecie?

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024